Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Bo to pokłosie amerykańskiej mody dla mas która sprowadza się do obnoszenia logo producenta.

A masowy amerykański gust to doprawdy nie jest przedmiot wart rozważań.

 

KJ

 

 

 

Bardzo dobrze zrozumiałem.

 

i co teraz?

 

KJ

 

 

Przykro mi, ale nie zrozumiałeś, a czytając pierwszy z cytowanych postów napiszę Ci krótko - nie masz zielonego pojęcia o sneakersach, ich historii i wszystkim co z nimi związane. Model, który kupiłem to but z początku lat 90 ubiegłego wieku. To klasyka, a nie moda.

 

PS

 

Zegarek nosisz Perfecta, czy sprawdzasz godzinę na komórce?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dwukrotnie 574, bo jako jedyne mi się podobają.

Też chodzę w nich codziennie, i w jednych zrobiły się wszędzie dziury a w drugich zszedł caly kolor  :D

Ale ja mam chyba jakiś talent to niszczenia butów bo miałem również nike stefan janoski i także dwie pary, i one też po pół roku nie wyglądały dobrze  :D

 

574 to słaby model. Nie mniej znam takich co nie narzekają. No, ale jak sam twierdzisz jesteś "niszczycielem", więc mniemam, że nic u Ciebie na nodze nie przetrwa dłużej jak 6 miesięcy :D

 

Jacek - to pirerdółka. Śmiałem się - niech się dobrze noszą. A i tak nie są wygodniejsze  niż moje Mizuno, które nosiłem ze 20 lat temu ;)

 

Pamiętam moje pierwsze Mizuno. Klasa. Tylko były bardziej "biegowe" niż klasyczne. Mniej więcej też ten sam okres, czyli ze 20 lat temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wtedy biegał? Ja najwyżej do tramwaju pod Kredką……….

A skoro sentymenty - do dziś mam Pumy Disc - trzymają się nadal - na ogniska itp. eskapady nadal je noszę. Kupiłem w 1994 roku, za 1 750 000 zł ;) Tak, że twoje za 599 to pikuś  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Adi, jak to kto, ja? W dresie po parafce :D

Pumy Disc System nie miałem, ale pamiętam jak z kolegą po pierwszej pracy na budowie poszliśmy na zakupy. On kupił Pumy, ja Martensy Highlandery. Poszliśmy do niego na chatę, on zostawił buty przed drzwiami (taki mieli zwyczaj w domu), a godzinę później jak wychodziliśmy na koncert Big Cyca to po Discach zostało wspomnienie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem jakiś solidnie wykonanych butów na zimę, bo nie wszędzie pójdę w eleganckich trzewikach czy balmoralach.

Sportowych, ciekawych nie znalazłem.

Kupiłem takie, choć są za wysokie, szkoda że nie było 3/4.

Tłoczona skóra sprawia wrażenie solidnej.

Szyte są, więc nie powinny się rozklejać.

Od razu zabezpieczyłem NanoProtectorem.

gallery4_149272fc59465cf9da6dad80325866a

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na zimę, jeśli spadnie śnieg mam buty LaSportiva. To już 9 rok razem. Nie chcą się rozwalić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to pokłosie amerykańskiej mody dla mas która sprowadza się do obnoszenia logo producenta.

A masowy amerykański gust to doprawdy nie jest przedmiot wart rozważań.

 

KJ

 

podobno NB sa teraz w modzie ale ja nie noszę rurek do nich ;)  gdyby zamiast "N" była skacząca puma, piramidka czy haczyk to byłyby już ok? kupiłem bo mi się podobały i stwierdziłem że zaryzykuję bo o NB wiedziałęm tyle, że robią buty. W tej chwili wiem tyle samo, bo średnio mnie interesuje czy któryś model był kiedyś modny, legendarny bo ktoś znany nimi rzucił ze sceny albo poszedł w nich do ślubu ;) ja mam NB "bieda edyszyn" bo 373, dałem za nie trochę ponad 200zł i uważam, że to dobrze wydane pieniądze. Czy modele za 500zł zaoferowałyby mi więcej? Nie wiem i jak na razie chyba się nie dowiem bo nie widzę powodu dla którego miałbym tyle wydać skoro te za 200zł są dla mnie zupełnie wystarczające. Za to widzę powody dla których wydaję 200zł na NB a nie 70 na coś z deichmana.

co do przejmowania mody i robienia wszystkiego na ślepo pod jej dyktando to się podpisuję pod Twoim zdaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale nie zrozumiałeś, a czytając pierwszy z cytowanych postów napiszę Ci krótko - nie masz zielonego pojęcia o sneakersach, ich historii i wszystkim co z nimi związane. Model, który kupiłem to but z początku lat 90 ubiegłego wieku. To klasyka, a nie moda.

 

PS

 

Zegarek nosisz Perfecta, czy sprawdzasz godzinę na komórce?

Żaden szmaciak nie będzie klasyką, podobnie jak grafoman nie zostanie klasykiem a zadbany maluch (przy całej sympatii) perłą motoryzacji.

 

A zegarek staram się założyć stosowny do okoliczności.

 

KJ

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik Klak - zwykle nie wypowiadam się w tematach, o których nie mam pojęcia i teraz sugeruję to samo :)

 

Większość społeczeństwa nie rozumie "zagarkomanii", większość społeczeństwa nie rozumie "snikergry". Trudno znaleźć kogoś kto należy do iloczynu tych "zbiorów". Ty zapewne się nie do nich nie zaliczasz. Klasykami jest już wiele modeli. Jako ciekawostka - zobacz ceny jakie osiągają np. Nike Yeezy 2 Red October (bardzo mi się NIE podobają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash: a jak wygoda noszenia 997 do 670 (uwielbiam je i wygodę jaką dają).


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu, według strony

http://www.newbalancesklep.pl/meskie/obuwie/klasyczne.html?s[15][]=6572&order=price_desc

ale musisz po sklepach polatać. Ja już do końca roku nie będę w pracy, siedzę w domu z dziewczynami, więc nie pomogę.

Na stronie niewiele zostało, ale możesz śmiało brać też tu. Ja tam kupiłem dwie pary UK, 577 i 670.

http://runcolors.pl/new_balance.html?order=price_desc&s[25][]=35&s[17]=5&s[17]=5&direction=&view_option=box

 

albo zadzwoń do NB jak pisze Pisar. U mnie w Magnolii obsługa pierwsza klasa :) zresztą w PG też.

Jak nie masz czasu mogę zadzwonić w ramach rewanżu ;)

 

Dzięki Jacku, podzwonię jakby co. Myślałem po prostu ze może jesteś w robocie a sklep masz , że tak powiem, pod nosem , to wpadniesz i zobaczysz.  Wiadomo, ze w sklepie w necie może już nie byc modeli czy rozmiarów a w konkretnym sklepie tak. W Gdańsku,  w Galerii Baltyckiej, sklep NB jest baaardzo mały i z kolekcji UK czy USA  z reguły są dwa, trzy modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywę dla NB sprawdźcie Asics Gel Lyte V alb op Gel Saga (mam te) - co najmniej tak samo wygodne jak NB (USA i England) i bardzo dobrze wykonane.

 

Mam dokładnie te:

asics-gel-saga-burgundy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik Klak - zwykle nie wypowiadam się w tematach, o których nie mam pojęcia i teraz sugeruję to samo :)

 

Większość społeczeństwa nie rozumie "zagarkomanii", większość społeczeństwa nie rozumie "snikergry". Trudno znaleźć kogoś kto należy do iloczynu tych "zbiorów". Ty zapewne się nie do nich nie zaliczasz. Klasykami jest już wiele modeli. Jako ciekawostka - zobacz ceny jakie osiągają np. Nike Yeezy 2 Red October (bardzo mi się NIE podobają).

Bardzo inne mamy definicje słowa klasyk, to jedno.

 

Argument ceny nie jest dla mnie żadnym argumentem.

 

W jednym masz rację "nie zaliczam się do podzbioru".

 

KJ

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jash: a jak wygoda noszenia 997 do 670 (uwielbiam je i wygodę jaką dają).

 

Piotrek - 670 są mega, ale 997 jeszcze bardziej mega :D, tylko to zupełnie inne kopyto. 670 są szerokie, 997 są bardzo wąskie, mocno przylegają do stopy. Jakby szyte na miarę. Na początku ciężko się przyzwyczaić, bo podeszwa nie jest na jednym poziomie jak w 670, tylko przód opada jakby w dół, ale po chwili już tego nie czujesz. Podeszwa w pięcie jest wygodniejsza w 997 i ogólnie but przez dopasowanie jest bardziej stabilny. 670 mają wysoką podeszwę, ale wąską i są mniej stabilne niż 997. 997 najbliżej do 1500 i delikatnie są podobne do 577, ale te są szersze z przodu. Generalnie na zdjęciach 997 wyglądają na duże i szerokie, a jest zupełnie inaczej. W zasadzie to w ogóle po nie nie jechałem. Chciałem sobie kupić ZX Fluxy adidasa, albo Asicsy Żelki V, ale Fluxy to porażka, a Żelki też mi nie podeszły. Skończyło się jak zawsze i nie ukrywam, że się cieszę. U mnie już raczej inna marka nie wchodzi w grę :)

 

Dzięki Jacku, podzwonię jakby co. Myślałem po prostu ze może jesteś w robocie a sklep masz , że tak powiem, pod nosem , to wpadniesz i zobaczysz.  Wiadomo, ze w sklepie w necie może już nie byc modeli czy rozmiarów a w konkretnym sklepie tak. W Gdańsku,  w Galerii Baltyckiej, sklep NB jest baaardzo mały i z kolekcji UK czy USA  z reguły są dwa, trzy modele.

 

Grzechu, jestem już na wolnym, ale jak coś wal śmiało :)

 

Jako alternatywę dla NB sprawdźcie Asics Gel Lyte V alb op Gel Saga (mam te) - co najmniej tak samo wygodne jak NB (USA i England) i bardzo dobrze wykonane.

 

Mam dokładnie te:

 

 

True, ostatni wypust Sagi i Żelek V to gruby towar. Saga jednak ma dla mnie zbyt łódeczkową bryłę. V - które tak na prawdę pojechałem kupić nie do końca mnie przekonały.

 

 

PS

 

Przed chwilę zanabyłem jeszcze prawidła cedrowe do Berwicków. Jednak się przydadzą :)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba postępuje :D

 

AdobePhotoshopExpress_216acb713c05446dbb

 

AdobePhotoshopExpress_cf108f79cf5249ba8e

 

AdobePhotoshopExpress_eba518b123434a5397

0fc7c8c29b8ab0453cada98f57fc2e49.jpg

 

U nas też przecena $50.00

 

Sent from my E6653 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A gdzie kupiłeś te prawidła i za ile?

Tam gdzie buty :) za 80zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bez przesady, Adidas Samba czy Onitsuka Tiger Mexico można nazwać klasyką. Te NB to klasyką może będą za 50 lat, choć sam fakt noszenia ich przez gwiazdy i gwiazdeczki może nie wystarczyć.

 

Nie chce mi się nawet komentować.

 

PS

 

Jak juz piszesz o kultowych Onitsukach to nie Mexico, a Corsair :)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash ale wywołałem burzę :( a nie o to chodziło....

Brat mając wielkiego fioła na tym punkcie ma stado sneakersów lubi ten styl jak ja ,jednak nie mieszka w Polsce i może sobie na to pozwolić...Ma również 997 jak i wiele innych w tym modowane w NikeTown Air Maxy- świetne...kiedyś z nim rozmawiałem które najfajniejsze - to nie licząc tych modowanych powiedział że najlepiej czuje się ZXach, na tą chwilę wiosna/lato też wybiore Adidasa :)

Twoje NB to klasa kto ma choć trochę pojecia widzi od razu różnice w budowie itp,.....ale ja mam dość widząc grupkę gimbusow majacych na karku 16/18 wiosen zrobionych na hipstera a na nodze każdy NB bo tak teraz" trzeba" - to są dla mnie własnie klony :)

Ja tego nie kupuje i zawsze wolę iść inną drogą i nie musi być lepsza ważne że moja...na dzień dzisiejszy od 4 wiosen tylko sneakersy z kogutem fajne proste wygodne i co najważniejsze nigdy mnie nie zawiodły :) ale na 2016 napewno ZXyyy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałęm ZX trainer, można powiedzieć że dobre i złe doświadczenia z nimi 1:1 :P  pierwsza para - po 1 wyjściu - 2-3h mało intensywnego użytkowania (piwo w barze :P ) popękała skóra, wymienili na gwarancji i 2 para służyła mi długi czas. teraz pewnie zamiast trainerów wziąłbym szmaciaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jash ale wywołałem burzę :( a nie o to chodziło....

Brat mając wielkiego fioła na tym punkcie ma stado sneakersów lubi ten styl jak ja ,jednak nie mieszka w Polsce i może sobie na to pozwolić...Ma również 997 jak i wiele innych w tym modowane w NikeTown Air Maxy- świetne...kiedyś z nim rozmawiałem które najfajniejsze - to nie licząc tych modowanych powiedział że najlepiej czuje się ZXach, na tą chwilę wiosna/lato też wybiore Adidasa :)

Twoje NB to klasa kto ma choć trochę pojecia widzi od razu różnice w budowie itp,.....ale ja mam dość widząc grupkę gimbusow majacych na karku 16/18 wiosen zrobionych na hipstera a na nodze każdy NB bo tak teraz" trzeba" - to są dla mnie własnie klony :)

Ja tego nie kupuje i zawsze wolę iść inną drogą i nie musi być lepsza ważne że moja...na dzień dzisiejszy od 4 wiosen tylko sneakersy z kogutem fajne proste wygodne i co najważniejsze nigdy mnie nie zawiodły :) ale na 2016 napewno ZXyyy :)

 

Do pracy jeżdżę autobusem więc mam "przyjemność" podróżowania z gimbazą. Powiem szczerze, że na serio trzeba się mocno wysilić, aby zobaczyć u któregoś na nogach NB. Fluxy, Roshe, Air Force to 99% tego co oglądam na co dzień. NB jak już ktoś ma to zazwyczaj 574, 373. Już częściej widzę 574 u mężczyzn w wieku 30-40 lat.

Koguty kiedyś miałem w planach, ale jestem (niestety) estetą i jakość wykonania większości modeli jest dla mnie słaba. Wzornictwo, co innego - całkiem spoko.

Też lubię indywidualizm, dlatego wybieram rzadko spotykane modele, ale tu koniecznością jest, że musi się podobać i być wygodny.

Fluxy odpadły bo dla mnie są za szerokie, za "wiotkie" i kompletnie nie trzymają stopy, która lata na boki. Nie chodzi mi się wtedy komfortowo.

Następna marka w kolejce - Diadora (N.9000 lub Heritage Trident 90), ewentualnie Karhu (model Aria) - ale tych w Polsce jak na lekarstwo, wybór bardzo mały.

 

Czarny golf też może być uznany za klasykę, bo Steve Jobs w nim chodził ;)

 

Żeby nie było, że nie na temat: takie mi się kiszą w pudle już drugi rok, może na wiosnę się uda napocząć. 

2123_5.jpg

Klasyka :lol:

 

Czarny golf, szare NB i w ręku iPhone :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N9000 są świetne....Ja szukam Adidas Marathon VIN M, ale ciężko jak już gdzieś się pojawią to zły kolor lub rozmiar niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

N9000 są świetne....Ja szukam Adidas Marathon VIN M, ale ciężko jak już gdzieś się pojawią to zły kolor lub rozmiar niestety :(

To ja szukam adidas leather kick - białe z niebiesko czarnymi wstawkami 42 2/3 :)

Moje mają 10 lat, mam już je tylko kolekcjonersko, bo do chodzenia się nie nadają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich klimatach mam Reebok GL 6000 i najwygodniejsze na świecie Adidas SL 72. 

NB w nawet tak małej mieścinie jak ja mieszkam to chyba najbardziej popularny but na nodze młodych ludzi. W Wawie można od nich zawrotu głowy dostać. Jednak to tylko buty. Człowiek się liczy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Miałem GL6000 czarne. Jedyne sneakersy jakie pamiętam, że mi się rozwaliły :D Na wyprzedażach warto je brać, bo potrafią stanieć do 149zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.