Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, rads napisał(-a):


A jesteś absolutnie pewien, że malowane? Bo akurat czarnej wersji, którą wkleiłeś, ten zarzut nie dotyczy. Malowane mają tylko te, które nie mają lumy na wskazówkach. Zresztą nic w tym dziwnego. Wyobrażasz sobie zegarek, który nie ma lumy na wskazówkach, a ma ją na indeksach? 😉

 

Zdjęcie net:

 

BAEF5ABB-0279-4054-9B46-D7B4D3A4ECAE.thumb.jpeg.2f0ead169dfef45db4c2e11fce9a0396.jpeg

Słuszna uwaga, dziękuję! :) Masz/miałeś go może?


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nomateus napisał(-a):

Słuszna uwaga, dziękuję! :) Masz/miałeś go może?


Nie ma za co. Nie mam, ale swego czasu myślałem nad nim intensywnie. Podobała mi się niebieska tarcza, ale ze względu na brak lumy przegrał jako codzienny zegarek z niebieskim HC. Jeśli brałbym Conquesta to tylko czarnego 39mm.
 

Mam Conquesta VHP z takim samym polerowanym bezelem i to normalne, że pojawiają się włosowate ryski. Takie same będą po jakimś czasie w zegarku za 100K, co widać na zdjęciach w necie. Życie 😄😉 Conquest to świetny zegarek, wersja w automacie ma mega mechanizm i zawrotne WR. Szukając czarnej tarczy na co dzień, nawet bym się nie zastanawiał. A że ludzie kupują i sprzedają? To stosunkowo niedrogie i popularne zegarki, normalna sprawa.

 

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo ten longin jest do bólu poprawny, i prawdopodobnie dlatego szybko się nudzi, a z drugiej strony najprawdopodobniej tak samo szybko jak sie nudzi zachciewa się go spowrotem.. tak to już jest z tymi 'klasycznymi' modelami ;)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rads napisał(-a):

 Wyobrażasz sobie zegarek, który nie ma lumy na wskazówkach, a ma ją na indeksach? 😉

 

 

Ależ był gdzieś ostatnio na którejś grupie zegarkowej (nie mogę tego teraz odnaleźć) przykład Casio sprzed lat gdzie właśnie była luma na indeksach a na wskazówkach nie dali :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2022 o 10:50, palikowaty napisał(-a):

Ależ był gdzieś ostatnio na którejś grupie zegarkowej (nie mogę tego teraz odnaleźć) przykład Casio sprzed lat gdzie właśnie była luma na indeksach a na wskazówkach nie dali :D

 

I bardzo słusznie – luma na wskazówkach ma być za dopłatą. Jak chcesz na dwóch, to bulisz x2! 😄

 

... Każdy słyszał określenie "cegła" w stosunku do pokaźnych rozmiarów książki, ale to, co właśnie wyciągnąłem z kartonu, to już prawie betonowy pustak! 

 

IMG_4920.thumb.JPG.0961744fc0eeaf2ef9f57c7ea60a9add.JPG

 

IMG_4921.thumb.JPG.20aab0374de0a1495fba0e5066462ccd.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kojarzy żeby Longines robił kiedyś tego typu tarcze w stylu Breguet (oraz wskazówki swoją drogą)? @eye_lip Ty jesteś ekspertem zazwyczaj w takich tematach! 😅

 

 

chrome_7G71EXUPNT.jpg

chrome_gC1zpWgqpT.jpg

chrome_ybSgaYGCrb.jpg


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił, ale nie w tym modelu (IMO). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tarcza jest malowana. 

Kaliber to 6922 a na tarczy ktoś wymalował oznaczenie kalibru 864. Zresztą ten tampondruk kiepsko wygląda. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Moim zdaniem tarcza jest malowana. 

Kaliber to 6922 a na tarczy ktoś wymalował oznaczenie kalibru 864. Zresztą ten tampondruk kiepsko wygląda. 

Pięknie dziękuję - wiszę piwo przy najbliższej okazji! :)

 

UPDATE: Poszperałem trochę i trafiłem na coś takiego jak poniżej - wychodzi na to, że były to zegarki kieszonkowe.

 

 

chrome_NfeYRX0apg.jpg

Edytowane przez Nomateus

instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Nomateus napisał(-a):

Pięknie dziękuję - wiszę piwo przy najbliższej okazji! :)

 

UPDATE: Poszperałem trochę i trafiłem na coś takiego jak poniżej - wychodzi na to, że były to zegarki kieszonkowe.

 

 

chrome_NfeYRX0apg.jpg

Longines miał mnóstwo kieszonek w tym stylu. 

Zdarzały się też i rzadkie naręczne. 

Natomiast zegarek o który Ty pytasz to jest zegarek dużo młodszy. 

 

 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Moim zdaniem tarcza jest malowana. 

Kaliber to 6922 a na tarczy ktoś wymalował oznaczenie kalibru 864. Zresztą ten tampondruk kiepsko wygląda. 

Jeszcze wrócę do tematu - "ktoś wymalował oznaczenie kalibru 864" - w którym miejscu konkretnie?


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, Nomateus said:

Jeszcze wrócę do tematu - "ktoś wymalował oznaczenie kalibru 864" - w którym miejscu konkretnie?

 

 

Screenshot 2022-10-12 at 11.33.17.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Moim zdaniem tarcza jest malowana. 

Kaliber to 6922 a na tarczy ktoś wymalował oznaczenie kalibru 864. Zresztą ten tampondruk kiepsko wygląda. 

 

28 minut temu, logann napisał(-a):

 

 

Screenshot 2022-10-12 at 11.33.17.png

 

Okazuje się, że jednak nie jest to żadna anomalia. :) Oznaczenia na tarczy są jak najbardziej poprawne i normalne:

864 => kaliber 6922
865 => kaliber 6942
866 => kaliber 6952
867 => kaliber 6972

 

Poniżej odpowiedź Longines'a.

 

image.png.f1ba88e18f5e73be30f34e5443a833b1.png

 

 

 

 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobre info, szkoda że nie mogą potwierdzić tarczy. Zauważ że nie zgadza się referencja zegarka wg info z Longinesa 2302, dekiel to ref. 6922.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):
 

 

@Edmund Exley I za to właśnie lubię to forum: oni piszą z dumą "Meet the new Record Heritage...", a my już dawno mamy to obcykane, obgadane i zapomniane 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rads napisał(-a):

 

@Edmund Exley I za to właśnie lubię to forum: oni piszą z dumą "Meet the new Record Heritage...", a my już dawno mamy to obcykane, obgadane i zapomniane 😄

 

Proszę Pani, ale to ja, ja byłem pierwszy..?  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.