Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ceteth napisał(-a):

Zawór helowy Ci się czasem nie odkręcił? Na zdjęciu wydaje się trochę odstawać.

 

30 minut temu, maariusz napisał(-a):

One tak mają.

Zasadniczo, to delikatnie dało się dokręcić. Dzięki. Ale u mnie i innych, które widziałem, nigdy idealnie zawór nie przylegał do koperty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, tede1981 napisał(-a):

Czy jest możliwość wymiany bezelu na czarny i czy jest to trudny zabieg i bardzo kosztowny ??

omega planet ocean 1.jpg

 

Myślę, że w Butiku OMEGA lub w serwisie Swatch Group odpowiedzą szybciej na te pytania niż tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, tede1981 napisał(-a):

Czy jest możliwość wymiany bezelu na czarny i czy jest to trudny zabieg i bardzo kosztowny ??

Możesz sam wymienić, bo nie jest to trudne, tylko trudność jest w zakupie, Omega ci nie sprzeda. Musisz szukać na własną rękę o prywatnych sprzedawców.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rafalmosty napisał(-a):

 

Zasadniczo, to delikatnie dało się dokręcić. Dzięki. Ale u mnie i innych, które widziałem, nigdy idealnie zawór nie przylegał do koperty. 

To prawda. Nawet w zwykłych 300M wykonanie/budowa tego elementu nie jest identyczna porównując różne egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, facecik napisał(-a):

Uff, ostatnie zdjęcie w tym stylu.

IMG_20230713_1611553.thumb.jpg.9c83736d4119d212464a32c19eafd44a.jpg

 

Luz, dobrze że nie wyeksponowałeś rozporka i metki jak to bywa w wątku Rolka. ;) Jak się nosi w porównaniu do Suba? Kusi mnie żeby kupić i ponosić tę nową, ale zawsze przy przymiarkach l2l jakoś wydaje mi się duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy i wygodny. Jedyną wadą jest mechanizm zmiany daty, który zaczyna przestawiać koło daty już od godz. 23:00.

2d9bb2ed9ccf0029593e4b3f7f2c66e6.jpgad3023e7a5b43d53ffa409a2283c777e.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wada to jest wtedy jak utyka w połowie drogi. W 8500 zdarzało się to często.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Ciekawy i wygodny. Jedyną wadą jest mechanizm zmiany daty, który zaczyna przestawiać koło daty już od godz. 23:00.

2d9bb2ed9ccf0029593e4b3f7f2c66e6.jpgad3023e7a5b43d53ffa409a2283c777e.jpg

Eee taki urok🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Ciekawy i wygodny. Jedyną wadą jest mechanizm zmiany daty, który zaczyna przestawiać koło daty już od godz. 23:00.

2d9bb2ed9ccf0029593e4b3f7f2c66e6.jpgad3023e7a5b43d53ffa409a2283c777e.jpg

 

NIestety w dłuższym użytkowaniu czuć, że duży. No i przy wadzie wzroku od -0,5 w dół o funkcjonalności WT można zapomnieć bez drugiej pary oczu.

Ale zegar przepiękny. I dobry ruch z ceramiką na bezelu, bo stalowy rysuje się straszliwie.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tbn napisał(-a):

 

 Jak się nosi w porównaniu do Suba? Kusi mnie żeby kupić i ponosić tę nową, ale zawsze przy przymiarkach l2l jakoś wydaje mi się duży.

Sub jest dużo wygodniejszy, mimo (a może dlatego?) że jest na bransolecie. Lepiej układa się na ręku bo ma małą dupkę, a nie jest gruby "po całości" jak ta Omega.

Co do rozmiaru, mnie on ciągle wydaje się lekko za duży, ale jeszcze w mocnych granicach akceptacji. Lubię ten zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nicon napisał(-a):

Wada to jest wtedy jak utyka w połowie drogi. W 8500 zdarzało się to często.

Niestety miałem dwa razy tę usterkę w Omedze. Co ciekawe, w serwisie Swatch Group nie potrafili tego naprawić. Dopiero zegarmistrz R. Baum z Gdańska rozwiązał problem.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jednokrotnie, ale czytałem o wielu takich przypadkach na zagranicznych forach. U mnie SG naprawił, ale i tak musiałem odsyłać bo poharatali cały zewnętrzny antyrefleks w AT.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2023 o 10:57, Bugs napisał(-a):

Dla ciekawostki:

23 br ustawiłem wg wskazań Oceanusa trzy popularne zegarki - SMPc pierwszej generacji ( 2016, co-axial 2500D ), AT Skyfall ( 2014, co-axial 8500 ) i aktualnego Suba ( 2021, 3235 ). AT i Sub siedziały w rotomacie, SMPc non-stop na ręku z przerwą może kilkunastu godzin na Suba. AT jest po serwisie w SGP, SMPc po niezależnym, Sub bez serwisu od nowości.

Od tego czasu, po 10 dniach, odchyłki są następujące:

- SMPc -3s

- AT -7s

- Sub -12s

 

Wszystkie mieszczą się dobrze w fabrycznej specyfikacji, trochę zaskakujące że każdy na minus.

 

Z kolei ustawiany nie wiem kiedy ale dużo dawniej Explorer II 216570 ( 2021, 3187, rotomat ) ma w tej chwili +2.5s i jest to najdokładniejszy mechanik z jakim miałem do czynienia oprócz zabytkowego GS 6246-8000 którego sam ustawiałem tak że noszony praktycznie nie robił odchyłki.

IMG_7304.JPG

Odcinek drugi.

 

Minął właśnie miesiąc od ustawienia, warunki użytkowania jak dotąd - Skyfall w rotomacie, Sub głównie w rotomacie, SMPc głównie na ręku.

Wyniki z dzisiaj czyli po 30 dniach:

- SMPc minus 5 sekund

- Skyfall minus 26 sekund

- Submariner minus 74 sekundy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem długi test mojego Moona na 3861, po mniej więcej roku od zakupu. Cały czas na ręku właściwie, poza pojedynczymi dniami, dokręcany raz dziennie. 

 

IMG_4034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, tbn said:

Ja zrobiłem długi test mojego Moona na 3861, po mniej więcej roku od zakupu. Cały czas na ręku właściwie, poza pojedynczymi dniami, dokręcany raz dziennie. 

 

IMG_4034.png

 

Ciekaw jestem co przemówiło za tym, że Ex wylądował na bazarku, a nie właśnie Moon? Jeśli oczywiście chcesz się podzielić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, logann napisał(-a):

 

Ciekaw jestem co przemówiło za tym, że Ex wylądował na bazarku, a nie właśnie Moon? Jeśli oczywiście chcesz się podzielić.

 

Nie noszę nic poza Moonem właściwie, Ex może był tydzień na ręku przez rok. NIe wiem czy to znudzenie zegarkami ogólnie, czy może potrzeba jakichś głębszych zmian. Ex to edc dla mnie, a tutaj nowy Speedmaster nie ma konkurencji.  Kombinuję, że może jakiś nietypowy diver, może polar znów, czy coś z innej beczki jak portugalczyk miałoby więcej sensu do pary do Speedmastera. Trochę się w sumie waham czy sprzedać Exa czy niech leży w szafie. Takich już Rolex nie robi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, tbn said:

 

Nie noszę nic poza Moonem właściwie, Ex może był tydzień na ręku przez rok. NIe wiem czy to znudzenie zegarkami ogólnie, czy może potrzeba jakichś głębszych zmian. Ex to edc dla mnie, a tutaj nowy Speedmaster nie ma konkurencji.  Kombinuję, że może jakiś nietypowy diver, może polar znów, czy coś z innej beczki jak portugalczyk miałoby więcej sensu do pary do Speedmastera. Trochę się w sumie waham czy sprzedać Exa czy niech leży w szafie. Takich już Rolex nie robi. :)

IMG_3479.thumb.jpeg.ac7186aaf89c53a462e1a78be9f6eb2d.jpeg

Nowy speedy jest tak dobry ze specjalnie odkładam w czasie jego zakup (ten na zdjęciu nie jest mój) bo wiem ze zamordowałby kilka zegarków w mojej kolekcji... Jest tak dobry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.