Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już Istvana w wielu tematach poznałem ze specyficznego zdania, które zawsze muszę podzielić przez 2 albo 4.

To jest Ananta z tych tańszych i mniejszych (42 mm?), bez koperty katana. Mnie i tak się podoba -  szczególnie szeroka luneta, trochę jak w morionowym GSie.

 

Nigdy nie widziałem na żywo Ananty, ale zaskoczyła mnie opinia odnośnie koperty. Ze zdjęć z neta wnioskowałbym, że ten model ma ją zdecydowanie ciekawszą od Fortisa ze względu na urozmaicone szlify. Pilot ma za to piękny odcień tarczy, jest klimat vintydżowy.

 

Natomiast nie ogarniam słowa Ananta, bo w tej serii jest tyle niuansów, że bez rozkminienia ich na czynniki pierwsze można nieźle się przejechać na samej przywieszce Ananta.

 

Są tam zegarki, które były przełomowe pod względem tego co oferowały (zahaczały o GS) i takie, które miały mechanizm okrojony z serii 2x tańszej - i takim jest raczej ten pokazany na zdjęciach powyżej.

Ale podobnie sprawa ma się z ostatnimi Brightz.

 

Podsumowując, niższa cena i napis Ananta może nieźle wprowadzić w błąd w sklepie, bo po przyjściu do domu z zegarkiem może okazać się, że taki zegarek wart jest / kosztuje w JP połowę tego co zapłaciło się w PL i to w niby promocji...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zaczyna się obrażanie, gdy ktoś skrytykuje jakikolwiek japoński zegarek. Burns, całe forum zna Cię w pierwszej kolejności właśnie z tego.

 

Oceniajcie sobie zegarki dalej po zdjęciach. Prawda jest jednak taka, że nawet prosty szlif w Fortisie jest staranniej wykonany i nie trąci tandetą, jak ta paskudna bransoleta w Anancie. Źle spasowana, że widać teleskopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto i gdzie Cię obraża? Natomiast rozumiem, że jesteś z nowego nabytku bardzo zadowolony, ale wypadałoby jakikolwiek obiektywizm zachować jak się pisze na ogólnodostępnym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem obiektywnie - słaba bransoleta, nawet bardzo, dobra koperta, piękna tarcza.

W bezpośrednim porównaniu z Fortisem, zegarek przegrywa, choć ma silne strony i gdyby nie wspomniana bransoleta oraz cena možliwe, że bym kupił.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zaczyna się obrażanie, gdy ktoś skrytykuje jakikolwiek japoński zegarek. Burns, całe forum zna Cię w pierwszej kolejności właśnie z tego.

Oceniajcie sobie zegarki dalej po zdjęciach. Prawda jest jednak taka, że nawet prosty szlif w Fortisie jest staranniej wykonany i nie trąci tandetą, jak ta paskudna bransoleta w Anancie. Źle spasowana, że widać teleskopy.

Uuuu jaki znawca - ocenił że nikt inny nic w "świecie nie widział/przymierzał" tylko on.Istvan troche pokory. Edytowane przez KRWISTY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inaczej to teraz napisałeś i z tym nie sposób się nie zgodzić, bo bransoleta zła nie jest, ale czuć, że jest poniżej poziomu całości zegarka. A koperta- tu akurat jest baaardzo mocno i cały projekt jak i wykonanie jest na zdecydowanie wysokim poziomie i tu Fortis nie ma startu jak dla mnie. Aczkolwiek ten model Fortisa bardzo lubię i kto wie czy sobie go kiedyś nie sprawię- tylko oczywiście z czarną tarczą- lubię takie zwykłe, proste zegarki, bo ja zwykły, prosty chłopak jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dwie takie Omegi przymierzyłem :)

 

bardziej podoba mi się Spectre ;)

 

jak odczucia w porównaniu z Tudorem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zaczyna się obrażanie, gdy ktoś skrytykuje jakikolwiek japoński zegarek. Burns, całe forum zna Cię w pierwszej kolejności właśnie z tego.

 

Oceniajcie sobie zegarki dalej po zdjęciach. Prawda jest jednak taka, że nawet prosty szlif w Fortisie jest staranniej wykonany i nie trąci tandetą, jak ta paskudna bransoleta w Anancie. Źle spasowana, że widać teleskopy.

 

Ani nie najeżdżam na Ciebie, ani nie widzę żadnego bożyszcze w tym zegarku - wolałbym Orient Star Chrono, o którym rozmawialiśmy wcześniej w podobnych pieniądzach ...

 

Zadałem sobie jednak trochę więcej trudu niż Ty:

Model to SPB021

 

Zegarek produkowany był około 2011r więc informacje mogą być niekompletne - co nie zmienia faktu, że jest już trochę zleżały

rozmiar to raczej 44m

mechanizm to 6r21 czyli podwyższone taktowanie do 28800, zgodnie z tym co pisałem do znalezienia w tańszych modelach - głownie Brightz ale i kilku innych.

Koperta mimo, że nie katana i tak robi swoje,

Mechanizm lepsza klasa średnia jak na Seiko,

Bransoleta jak bransoleta, z reguły nigdy nie są najmocniejszą stroną JP, chociaż swoje zadanie użytkowe spełniają bdb...

6266738841_203e0f4f8f.jpg

6267265888_4fc98521f2.jpg

a tutaj tańsze odpowiedniki z tym mechanizmem:

SARC017.jpg

4743f.jpg

14niepu.jpg

 

 

Podsumowując - ja bym tyle za niego nie dał (o czym już wspomniałem) i widać nie tylko ja skoro tyle przeleżał.

Jak znajdę czas i siłę to poszukam za ile można go wyrwać chociaż nie wiem czy ten zegarek dedykowany był dla JP.

PS. jeżeli ten zegarek mierzyłeś w Warszawie to duże prawdopodobieństwo, że wymacałem go kilka lat wcześniej niż Ty...

 

http://seikousa.com/collections/ananta/SPB021

 

a to odpowiednik J w kopercie Katana (46mm!!!):

SPB017J1_Seiko_Ananta_Automatik_Multifun

 

 

Obojętnie, który - wychodzi mi na to, że to nie są tanie rzeczy mimo średniego mechanizmu

a polska cena jest stosunkowo dobra na tle Świata ...

 

Dobranoc

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego Burnsa lubię, dzięki. Będę uczył się dalej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprowadza się do tego, że nie każdy japoński zegarek to zegarek, który się świeci.

Seiko umiało a może i jeszcze umie robić takie cuda na kiju (Krwisty o tym już wspominał)

Trochę inna seria, ale przedział cenowy podobny a klasa wyższa - tylko, że takie rzeczy rozchodzą się dosyć szybko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda na kiju to w moim odczuciu jest "zwykłe" Seiko z serii mechanical, SARN001. Produkowany był w latach 2007-2013 r., wepchnęli w niego werk 4s36 z GMT i podwójnym retrograde. Kosztował mniej więcej tyle co MM. Teraz ten mechanizm dostępny jest tylko w Credorach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację, takich kwiatków jest przynajmniej kilkanaście. Twój jak najbardziej trafny mój bardziej z brzegu. Chociaż w twoim można by wziąść pod dyskusję urodę, ale o tym się nie dyskutuje... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest piękny, zgadzam się. ;) Z obecnych Seiko ciekawe są wg mnie SARD, SARX i SARW z emaliowanymi tarczami. Myślę, że w niedalekiej przyszłości będą poszukiwane, a ich właściciele niechętnie będą się z nimi rozstawać, tak jak w przypadku starszych Brightzów. Europejska konkurencja liczy sobie bardzo słono za zegarki z emalią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zaczyna się obrażanie, gdy ktoś skrytykuje jakikolwiek japoński zegarek. Burns, całe forum zna Cię w pierwszej kolejności właśnie z tego.

 

 

 

 

Uuuu jaki znawca - ocenił że nikt inny nic w "świecie nie widział/przymierzał" tylko on.Istvan troche pokory.

 

Rozmawiacie o sobie, czy o zegarkach? :angry:

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Hugo... Skoro jeden element tak znacząco podnosi cenę zegarka jak ręcznie malowana tarcza to może w Anancie jest to koperta. Powinno napisać się że są modele dające więcej i mniej. Z mojej strony już KONIEC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odczucia w porównaniu z Tudorem ?

odczucia - chyba żadne, tak jak kiedyś gdzieś już pisałem mnie Omegi nie biorą, zobaczyłem, że mają limitowaną Spectre to przymierzyłem, chciałem się poczuć przez chwilę jak Dżejms Bont ;)

a Tudor - bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No - wiedziałem, że Istvan jakby wydał się na rzeź ;) stwierdzeniem o wyższości wykonania Fortisa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczułeś się? ;)

Dżejms mnie nigdy jakoś nie kręcił ;) a jego nowy zegarek w zmianie tego stanowiska raczej nie pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No - wiedziałem, że Istvan jakby wydał się na rzeź ;) stwierdzeniem o wyższości wykonania Fortisa. 

 

Chłopak wpadł na szybko do sklepu utwierdzić się że wydał bardzo dobrze mniejsze pieniądze - na szybko w połączeniu z emocjami tak to właśnie działa.

 

(zwłaszcza gdy ostatni zakup jeszcze cieszy, kiepskie oświetlenie halogenowe sklepu. nieznajomość tego co zastaniemy łącznie z cenami rynków Światowych - bo jak spodziewać się, że w PL trafi się na taki rodzynek jak Ananta a nawet gdyby to nikt nie zapamięta wszystkich parametrów poszczególnych zegarków - tyle tego jest...)

 

zapomniałem - jeszcze ten rabat 10% - zapewne tylko dzisiaj  :P (prawdziwa okazja  :lol: )

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w gazecie dziś przeczytalem że James nosi Festinę ;) i pasek 'House' :)post-48316-0-84189000-1443525628_thumb.jpg

 

Gazetę dostałem w sklepie Lublin Plaza w drodze do Apartu...

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejms mnie nigdy jakoś nie kręcił ;) a jego nowy zegarek w zmianie tego stanowiska raczej nie pomoże :)

Mnie też nie, ale jego lachony (filmowe partnerki) to już bardziej ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w gazecie dziś przeczytalem że James nosi Festinę ;) i pasek 'House' :)attachicon.gifIMG_20150928_141842.jpg

 

Gazetę dostałem w sklepie Lublin Plaza w drodze do Apartu...

 

jaka droga, takie darmowe gazety,

celu / mety nawet nie skomentuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Foris cenowo to ten sam pułap, co lepsze już japońskie zegarki. Co więc w tym dziwnego, że wziąłem akurat Anantę do porównania? Logiczne jest chyba, że buduję kolekcję w oparciu o czasomierze, które nie tylko się uzupełniają, ale prezentują podobny poziom.

W niczym nie potrzebowałem się utwierdzać, a na pewno nie w dobrze wydanej gotówce, bo po pierwsze mam świadomość efektu potwierdzenia (o czym czytałem wiele lat temu jeszcze na studiach) a po drugie, siedzę tu już wystarczająco długo by wiedzieć, że na pewno nie przepłaciłem za Fortisa.

Sugerowanie, że się kompletnie nie znam, czy że światło było złe w sytuacji, gdy daję zdjęcia uznam za dowcip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co ? Fortis ze studiów ;)

gdzie jest w takim razie miejsce Bambino :)

 

A teraz poważnie - pojechałeś tam celowo z myślami ew. zakupu Ananty ? (nie uwierzę; tej nocy było zaćmienie Księżyca, ale żeby to aż taki wpływ miało)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.