Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Łucz super gdzie takiego dostać ? ;)

Można u mnie bo mi jakoś nie podszedł i nie mogę się do niego przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość philippe_dufour

A gdzie jest to "tutaj"?

Przepraszam, wpisywalem pod operą mini i coś skopałem z kodem.

olx.pl/i2/oferta/zegarki-zsrr-CID87-ID4jEL5.html#:f239367e0ff

 

To ta oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, wpisywalem pod operą mini i coś skopałem z kodem.

olx.pl/i2/oferta/zegarki-zsrr-CID87-ID4jEL5.html#:f239367e0ff

 

To ta oferta.

t w ten sposób link powinien wyglądać

 

http://olx.pl/oferta/zegarki-zsrr-CID87-ID4jEL5.html#56ea3ab0f5


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nabyłem ostatnio taki fajny radziecki wynalazek. Zewnętrznie jest OK natomiast wewnątrz wylało baterię i jest lekka destrukcja. Kwas z baterii uszkodził zębatkę sekundnika po prostu jeden ząb został "wyżarty" przez kwas. Pomoże ktoś z kolegów w tym temacie?.  Poza tym "wyżarło" też blaszkę bieguna ujemnego baterii. Tę blaszkę jestem w stanie dorobić od innego zegarka natomiast zębatka to jest do wymiany. Nie mam zdjęcia mojego zegarka bo jest rozebrany ale wygląda tak jak na załączonym zdjęciu. Pozdrawiam.

 

post-65639-0-40096700-1449694870_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nabyłem ostatnio taki fajny radziecki wynalazek. Zewnętrznie jest OK natomiast wewnątrz wylało baterię i jest lekka destrukcja. Kwas z baterii uszkodził zębatkę sekundnika po prostu jeden ząb został "wyżarty" przez kwas. Pomoże ktoś z kolegów w tym temacie?.  Poza tym "wyżarło" też blaszkę bieguna ujemnego baterii. Tę blaszkę jestem w stanie dorobić od innego zegarka natomiast zębatka to jest do wymiany. Nie mam zdjęcia mojego zegarka bo jest rozebrany ale wygląda tak jak na załączonym zdjęciu. Pozdrawiam.

 

Jeśli masz wymontowane to koło  sekundnika (to nie jest zębatka! :) ), to zmierz całkowitą długość jego osi - może znajdę u siebie pasujący zamiennik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dam Koledze znać bo chcę sprawdzić czy w ogóle sprzęt działa. Co do koła sekundnika to jak mawiają Rosjanie "Jak zwał tak zwał" ważne, że wiadomo o co chodzi  :D . Pazdrawlajem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po przeglądzie okazało się, że uszkodzone są dwie cewki ta od brzęczyka i cewka od silniczka. Brzęczyk dam radę zlutować natomiast ta od silniczka wygląda jakby była przecięta w kilku miejscach. Koło sekundnika ma 4mm długości. Sprawdziłem płytkę główną wydaje się, że jest dobra wykazuje napięcie na złączu silniczka powinna być OK. Chyba jednak sprzęt będzie jako dawca bo jednak kwas poczynił za dużo zniszczeń. Dochodzi jeszcze do tego uszkodzone złącze bieguna minus baterii. Zegarek jest w świetnym stanie na zewnątrz wygląda jakby komuś ta bateria wylała po jego kupieniu i tak już zostało. Reasumując do wymiany koło sekundnika, cewka silnika i złącze baterii.

post-65639-0-35967300-1449782021_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość philippe_dufour

Taki łuczyk mi się dzisiaj trafił.

Po wyczyszczeniu z kilograma brudu i potu (błe!) zasilił szeregi sowieckich kwarców.

 

Edit: wypolerowałem szkiełko i zmieniłem pasek, teraz wygląda dużo lepiej.

post-85798-0-32461300-1449920287_thumb.jpg

post-85798-0-57233800-1449927678_thumb.jpg

Edytowane przez philippe_dufour

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Kolegów o prośbę w znalezieniu dawcy do tego mojego łucza kwarcowego z alarmem. W jakich jeszcze modelach występował ten mechanizm 2361?. 

Edytowane przez waljo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Kolegów o prośbę w znalezieniu dawcy do tego mojego łucza kwarcowego z alarmem. W jakich jeszcze modelach występował ten mechanizm 2361?. 

 Witam! Mam mechanizmy 2350 i 2356 jeden chyba po rakiecie a drugi po łuczu , wyglądają czysto ale chyba nie działają. W weekend mogę wrzucić fotki jak jesteś zainteresowany. Może coś się przyda

Edytowane przez As82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oczywiście byłbym z tego co widzę w necie to wyglądają podobnie coś bym z nich wykorzystał. Dzięki za zainteresowanie, oczekują na fotki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mojej galerii wlepiłem tam fotki tych mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomocy uzyskanej od Kolegi As82, zacznę składać mój sprzęt. Płyta od dawcy 2356 wygląda, że ma te same elementy co ta moja 2361. Różnią się tylko mechanizmem, który uruchamia alarm jest on wkomponowany w płytę 2361 (takie dwie blaszki sprężynowe). O efektach powiadomię jakimś zdjęciem. Dzięki serdeczne jeszcze raz za bezinteresowną pomoc Koledze As82. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było w tym temacie - wciąż doskwiera mi brak czasu na grzebanie w kwarcach - kilku forumowych Kolegów powierzyło mi swoje kwarce do naprawy i dość długo czekają na efekt końcowy :) Mam nadzieję, że wreszcie uporam się z obowiązkami zawodowymi i sfinalizuję powierzone mi zadania zegarkowe :)

Niemniej jednak jak tylko znajduję wolną chwilę, to oczywiście grzebię w kwarcach (to chyba już taki nałóg ;) ). I ciągle zdobywam doświadczenie - dziś przedstawię niewielką próbkę tego, co udało mi się ostatnimi czasy spostrzec - niebawem będzie większa dawka informacji :)

 

Na pierwszy ogień idzie werk 3050 - kiedyś w tym wątku opisywałem procedurę składania, oliwienia i diagnozowania usterek tego werku. Wiemy, że nie jest to werk pospolity, wiemy też, że jest to swoisty "mieszaniec" wśród radzieckich werków - każdy zespół był produkowany w innym zakładzie, a wszystko było składane w całość w zakładach I MWF.

 

Jeden z naszych Kolegów podesłał mi do naprawy m. in. Czajkę-rezonator na werku 3050. Niby zwykła duża niebieska Czajka, ale o niskim numerze na deklu: 000628. Na początku myślałem, że może dekielek jest podmieniony, ale po otworzeniu zegarka stało się jasne, ze mam do czynienia z werkiem 3050 z absolutnie pierwotnej serii. Tak wygląda płytka z układem scalonym tego werku:

 

post-25327-0-81275600-1453496468_thumb.jpg

 

Dla porównania przedstawię płytę spotykaną w werkach 3050 z kolejnych lat produkcji:

 

post-25327-0-81676500-1453496511_thumb.jpg

 

Płyta główna werku różni się dwoma szczegółami - pierwszy to logo fabryczne; tu mamy logo zakładów w Ugliczu, późniejsze egzemplarze miały logo Poljota. Oprócz tego nieco inne jest podfrezowanie na oś minutową (centralny punkt płyty):

 

post-25327-0-03714400-1453496638_thumb.jpg

 

Zdobywając doświadczenie udało mi się dobrać narzędzia i technikę zdemontowania sprzęgiełka na osi minutowej (to właśnie to sprzęgiełko umożliwia przestawianie wskazówek; "zwykły" ćwiertnik nie powinien mieć poślizgu):

 

post-25327-0-67055800-1453496754_thumb.jpg

 

Oczywiście metoda składania tego podzespołu również została już opanowana - jest to o tyle istotne, że w tych werkach częstą usterką jest zacieranie się sprzęgiełka, co objawia się dużym oporem przy przestawianiu wskazówek, a nawet niemożnością przestawienia. Rozłożenie podzespołu sprzęgiełka i jego naoliwienie rozwiązuje ten problem :)

 

Niebawem nastąpi oczywiście ciąg dalszy przedstawiania moich kwarcowych doświadczeń ;)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie mnie zadziwasz swoją wiedzą :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie mnie zadziwasz swoją wiedzą :)

 

Miło, że ktoś tak uważa, ale tak na prawdę to ciągle dowiaduję się nowych rzeczy - takie zdobywanie doświadczenia.

To właśnie Twój werk jest opisany w poprzednim poście, zatem masz swego rodzaju rezonator-unikat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, że ktoś tak uważa, ale tak na prawdę to ciągle dowiaduję się nowych rzeczy - takie zdobywanie doświadczenia.

To właśnie Twój werk jest opisany w poprzednim poście, zatem masz swego rodzaju rezonator-unikat :)

Tym bardziej trzymam kciuki i gratuluję umiejętności i wiedzy :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim kwarcowym luczu, wlasnie bardzo ciezko chodza wskazowki. teraz juz wiem dlaczego, sprzegielko. dzieki sthool


----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam tego mojego Луч Кварц 2361, mam pytanko, jak sprawdzić czy zegarek dzwoni. Czy trzeba go poskładać całego czy można jakoś go sprawdzić w stanie bez obudowy. Chciałbym ustawić wskazówki aby były zgrane z budzikiem ale nie mogę bardzo załapać jak to budzenie działa. Czy tylko drży ta blaszka przy cewce czy jakoś to jest złączone z pokrywką na której jest kawałek metalowej płytki. Bez tego budzika to będzie ciężko zestroić budzik i zegarek. Może ktoś się pokusi o opisanie całej mechaniki tego budzika. Wiem jak się go ustawia do czego służy czerwona strzałka, czarny kwadracik i cyferki 10, 20,30, 40,50. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilkugodzinnej walce z zegarkiem zdołałem ustawić budzik i zegarek tak, że dzwoni z dokładnością +-2 minuty, wydaje mi się że to dobry wynik. Znalazłem sposób jak to w miarę prosto zrobić. Otóż trzeba wyjąc plastikową przekładkę pod baterią i doprowadzić poprzez kręceniem tarczą a potem wskazówkami do takiego stano jak na drugim zdjęciu. Na zdjęciu pierwszym ustawienie elementów jest nie prawidłowe, ta zworka (od góry) przytwierdzona do wskazówki godzinowej musi być idealnie ustawiona na środki tego pola gdzie uruchamiany jest alarm. Jest to miejsce gdzie następuje zwarcie styków co powoduje włączenie prądu w obwodach włączających brzęczyk. Patrząc na tarczę zegara jest to dokładnie godzina 7.00 ponieważ czerwona wskazówka na tarczy budzika wskazuje cyfrę 7. Zakładamy wskazówki bardzo dokładnie i ostrożnie aby nie wzruszyć całego ułożenia i ustawiamy godzinę 7.00. Robimy test zasada jest taka, że koniecznie trzeba kręcić tarczą budzika zgodnie ze wskazówką umieszczoną na niej czyli w lewo natomiast godziny koniecznie w prawo. ustawiamy np. 8.00 na tarczy budzika i ustawiamy zegar np na 7.50 czekamy i powinno być ok. Jeżeli nie to robimy drobną korektę wskazówki minutowej. Liczby 10,20,30,40,50 służą do ustawiania minuty budzenia. Działa to podobnie jak noniusz w suwmiarce. Jak chcemy ustawić np budzenie na 5.10 to ustawiamy czerwoną strzałkę na 5.00 i przesuwamy ją dalej tak aby 10 na tarczy budzika pokryło się z następna cyfrą zegarka po godzinie 5.00., czyli 10 budzika ustawiamy na 6.00 zegarka itd 5.20 musimy ustawić 20 budzika na 7 zegarka itd. Wyczytałem też, że czarny kwadracik pod 12 na tarczy zegara to tzw. martwe pole ustawiając na nim strzałkę czerwoną budzik jest wyłączony pomiędzy 12.00, a 6.00, jeżeli ustawimy na martwym polu czarną kropkę znajdującą się przy rysunku dzwonka to budzik nie dzwoni pomiędzy godzinami 6.00,a 12.00. Nie sprawdzałem tego bo mam rozebrany zegarek ale po skręceniu warto to wypróbować. Nie rozszyfrowałem jeszcze jak przenieść sygnał budzika na płytkę piezoelektryczną umieszczoną na deklu zegarka. Podobno na tym wystającym "kołeczku" jest sprężynka, która musi dotykać do tej płytki ale jak to zrobić skoro płytka jest na połowie dekielka i to po przeciwnej stronie zegarka. Znalazłem w necie artykuł o tym zegarku jest po rosyjsku i po woli zaczynam go zgłębiać. Jest jeszcze problem odstającej płytki z elektroniką, która odstaje od  płyty głównej zegara tak, że wyskakuje sprężynowa przesuwana blaszka zatrzymująca zegar podczas ustawiania godzin. Gdzieś brakuje jakiejś podkładki tylko trzeba znaleźć gdzie. Miałbym prośbę do Kolegów o dokładne zdjęcia wnętrza zegarka, ułatwiło by to nieco pracę, ten mój ktoś uprzedni lekko porozkręcał i teraz trzeba główkować jak i co do czego pasowało. Pozdrawiam jak by ktoś miał jakieś pytania to chętnie pomogę.   

post-65639-0-75337600-1454864794_thumb.jpg

post-65639-0-08073800-1454865057_thumb.jpg

Edytowane przez waljo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.