Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

4 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

No to teraz jesteśmy w komplecie 😉😄

2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ale że co? Bo chyba coś mi umknęło...  :)

Coś ostatnio skąpiłeś zdjęć swojej pięknej kolekcji. Już myślałem, że stało się to, czymś straszyłeś, czyli że wszystko poszło w świat w zamian za jakiegoś Bvlgari Octo czy coś w tym stylu 😉😄

46 minut temu, rads napisał(-a):

Coś ostatnio skąpiłeś zdjęć swojej pięknej kolekcji. Już myślałem, że stało się to, czymś straszyłeś, czyli że wszystko poszło w świat w zamian za jakiegoś Bvlgari Octo czy coś w tym stylu 😉😄

Jakby były jakieś ciekawe oferty, już dawno bym się pozbył tego złomu. Niestety, jedyne, które się pojawiały, były w stylu "przytuliłbym", "wiela za to ziomuś?", "za połowę tej ceny mogę mieć nowego Atlantica", itp.  ;)  :lol:

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

34 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Jakby były jakieś ciekawe oferty, już dawno bym się pozbył tego złomu. Niestety, jedyne, które się pojawiały, były w stylu "przytuliłbym", "wiela za to ziomuś?", "za połowę tej ceny mogę mieć nowego Atlantica", itp.  ;)  :lol:

Nie śledzę rynku jakoś bardzo uważnie, ale teraz jest chyba boom na zegarki vintage. Marzył mi się stary oryginalny Flagship, ale za egzemplarz w dobrym stanie i nie kombinowany trzeba dać worek pieniędzy. Z kolei ciekawe zegarki współczesne z lat powiedzmy 2005-2015/16 pojawiają się rzadko. Polowałem np. na Lorginesa RailRoad Heritage, ale dałem spokój, bo jest de facto nie do kupienia. 

37 minut temu, ibro13 napisał(-a):

Nagel Gdynia, dostępny.

Dzięki, widziałem. Planowałem kupić używany, ale pojawiają się bardzo rzadko. Jeśli ten z linku jest faktycznie dostępny, to po 4 latach mierzenia i leżakowania jest nadal za 7k, czyli dokładnie tyle, ile w 2017 roku. Bez mała za tyle samo można po rabacie mieć nowiutkiego Sectora prosto z fabryki z krzemowym włosem balansu. Jeśli można powalczyć o sporą zniżkę to może warto, jeśli nie to żadna okazja.

50 minut temu, rads napisał(-a):

Dzięki, widziałem. Planowałem kupić używany, ale pojawiają się bardzo rzadko. Jeśli ten z linku jest faktycznie dostępny, to po 4 latach mierzenia i leżakowania jest nadal za 7k, czyli dokładnie tyle, ile w 2017 roku. Bez mała za tyle samo można po rabacie mieć nowiutkiego Sectora prosto z fabryki z krzemowym włosem balansu. Jeśli można powalczyć o sporą zniżkę to może warto, jeśli nie to żadna okazja.

Ale sector nie ma takiego zajefajnego dekielka ;)

24 minuty temu, Hefajsto napisał(-a):

Ale sector nie ma takiego zajefajnego dekielka ;)

😄😄 No tak, to go całkowicie skreśla!

W dniu 28.11.2021 o 20:28, rads napisał(-a):

Nie wiem, czy miałeś już okazję zmierzyć (z tego co piszesz raczej nie), ale ja jakiś czas temu miałem. Nie ma wcale takiego efektu na żywo. Patrząc na zegarek pod kątem miałem wrażenie, że napisy są lekko wypukłe, tzn. nie tyle namalowane, co "nałożone" na tarczę. Grubość czcionki na żywo na pewno nie raziła, a też zwracam na takie rzeczy uwagę 😉

Niestety nie mierzyłem i dlatego właśnie miałem nadzieję, że na żywo odbiór będzie inny niż na zdjęciach 😉 Cieszę się, że tak jest bo to bardzo ładna reedycja. 

15 minut temu, Hefajsto napisał(-a):

A ja mam dylemat...

Skin diver czy seamaster 300 ;)

Chciałeś napisać: 3 Skin divery czy Seamaster 300? 😂

Czyli skończyło się na rasowym tool watchu. Ani skin diver ani 300m takowymi nie są. Niezbadane są … ;)

On 11/25/2021 at 8:36 PM, adiblue2 said:

Z uwagi na fakt, że moja prośba o opinie została zupełnie olana (nad czym ubolewam) postanowiłem dać dobry przykład i własnoręcznie przetestować pro publico bono zewnętrzny antyrefleks w Longines Spirit.
Stan na dziś, zegarek odebrany. Będę monitorować raz w miesiącu i sprawdzać w codziennym użytkowaniu czy dzieje się z nim coś niedobrego default_smile.png
A tak poza tematem, chodziłem za nim odkąd pojawiły się pierwsze zapowiedzi. Mierzyłem ze cztery razy. W międzyczasie kupiłem 3 inne zegarki. Ale wciąż nie mogłem o nim zapomnieć. Tak więc uszy za duże, znaczy się stało się. Oto i jest. I jestem szczęsliwy
default_smile.png

Edit
Zapomniałem nadgarstkowe dać

Bardzo fajny model, mierzyłem mniejszą wersję, ale mnie osobiście bardzo przeszkadza datownik. Gdyby taka mniejsza była bez datownika.

U mnie niedawno wygrała ostatecznie kremowa tarcza, ale miałem spore wątpliwości.
Zadecydowało to, że z ciemną tarczą mam już w tym typie Eposa. No i jasna tarcza jest jednak trochę bardziej elegancka. Ale czarna zdecydowanie ma swój urok.
A co do jasnej, to określenie „maślana” bardzo dobrze pasuje. Mnie się od razu kojarzyła jako „budyniowa”.