Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Pilnie poszukuję sekundnika do tego mojego łucza. Może ktoś z Kolegów ma na zbyciu. Chętnie kupię. Ten, który był w zegarku ma uszkodzoną tulejkę wygląda jak by była za krótka. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania sekundnika odwołuje ponieważ zamieniłem tulejkę od innego radzieckiego zegarka i chyba jest wszystko OK. Zegarek ma bardzo mały numer na dekielku 193. Więc sądzę, że chyba pochodzi z jakiś początków produkcji. Ładnie chodzi i budzik działa nawet dokładnie jakieś +- 2 minuty od zadanego czasu. Miałem tylko problem z dostarczeniem sygnału budzenia z płyty elektronicznej na element piezoelektryczny, który jest na połówce dekielka i położony po przeciwnej stronie zegarka w stosunku do miejsca gdzie jest wytwarzany sygnał budzenia. Połączyłem te miejsca poprzez lutowanie  drucikiem  i wszystko gra. Natomiast nie mogę załapać jak ten budzik w rzeczywistości działa jest tam jeszcze taka cewka, która ma podobno być jakimś rodzajem wzmacniacza ale jak to działa to słodka tajemnica producenta. Zdjęcie poniżej. Chętnie pomogę radą jak by ktoś miał zapytania. Pozdrawiam.

post-65639-0-85137700-1455472480_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zepsuciu jednej takiej pięknej Elektroniki (może ktoś w dziale technicznym zaradzi :P) postanowiłem popsuć kolejną. Wyświetlane cyfry były blade, stwierdziłem że wymienię folię polaryzacyjną. Przy okazji poćwiczyłem czyszczenie 'styków' ekranu i płytki (przy okazji oczywiście coś zepsułem - tym razem wyświetlanie dni tygodnia). Kontrast jest zdecydowanie lepszy (nie mam zdjęć przed), no i można też sobie zrobić negatyw :P
3QFu9nf.jpg
xyaYZSJ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Po zepsuciu jednej takiej pięknej Elektroniki (może ktoś w dziale technicznym zaradzi  :P) postanowiłem popsuć kolejną. 

 

Ktoś przecież musi przetrzeć ślady!  ;)

 

 

 

 

Przy okazji poćwiczyłem czyszczenie 'styków' ekranu i płytki. Kontrast jest zdecydowanie lepszy

 

Napisz proszę więcej, co i jak dokładnie robiłeś, może się kiedyś przyda, kto wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ktoś przecież musi przetrzeć ślady!  ;)

 

 

 

 

 

Napisz proszę więcej, co i jak dokładnie robiłeś, może się kiedyś przyda, kto wie?

 

Folię polaryzacyjną wyjąłem ze starego monochromatycznego telefonu. Najpierw oczywiście usunąłem tą z elektroniki. Ekranik w zegarku dało rade umyć alkoholem izopropylowym, ale klej z folii telefonu odlazł dopiero po zastosowaniu detergentu z cytryn własnej roboty :P Teraz mam zamiar rozebrać wszystko jeszcze raz, a pomiędzy folie i ekran dać troszkę oleju silikonowego, bo wcześniej wypełniaczem był klej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Teraz mam zamiar rozebrać wszystko jeszcze raz, a pomiędzy folie i ekran dać troszkę oleju silikonowego, bo wcześniej wypełniaczem był klej :)

 

Ten silikon (wcześniej klej) służy tylko unieruchomieniu folii, czy ma może jeszcze jakieś inne zadanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unieruchomienie, ale dzięki temu że pomiędzy folią a ekranem nie ma powietrza tylko wszystko przylega idealnie, kontrast też robi się lepszy. Zobaczymy co z tego będzie, np. w zegarkach Casio robią 'hydromod', tam po zalaniu wnętrza olejem kontrast mocno się poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unieruchomienie, ale dzięki temu że pomiędzy folią a ekranem nie ma powietrza tylko wszystko przylega idealnie, kontrast też robi się lepszy. Zobaczymy co z tego będzie, np. w zegarkach Casio robią 'hydromod', tam po zalaniu wnętrza olejem kontrast mocno się poprawia.

ale negatyw wygląda " PIERWYJ   SORT "


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

negatyw bombowo wygląda - i, możliwe, że nikta takiego egzemplarza może nie mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzięki za opinie. Akurat mieć może każdy :D Oczywiście nie namawiam i nie biorę odpowiedzialności za czyjeś grzebanie w zegarku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to ocenić po zdjęciu najprościej idź do zegarmistrza dobierze jakąś ze zużytych, potem zamieni na nową i tyle. Z doborem baterii to akurat nie powinno być żadnego problemu. Tak w ogóle to jakieś dziwne to gniazdo jest. Wychodzi, że bateria leży jak by na "plecach". Radzę tylko kupić jakąś firmową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Do zdjęcia jest tez podany kaliber mechanizmu.

Jeśli ktoś sie spotkał z tym mechanizmem to bedę wdzięczny za info. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Tak w ogóle to jakieś dziwne to gniazdo jest. Wychodzi, że bateria leży jak by na "plecach".

 

Akurat takie ułożenie baterii nie powinno dziwić miłośników radzieckich kwarców (patrz: werki 3056/3056A, ale nie tylko) ;) Pewnie jugosłowiańscy towarzysze mocno się wzorowali na niektórych werkach radzieckich :D

 

A co do typu baterii tej Insy, to najpewniej będzie to 920/921 - tak przynajmniej wynikałoby z wymiarów miejsca na baterię.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marek. Sprawdzę  :)

pytanie brzmi nie jaką baterię ale czy ruszy ?


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż lico tego jugola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to nawet najstarsi gorale nie wiedzą ;)

Nie mam takich baterii a do majstra jadę w przyszłym tygodniu dopiero. Dam znać :)

mierzyłeś go miernikiem czy ma przejście  ??


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W bezdusznych to najwyżej mogę szkło wypolerować, do wnętrza się nie dotykam ;)
img-20160304-154743.jpg

Edycja
Zdjęcie poprawie na komputerze troszkę później. Coś mi telefon przekręca.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Insa dostała baterię i chodzi sobie elegancko :)

 

 
Bateria wyjęta ponieważ wkłada się ją plusem do dołu a chciałem żeby oznaczenie bylo widać.
img-20160319-092855.jpg
 
img-20160319-102847.jpg
 
img-20160319-102852.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo jest w Zaria werk 1956 też bateria plusem w dół , kupiłem kiedyś na targu w Krakowie i myślałem że uszkodzona , ale ktoś źle założył baterie  po wymianie baterii na nową i zmianie biegunowości Zaria ożyła radzieckie układy Quarcowe najlepsze :)

 

 

$_57.JPG

Edytowane przez nicolas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo jest w Zaria werk 1956 też bateria plusem w dół , kupiłem kiedyś na targu w Krakowie i myślałem że uszkodzona , ale ktoś źle założył baterie  po wymianie baterii na nową i zmianie biegunowości Zaria ożyła radzieckie układy Quarcowe najlepsze :)

 

W zegarkach z werkami 3056 i 3056A bateria też jest instalowana "do góry nogami" :) Zarówno w werkach 3056/3056A, jak i 1956 można popełnić jeszcze jeden błąd przy zakładaniu baterii - chodzi o wsunięcie blaszki pod plastikowy izolator zamiast w szczelinę w tym izolatorze. Wiele z takich werków określanych jest z tego powodu jako "niesprawne" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.