Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

Teraz, wojtek91 napisał(-a):

Kupiłem finalnie w innym miejscu drożej i bez bransolety, finanse lepiej przemilczmy 🤣

Coś tak niestety czułem 😂

W końcu znalazłem chwilę na skrócenie bransolety. Jak na moją rękę jest to duży, a może nawet zbyt duży zegarek. Szczerze mówiąc z profilu średnio to wygląda, jak z czasem kupię pasek może jakoś inaczej się ułoży.
2e0375ebea3a522abde5e405b0c63cc1.jpg
66d72407a361ddf70a809633a76c1dad.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No bicki sobie możesz tym odważnikiem spokojnie wyrabiać 🤪

Rozmiarowo tak jak piszesz na granicy ale uszy jeszcze nie wystają.

Przemyśl dobrze pasek, musi być gruby żeby go trzymał stabilnie.

5 godzin temu, Photoman napisał(-a):

W końcu znalazłem chwilę na skrócenie bransolety. Jak na moją rękę jest to duży, a może nawet zbyt duży zegarek. Szczerze mówiąc z profilu średnio to wygląda, jak z czasem kupię pasek może jakoś inaczej się ułoży.

Zależy jak do tego podchodzisz. Czyżby pilot nie powinien być większy?

Ja moją Carrerę noszę z przeświadczeniem, że jest to mój najbardziej sportowy zegarek, który ma być bling bling i robić wrażenie 😉 I też ledwie mieści się na nadgarstku 🙂

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Sportowy nie musi oznaczac proporcji krazka hokejowego :P

Proste scianki boczne koperty poteguja wrazenie 'klockowatosci', sporo IWC cierpi na ta sama przypadlosc.

Big Eye ma raptem pol milimetra mniej wysokosci ale wizualnie jest sporo lzejszy (jak dla mnie).

Co nie zmienia faktu, ze to fajny zegarek jest, niech sie dobrze nosi.

9 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Big Eye ma raptem pol milimetra mniej wysokosci ale wizualnie jest sporo lzejszy (jak dla mnie).

Ma też 1mm mniej średnicy, "lżejszy" bezel i mocno zgięte w dół uszy. Masz rację, wszystko to razem powoduje, że wydaje się znacznie mniejszy. Dodatkowo lekkości dodaje mu pasek. Spirit ma nowocześniejszy design, przez co jest bardziej na limicie. Ale o czym my tu dyskutujemy, są koledzy, co preferują 44mm i więcej, nie mając przy tym żadnych dylematów moralnych 😄

IMG_1185.thumb.JPG.fc48837537cd7ba355ccc32beb0aee8f.JPG

21 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Sportowy nie musi oznaczac proporcji krazka hokejowego :P

Proste scianki boczne koperty poteguja wrazenie 'klockowatosci',

Ja nie mówię, że musi :) Ale na pewno dodają mu pewnego charakteru, który mi się zdecydowanie podoba.

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Wielkościowo taki jak Heritage 24-hour- L2.751.4.53.4. I koronka, a właściwie korona bardzo podobna :)

Zdjęcie z neta.
8d7502dd52ca01924a92b9001fae943a.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Ja tam nosiłem swojego Lindberga 47.5 fajnie leżał 😁

Znajac twoj rozmiar nadgarstka ... pics or it didn't happen :D

8 minut temu, evilym napisał(-a):

Ja nie mówię, że musi :) Ale na pewno dodają mu pewnego charakteru, który mi się zdecydowanie podoba.

Moj profesor od rysunku na studiach zwykl mawiac "male jest piekne, duze jest praktyczne".

Parafrazujac w przypadku zegarkow "duze jest sportowe, male jest wygodne" :P

A na powaznie - ile osob tyle gustow wiec kazdy moze znalezc cos dla siebie. 👍

Edited by cordi7

W dniu 24.11.2021 o 10:05, rads napisał(-a):

A gdyby komuś jego pilot wydawał się nieco przyduży 😉 ... Co powiecie na 47,5mm (1950/1951) 😄 Swoją drogą, ew. reedycji tego modelu nie omieszkałbym przymierzyć! 

1C2EC0EC-DC1C-4B06-ADF3-FEBE296B8645.thumb.jpeg.ddd5624138fc93598431f2458615517d.jpeg

FECE363A-40F9-4F54-911A-66539ADF2343.thumb.jpeg.57a6a8b06f2deee13d0d30208f276d6a.jpeg

AB8461C0-8217-43F7-ADBF-75543E7DA6E5.thumb.jpeg.0031c6324193e805ebcc8225ab3ec42e.jpeg

46F14BA7-C3E3-4F67-B92F-1A28F888D33B.thumb.jpeg.4486755debde0d581aa16ee1af494277.jpeg

https://www.monacolegendauctions.com/auction/rare-watches-magnificent-jewels-objets-de-vertu-12/lot-21

No właśnie, znając dosłowność reedycji Longinesa pewnie byłby tak samo wielki. a byłaby to szkoda, bo ja cieszę się z każdego nowego na rynku chrono z centralną minutą.

W dniu 21.11.2021 o 13:29, adiblue2 napisał(-a):

Mam pytanie do posiadaczy Spirita.
Wczoraj mierzyłem kolejny raz czarną 40 mm wersję. Zewnętrzny antyrefleks był tak porysowany, że pomimo starannego wyczyszczenia szkla cały czas wyglądał na zabrudzony czymś tłustym. Zastanawiam się jak to wygląda w waszych noszonych i dbanych egzemplarzach. Czy prawdą jest, że powłoka stosowana przez Longines potrafi się uszkadzać nawet od mankietu wysokogatunkowej bawełny? Czy może ktoś poprostu musiał mierzony egzemplarz potraktować brutalnie?
@Verbal ?@cyryl99 ?

Nie zauważyłem.... Nie olewam tylko się tu nie logowałem:)

Trzeba będzie poświęcić ze dwa zegarki na tego Longinesa. To chyba jedyny model który mi się spodobał od dłuższego czasu.

Longines28-C_1600x1600.jpg

Kupię katalogi firm zegarkowych.

Ja mam z nim tylko jeden problem: napisy na tarczy wyglądają jak w starej malowance - są dosyć grube. Może na żywo nie ma takiego efektu, ale na renderach i zdjęciach w sieci rzuca mi się to w oczy 🙂

W dniu 21.11.2021 o 13:29, adiblue2 napisał(-a):

Mam pytanie do posiadaczy Spirita.

@Verbal ?@cyryl99 ?

Noszę prawie na okrągło od roku, w dzień i w nocy, drobne ryski są tylko na bransolecie, szkło jest bez zarzutu.

Edited by cyryl99

4 godziny temu, wojtek91 napisał(-a):

Ja mam z nim tylko jeden problem: napisy na tarczy wyglądają jak w starej malowance - są dosyć grube. Może na żywo nie ma takiego efektu, ale na renderach i zdjęciach w sieci rzuca mi się to w oczy 🙂

Nie wiem, czy miałeś już okazję zmierzyć (z tego co piszesz raczej nie), ale ja jakiś czas temu miałem. Nie ma wcale takiego efektu na żywo. Patrząc na zegarek pod kątem miałem wrażenie, że napisy są lekko wypukłe, tzn. nie tyle namalowane, co "nałożone" na tarczę. Grubość czcionki na żywo na pewno nie raziła, a też zwracam na takie rzeczy uwagę 😉