Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, palikowaty napisał(-a):

 

Raczej zewnętrzny AR zarysowałeś? Jest dość gruby i delikatny.

Chwilowo wpadła mi używka ze sfatygowaną szybą. O ile w normalnym świetle prawie nie było tego widać, to w słońcu mnie drażniło.

Untitled.png

A ja mam Spirita chrono i myślałem, że one nie mają zewnętrznego Ar ale jak zwykły ma to chrono pewnie też bo nigdzie tego nie wyczytałem?? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

A ja mam Spirita chrono i myślałem, że one nie mają zewnętrznego Ar ale jak zwykły ma to chrono pewnie też bo nigdzie tego nie wyczytałem?? 

 

👇

 

 

Zrzut ekranu 2022-10-05 091418.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, palikowaty napisał(-a):

 

👇

 

 

Zrzut ekranu 2022-10-05 091418.png

Dzięki. ok będę dbał :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że celem tego tematu jest pokazywanie swoich Longinesów, ale jednak spróbuję zapytać o coś bardziej szczegółowego dotyczącego zegarka. Otóż postanowiłem zmienić pasek i doznając chwilowego zaniku mózgu porysowałem uszy :/  Zaparłem teleskopy od metal. Czy istnieje możliwość usunięcia takich zarysowań? Zegarek jest nowy, ma raptem trzy miesiące. Dzięki za rady. Pozdrawiam.

IMG_2318.jpg

IMG_2319.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie ma żadnego problemu. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taką operację można zlecić w serwisie autoryzowanym, np. Autoryzowane Centrum Serwisowe The Swatch Group w Warszawie i czy wiąże się to z rozłożeniem zegarka, aby mieć ułatwiony dostęp? Czy jednak tak lokalne zadrapanie mogę spróbować usunąć, np. za pomocą ściereczki Cape Cod? Wiem, że to szczegółowe pytania, ale może akurat macie doświadczenia z takimi wypadkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, F1sch3r napisał(-a):

A czy taką operację można zlecić w serwisie autoryzowanym, np. Autoryzowane Centrum Serwisowe The Swatch Group w Warszawie i czy wiąże się to z rozłożeniem zegarka, aby mieć ułatwiony dostęp? Czy jednak tak lokalne zadrapanie mogę spróbować usunąć, np. za pomocą ściereczki Cape Cod? Wiem, że to szczegółowe pytania, ale może akurat macie doświadczenia z takimi wypadkami. 

Spróbowałbym w pierwszej kolejności Cape Cod. Najbardziej bezpieczne i może akurat efekt będzie w zupełności dla Ciebie zadowalający. Jeśli powstałe rysu są dość głębokie ściereczki mogą nie pomóc i pozostaje polerowanie maszynowe w serwisie lub dobrego majstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Ariel napisał(-a):

Spróbowałbym w pierwszej kolejności Cape Cod. Najbardziej bezpieczne i może akurat efekt będzie w zupełności dla Ciebie zadowalający. Jeśli powstałe rysu są dość głębokie ściereczki mogą nie pomóc i pozostaje polerowanie maszynowe w serwisie lub dobrego majstra.

Tylko to jest chyba szczotkowana koperta to raczej jakas gąbka i delikatne szczotkowanie 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kornel91 napisał(-a):

Tylko to jest chyba szczotkowana koperta to raczej jakas gąbka i delikatne szczotkowanie 

Pomyślałem właśnie o tym ale ciężko niestety stwierdzić z tego zdjęcia przy tym świetle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, F1sch3r napisał(-a):

A czy taką operację można zlecić w serwisie autoryzowanym, np. Autoryzowane Centrum Serwisowe The Swatch Group w Warszawie i czy wiąże się to z rozłożeniem zegarka, aby mieć ułatwiony dostęp? Czy jednak tak lokalne zadrapanie mogę spróbować usunąć, np. za pomocą ściereczki Cape Cod? Wiem, że to szczegółowe pytania, ale może akurat macie doświadczenia z takimi wypadkami. 

Samemu nie ma co tego ruszać, nie ma też potrzeby wysyłać do serwisu, jak chcesz dam Ci kontakt na pw w W-wie i kolega Ci usunie. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eye_lip napisał(-a):

Samemu nie ma co tego ruszać, nie ma też potrzeby wysyłać do serwisu, jak chcesz dam Ci kontakt na pw w W-wie i kolega Ci usunie. 

I to jest najlepsza rada. Wygląda na głębokie rysy i niestety przez zmiany pasków często nie da się ich uniknąć nawet jak ma się niezłe narzędzia. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego też paski,bransolety zakładamy montując teleskopy od spodu koperty - mniej wtedy boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, masz absolutną rację. Można też podkleić na uchach taśmę izolacyjną na czas wymiany paska. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

dam Ci kontakt na pw w W-wie i kolega Ci usunie. 

 

Skoro fachowiec godny polecenia to nie lepiej na forum ogólnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2022 o 15:19, ledr napisał(-a):

Patrzę na tę tarczę i od razu mi się ciepło robi😉

 

2899C590-375A-4F41-A15D-2754749DB61D.thumb.jpeg.b5d9dc4971d9881a031fbc0fd1ef5c91.jpeg

Przepiękny jest! Można wiedzieć co to za ref,?

 

Czy ktoś będzie może kojarzył co to za konkretny ref. tego zegarka poniżej? Zdjęcia w fatalnej jakości, nie mojego autorstwa. Wiem tylko, że to Longines Conquest Automatic, kaliber 508.

image.png.6b4d06fd16a5f52ecf4accfc793119d6.pngimage.png.74fb106d41509e01c13b38f9cdd264b2.png

 

Edytowane przez Nomateus

instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Nomateus napisał(-a):

Przepiękny jest! Można wiedzieć co to za ref,?

 

 

Jasne, to Heritage 1935, zwany potocznie po czesku "Majetkiem" (czyli majątkiem/własnością:-). Ref.: L2.794.4.53.2

Tu znajdziesz więcej info i recenzję po polsku: https://ch24.pl/recenzja-longines-heritage-1935-zdjecia-live-video-cena/


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy/byłych posiadaczy zegarka Longines Conquest w wersji 39mm lub 41mm. Na początku marzył mi się LLD, ale niestety okazał się za duży na mój nadgarstek (L2L konkretnie). Teraz rozglądam się za jakimś ciekawym EDC - Conquest wydaje się być idealnym wyborem. Zaskoczyło mnie jednak jak często ludzie go sprzedają po krótkim czasie posiadania, ofert jest mnóstwo, chociaż głównie na wersję 41. Słyszałem też, że ma tendencje do szybkiego rysowania się. No i te malowane indeksy.. Czy to prawda z tym łatwym rysowaniem? Biorę pod uwagę tylko i wyłącznie wersję z czarną tarczą w automacie. Jakieś ogólne za/przeciw co do tego modelu lub ewentualne alternatywy? Poza Rolexem Explorerem oczywiście! 

 

 

Zrzut ekranu 2022-10-9 o 18.00.40.png

Edytowane przez Nomateus

instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysuje się jak każdy inny zegarek z takim wykończeniem. Co do indeksów były wersje i malowane i wypukłe, kwestia rocznika. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nomateus napisał(-a):

No i te malowane indeksy..


A jesteś absolutnie pewien, że malowane? Bo akurat czarnej wersji, którą wkleiłeś, ten zarzut nie dotyczy. Malowane mają tylko te, które nie mają lumy na wskazówkach. Zresztą nic w tym dziwnego. Wyobrażasz sobie zegarek, który nie ma lumy na wskazówkach, a ma ją na indeksach? 😉

 

Zdjęcie net:

 

BAEF5ABB-0279-4054-9B46-D7B4D3A4ECAE.thumb.jpeg.2f0ead169dfef45db4c2e11fce9a0396.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.