Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aneks, czy akces, ja jestem na tak :-)

 

już się poprawiłem...  :D  ale śladów nie zatarłem...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z takim fajnym Longinesem, to może być nawet aneks :-) Gratki raz jeszcze, bo zegarek jest mega!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak napisałem ze trwał do końca lat 30stych

nalezy pamiętać ze wiele styli ma cechy wspólne oraz to ze kilka styli moze współistnieć w tym samym okresie

art deco łączy pewne cechy innych styli jak np. modernizm czy bauhaus > który też istniał w latach 20stych i 30stych

 

jeśli chodzi o Conquest'a to ciężko jego styl skategoryzować czy nazwać mimo ze jest bardzo charakterystyczny dla zegarków tamtej epoki czyli lat 50tych 

*w tamtym okresie istniało kilka styli projektowania jak np. mid-cenury modern , sztuka współczesna czy pod koniec lat 50tych pop art > lecz były one związane bardziej z architektórą lub sztuką (czyt. malarsto, rzeżba) a nie koniecznie z designem zegarków :P

 

jeśli chodzi o zegarki z lat 50tych to styl wynikał z tego ze wczesniej podczas wojny design był w stylu militarnym (jeden z moich ulubionych styli jesli chodzi o zegarki) który miał być bardziej użytkowy i funkconalny niż 'piękny'

póżniej po wojnie na początku lat 50tych styl zmienił się na bardziej kolorowy błyszczący i elegancki

 

pozdrawiam

Wydaje mi się, że Conquest tak jak mówisz - czerpie z epoki, ale na niekorzyść dla tego modelu, uważam, że jest to zwyczajny eklektyzm. Conquest to bardzo ładny zegarek, podoba mi się, lubię oszczędny styl vintage - jednak zegarek nie jest harmonijny. Typografia, jest tylko rozmieszczeniem dopasowana do tarczy i formy zegarka.

 

Longines generalnie się gdzieś pogubił - przynajmniej jeśli chodzi o wzornictwo. Kiedyś marka produkowała wspaniałe zegarki, przesiąknięte modernizmem, nawet symbolicznie - zalediwe kilka dni temu przeczytałem w biografii Le Corbusiera, że Georges Jeanneret, jego ojciec był rytownikiem kopert. 

 

PS. Mam pytanie - czy ktoś z Was orientuje się dokładnie jakie oznaczenie (oprócz mechanizmu cal. 370) ma ten model? Chcę go kupić, ale nie mogę zacząć porównywania cen i ofert.

post-97171-0-91180600-1547575839_thumb.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny LLD dopiero w lutym. Kilkukrotnie Longines zmieniał datę pojawienia się tej wersji w sklepach. W sumie od premiery już blisko rok... mają jakieś problemy z produkcją/jakością? W końcu to tylko powłoka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stało się brzydkim przyzwyczajeniem firm, nawet tych najlepszych, że prezentują na targach modele, do których produkcji nie sa jeszcze przygotowani. Kreują przez to sztuczny popyt na te zegarki, podnosząc sobie później wielkość sprzedaży. Dotyczy to tak jak pisałem wielu marek chociażby Rolexa czy Omegi też. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PVD w LLD mnie nie przekonuje, tu zgodziłbym się, że jest to niepotrzebny eklektyzm. Stalowa wersja, z datą czy bez, to jest to:

 

post-64635-0-09937000-1547589012_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PVD w LLD mnie nie przekonuje, tu zgodziłbym się, że jest to niepotrzebny eklektyzm. Stalowa wersja, z datą czy bez, to jest to:

Fajny, choć nie wiem jaki jest sens takiego zagęszczenia, dublowania indeksów minutowych. Nie jestem jeszcze bardzo wtajemniczony w Longinesy, szczególnie divery - to jest reedycja czy nowy projekt?

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście reedycja słynnego divera z lat 60., która rozpoczęła wielką modę na tzw. heritage.

 

Pierwowzór ma na naszym forum jeden z Kolegów:

 

Fakt udana reedycja, ale...

 

attachicon.gifDSC_0966.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, choć nie wiem jaki jest sens takiego zagęszczenia, dublowania indeksów minutowych. Nie jestem jeszcze bardzo wtajemniczony w Longinesy, szczególnie divery - to jest reedycja czy nowy projekt?

 

to jest reedycja - zewnetrzny ring tzw. inner bezel który się obraca dlatego są tam 'dodatkowe indeksy'

 

ps. co do twojego wczesniejszego pyt. o zegarek który chcesz kupic to mając numery seryjne mechanizmu mozesz napisac do Longinesa a oni ci podadzą dane typu - data produkcji oraz Numer Referencyjny modelu - lecz nic ci to nie da bo nikt tego numeru nie zna/używa ( w przypadku większości vintage Longinów) i po drugie raczej nie znajdziesz takiego modelu do porównania ceny

- nie wiem kto go teraz sprzedaje lecz używa zdjęć poprzedniego sprzedawcy gdzie na jego stronie jest cena  > $ 0.69 < lol (nie mam pojecia dlaczego?)

zegarek nie w moim typie ale ma bardzo fajne i nietypowe wskazówki

https://www.retrowatchguy.com/products/svelte-mid-60s-longines-empire-state-hands-cal-370

 

pozdrawiam

Edytowane przez DLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wskazówki. Indeksy też są fajne.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś jest może szczęśliwym posiadaczem longines heritage military ref L2.811.4.53.0, jakie wrażenie z użytkowania, wiecie może gdzie mogę go obejrzeć w Warszawie?

 

 

post-104651-0-52293600-1547640022_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jako nowy chciałbym się tu zapisać i zarazem przywitać, no i pochwalić moim "customowym" Longinem. 

Ciekaw jestem Waszego zdania? ;)

Tomek

 

post-108158-0-49393800-1547666996_thumb.jpgpost-108158-0-03596800-1547667011_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fajnie to wygląda. Zwężany czy 22mm? Co to za klamra?

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Picy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-3 super zestaw.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pasek nie jest zwężany a klamra nawet nie wiem, kiedyś do jakiegoś paski Filip JFS dorzucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziś był dzień z maluchem ;-)

post-34987-0-37358700-1547825664_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo klimatyczny zestaw wyszedł, od razu zegarek nabrał vintydźowych rumieńców. A kto popełnił pasek?

Dziś był dzień z maluchem ;-)

Longines to jednak potrafi wygrzebać coś z własnej historii . Jakby był 38 mm to może bym się skusił. Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Robert, jakby miał 38 mm, to już pewnie bym się zastanawiał ;-) A tak, dylematu nie było :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo byłem platonicznym miłośnikiem marki jak i samego Legend Divera, ale nadszedł ten moment, że trzeba było to zmienić  :) 

 

DSC-8846.jpg

 

DSC-8851.jpg

 

DSC-8797.jpg

 

DSC-8801.jpg

 

DSC-8823.jpg

 

DSC-8836.jpg

 

DSC-8827.jpg

 

DSC-8811.jpg

 

DSC-8810.jpg


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to herzlich willkommen  :) Ładnie się Kolega wita  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten LLD jest fotogeniczny :)

Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.