Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzywy

Co ma w sobie Unitas?

Rekomendowane odpowiedzi

W miarę czytania kolejnych postów / opinii nt. kolejnych zegarków łatwo można dostrzec, że wśród mechanizmów króluje ETA i Unitas. Jednak odnoszę wrażenie - może subiektywne - że ETA to taka bardziej masówka (wiadomo - zależy u jakiego producenta - jeden dopieści bardziej, drugi mniej), natomiast Unitas to coś ciut lepszego. Klasa sama w sobie. Da się odczuć, że jak mowa o Unitasie, to jakiś taki większy szacunek dla szczęśliwego posiadacza się kształtuje <_<

Chciałem się zapytać czym to jest spowodowane - co on w sobie takiego ma, co czyni go, może nie tyle wyjątkowym, ale na pewno w jakimś stopniu szczególnym?

Nie chodzi mi tu o ujmowanie czegokolwiek mechanizmom ETY (w końcu ona zdaje sie tez robi Unitasy...), tylko raczej o nakreślenie różnic w budowie, pokazaniu wad / zalet konstrukcyjnych.

 

Z mojej strony - pierwszą zaletą - i póki co chyba jedyną, którą mogę ma moim obecnym poziomie percepcji zauważyć - jest po prostu piękno tego mechanizmu. Jego 'serce' widać jak na dłoni - to jak pracuje... O resztę pytam Was :P

 

I poniżej coś o czym mowa B) (włączyć głośniczki) - nawiasem mówiąc, sam zegarek również przyprawia o szybsze bicie serca... :)

http://www.youtube.com/watch?v=xCD5AstuFho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie dokładnie o Ecie i Unitasie bo zdaje się, że nie bardzo wiesz co i jak - proponuję historię Ebauches SA <_<

 

Co do samego Unitasa to jest lubiany, bo to fajny oldskulowy mechanizm - i do tego ładny.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

W miarę czytania kolejnych postów / opinii nt. kolejnych zegarków łatwo można dostrzec, że wśród mechanizmów króluje ETA i Unitas. Jednak odnoszę wrażenie - może subiektywne - że ETA to taka bardziej masówka (wiadomo - zależy u jakiego producenta - jeden dopieści bardziej, drugi mniej), natomiast Unitas to coś ciut lepszego. Klasa sama w sobie. Da się odczuć, że jak mowa o Unitasie, to jakiś taki większy szacunek dla szczęśliwego posiadacza się kształtuje <_<

Tak chyba mówią ci sami, którym Rolex kojarzy się z obciachem. Czyt. totalnie niezorientowani w temacie.

 

Nie chodzi mi tu o ujmowanie czegokolwiek mechanizmom ETY (w końcu ona zdaje sie tez robi Unitasy...), tylko raczej o nakreślenie różnic w budowie, pokazaniu wad / zalet konstrukcyjnych.

Różnica jest trywialna.

Unitas jest dwa razy większy od automatów, dużo ładniejszy i ładnie tyka. A dla mnie zaletą jest możliwość nakręcania, ale pewnie nie o to ci chodzi.

 

post-0-0-96310200-1331809131.jpg

 

Pokaż mi ładniejszą 2892. A to przecież z zegarka za 1200, można ładniej.

Edytowane przez mathu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał przedmówca, Unitas to przede wszystkim jego urok:

 

post-28051-0-30148800-1331809148.jpg post-28051-0-87398600-1331809149.jpg

 

 

post-28051-0-58521500-1331809151.jpg post-28051-0-18930600-1331809153.jpg

 

 

post-28051-0-58978700-1331809154.jpg post-28051-0-98433000-1331809155.jpg

 

Dusza się cieszy przy oglądaniu takiego cacka.

W dodatku nie kosztuje on majątku jak najlepsze mechanizmy z manufaktur z pierwszej dziesiątki a sprawia frajdę.

No i jak pięknie cyka <_<

Edytowane przez Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unitas to też eta. Eta 6498/6497.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unitas jest dwa razy większy od automatów, dużo ładniejszy i ładnie tyka. A dla mnie zaletą jest możliwość nakręcania, ale pewnie nie o to ci chodzi.

 

Pokaż mi ładniejszą 2892. A to przecież z zegarka za 1200, można ładniej.

 

+1

 

Na Forum wielokrotnie poruszany był temat tych werków. Warto użyć forumowej wyszukiwarki, kilka przykładów z brzegu:

 

Unitas-Eta 6497-1

 

Który mechanizm??

 

Popularne mechanizmy

 

ETA Unitas cal.6497

 

o cechach werków i zależnościach pomiędzy nimi

Edytowane przez Degustatorr del Monsterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mathu, ten B-Uhr na zdjęciu to Steinhart?

 

Co do rozmiarów, celuję raczej w jakieś mniejsze modele - optymalnie by było: 38mm, max: 40mm. Lecz z tego co doczytałem, wersje 6497/8 mają 36.6mm. Przy takich rozmiarach samego mechanizmu, 40mm koperta będzie raczej marzeniem ściętej głowy?

 

Ostatnio na forum pojawił się temat o 6300N, z którego wynika, że jest to dość solidna konstrukcja. To cecha charakterystyczną wszystkich Unitasów czy tylko ten jeden (6300N) się tak wyróżnia?

 

Jak ma się sprawa ze stop sekundą? Póki co wiem, że takowej w tym werku nie ma, ale... może czegoś nie wiem? ;)

 

 

 

I pytanie z przedszkola - ilością kamieni? Im więcej, tym na pewno bardziej skomplikowana (dokładniejsza?) konstrukcja, ale co za tym idzie? Taki mechanizm jest bardziej podatny na uszkodzenia / jest delikatniejszy? Czy jest to bez znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6300N to stara konstrukcja, już na pewno nie produkowana.

Chociaż takiego Copernikusa jak mój jeszcze można kupić. Jest facet na Allegro który dorwał kilka NOSów (New Old Stock) w Szwajacarii i sprzedaje.

Chociaż nie najtaniej to warto bo ale to świetny zegareczek a dziś już takich nie ma prosto z manufaktury.

Na pewno lepszy zakup od kilkudziesięcioletniego, używanego Atlantica, je też się spotyka na tym Unitasie.

 

PS

Nie ma stopsekundy.

W normalnym werku, nie licząc mechanicznych cudów, 15-21 kamieni wystarcza do normalnej pracy.

17 to najbardziej spotykana ilość w mechanizmach z tej półki.

Więcej jest raczej przy komplikacjach (zaawansowane daty i kalendarz, chronograf, fazy księżyca), w tych normalnych tyle nie potrzeba.

Edytowane przez Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tourby Watches. Unitas z centralną sekundą - miód !!! Jaki wybryk masz na myśli? Jeśli chodzi oczywiście o coś negatywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak ma działać. Wyciągasz koronkę, sekundnik zatrzymuje się dopiero na pełnej minucie i wtedy przestawiasz. Coś pięknego, przejrzałem ich stronę http://www.tourbywatches.com/

Dużo mają sikorów na Unitasach. Piloty świetne.

 

030879840374.png

 

Albo (to nie pilot, ale dla mnie bomba)

 

064589786677.png

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzienks Jash.bomba ten zegarek.i wlasnie takiego pilota chce :lol: ide zbierac kase :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybryk w sensie stopsekundy. Absolutnie nie w znaczeniu negatywnym, wręcz przeciwnie.

Tylko moje pytanie: czy to tylko Tourby "dorobiło" extra tą stopsekundę, czy w innych markach też można na nią trafić?

 

Inna sprawa to opinia o tej firmie - nie wiem co komu zawiniła (może cena nie taka), ale zdania są podzielone. Macie jakieś doświadczenia?

 

Na marginesie - mnie również wpadł w oko (tylko to wersja BIG :lol: - nie wiem czy mniejsze też mają stopsec.)

 

[edit]

P.S.

wszystkie stopsekundy tak działają? ;>

Edytowane przez Krzywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Normalna stopsekunda działa tak, że sekundnik zatrzymuję się kiedy wyciągniesz koronkę, ale nie zeruje tak jak w Tourby. Ja się nie spotkałem przynajmniej. Fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może naiwnie, ale się zapytam - też ze stopsekundą? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna stopsekunda działa tak, że sekundnik zatrzymuję się kiedy wyciągniesz koronkę, ale nie zeruje tak jak w Tourby. Ja się nie spotkałem przynajmniej. Fajna sprawa.

 

Mam coś takiego w starym longinesie, z werkiem Longines-6942 . Fajny patent :lol:

Mój werk wyglada tak:

 

post-23302-0-33792400-1331809599.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie o Tourby Watches, bo jakosc wykonania nie jest najwyzsza.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś konkretne przykłady? Bo ja tylko natrafiłem na narzekaczy typu "słyszałem...", ale żadnych konkretów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sean, niektórym znany szerzej jako "yamahaki"

 

"you didn't run into bad threads about tourby. besides having problems with the watch falling apart during shipping,the owner of the company is a dick.

I had sent mine back for the hands falling off.plus the movement was trashed.they sent the same one back in a new case.but the movement was again,bad.

this time the hairspring was twisted.I sent it back and got a refund plus the cost of shipping.3 months later he files a dispute with paypal naming me as the seller to get around the 45 day dispute limit.other words he lied.then he raised it to a claim.paypal knew it was fraud but still tried to collect 1800.00 from me for a watch I had returned.He claimed he never recieved it.I had proof of delivery on the watch.usps filed paperwork for mail fraud. paypal stopped trying to take my money after I sent the usps paperwork.I don't know what happened after that.I was a moderator at the time this happened.While it was on the mod board,it wasn't brought up on the forum."

 

Kilkanascie miesięcy temu sporo się mówiło na temat jego problemu, wszystko było udokumentowane na pewnym forum, które już nie istnieje w poprzedniej formie.

Edytowane przez rip

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol...to na powaznie?to ladnie traktuja klientow...to juz jednak nie kupie.po co mam sie pozniej denerwowac... :)

RIP-dzieki za ten fragment.duzo mowi o danej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie trochę stary temat ale wpadło mi w oko niesamowicie ładne wydanie unitasa w całkiem przystępnej cenie.

 

Spójrzcie na to:

post-12004-0-64256000-1387102221.jpg

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co nazywasz przystępną ceną ale podobnie wykonanego Unitasa znajdziesz w zegarkach Steinhart za 1800 złotych polskich

 

w2oi.jpg

 

ar0r.jpg35z6.jpg

 

 

Niestety, kamieni w szatonach już w tej cenie nie uświadczy.

Edytowane przez Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie ten Steinhart to taki zwyklak (co nie znaczy, że brzydki) jak wszystkie inne Kemmnery, Archimede, Alfexy czy nawet Stowa (no tu łabędzia szyja jest).

 

A ten Bruno mnie po prostu pozytywnie zaskoczył - oczywiście cena znacznie wyższa niż w powyższych , ale nadal nie kosmiczna (w jakimś zagranicznym sklepie widniało około 1600 euro, nie wiem jaka jest katalogowa). Mi tam się wyjątkowo podoba wizualnie i technicznie (łabędzia szyja, złoto- miedziany kolor, ładne zdobienia, szatony - po prostu dużo smaczków).

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.