Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

chwaliłem się w ulubionych, ale i tu się pochwalę

taka Sława dziś niespodziewania wpadła

 

n5YYsoS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwaliłem się w ulubionych, ale i tu się pochwalę

taka Sława dziś niespodziewania wpadła

 

 

Szukam sprawnego werku do takiej sławy, czy ktoś z państwa posiada?

Edytowane przez rk7000
zdjęć nie edytujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie, klasyczny starenki 3050 (z podwójnym kalendarzem) jak z tego wyjac walek i koronke?

post-52629-0-73657900-1459244176_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz wiem ;) znalazlem mala dziurkje a pod nia zwalniacz kolo lutu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie, klasyczny starenki 3050 (z podwójnym kalendarzem) jak z tego wyjac walek i koronke?

 

To Rakieta w stylu TV z charakterystycznym szkiełkiem? Jeśli tak, to jaki kolor ma tarcza?

Widać, że ktoś już wymieniał rezonator kwarcowy (luty mają wygląd "niefabryczny") - ale to nie ujmuje wartości tego zegarka, bo fabryczne rezonatory lubiły płatać figle :)

 

ok juz wiem ;) znalazlem mala dziurkje a pod nia zwalniacz kolo lutu 

 

Ten otwór jest na tyle mały, że wejdzie w niego bardzo cienki szpic (np. końcówka małej pęsety zegarmistrzowskiej). Ewentualnie można zdemontować płytkę - wtedy wyciąganie wałka jest bezpieczne - tzn. nie ma ryzyka, że nasz szpic się omsknie i uszkodzi płytkę. W pierwszej serii tych werków nie było oddzielnego otworu - tiret był dostępny przez prostokątny otwór przy bloku elektronicznym z dzielnikiem częstotliwości (ten duży element z sześcioma lutami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Rakieta w stylu TV z charakterystycznym szkiełkiem? Jeśli tak, to jaki kolor ma tarcza?

Widać, że ktoś już wymieniał rezonator kwarcowy (luty mają wygląd "niefabryczny") - ale to nie ujmuje wartości tego zegarka, bo fabryczne rezonatory lubiły płatać figle :)

 

 

Ten otwór jest na tyle mały, że wejdzie w niego bardzo cienki szpic (np. końcówka małej pęsety zegarmistrzowskiej). Ewentualnie można zdemontować płytkę - wtedy wyciąganie wałka jest bezpieczne - tzn. nie ma ryzyka, że nasz szpic się omsknie i uszkodzi płytkę. W pierwszej serii tych werków nie było oddzielnego otworu - tiret był dostępny przez prostokątny otwór przy bloku elektronicznym z dzielnikiem częstotliwości (ten duży element z sześcioma lutami).

 

tak, to ta rakieta. tarcza kiedys byla granatowa, teraz zalatuje w fiolet. Szkielko jest faktycznie obledne!

Rezonator wyglada na wspolczesniejszy, nie taki klockowaty tylko cylindryczny.

 

Kupilem jako zlom za slownie 5 zeta. wyczyscilem zgrubnie przekladnie chodu, bo silnik drgal tylko, a reszta nie ruszala, troche oliwki i smiga jak glupi ;)

 

Wlanie mialem zadac pytanie po grzyba jeszcze ten uklad elektroniczny, co to znaczy dzielnik czestotliwosci? 

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlanie mialem zadac pytanie po grzyba jeszcze ten uklad elektroniczny, co to znaczy dzielnik czestotliwosci? 

 

W bardzo dużym uproszczeniu układ ten służy do zamiany częstotliwości drgań kwarcu na częstotliwość "przeskakiwania" sekundnika. Kryształ kwarcu w rezonatorze kwarcowym drga z częstotliwością 32768 Hz (czyli 2 do potęgi 15-ej), natomiast sekundnik, jak wiadomo, ma częstotliwość pracy 1 Hz. Dzielnik częstotliwości ma kolejne stopnie, w których z wartości 32768 "schodzi się" do wartości 1 Hz (w każdym stopniu jest dzielenie przez 2 - stąd nazwa "dzielnik").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś ostatnio wpadły ;)

 

med_gallery_77725_2251_991614.jpg

 

med_gallery_77725_2251_1965503.jpg

 

med_gallery_77725_2251_965862.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo ładne Ci wpadły. I stany super.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś ostatnio wpadły ;)

 

Slavy z biegaczem to taki "must have" dla fanatyków radzieckich kwarców. Z tym, że odmiana złoto-czarna jest chyba bardziej powszechna niż ta z jasną tarczą.

Natomiast co do Rakiety - to istniały co najmniej dwa rozwiązania sekundników w tych stricte-diverowych modelach; jeden prosty-chromowany, drugi z grotem wypełnionym lumą. Ja kiedyś trafiłem na trzecią odmianę, ale nie mam pewności czy to był oryginał - sekundnik prosty (bez grota) ale cały malowany białą farbą.

Przy zakupie tego typu Rakiet trzeba zwracać uwagę na stan szkiełka - jeśli jest uszkodzone, to wymiana przysporzy sporo trudności, bo nie pasuje tam zwykłe wypukłe plexi. Oryginalne szkiełko jest bowiem osadzane wewnętrzną krawędzią na ringu wystającym z koperty, a następnie dociskane zewnętrznym ringiem, który jednocześnie służy do mocowania plastikowego bezela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze mała różnica w slavach biegaczach odnośnie kopert , a mianowicie te eksportowe made in ussr miały boczną krawędź ostrą, krajowe miały lekko załamana, nie widać tego na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

O kurcze instrukcja jak do budowy promu kosmicznego;) Dobra rzecz,tylko u mnie z tym językiem słabo. Mam pytanie odnośnie starych kwarców bo w tym temacie jestem słaby dotychczas grzebałem się w mechanicznych. Ostało mi się takie ustrojstwo mechanizm jak w biegaczach 3054 A. Elektronika działa mam tylko lub aż problem z tym że wskazówka sekundowa w pewnych momentach jak by robiła w miejscu po czym rusza dalej i ta sytuacja powtarza się ponownie w różnych momentach więc to na pewno nie jest jakiś uszczerbek na kole. Czy to mimo wszystko coś z elektroniką czy może ktoś podmienił jakieś koła z innych podobnych mechanizmów i coś się nie zazębia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostało mi się takie ustrojstwo mechanizm jak w biegaczach 3054 A. Elektronika działa mam tylko lub aż problem z tym że wskazówka sekundowa w pewnych momentach jak by robiła w miejscu po czym rusza dalej i ta sytuacja powtarza się ponownie w różnych momentach więc to na pewno nie jest jakiś uszczerbek na kole. Czy to mimo wszystko coś z elektroniką czy może ktoś podmienił jakieś koła z innych podobnych mechanizmów i coś się nie zazębia?

 

Raczej 3056A, nie 3054A :)

Opisany objaw to najpewniej efekt jakiegoś oporu w części mechanicznej - mogą to być np. suche lub zabrudzone łożyska, albo też zanieczyszczenie zazębień w przekładni. Gdyby taki sam objaw występował w werkach 3056 (bez "A"), to miałby on związek z silniczkiem krokowym - ocieranie magnesów trwałych o cewkę mogło tam powodować chwilowe lub całkowite zatrzymanie werku. Oczywiście wadę tę da się w pewien sposób wyeliminować :)

Natomiast w werkach 3056A (rozwinięcie konstrukcyjne werku 3056) silniczek miał już nową konstrukcję pozbawioną opisanej wady, zatem opór mechaniczny mógł pojawiać się jedynie w przekładni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie 3056A, tak to jest jak się po nocach pisze;). Zauważyłem jeszcze że jak mostek jest dokręcony dwiema śrubkami to mechanizm całkowicie stoi jeśli jedną śrubkę wykręcę musi dostawać jakiegoś luzu i chodzi reszta objawów tak jak pisałem wcześniej, stąd moje podejrzenie że może ktoś jakieś przemianki robił np. koła sekundowego i z tego powodu jakieś czopy są za długie lub coś takiego . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje podejrzenie że może ktoś jakieś przemianki robił np. koła sekundowego i z tego powodu jakieś czopy są za długie lub coś takiego . 

 

Ta przyczyna też jest możliwa, bo elementy werków 3056(A) różnych generacji albo pochodzących z rożnych fabryk nie zawsze były ze sobą wymienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i chyba do tego bym się przychylał ,no nic będę musiał poszukać jeszcze jednego dawcy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@As82 - wystawilem dwa kwarce z tymi mechnizmami w temacie Kupie, sprzedam, zamienie. Jeden ma 3056a a drugi 3056, w cenie szrotu plus ship. Odezwij sie jakby co.


----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP.!!!

Wszedłem jakiś czas temu w posiadanie pięknego łucza na werku 3045. Niestety poddało się juz na nim dwóch albo nawet trzech majstrów. Zna ktoś może kogoś, kto będzie potrafił przywrócić to cudo do życia (dodam, że jestem otrodoxyjnym mechanicznym, ale jak zobaczyłem tego łucza to.... :-) )post-78052-0-60043000-1462393911_thumb.jpg

post-78052-0-43503400-1462393944_thumb.jpg

Dodam, że ostatni majster powiedział, że wg niego to i mechanika wariuje i zespół elektryczny nie daje impulsu :-(

Ktoś może pomóc??c

czekam na odzew i info.

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP.!!!

Wszedłem jakiś czas temu w posiadanie pięknego łucza na werku 3045. Niestety poddało się juz na nim dwóch albo nawet trzech majstrów. Zna ktoś może kogoś, kto będzie potrafił przywrócić to cudo do życia (dodam, że jestem otrodoxyjnym mechanicznym, ale jak zobaczyłem tego łucza to.... :-) )attachicon.gifWP_20160414_22_36_14_Pro.jpg

attachicon.gifWP_20160331_15_26_46_Pro.jpg

Dodam, że ostatni majster powiedział, że wg niego to i mechanika wariuje i zespół elektryczny nie daje impulsu :-(

Ktoś może pomóc??c

czekam na odzew i info.

pozdrowienia

Na forum to chyba jedynie nasz guru od kwarców sthool. Marek dużo potrafi, ale z czasem chyba krucho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum to chyba jedynie nasz guru od kwarców sthool. Marek dużo potrafi, ale z czasem chyba krucho...

Musi być kolejka. Jak do każdego Doktora  :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czas :) Dobry zegarek i zegarmajster potrzebuje czasu. Dzięki za radę, zwrócę się do "mistrza" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum to chyba jedynie nasz guru od kwarców sthool. Marek dużo potrafi, ale z czasem chyba krucho...

 

Oj to prawda z tym brakiem czasu - aż mi głupio kolejny raz przepraszać za opóźnienia, bo wiem, ze nie jedna osoba długo czeka na naprawę swojego kwarca :mellow:  Po prostu w ostatnim roku miałem splot różnych, najczęściej pechowych zdarzeń, które definitywnie pozbawiły mnie wolnego czasu.

 

Musi być kolejka. Jak do każdego Doktora  :D

 

Z tą kolejką, to studenci mają odmienne zdanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakas metoda na doprowadzenie tego do stanu wygladalnosci? modul dziala, a wyslwietlacz ma jakby wypalone w sobie kontury... 

post-52629-0-37855800-1463587449_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.