Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Chwila spokoju, więc mogę się podzielić wrażeniami z wczorajszej wyprawy "zegarkowej".

 

Plany były ambitne, być może zbyt ambitne, bo nie udało się "zaliczyć" wszystkich lokalizacji, ale przynajmniej zostało jeszcze kilka miejsc do odwiedzenia na kolejną wyprawę.

 

Było kilka niespodzianek, miłe spotkanie i jedno spore rozczarowanie..

 

Spore, bo pojechałem z nastawieniem, że przymierze się do Rolexa SD i ew. (raz jeszcze) Submarinera, a wyszło na to, że w tym momencie w salonach jedynymi sensownymi Rolexami są EXII.

Sprawę uratowała trochę uprzejmość Pawła (za co serdecznie dziękuję), który dał mi przymierzyć swojego GMT, zegarek przynajmniej podobny do tych, które mnie interesują, ale nie zmienia to jednak faktu, że trochę szkoda, że w żadnym z trzech salonów, które odwiedziłem nie było ani jednego divera...

 

Na szczęście z dostępnością innych marek nie było problemów, a to co sobie użyłem to moje.

 

Z braku laku przymierzyłem Explorera II, do mnie bardziej trafiał biały i gdyby zrezygnowano w tym modelu z czarnych, lakierowanych elementów, zegarek według mnie zyskałby wizualnie, a tak jest jest fajnym zegarkiem dla słabowidzących..

 

4wY6N54.jpg

 

Później przyszedł czas na TH i nową Carrerę - zegarek wyglądał świetnie, miał sporo fajnych detali (bardzo mi przypadło do gustu logo Heuera), ale jest mały i dosyć wysoki przez co chyba lepiej prezentował się w gablotce niż na moim nadgarstku .

 

6yC23gJ.jpg

 

Monaco (niebieskie), zegarek który na witrynie wydawał się za wysoki, ale w przeciwieństwie do Carrery okazał się całkiem proporcjonalny i na nadgarstku sporo zyskał. Bardzo mi przypadł do gustu.

 

Trochę dla zaspokojenia ciekawości przymierzyłem też nowego (jedyny?) divera (?) Cartiera i muszę przyznać, że też mi się spodobał, chciałbym taki pasek w Omedze, świetny.

 

eRxhJdl.jpg

 

Widziałem też fajne Eposy, ale zabrakło czasu na przymiarki.. może następnym razem.

 

Czas na Omegę.

 

Tym razem darowałem sobie Moonwatcha i skoncentrowałem na kilku innych modeli.

 

Raz jeszcze nowa 300 i dalej uważam, że błyszczący ceramiczny bezel nie pasuje do stylistyki retro, logo w Bondzie na żywo, aż tak bardzo się nie rzuca w oczy w przeciwieństwie do "lizaka"

 

Wcześniej mierzyłem AT w mniejszym rozmiarze i coś mi nie grało, teraz wybrałem wersję 41 mm i było dużo lepiej (nie licząc braku ramki i polerowanej bransolety :P) W porównaniu do wersji na 2500, ta na 8500 jest trochę mniej elegancka, za to bardziej sportowa i tak jak pisałem kilka dni temu, jeżeli szukałbym zegarka uniwersalnego to jest mój typ.

 

Przymierzyłem też czarną 300M - chyba rozumiem, co niektórzy zegarek świetny, ale ta bransoleta.. 

 

Na koniec - gwiazda wieczoru - model Tresor. Zegarek idealny, przepiękny, z obu stron  :wub:  zostaje tylko wybrać kolor złota i którą nerkę poświęcić  <_<  :lol:

Ta wersja była moim numerem jeden na zdjęciach i po przymiarce dalej tam pozostaje :rolleyes:

 

qm2CNIZ.jpg

 

Po Omedze przyszedł czas na Panerai. Nigdy nie widziałem tych zegarków z bliska i o ile na zdjęciach mi się bardzo podobały, to na żywo.. chyba jeszcze do nich nie dojrzałem.. Na razie jest kilka zegarków, które wolałbym bardziej. :rolleyes:

 

A na deser...

 

xvUP4aL.jpg

 

W sumie trzeba było zrobić zdjęcie od strony dekla, bo tam się więcej działo :wub:

 

Aha

 

jeszcze jedno zdjęcie.

 

8RVdIhB.jpg

 

:D

Edytowane przez zeRo_Six

AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spore, bo pojechałem z nastawieniem, że przymierze się do Rolexa SD i ew. (raz jeszcze) Submarinera, a wyszło na to, że w tym momencie w salonach jedynymi sensownymi Rolexami są EXII.

Sprawę uratowała trochę uprzejmość Pawła (za co serdecznie dziękuję), który dał mi przymierzyć swojego GMT, zegarek przynajmniej podobny do tych, które mnie interesują, ale nie zmienia to jednak faktu, że trochę szkoda, że w żadnym z trzech salonów, które odwiedziłem nie było ani jednego divera...

 

Na szczęście z dostępnością innych marek nie było problemów, a to co sobie użyłem to moje.

 

Z braku laku przymierzyłem Explorera II, do mnie bardziej trafiał biały i gdyby zrezygnowano w tym modelu z czarnych, lakierowanych elementów, zegarek według mnie zyskałby wizualnie, a tak jest jest fajnym zegarkiem dla słabowidzących..

 

 

A w których sklepach z Rolexem byłeś, właśnie planuje małą wycieczkę i dobrze wiedzieć gdzie nie jechać :)

 

A drugie pytanie o moją nową miłość, czyli o Explorera, gdzie on był i jak jego wielkość w porównaniu np. do GMT którego mierzyłeś?


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Galerii Mokotów, na Pl. Konstytucji i Pl. Trzech Krzyży. Explorer biały i czarny był w GM. W pozostałych wydaje mi się, że też widziałem (na Konstytucji), ale jak już go przymierzyłem to dodałem go do "ignorowanych" i szukałem SD :rolleyes:

 

Jakoś nie patrzyłem na wielkość, była ok i tyle :), wydaje mi się, że porównywalna z PO 42. Ten zegarek jest dosyć niski i szerszy od GMT więc na pewno będziesz czuł różnice.

 

Na moim nadgarstku leżał o niebo lepiej od AP 41mm :P


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nigdzie nie było SD i Suba?


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim, na Pl. Trzech Krzyży usłyszałem, że jest takie zapotrzebowanie, że te zegarki są tylko na zamówienie.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej mierzyłem AT w mniejszym rozmiarze i coś mi nie grało, teraz wybrałem wersję 41 mm i było dużo lepiej

 

Moim zdaniem w mniejszej AT koperta i bezel są niewspółmiernie zbyt masywne w stosunku do średnicy zegarka. W większej wersji te proporcje są bardzo dobre.

 

P.s.

Wszystkie przymierzane zegarki bardzo ładne.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, świetna relacja :)  i niezła fotka GMT ;)

Dzięki, jak mi dziecko trochę podrośnie, to moze na dłużej się wybiorę :)

 

I na jakąś sesje czas się znajdzie ;)

 

 

Dla mnie z wszystkich zaprezentowanych zegarków zdecydowanie GMT wygrywa.

 

RG

Bo to fajny zegarek jest :)

 

To co mnie zaskoczyło, to to, że w moim odczuciu leżał lepiej na reku od Submarinera..


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w mniejszej AT koperta i bezel są niewspółmiernie zbyt masywne w stosunku do średnicy zegarka. W większej wersji te proporcje są bardzo dobre.

 

P.s.

Wszystkie przymierzane zegarki bardzo ładne.

Dokładnie, duża jest bardziej proporacjonalna, ja dlatego cenie sobie wersje na 2500, jest mniejsza, ale też nizsza.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno robiłem podobne przymiarki w Galerii Mokotow w salonie Rolexa i wnioski:

 

- Explorer II bialy - swietny zegarek, tak jak poprzednikowi przeszkadzały mi błyszczące lakierem czarne wskazówki

- Submariner, wersja bez daty. Zawiodłem się kompletnie a był to mój faworyt. Indeksy na bezelu nie były wyrównane z indeksami na tarczy, miałem zastrzeżenia do jakości lumy na godzinie 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś przynajmniej okazję zobaczyć go na żywo :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś była wycieczka, niestety w całej Warszawie w Kruku nie ma żadnego divera, żenada.

Pojechałem głównie dla Explorera II, zegar świetny, szczególnie biała wersja, indeksy i wskazówki pięknie czarne, bajecznie zrobiony bezel, bransoleta super, zapięcie i regulacja jak w GMT czyli easylink, duża wada to wielkość, nie rozumiem po co go powiększyli, bez sensu.

Milgausa przymierzałem żeby zobaczyć jak leży zegar 40 mm, mi się nie podoba więc nie będę o nim pisał, ale wielkość idealna.

 

47f9fd139797787f85d379b963184242.jpg

 

092b81acc85b98d1b2bd14e95845326a.jpg

 

e910cada4e2b533d9258b38d12aa2812.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna sytuacja z tymi Subami, w GalMoko nie było żadnego już z 4 miesiące temu gdy przymierzałem DJ, a co do Milgausa to jego kształt mnie od razu odrzucił, przede wszystkim grubość, choć rozumiem że ze względów technicznych to nieuniknione, w każdym razie najbardziej mi się podobało w nim wystające zielone szkło, bo wersja biała jest fatalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie trzy dzisiaj przymierzałem - fajne zegary, ale jeszcze nie wiem, czy się na któryś z nich zdecyduję.

 

post-13089-0-59139000-1444934726_thumb.jpg

post-13089-0-49215600-1444934735_thumb.jpg

post-13089-0-22458900-1444934743_thumb.jpg


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najfajniej moonwatch się prezentuje, jest w miarę uniwersalny, pasuje do gajeru i do luźniejszego stroju. Poza tym nie przepadam za tarczami typu panda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczmy z tymi Rolexami bo to juz nudne sie robi :D Z Submarinerem nie ma problemu w innych krajach, dzis widzialem wszystkie modele. Tylko Daytone trudno trafic.

A przymierzylem takie cudo jak ponizej. Jak na 44cm to zegarek lezy na nadgarstku rewelacyjnie. Nie spodziewalem sie, ze bedzie tak dobrze. Lekki i przyjemny i swietnie wykonany pasek. Co mnie zaciekawilo to ceramiczne zapiecie z elementami tytanu. Na pierwszy rzut oka delikatne, ale klikniecie jest bardzo solidne. Jedynie cena mi nie pasowala :)

post-68673-0-24301100-1444936179_thumb.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się żadne wersję tego zegarka oprócz Dark side I grey side of the moon


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się żadne wersję tego zegarka oprócz Dark side I grey side of the moon

Zauwazylem ze mi zaczely sie podobac Omegi z czarna tarcza i sedna gold. Cena z metki odstraszajaca, bo tyle za taki zegarek to bym nie dal, 9.3k GBP.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie trzy dzisiaj przymierzałem - fajne zegary, ale jeszcze nie wiem, czy się na któryś z nich zdecyduję.

Trzeci albo pierwszy choć rozpiętość cenowa raczej duża.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci albo pierwszy choć rozpiętość cenowa raczej duża.

Dzięki za opinię,

Rozpiętość 100% ;) Moonwatch ok. 20,8k :/

Jest jeszcze jeden problem - na żywo te zegarki naprawdę nieco inaczej się prezentują :/


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo indywidualna sprawa, ale jak dla mnie oba są ciekawe. Moonwatch, to jest klasyka, natomiast lonżin od pewnego okresu wypuszcza bardzo udane reedycje. Zaczęło się od LLD i kolejne są równie udane.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

To ma być zegarek na weekend, ale chyba przeszkadzałby mi brak daty w Moon.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.