Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Mateuszu,ale sugestia by nie cytować zdjęć jest zawarta w REGULAMINIE FORUM i sam się z nią zgodzileś akceptując niniejszy.

Więc o co chodzi?,problem bo anarchia przegrywa?:-)

 

 

P.s Wielu spośród uzytkownikow forum przyznaje w prywatnych rozmowach ze nigdy nie czytala regulaminu....

Ale pretensje to juz mają :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jestem jak najbardziej świadom tego zapisu, po prostu się z nim nie zgadzam w obecnej formie - owszem, cytowanie zdjęcia z postu który jest chwilę wcześniej nie ma sensu. Cytowanie zdjęcia ze strony lub kilku wcześniej, gdy komentujemy coś sprawia, że komentarz ma sens i jest łatwiejszy do odebrania - nie trzeba bowiem szukać jakie to zdjęcie zostało wcześniej wrzucone, a do którego ktoś się teraz odnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu zgadzam się w pełni,ale jak sam zapewne zauważyleś najczęsciej jedno zdjecie ,lub cale portfolio:-) gosci kilka razy na jednej stronie......i to jest problem:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Panowie  :)

Cytowanie zdjec jest wbrew zapisom regulaminu.

A wiec decyzja Marka jest uzasadniona.

Sam wczesniej cytowalem zdjecia, ale gdy ukazala sie notka o notorycznym cytowaniu...

przestalem, to robic..

wystarczy przestrzegac obowiazujacego prawa i niebedzie problemu ;)

mysle, ze jesli ktos, kiedys zacytuje zdjecie, to nie bedzie z tego wielkiej afery... ale jesli ktos to robi notorycznie i z premedytacja...

 

ps. niektorzy nawet chyba nie wiedza, ze robia cos niezgodnego z regulaminem.  Po dzisiejszym dniu chyba juz wszyscy zostali uswiadomieni ;)

jesli inne srodki zawodza, trzeba dzialac radykalnie :ph34r:  :D  ;)  

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że wątek został zamknięty.

 

To przez te świetne zdjęcia, czasmi cytowane po dwa trzy razy, człowiek spokojnie z jednym zegarkiem nie jest w stanie jednego roku wytrzymać. Ba, jednego roku .. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby sie tylko serwer nie zadlawil jak Marek odblokuje tamten temat o 23 :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A czy takie zdjęcia w ogóle obciążają serwer? Zdjęcia najczęściej są z hostingu, więc chyba nie, ale chętnie się dowiem, jak to jest od kogoś zorientowanego.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja o zamknięciu tematu słuszna. Temat odblokujemy o 23:00 , dodałem w opisie tematu informację o tym, że każde kolejne cytowanie zdjęcia będzie karane 3-dniowych zawieszeniem. Proszę się pilnować. Zbyt wiele lat było proszenia, przymykania oka. Skorzystają na tym wszyscy. Można cytować wypowiedzi ale nie zdjęcia bo wtedy temat jest bardzo rozlazły.

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który temat został zamknięty? Przepraszam, ale nie zgłębiłem sprawy...

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną łamania regulaminu przez użytkowników jest nieefektywność techniczna forum a nie działania użytkowników. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki wpływ na jakość działania forum ma zwykły użytkownik a jaki moderator/administrator tegoż forum. Faktem jest, że jednym się chce usunąć z cytatu zdjęcia a innym nie. Jednak uważam, że sprawa ta winna być załatwiona przez zastosowanie prostego „automatu” oprogramowania powodującego domyślne wycinanie wszystkich zdjęć z zacytowanych postów. A jak ktoś chce zacytować konkretne zdjęcie to nawet w przypadku braku ułatwienia w tym zakresie zawsze może to zrobić zapisując go i używając hostingu (takich przypadków jest zdecydowanie mniej niż "cytowania jak leci"). Podobnie ma się sprawa z automatycznym sklejaniem postu pod postem tego samego użytkownika - to winno działać z automatu. Oddawanie się pasji zegarowej na forum powinno iść w parze z umileniem/ułatwieniem użytkownikom bytu na forum a nie narzucaniem sztucznych barier wynikających z ograniczeń technicznych. Wszak to forum służyć ma użytkownikom a nie na odwrót.

 

Natomiast uważam, że jawnym naigrywaniem się ze zwykłych użytkowników tego forum jest podważanie decyzji jednego moderatora przez drugiego i prowadzenie ironicznej dyskusji w ograniczonym własnym gronie oraz zamkniętym przez siebie wątku. Szkoda, że sami Panowie moderatorzy nie szanujecie własnych decyzji, łamiecie ustalone chwilę wcześniej zasady a od użytkowników oczekujecie stosowania się.               


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną łamania regulaminu przez użytkowników jest nieefektywność techniczna forum a nie działania użytkowników. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki wpływ na jakość działania forum ma zwykły użytkownik a jaki moderator/administrator tegoż forum. Faktem jest, że jednym się chce usunąć z cytatu zdjęcia a innym nie. Jednak uważam, że sprawa ta winna być załatwiona przez zastosowanie prostego „automatu” oprogramowania powodującego domyślne wycinanie wszystkich zdjęć z zacytowanych postów.         

 

Istotnie byłoby to najlepsze rozwiązanie. Ja to bym widział tak, że jak ktoś zacytowałby post ze zdjęciem to z automatu w odpowiedzi generowałby się tylko link! do tego zdjęcia a nie całe zdjęcie :-) , Każdy zainteresowany mógłby kliknąć w link jeśli chciałby zobaczyć czego dotyczył komentarz. Link jednak zajmuje znacznie mniej powierzchni niż całe zdjęcie.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem w czym problem bo mamy przecież u góry, po prawej stronie cytatu magiczną strzałeczkę, która daje nam możliwość bezpośredniego przejścia do zdjęcia będącego przedmiotem zainteresowania. I nikt nie musi przewijać 2 stron, aby zobaczyć daną fotkę jak to zostało przez kogoś wypomniane wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydtna informacja, będę korzystał ;)

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki case: chronologicznie- kolega który jest moderatorem zakłada sobie temat, użytkownik zauważa że jego temat może naruszać ważne punkty regulaminu, w odpowiedzi użytkownik od tegoż moda dostaje ostrzeżenie, ma wykasowane posty a w dyskusji mod pozwala sobie na "ciętą ripostę" per Ty. Widocznie brakło innych argumentów, trudno.

 

I teraz pytanie, czy nie warto wprowadzić ograniczeń techniczne uprawnień moda do cenzurowania swojego tematu. Maile mógłby usuwać inny mod po obiektywnej ocenie.

 

Bycie sędzią we własnej sprawie pewnie sprawdza się w innych miejscach ale niekoniecznie służy forum dyskusyjnemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Proszę nie prowokować...i napić się czegoś zimnego"


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/121356-nato-strap-dlaczego-akurat-taka-konstrukcja/page-2?do=findComment&comment=1491972

Powyzej Piotr zacytował tzw ostrzezenie-zadnych kar,tylko sucha informacja prośba.
Bez zartow kolego,ok? -otrzymaleś odpowiedz na zadane pytanie,a to ze szukasz "dziury w całym' od czasu gdy zamknąlem temat -link powyzej,to niestety niczyja 'wina"

A co do usuwania postow -napisz co sam usunaleś z tematu rzeczonego ,czyli "Grecja",ok?
Wstyd?

P.s No i regulamin się zna i nie uzywa sie go gdy trzeba modowi dopieprzyć-forma per 'Ty' funkcjonuje na forum.

 

http://zegarkiclub.p...-1#entry1494099

Powyzej Twoje pytanie i moja odpowiedż..
Co do ostrzeżenia to napisalem powyzej-i powtorze raz jeszcze, proszę nie prowokować i napić się czegoś zimnego.
Teraz dodam -i nie kłamać, bo to też nie słuzy dyskusji na forum.

I teraz pytanie -ban za klamstwo czy deszcz pada? 

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostała korespondencja jeśli będzie to już drogą sugerowaną przez p. Prezesa.

 

Nadal podtrzymuję swoją sugestię bo moim zdaniem dzięki temu forum będzie jeszcze lepsze.

 

Co do wykasowanego przeze mnie maila to brzmiał mniej więcej "czy to prawda, że ktoś jutro przyjdzie z kozą protestować pod ambasadą Grecji". Usunąłęm w obawie przed zablokowaniem konta przez przywiązanego do swojego tematu moderatora. To po tekstach o "jeba..iu kozy przez Greków.

 

Przytoczę jeszcze posta moda po mojej prośbie o zamknięciu tematu (post został skasowany bez śladu), "to sobie zamknij". Tekst samego ostrzeżenia jest ok.

 

Dziękuję za zauważenie problemu.

 

Proszę bardzo może być i ban za to że deszcz pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/122232-grecja/?p=1494031&do=findComment&comment=1494031

 

Znów mijasz się z prawdą..

Tekst o kozie nie wyszedl z pod mojej klawiatury.

 

A to co napisałeś sam w temacie a pozniej edytowaleś:

 

To prawda ze jeden z kolegow organizuje jutro protest w tej sprawie pod ambasadą Grecji? To będzie jako Klub?Chyba jednak nie bo słyszalem ze ma przyjsć z koza i psem z kulawą nogą.

 

P.S Bardzo fajny temat w po godzinach. Taki spoleczno polityczny a jednak rozrywkowy"

 

 

P.s Za próbę manipulacji slowem i wprowadzanie na forum niezdrowej atmosfery, pisanie pólprawd nakładam na Ciebie bana na okres 2 tygodni i 3 punkty ostrzeżen.

 

Pozostaje Ci droga odwolani ktorą zaproponował pan Prezes.

Tylko na litosć Boską nie wymyslaj,napisz z raz prawdę....

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Proszę nie prowokować...i napić się czegoś zimnego"

 

Again.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zapytać,przy okazji?

Po jakim czasie ostrzeżenia tracą swoją moc sprawczą na forum? Nie ma takich wytycznych w regulaminie,dlatego jeśli nie są przyznawane dożywotnio, proszę o interpretację regulaminu, chyba że są dożywotnio?

Z góry dziękuję bardzo :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo
Napisano (edytowane)

Z tego co mi wiadomo, to moderator moze dac ostrzezenie wazne jakis czas, lub ..dozywotne,,

ale Ty powinienes wiedziec lepiej niz ja  ;)

Chyba ze niedales nigdy, nikomu ostrzezenia  :)

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja wiem :D, teraz jestem z drugiej strony i stosuję się do panujących zasad po drugiej stronie. Wszyscy którzy kiedyś dostali ode mnie ostrzeżenia juz ich nie mają od dawna :), sam wszystkie usunąłem.

U mnie sprawa jest bardziej skomplikowana bo ja mam od samego Prezesa :) dlatego poprosiłem przy okazji o interpretację :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.