Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Dokumentacja fotograficzna "ciekawego" rozwiązania w oryginalnym pasku Eterny, dotyczy np. Kontiki FH  :)

 

post-5058-0-45953800-1486392646_thumb.jpg

 

post-5058-0-01258900-1486392670_thumb.jpg

 

post-5058-0-07240000-1486392693_thumb.jpg

 

post-5058-0-98325100-1486392714_thumb.jpg

 

post-5058-0-96987500-1486392740_thumb.jpg

 

oraz rozwiązania dla paska i bransolety:

 

post-5058-0-14491300-1486392565_thumb.jpg

 

 

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe solidne wdzianko dla nowej KonTiki :)

 

Pasek dobrany idealnie - zupełnie odmienia Kontiki. Gratuluje dobrego wyboru. Myślałem,że zamówiłeś u Bartka ?

Krawędzie są surowe - fajnie widać kanapkową strukture.

 

A mój się szyje i szyje... ale ponoć już jest na warsztacie, a że projekt mocniej skomplikowany to nie poganiam Artysty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał u Bartka zamówiłem inny, ale poszedł do Alpinera4.  Tutaj musi być delikatniejszy, bo to bardziej garniturowiec ;)

Zauważ, że leży idealnie , nie ma przerwy między paskiem a kopertą, chociaż teleskopy nowe i proste.

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Nie wiem czy pisać tutaj, czy w vintage  :(

 

Kupiłem okazjonalnie starą Eternę 12" na werku 520. Niestety bez wałka naciągu. Byłby ktoś w stanie przesłać fotkę takiego wałka, albo chociaż wskazać zdjęcie w internecie? (ja tam już stary dziad jestem, mało sobie radzę :unsure: )

 

O taki mniej więcej chodzi (zdjęcia z internetu) 

post-88672-0-93234000-1486456292_thumb.jpg

post-88672-0-87750300-1486456309_thumb.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macdanc

Widzę że u Ciebie niezła kolekcja zegarków jest co jeden to fajniejszy Eterna klasa

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się nad czym zatanawiać, bierz. To jedna z najładniejszych wersji KonTiki. Jak Ci nie podejdzie, to odsprzedasz mnie :)

 

post-94831-0-78086100-1486578475_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u nas w Polsce Eterna Kontiki Date z czarnymi indeksami jest w cenie?Podobno jest bez lumeny. Ja mam okazje kupic za ok 3000 zl ? Warto?

https://m.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=89342341

Co to znaczy w cenie? Sprawdź sobie oferty, będziesz wiedział. Prawdziwa KonTiki, cena dobra, jak się podoba, brać i nie marudzić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szaleje za niebieska na gumie albo bransolecie . Pozatym ten model nie ma lumeny. Niewiem jak to ujac ale boje sie ze zostanie mi ten model i nie dam rady go sprzedac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szaleje za niebieska na gumie albo bransolecie . Pozatym ten model nie ma lumeny. Niewiem jak to ujac ale boje sie ze zostanie mi ten model i nie dam rady go sprzedac.

Zatem sam sobie odpowiedziałeś. Lumeny? Chodzi o lumę? Myślałem, że ma po prostu taki kolor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tak chodzi o brak lumy. Chcialem znac wasza opinie. Wiadomo ze gust to rzecz obiektywna i cenie wasza podpowiedz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tak chodzi o brak lumy. Chcialem znac wasza opinie. Wiadomo ze gust to rzecz obiektywna i cenie wasza podpowiedz.

Chyba subiektywna. ;) Wbrew temu co się czasem wyrabia ;) uważam, że zegarek kupuje się sercem, nie głową. Było tu już kilka zegarków, po które kolejka się ustawiała zanim dotarły do nowego właściciela, a potem jakoś nikt ich nie chciał. ;) Chcesz kupić na handel, kupuj. Czy się sprzeda i opłaca, nie wiem ale chyba nie od tego jest ten wątek. ;) Mnie się ten zegarek podoba, ale że mam ładniejszą, mocno bym się zastanawiał. Podobnie jak Tobie wersja z niebieskim bardziej do mnie gada... Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to tez mi chodzi . Jakos za mna te czarne indeksy nie przemawiaja. Mam juz czarna z bialymi indeksami i bardziej mi podchodzi a ze lubie zegarki `kolorowe`to czekam cierpliwie na niebieska. Tak czy siak tez podzielam zdanie ze zegarek albo sie podoba albo nie . Raczej nie mam ambicji kupowac na handel bo to nigdy nie wiadomo jak sie moze skonczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarną z białymi indeksami i świeci całkiem spoko. Jak możesz kupić tę białą z czarnymi indeksami, to bierz. Nie spodoba się , to sprzedasz. Niebieską można nabyć, ale to już zupełnie inne pieniądze.

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest ten mój dylemat. Czarna świeci super.Wiem bo mam.Niebieska kosztuje z 1000 zł więcej jak czarna. Mi jakoś tą biała nie podeszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są takie dywagacje Leon co by było gdyby. Jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz. Jakbym miał taką w zasięgu, to bym kupił w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała z niebieskimi indeksami też raczej słabo świeci. Musiałaby być ta z niebieską tarczą i jasnymi świecącymi indeksami ;)

post-94831-0-67075400-1486641036_thumb.jpg

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała z niebieskimi indeksami też raczej słabo świeci. Musiałaby być ta z niebieską tarczą i jasnymi świecącymi indeksami ;)

No żesz nie bluźnij chopie! :D

Tu masz obok rasowego nurka z porządną lumą - Oris Aquis Date (tylko komórka słaba do zdjęć):

IMG_20170209_125918.jpgimage upload no compression

IMG_20170209_130006.jpgupload img


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja widziałem taką, co świeciła na pół gwizdka. Na pewno nie tak, jak pokazujesz. Swoją droga ciekawe od czego to zależy. Moja czarna świeci jak głupia. Dodatkowo są wyraźniejsze kropki nad indeksami godzinowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od starości i jakości lumy, ale te modele Kontiki mają naprawdę nałożone "na bogato". Kropki też świecą, ale moja komóra słabo pstryka po ciemku:-(


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/9/2017 at 12:51 PM, KRZYSIO said:

Biała z niebieskimi indeksami też raczej słabo świeci. Musiałaby być ta z niebieską tarczą i jasnymi świecącymi indeksami ;)

 

 

 

źródło: http://forums.watchuseek.com/f71/kontiki-standoff-white-blue-vs-black-silver-2810994.html

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macdanc

Widzę że u Ciebie niezła kolekcja zegarków jest co jeden to fajniejszy Eterna klasa

 

Nazbierało się tego trochę Ale chyba czas zrobić miejsce nowym zabawkom i wyprzedać część kolekcji.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A co tam masz na zbyciu?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.