Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

[mention]rads [/mention] dodałem temat do obserwowanych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na razie dodałem 8 modeli. Teraz to, kurza twarz, nawet trochę żal już by było kasować 😄

 

PS. Jak wyłapiecie jakieś błędy, to dawajcie zaraz znać - postaram się poprawiać na bieżąco.

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, rads napisał(-a):

Słuchajcie Lążinomaniacy, czy chcielibyście, aby powstał taki temat w dziale Pasjonaci Czasu? (na razie wrzuciłem tylko pierwszy wpis na próbę). 

 

Myślę o tym już od dawna, ale wiadomo - brakuje głównie czasu. Gdyby jednak robić to w takiej formie jak w poniższym linku, to krok po kroku powstałoby całkiem pokaźne zestawienie. Co myślicie? (sam dla siebie, to mogę zrobić sobie kiedyś w Wordzie 😄😉 ... Jak nie będzie zapotrzebowania, to leci do kosza)

 

Pisz, pisz. Bardzo mi sie podoba ta inicjatywa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

DSC_0284~2.JPGW zasadzie w tym gronie to wygląda to bardziej tak:

 

IMG-20211226-WA0000.jpg

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
1210113463_DSC_02842.thumb.JPG.10b014340e425236c5502758e22cefaf.JPGW zasadzie w tym gronie to wygląda to bardziej tak:
 
IMG-20211226-WA0000.thumb.jpg.82e25100daa977496ebf55a16cecfe55.jpg

Co to za paski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny to guma, a brąz też jest podgumowany, ale gdzie kupione? Kto by to pamiętał, służą już całe lata. LLD mam od 2017r więc paski podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do Klubu! Przyjmiecie?! 😄 Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek widział używany zegarek, który wyglądałby nawet nie tak, jakby przysłano go prosto ze sklepu, ale bezpośrednio z fabryki. Serdeczne podziękowania dla Kolegi @Gio, szczególnie za super kontakt i cierpliwość 😉 Mogę tylko pomarzyć o zrobieniu takich zdjęć jak pierwszy właściciel, więc dla przyzwoitości wrzucam tylko "obowiązkowe" nadgarstkowe 😉

 

IMG_9692-kopia.thumb.JPG.90dab70bada4d9f469be899f1bd979ad.JPG

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rads napisał(-a):

Dołączam do Klubu! Przyjmiecie?! 😄 Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek widział używany zegarek, który wyglądałby nawet nie tak, jakby przysłano go prosto sklepu, ale bezpośrednio z fabryki. Serdeczne podziękowania dla Kolegi @Gio, szczególnie za super kontakt i cierpliwość 😉 Mogę tylko pomarzyć o zrobieniu takich zdjęć jak pierwszy właściciel, więc dla przyzwoitości wrzucam tylko "obowiązkowe" nadgarstkowe 😉

 

IMG_9692-kopia.thumb.JPG.90dab70bada4d9f469be899f1bd979ad.JPG

 

Dzięki za wzorcowy przebieg transakcji! I niech się dobrze nosi. 


No co ja poradzę, że dbam o każdy sprzęt jakiego używam 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rads @adiblue2 gratulacje! Piękne zakończenie roku...

 

@rads to znów jesteś jednomarkowcem? To jeszcze tuxedo i srebrna strzała i będzie piękny zestaw bezdatowców...

 

@adiblue2 i jak pierwsze wrażenia? Duży plus przy zakupie sztuk z bieżącej produkcji to mechanizm w wersji L888.5. Jak znajdziesz chwilę żeby ponosić nowy nabytek kilka dni to porównaj odchyłki z Spiritem. Jestem ciekaw, czy będzie różnica między wersją mechanizmu z cosc i bez.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie dziwne. Jaki on mały.
Ale na nadgarstku już wszystko ok.
Po prostu dawno nie miałem garniturowca.
Indeksy idealne, wskazówki perfekcyjne, niesamowicie płaski, szafir ledwie zauważalnie wypukły. Jestem mega zadowolony i bardzo się cieszę, że zaryzykowałem bez przymiarki. Dużo bardziej mi się podoba na żywo niż Presence.
Pomiar już rozpoczęty. Będzie noszony w rotacji, a odpoczywać będzie w rotomacie.
O dziwo, z automatów Spirit na ten moment ma największą odchyłkę wśród zegarków w kolekcji. Ale to raczej plus dla pozostałych niż przytyk dla Spirita.
No i wolę jednak mieć nieco większą odchyłkę w plusie niż jakąkolwiek w minusie.

5007d868f5819cefacd076da8d8cead7.jpg&key=fbffb9235d8adae277bcbcb15b54ee7ed7f2862191f4af073f5d2ed6c0ce4aae

7c9c1c3eec84c1e6da90716deb2782f5.jpg&key=9e0d9a960880b52e40b03bc7b0501054453af457389772d41d4b5e42858878c3

53b9cd7e778714e843b9dbfdebc4a2bb.jpg&key=3d57a0f6f971e6b64938051ddd54dcd714fe0a14bcd81d0c6453ce0c07994a8c



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja niesmialo tutaj zakotwicze.

 

Mocno interesowalem sie Conquest V.H.P 43mm,ale finalnie zdecydowalem sie na Hydro 44mm

 

K7RrHK.jpg

 

Zegarek cieszy oko-pasek  z ciemnoniebieskiej skory z bialymi nicmi powinien byc fajnym dopelnieniem.Juz zamowiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Kolegom ich nowych nabytków!

 

3 godziny temu, AK&AK napisał(-a):

@rads to znów jesteś jednomarkowcem? To jeszcze tuxedo i srebrna strzała i będzie piękny zestaw bezdatowców...

 

Widzę, że nic nie umknie Twojej uwadze 😄 Tak jest, klasyczny jednomarkowiec 😉 Faktycznie taki jest plan, aby ew. kolejne nabytki zawęzić do linii Heritage bez daty. ALE... ostatnio coraz częściej myślę jednak o garniturowcu vintage od Longinesa, najchętniej z lat 50-60 w manualu (oczywiście bez daty, ale tutaj wybór jest niemal nieskończony). Coś w rozmiarze 35-37mm z nietuzinkową tarczą i mechanizmem in-house. Na specjalne okazje i jako ozdoba kolekcji.

 

Ze względu na rozmiar i charakter (w tym zamszowy pasek), 45-tka to jednak taki smart casual, który przyda mi się zdecydowanie częściej. Wiem, że nie wszystkim leży puste miejsce na tarczy, położenie sekundnika, napis automatic itd., ale ja nie mam z tym żadnego problemu - w moim przekonaniu definiuje to jeszcze bardziej charakter tego zegarka. A jeśli chodzi o rozmiar, to jasne, że mógłby mieć ze 2mm mniej, no ale w końcu Calatrava często bywała u Longinesa modelem oversize. Bardzo mnie za to kręci fakt, że L609.3 jest super rzadko stosowaną wersją 2895 (oprócz 1945 jeszcze tylko w dawno niedostępnym modelu Presence Heritage i kilku specjalnych wersjach Flagshipa bez daty).

 

No i poza tym nie ma to jak dostać przy okazji gratulacje od firmy 😉 Co jak co, ale customer service Longinesa to klasa.

 

Longines-email-1945.png.9563ba628f0d8e4b1d60df8e66bf8fef.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł pierwszy z zamówionych pasków. Pierwszy raz mam do czynienia z paskiem Hirsh, pasek jest gruby i dość sztywny, nam nadzieję, że trochę zmięknie i lepiej się ułoży.
74b3770530c5a5354513aed79450aacb.jpg
ec873e2916a6cf33793f27e51c5971c0.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heavy calf to fajny pasek. Mam przy Fortisie i daje radę. Jest gruby i sztywny ale się ułoży.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od jakości tej powłoki. Mam Squale Atmos 60 od kilku miesięcy i też nie widać jakichkolwiek uszkodzeń. Swego czasu posiadałem Alpinę Seastrong i tam z kolei po kilku miesiącach użytkowania był dramat, pełno drobnych rysek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze wrzucę jak wygląda czytelność tarczy w tak zwanym "trudnym oświetleniu"

b9112b7a1001138ab621f53859656342.jpg

6085d4abbfdcdf6f200625a1f103d5cc.jpg

cf3bfedf83315f8ca535268a03100e55.jpg

884f29d19bfe17ccf2791eb6042082f0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.