Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaz profil bo to jest grubasek i ciekaw jestem jak leży.

Co do paska chyba bym szedł w klasycznego grubego pilota.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Photoman napisał(-a):

Bonżur Lążin :)
Dotarł Spirit. Jest to mój pierwszy chronograf. Zastanawiałem się jeszcze nad Avigation Big Eye. W sumie bardziej mi się podobał w wersji niebieskiej, ale kupiłem też niebieskiego Breitlinga Avengera, więc byłoby zbyt monotonnie, a czarnej tarczy jeszcze nie miałem.
Wybrałem wersję na bransolecie z nastawieniem na wymianę na jakiś pasek. Macie jakieś pomysły co by tu pasowało?
e86e62f3ea8a940f66a08e16cdb80724.jpg
f978e890d1057d66c7fa2062386d65b3.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Spirity są piękne. Gratulacje.
Jeśli chodzi o pasek, to ja bym go ożywił jakimś kolorem. Albo przynajmniej czarnym ale z czerwonym przeszyciem nawiązującym do tych czerwonych detali na wskazówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokaz profil bo to jest grubasek i ciekaw jestem jak leży.
Co do paska chyba bym szedł w klasycznego grubego pilota.
 

Jest dość długi, na mojej łapce 17,5 cm wygląda chyba na większy niż jest w rzeczywistości. Później wrzucę jakieś zdjęcia, chociaż jeszcze nawet nie miałem czasu skrócić bransolety.
Myślałem właśnie o jakimś pasku w kolorze ciemnego brązu, wersja tego zegarka na pasku wydaje mi się OK. (L3.820.4.53.0)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Photoman napisał(-a):

Wybrałem wersję na bransolecie z nastawieniem na wymianę na jakiś pasek. Macie jakieś pomysły co by tu pasowało?

 

Po pierwsze gratuluję zegarka. 👍 Spirity to ładne bestie.

I mają długie uszy i dość gruby profil. Ja bym poeksperymentował z taką dość grubą, brązową skórą:

 

obraz.png.3cb8ecb99c508372d7c08137e85c85c1.png

 

albo z jakimś dość jasnym, brązowym zamszem:

 

obraz.png.29886500e88e68692e0f8a07e4f7d4e1.pngobraz.png.17c352d3903e69a04055c7b5ddba1780.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się przymierzyć Hydroconquesta 41mm w kilku wersjach. Sorry za spam ale proszę o opinię jak według was leży i pasuje w tej wielkości.

 

 

IMG_20211118_183147.jpg

IMG_20211118_183150.jpg

IMG_20211118_183733.jpg

IMG_20211118_183739.jpg

IMG_20211118_183920.jpg

IMG_20211118_183922.jpg

IMG_20211118_183925.jpg

IMG_20211118_183929.jpg

IMG_20211118_184147.jpg

IMG_20211118_184153.jpg

IMG_20211118_184158.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leży ok, a ostatnia wersja z niebieską tarczą wymiata.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, andykrk napisał(-a):

W końcu udało mi się przymierzyć Hydroconquesta


Dla mnie jest na limicie, milimetr więcej L2L i byłoby za dużo. Ale wrażenie jest zdecydowanie pozytywne, brałbym niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko gornej granicy tego, co udzwigniesz ale jeszcze ok. Szary i niebieski, zdecydowanie na gumie - wyglada duzo lzej i powinien sie lepiej ukladac. Na kajdanie to sporo stali i ciezki sie robi. Dobry wybor 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Muszę powiedzieć, że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym jak mi przypasował. Niedawno na jakiejś grupę zegarkowej czytałem artykuł jak to zdjęcia telefonem przekłamują wielość zegarka na nadgarstku ze względu na ogniskowa czy coś takiego. Nie znam się na fotografii. Nie mniej coś w tym jest bo faktycznie na tych zdjęcia wygląda na większego niż na żywo.

Więc już wiem, że go chce 😍

Teraz dylemat pozostaje jaka wersja kolorystyczna. Waham się pomiędzy czarna i niebieską wersja, zwykła bez pvd.

Mam już niebieskiego Orienta Kamasu. Więc nie wiem czy powielać drugim niebieskim diverem (Kamasu nie sprzedam bo to był prezent). Czarny bardziej uniwersalny ale trochę nudniejszy, tarcza bez szlifu słonecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2021 o 11:45, Photoman napisał(-a):

Bonżur Lążin :)
Dotarł Spirit. Jest to mój pierwszy chronograf. Zastanawiałem się jeszcze nad Avigation Big Eye. W sumie bardziej mi się podobał w wersji niebieskiej, ale kupiłem też niebieskiego Breitlinga Avengera, więc byłoby zbyt monotonnie, a czarnej tarczy jeszcze nie miałem.
Wybrałem wersję na bransolecie z nastawieniem na wymianę na jakiś pasek. Macie jakieś pomysły co by tu pasowało?
 

 

Gratulacje! Spirit to moim zdaniem - nawet mimo kilku rzeczy, które mogłyby być inaczej zrobione - wielki sukces Longinesa. A jak się ma odpowiedni nadgarstek na niego to nic, tylko się cieszyć i nosić :)

Tu link do recenzji tytanowej wersji, ze zdjęciami ukazującymi jej urodę (chociaż te kamienie to chyba nie jest najlepszy pomysł na podłoże dla zegarka...):

https://www.hodinkee.com/articles/the-new-longines-spirit-titanium-is-in-fact-a-hit

 

W dniu 18.11.2021 o 19:18, andykrk napisał(-a):

W końcu udało mi się przymierzyć Hydroconquesta 41mm w kilku wersjach. Sorry za spam ale proszę o opinię jak według was leży i pasuje w tej wielkości.

 

 

Dwa pierwsze fajne, ale niebieski to szalony odjazd - mój głos na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dziś zobaczyć i przymierzyć czarna wersję oraz zwykła niebieską na gumie. Czarna na żywo nie zrobiła efektu wow za to niebiskie na gumie to jest chyba to. Co prawda mam tego niebieskiego Kamasu więc trochę dublowanie. Z drugiej strony to zupełnie inna klasa i Kamasu mógł by zostać do tyrania a Longines na jakieś spejalniejsze okazję. Czy ma to sens? 😉 próbuje sobie jakoś racjonalizować zakup 😉

Do tego zaproponowano mi 20% rabatu od ceny 6770. Czy to jest jakaś okazja czy można coś więcej wynegocjować?

 

IMG_20211120_135445.jpg

IMG_20211120_140244.jpg

IMG_20211120_140248.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zaproponowano mi 20% rabatu od ceny 6770. Czy to jest jakaś okazja czy można coś więcej wynegocjować?
 


Z jednej strony nie zawsze tyle dają na Longinesa i nie na wszystkie modele, mi ostatnio trudno było tyle dostać. Z drugiej w przypadku leżaków czy ogólnie mniej chodliwych pewnie jeszcze parę oczek można wyrwać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, andykrk napisał(-a):

Do tego zaproponowano mi 20% rabatu od ceny 6770. Czy to jest jakaś okazja czy można coś więcej wynegocjować?


To jest dobra oferta, nie wierzę, aby akurat ten model to mógł być leżak. Idź z kartą w ręku i mów "Jak zrobimy 25, to biorę i wychodzę!" 😄 To raptem tylko ok. 350 zł różnicy (20% <> 25%), ale na ziemi nie leży i miałbyś za to np. kozacki pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rads napisał(-a):


To jest dobra oferta, nie wierzę, aby akurat ten model to mógł być leżak. Idź z kartą w ręku i mów "Jak zrobimy 25, to biorę i wychodzę!" 😄 To raptem tylko ok. 350 zł różnicy (20% <> 25%), ale na ziemi nie leży i miałbyś za to np. kozacki pasek.

To tak nie działa 😝 

Jak dostał 20% to niech bierze bo za mniej nie dostanie z uwagi na marże sklepu a to nie model wyprzedażowy czy inny aspekt sprzedażowy 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

To tak nie działa 😝 

Jak dostał 20% to niech bierze bo za mniej nie dostanie z uwagi na marże sklepu a to nie model wyprzedażowy czy inny aspekt sprzedażowy 😉 


Zgoda, gwarancji nie ma, ale przecież jak powiedzą, że większego rabatu nie dadzą, to bierzesz 20% - a co szkodzi spróbować? Ja raz powiedziałem po przymiarce, że podoba mi się i kupię po świętach, ale w innym salonie w ich sieci, bo mam bliżej i czy mogliby łaskawie sprawdzić, czy tam też jest dostępny. Od razu dorzucili 5% 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zniżka. Mówimy w końcu o nowej referencji popularnego modelu a nie o jakimś leżaku. Może jeszcze odrobinę da się wytargować, ale na 25% bez dobrej historii zakupowej bym nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie będzie dublowanie. Kamasu to jednak całkiem inny zegarek i mógłbyś go użytkować do 'tyrania', a -20% to dobra oferta 😉 Zakładam, że Kamasu masz na bransolecie, więc Longines na gumie ma sens. Zwłaszcza, że guma trochę go tonuje i nie jest taki świecący. 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Spirita.
Wczoraj mierzyłem kolejny raz czarną 40 mm wersję. Zewnętrzny antyrefleks był tak porysowany, że pomimo starannego wyczyszczenia szkla cały czas wyglądał na zabrudzony czymś tłustym. Zastanawiam się jak to wygląda w waszych noszonych i dbanych egzemplarzach. Czy prawdą jest, że powłoka stosowana przez Longines potrafi się uszkadzać nawet od mankietu wysokogatunkowej bawełny? Czy może ktoś poprostu musiał mierzony egzemplarz potraktować brutalnie?
@Verbal ?@cyryl99 ?







Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze opinie. Co raz bardziej się ku niemu skłaniam. Bardziej myślałem żeby sprawić go sobie w pierwszej połowie przyszłego roku. Tylko patrząc na to co się dzieje z cenami i kursem walut to obawiam się, że po nowym roku cenniki mogą pójść w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andykrk napisał(-a):

Dzięki za wasze opinie. Co raz bardziej się ku niemu skłaniam. Bardziej myślałem żeby sprawić go sobie w pierwszej połowie przyszłego roku. Tylko patrząc na to co się dzieje z cenami i kursem walut to obawiam się, że po nowym roku cenniki mogą pójść w górę.

Za kilka dni masz Black Friday. Obserwuj ceny.  Jak zejdzie poniżej 20% to bierz. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, andykrk napisał(-a):

Dzięki za wasze opinie. Co raz bardziej się ku niemu skłaniam. Bardziej myślałem żeby sprawić go sobie w pierwszej połowie przyszłego roku. Tylko patrząc na to co się dzieje z cenami i kursem walut to obawiam się, że po nowym roku cenniki mogą pójść w górę.

Kilka razy już tak kombinowałem i dovrze na tym nie wyszedłem :D poczekałbym max do black friday i brał jeśli jesteś przekonany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojtek91 napisał(-a):

Kilka razy już tak kombinowałem i dovrze na tym nie wyszedłem :D

 

No jeśli w wyniku tych kombinacji ostatecznie NIE KUPIŁEŚ, to pod względem finansowym raczej dobrze na tym wyszedłeś 😉😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rads napisał(-a):

 

No jeśli w wyniku tych kombinacji ostatecznie NIE KUPIŁEŚ, to pod względem finansowym raczej dobrze na tym wyszedłeś 😉😄

Kupiłem finalnie w innym miejscu drożej i bez bransolety, finanse lepiej przemilczmy 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.