Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Choruję na czarną wersję.

 

LONGINES Heritage Classic Sector Dial

Edytowane przez Seler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Seler napisał(-a):

 

Choruję na czarną wersję.

 


O stary, to poważna choroba. Skonsultuj sie z lekarzem lub zegarmistrzem 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2021 o 17:58, wisniap napisał(-a):

Potwierdzam. Ja mam 18,5 w nadgarstku i po minucie rozmiar 41 został spakowany i odesłany. Naprawdę dużo tej stali.. mnie to zaskoczyło bo nosiłem większe od 41 i było ok. Tu mnie przerosło.

Mierzyłem 41mm na kajdanie. Leżał bardzo dobrze. A nq gumie podejrzewam, że będzie tylko lepiej. Mam 17,5 cm w nadgarstku. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy - na bazarku wylądował mój Heritage 1945. Jeśli ktoś by reflektował, to zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie.

Longinus hydro conquest,44 mm.Niebieski.

Zegarek dosyc masywny-w moim przypadkubransoleta odpada,po prostu nie lubie.

Nosicie ten model na skorzanych paskach?Tutaj mysle,ze nieco pogrubiony pasek dobrze by wygladal.

 

Niebieski,czarny,braz-co pod ten kolor zegarka byscie Panowie wybrali/wybraliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba.
Chcę kupić garniturowca.
Najchetniej Elegant lub Presence.
Problem mam z wyborem rozmiaru.
Przeczesałem okoliczne sklepy i wszędzie mają albo małe damskie 30mm albo 40mm.
Mam nadgarstek 16,5cm.
Miałem kiedyś Stowa Antea KS w rozmiarze 35,5mm i czułem się z nim trochę dziwnie, mimo długich uszu jednak wydawał mi się za mały.
Mierzyłem Presence 40mm i w czarnej wersji na bransolecie wydawał się ok. Ale na pasku optycznie wygląda już na wielki.
Stąd wiem, że jak na mój gust 38,5 mm Presence będzie ok. Ale bardziej podoba mi się Elegant, a ten jest w rozmiarze 37mm.
Ale nie mam jak przymierzyć.
Czy ktoś z forumowiczów posiada taki i również ma nadgarstek 16-17cm i mógłby zrobić zdjecie nadgarstkowe jak takie zestawienie wygląda?
A może nie ma się nad czym zastanawiać tylko kupować Elegant w ciemno?
W sumie gust mi się zmienił wraz z wiekiem. Posprzedawałem wszystkie duże zegarki i teraz największy chrono ma 42mm, a najczęściej noszę pilota w rozmiarze 40mm. Więc może to jest trop i może nawet wspomniana Antea by mi dziś pasowała.
Czy ktoś się orientuje ile L2L mają te dwa - Presence 38,5 oraz Elegant 37?
Z góry bardzo dziękuję.

PS
Modele, które wybitnie wpadły mi w oko, zdjecia ze strony pewnego sklepu:





Elegant 37


5ea97bd33246f16d35e228ef906e66ae.jpg&key=be47a180c92a49944b229875c71255b628b9babf604fbd8c904b9e8e07edca62



4f4a38382af7b37ff801afd6e4d08af3.jpg&key=7c54d6309de09ed4af8c98e596053353cd029ab81a27826c8c5648210e5b1f49






A tu taki hardcore blink blink stajla


eb558e63d28c672c7267e1b164c159d2.jpg&key=92006c888fc993c3b95da0951b5c75237fa4b9601d85e34e63d9c3ebc2ff794d



Presence 38,5

6a506486af82ab61ae264566569cf59b.jpg&key=55abf69b7afe78126d49f98fb96b9d7df8acde1159aa1621279ee836835dfbd3

11606da5783f7345234925c7da5f1ee2.jpg&key=d8d879ac85fc0ca36207a0a1002eb811c19e62e44de7cce9f9214d678946537d












Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, ale...żyję w związku z cudowną kobietą z której zdaniem się liczę. Mi osobiscie się podobają Elegant (najbardziej), Presence i Flagship, a także Heritage Conquest. Żona zdecydowanie stawia na dwa pierwsze, a dwa ostatnie jej sie zdecydowanie nie podobają. Udany związek to sztuka kompromisu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, adiblue2 napisał(-a):

Prośba.
Chcę kupić garniturowca.
Najchetniej Elegant lub Presence.
Problem mam z wyborem rozmiaru.
Przeczesałem okoliczne sklepy i wszędzie mają albo małe damskie 30mm albo 40mm.
Mam nadgarstek 16,5cm.
Miałem kiedyś Stowa Antea KS w rozmiarze 35,5mm i czułem się z nim trochę dziwnie, mimo długich uszów jednak wydawał mi się za mały.
Mierzyłem Presence 40mm i w czarnej wersji na bransolecie wydawał się ok. Ale na pasku optycznie wygląda już na wielki.
Stąd wiem, że jak na mój gust 38,5 mm Presence będzie ok. Ale bardziej podoba mi się Elegant, a ten jest w rozmiarze 37mm.
Ale nie mam jak przymierzyć.
Czy ktoś z firumowiczów posiada taki i również ma nadgarstek 16-17cm i mógłby zrobić zdjecie nadgarstkowe jak takie zestawienie wygląda?
A może nie ma się nad czym zastanawiać tylko kupować Elegant w ciemno?
W sumie posprzedawałem wszystkie duże zegarki i teraz największy chrono ma 42mm, a najczęściej noszę pilota w rozmiarze 40mm. Więc może to jest trop i może nawet wspomniana Antea by mi pasowała.
Czy ktoś się orientuje ile L2L mają te dwa - Presence 38,5 oraz Elegant 37?
Z góry bardzo dziękuję.

PS
Modele, które wybitnie wpadły mi w oko, zdjecia ze strony pewnego sklepu


 

Presence to jest taki trochę „niedzisiejszy” zegarek. Mi do gustu nie przypadł. Zarówno koperta, jak uszy sprawiają wrażenie zegarka z minionej epoki.  
Za to Elegant to fajna seria. Choć chyba mało doceniana. Zegarek jest dość ascetyczny w odbiorze ale to idealnie pasuje do pojęcia elegant. L2L nie znam ale mierzyłem kiedyś takiego chyba 39 i był ok, przy nadgarstku 17,5-18. Więc przy mniejszym nadgarstku 37 powinno być w sam raz. 
Mając taki dylemat brałbym Eleganta. Albo zaczął rozważać coś z pogranicza - smart casual choćby 1832 albo Heritage Flagship. Trochę większa uniwersalność. 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, o taką opinię właśnie mi chodziło. I własnie ten ascetyzm mi się bardzo podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najblizszych dniach postaram się zrobić jakieś fotki przy choince, ale na dzisiaj przypomnienie południowych klimatów.

 

 

20211005_150919.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba.
Chcę kupić garniturowca.
Najchetniej Elegant lub Presence.
Problem mam z wyborem rozmiaru.
Przeczesałem okoliczne sklepy i wszędzie mają albo małe damskie 30mm albo 40mm.
Mam nadgarstek 16,5cm.
Miałem kiedyś Stowa Antea KS w rozmiarze 35,5mm i czułem się z nim trochę dziwnie, mimo długich uszu jednak wydawał mi się za mały.
Mierzyłem Presence 40mm i w czarnej wersji na bransolecie wydawał się ok. Ale na pasku optycznie wygląda już na wielki.
Stąd wiem, że jak na mój gust 38,5 mm Presence będzie ok. Ale bardziej podoba mi się Elegant, a ten jest w rozmiarze 37mm.
Ale nie mam jak przymierzyć.
Czy ktoś z forumowiczów posiada taki i również ma nadgarstek 16-17cm i mógłby zrobić zdjecie nadgarstkowe jak takie zestawienie wygląda?
A może nie ma się nad czym zastanawiać tylko kupować Elegant w ciemno?
W sumie gust mi się zmienił wraz z wiekiem. Posprzedawałem wszystkie duże zegarki i teraz największy chrono ma 42mm, a najczęściej noszę pilota w rozmiarze 40mm. Więc może to jest trop i może nawet wspomniana Antea by mi dziś pasowała.
Czy ktoś się orientuje ile L2L mają te dwa - Presence 38,5 oraz Elegant 37?
Z góry bardzo dziękuję.



Ja akurat z fanclubu Flagshipa jestem i na szczęście mojej żonie też właśnie Flagship najbardziej się podobał. Dzięki temu nie musiałem iść na żaden kompromis.
Z tych bardzo konserwatywnych opcji ja brałbym wersję z nakładanymi indeksami zamiast malowanych rzymianek. Co do rozmiaru, to moim zdaniem te zegarki będą idealne. Sam mam 17,5 cm w nadgarstku i Flagship 38mm leży mi idealnie. Taka sterylna tarcza i wąska luneta w rozmiarze powyżej 38mm zaczyna być zbyt duża na eleganta. Chyba, że na dużym nadgarstku.
I też Elegant bardziej mi się podoba niż Presence.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, fanfar19 napisał(-a):

Presence to jest taki trochę „niedzisiejszy” zegarek. Mi do gustu nie przypadł. Zarówno koperta, jak uszy sprawiają wrażenie zegarka z minionej epoki.  

I w tym tkwi siła tego modelu. Jego "niedzisiejszość" jest jego atutem, szczególnie w rozmiarze 34,5mm. Taki trochę powrót do przeszłości...

 

Fotografia to nie moje hobby, zdjęcia robię telefonem, ale znalazłem na forum archiwalną galerię tego modelu. Autor zdjęć ma talent do fotografii:

Obecnie w modelu tym, pod szkłem oglądamy już L888.5.

 

14 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Ja akurat z fanclubu Flagshipa jestem i na szczęście mojej żonie też właśnie Flagship najbardziej się podobał. Dzięki temu nie musiałem iść na żaden kompromis. emoji6.png

Z tych bardzo konserwatywnych opcji ja brałbym wersję z nakładanymi indeksami zamiast malowanych rzymianek. 

 

Na tym forum jednozegarkowców raczej brak. Kupiłem z premedytacją model Presence z malowanymi indeksami rzymskimi. Nie wyklucza to przecież wejścia w posiadanie Flagshipa (choć tu wygra wersja czarna) czy też Dolce Vita Sector Dial...

15 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 emoji6.png

Co do rozmiaru, to moim zdaniem te zegarki będą idealne. Sam mam 17,5 cm w nadgarstku i Flagship 38mm leży mi idealnie. Taka sterylna tarcza i wąska luneta w rozmiarze powyżej 38mm zaczyna być zbyt duża na eleganta. Chyba, że na dużym nadgarstku.
I też Elegant bardziej mi się podoba niż Presence.

 

@adiblue2 mając w nadgarstku 16,5 cm przymierz wersję czy to Elegant, czy Presence w rozmiarze 38. Na nadgarstku się zmieści z dużym zapasem, ale... Ja wybrałam Presence w rozmiarze 34,5. Idealnym dla modelu stanowiącego "powrót do przeszłości"...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Na tym forum jednozegarkowców raczej brak. Kupiłem z premedytacją model Presence z malowanymi indeksami rzymskimi. Nie wyklucza to przecież wejścia w posiadanie Flagshipa (choć tu wygra wersja czarna) czy też Dolce Vita Sector Dial...

 

To prawda. Niestety względy budżetowe powstrzymują nas od posiadania wszystkich zegarków, które nam się podobają 😉.

W przypadku Flagshipa bardzo mocno zastanawiałem się nad ciemną tarczą, bo i jasna i ciemna podobały mi się podobnie. Mojej żonie za to zdecydowanie bardziej podobała się wersja z jasną tarczą i chyba właśnie tutaj poszedłem "na kompromis" 😁.

Ja akurat w zegarkach pod mankiet preferuję vibe lat 50/60-tych, który czuć we Flagshipie. Nie mam też raczej takich potrzeb, żeby zakładać strój bardzo formalny, dlatego rzymianki w kolekcji nie mam żadnej i tak już pewnie zostanie. W przypadku rzymianki (a nie nakładanych indeksów) to miałbym spory problem w wyborze pomiędzy Elegantem a Presence. W Elegant bardziej podoba mi się prosta koperta, choć obiektywnie oceniając, to do charakteru zegarka (rzymianka) bardziej chyba podchodzi koperta Presence. Tarcza (moim zdaniem) zdecydowanie bardziej na korzyść Presence. Te znaczniki minutowe ściągnięte do głębi tarczy to bardzo fajny pomysł.

Nawet nie kojarzyłem, że jest wersja 34,5mm. Moim zdaniem to dobry kierunek przy nadgarstku 16,5 cm. Sam też mam takie zegarki koło 35-36mm średnicy i uważam je za bardzo fajną opcję. Wcale nie uważam, że to za mały rozmiar. W szczególności dla eleganta. Chciałem nawet parę razy (szczególnie przed zakupem Flagshipa) przymierzyć Conquest Heritage w rozmiarze 35mm, ale niestety nigdy nie trafiłem na niego w żadnym salonie.

Żeby pogłębić dylemat @adiblue2 to przypomnę, że jest jeszcze taki zegarek jak Stowa Marine Classic 36mm, gdzie można sobie wybrać wersję mechanizmu i datę lub jej brak. Albo seria Nomos Ludwig na manualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zbyniu70 napisał(-a):

Taki maluszek. Pasowanie paska bardzo pro.😉

 

 

Da się to zniwelować, zakładając szerszy pasek (20 mm zamiast 19 mm)?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Da się to zniwelować, zakładając szerszy pasek (20 mm zamiast 19 mm)?

Uszy są skośne. Jak założysz pasek 20mm to zniwelujesz od strony koperty, ale wtedy pasek zacznie troszkę haczyć o czubki uszu od drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba.
Chcę kupić garniturowca.
Najchetniej Elegant lub Presence.
Problem mam z wyborem rozmiaru.
Przeczesałem okoliczne sklepy i wszędzie mają albo małe damskie 30mm albo 40mm.
Mam nadgarstek 16,5cm.
Miałem kiedyś Stowa Antea KS w rozmiarze 35,5mm i czułem się z nim trochę dziwnie, mimo długich uszu jednak wydawał mi się za mały.
Mierzyłem Presence 40mm i w czarnej wersji na bransolecie wydawał się ok. Ale na pasku optycznie wygląda już na wielki.
Stąd wiem, że jak na mój gust 38,5 mm Presence będzie ok. Ale bardziej podoba mi się Elegant, a ten jest w rozmiarze 37mm.
Ale nie mam jak przymierzyć.
Czy ktoś z forumowiczów posiada taki i również ma nadgarstek 16-17cm i mógłby zrobić zdjecie nadgarstkowe jak takie zestawienie wygląda?
A może nie ma się nad czym zastanawiać tylko kupować Elegant w ciemno?
W sumie gust mi się zmienił wraz z wiekiem. Posprzedawałem wszystkie duże zegarki i teraz największy chrono ma 42mm, a najczęściej noszę pilota w rozmiarze 40mm. Więc może to jest trop i może nawet wspomniana Antea by mi dziś pasowała.
Czy ktoś się orientuje ile L2L mają te dwa - Presence 38,5 oraz Elegant 37?
Z góry bardzo dziękuję.

PS
Modele, które wybitnie wpadły mi w oko, zdjecia ze strony sklepu




Obejrzyj sobie Lyre.
Po sugestiach kolegów, a potem obejrzeniu na żywo, te ucha od Presence i Elegant mocno mi nie podeszły.
Lyre też ma kilka wersji rozmiarowych. Przy niewielkim nadgarstku na luzie możesz brać 35mm. A 38 na pewno.

A w ogóle najciekawszy jest Conquest


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conquest Heritage bardzo mi się podoba, ale jest za duży, a wersja mała nie ma szafiru, który dla mnie musi być.
Uszy mi się w nim podobają mimo, że w tego typu zegatku wolę proste.
Uszy z nowoczesnego Flagship i Lyre już nie są w moim stylu.
Za radą kolegi @AK&AK i dzięki jego zdjęciom nadgarstkowym wiem już jaki rozmiar wybrać pod swoje gusta. Mam tak samo nadgarstek o średnicy 16,5cm, ale o szerokości już 60mm.
Jak się uda będzie Elegant 37mm z nakładanymi indeksami i białą tarczą.
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.