Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

18 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

👍

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Pamiętacie jeszcze "W starym kinie", kultowy program Stanisława Janickiego?

w-starym-kinie.jpg.270278517f73dc4b16fb4ded43e6cc7f.jpg

Ja w miarę możliwości raz w tygodniu staram się kontynuować tę miłą dla oka i duszy tradycję podróżowania do "czasów świetności zegarków mechanicznych" 😁

Dziś wieczór na afiszu Il Segno di Verere (Pod znakiem Wenus, 1955), z jedyną i niepowtarzalną Sophią Loren w roli głównej...

il-segno-di-venere.jpg.c2d9485f7236e9c511aac90d458619dd.jpg

... a jako że taka wieczorna podróż do przeszłości to sprawa niebanalna, należy uprzednio narychtować odpowiednie rekwizyty 😉 Miłego wieczoru!

IMG_2719.thumb.JPG.8e9b5ca5ef69d4a5e850ca6b7022fddc.JPG

55 minut temu, rads napisał(-a):

Pamiętacie jeszcze "W starym kinie", kultowy program Stanisława Janickiego?

Ja w miarę możliwości raz w tygodniu staram się kontynuować tę miłą dla oka i duszy tradycję podróżowania do "czasów świetności zegarków mechanicznych" 😁

Oczywiście, że pamiętam. Najbardziej utkwiły mi w pamięci dwa seanse w zimowe, niedzielne popołudnia na przełomie 1990 i 1991 roku. Jako sześciolatek obejrzałem wówczas "Wyjętego spod prawa" (dzień później z kuzynem, który też oglądał, bawiliśmy się w scenę pojedynku Doca i Billy'ego Kida ;) ), a później polskiego "Chama", który mną naprawdę wstrząsnął :) Paru kolegów może wie, że do dziś oglądam dużo starego kina, choć niestety nie aż tak regularnie. Na pewno jednak Flagship idealnie pasuje do takich seansów!

44 minuty temu, Edmund Exley napisał(-a):

Oczywiście, że pamiętam. Najbardziej utkwiły mi w pamięci dwa seanse w zimowe, niedzielne popołudnia na przełomie 1990 i 1991 roku. Jako sześciolatek obejrzałem wówczas "Wyjętego spod prawa" (dzień później z kuzynem, który też oglądał, bawiliśmy się w scenę pojedynku Doca i Billy'ego Kida ;) ), a później polskiego "Chama", który mną naprawdę wstrząsnął :) Paru kolegów może wie, że do dziś oglądam dużo starego kina, choć niestety nie aż tak regularnie. Na pewno jednak Flagship idealnie pasuje do takich seansów!

No jasne, pamiętam, że jesteś fanem filmów Hitchcocka 😉 Swoją drogą to niesamowite, jak bardzo różny od dzisiejszego był świat przedstawiony w tych filmach, kiedy zegarki takie jak Conquest czy Flagship lśniły nowością na nadgarstkach dżentelmenów w kapeluszach i prochowcach... 😄 Kosmos.

2 minuty temu, rads napisał(-a):
@cordi7, chyba nowy temat do rozważań dla Ciebie 😉

Nie kuś :P U mnie plany zegarkowe i tak już się przebudowywały 3 razy w przeciągu ostatnich 3 miesięcy :P

Dolce Vita jest super ale mi chyba leży bardziej klasyczna tarcza w tym modelu (gilosz!!!), sector dial pasuje mi bardziej do klasycznej koperty.

50 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Nie kuś :P U mnie plany zegarkowe i tak już się przebudowywały 3 razy w przeciągu ostatnich 3 miesięcy :P

Dolce Vita jest super ale mi chyba leży bardziej klasyczna tarcza w tym modelu (gilosz!!!), sector dial pasuje mi bardziej do klasycznej koperty.

Z tym drugim zdaniem zgadzam się w zupełności, Heritage Sector bez daty to najlepsze wydanie tej tarczy, a DV z giloszem jest super vintage 😉 Co do planów zegarkowych to zazdroszczę takich rozterek i dylematów - u mnie sprawa jest niestety prosta: póki co skończyła się kasa na zegarki i plany poszły na półkę 😄

Chyba będę dziś wieczorem szukał pocieszenia w jakimś klasycznym filmie z dużą ilością ujęć nadgarstkowych 😉 Póki co chodzi mi po głowie Dr. No z 62-go...

"No" jak "No more!" 😂

IMG_2807.thumb.JPG.2eafd888d8ae3c49d51ab5b8d5b3b647.JPG

Edited by rads

5 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

A co jest teraz w planach?

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Godzinę temu, fanfar19 napisał(-a):

A co jest teraz w planach?

PW poszło :)

Bardzo ładne te nowe "Spiryty". Na zdjęciach prasowych wyglądały słabo, na żywo jest świetnie.

21 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ciekawy pomysł, nawiązujący do pierwszej edycji z 2007. Ale w opisie jak zwykle podejrzane informacje. L888.3 to inaczej A31.L02, nie L01. Co za tym idzie, nie ma krzemowego włosa, gdyż ten montowany jest w wersji L888.4 (COSC) i L888.5 (bez COSC). Według dostępnych danych, L888.3 różni się od podstawowej wersji L888.2 głównie poprawioną ergonomią pracy wahnika. Może się to komuś wydawać nic nie znaczącym detalem, ale różnica między 2 a 5 lat fabrycznej gwarancji w związku z obecnością lub brakiem krzemowego włosa, to już bardzo realna różnica, mogąca przesądzić o decyzji zakupowej.

Dopiero co korespondowałem z jednym portalem zegarkowym (SJX watches), na którym były głupoty na temat L888 w nowym Silver Arrow (że rzekomo każdy L888 ma 5 lat gwarancji i krzemowy włos). Informację natychmiast poprawiono, a mi grzecznie podziękowano za sprostowanie, co się chwali. Ale fakt jest taki, że co jeden news, to więcej wyssanych z palca stwierdzeń. Ja sam do niedawna nie miałem na te tematy bladego pojęcia, ale jak się okazuje wystarczyło trochę poszukać. Jestem w szoku, że portale / blogerzy / sprzedawcy, zajmujący się tym profesjonalnie dla pieniędzy, nie mogą zadać sobie nieco trudu i sprawdzić, co wpisują. Nie mówiąc już o tym, że - jak miałem okazję się kilkukrotnie przekonać - w razie jakichkolwiek wątpliwości, Longines odpisuje już po kilku dniach i to wyczerpująco.

Wniosek jest jeden - nie wierzcie w ani jedno słowo przeczytane na blogach zegarkowych, tylko sprawdzajcie sami lub piszcie tutaj i będziemy badać sprawę wspólnie.

Dobrze prawisz. Cóż, teraz takie czasy mamy że zakładasz bloga i jesteś „dziennikarzem”. A jak trzeba zweryfikować fakty, ktoś komuś wytknie podstawowe błędy, to wtedy już nie jest się „dziennikarzem” a blogerem i zasady rzetelności i odpowiedzialności za to co się pisze nie obowiązują😝.

Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Dobrze prawisz. Cóż, teraz takie czasy mamy że zakładasz bloga i jesteś „dziennikarzem”. A jak trzeba zweryfikować fakty, ktoś komuś wytknie podstawowe błędy, to wtedy już nie jest się „dziennikarzem” a blogerem i zasady rzetelności i odpowiedzialności za to co się pisze nie obowiązują😝

Dlatego też zebrałem wszystko razem i wrzuciłem tutaj. Może któregoś dnia przyda się komuś w walce z wszechobecnymi fake-newsami 😄😉

Godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Melduje się w klubie ;) 

Szalejesz ostatnio. :D

Nie wolałeś nowszej wersji? Mnie się starsza bardziej podoba, ale w nowszej kusi mechanizm.

Edited by Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł niesioną prądem Wszechświata.

54 minuty temu, Jogi napisał(-a):

Szalejesz ostatnio. :D

Nie wolałeś nowszej wersji? Mnie się starsza bardziej podoba, ale w nowszej kusi mechanizm.

Przemeblowania w pudełku ^_^

Tak jak Tobie mi też starsza wersja bardziej się podoba, jest jakaś taka weselsza przez m.inn. więcej wensza na tarczy i jakieś takie bardziej wyraziste oznaczenia indeksów :)

Jedynie co to najbardziej kusząca jest w nowym wkładka ceramiczna bezela.

Mechanizm wolę poczciwy sprawdzony wół roboczy.

No ale który dokładnie masz na myśli?

Te z końcówkami L888.5, L888.3 ?

Starą wersję masz też na podstawowym L888.2 🤔

IMG_20210216_180318.jpg

Edited by tomaliusz

5 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

(...)

No ale który dokładnie masz na myśli?

Te z końcówkami L888.5, L888.3 ?

Starą wersję masz też na podstawowym L888.2 🤔

O, to nie wiedziałem. Myślałem że w starszym montowany był tylko L633.

Z nowszych myślę nad szarym (z L888.2) i odkąd dzisiaj rano zobaczyłem, to jeszcze nad dwoma dwukolorowymi.

Edited by Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł niesioną prądem Wszechświata.

Aż miło popatrzeć Koledzy, że piśmiennicza "praca u podstaw" nie idzie na marne! 😄😉 @tomaliusz, gratuluję zakupu! Widzę, że preferujesz nieco większą wersję 😉

W dniu 14.02.2021 o 14:10, Verbal napisał(-a):

Spirit 42 już znalazł nowy domek:)

Gratuluję świetnego zegarka! 🥂