Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dziś taki zestaw.

post-69167-0-52848800-1457009337_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lort bardzo dobre podsumowanie i podejście. Czytając pewne wypowiedzi na forum but w butonierce czlowiek się łapie za głowę. Niektórzy juz tak przesadzają z tą klasyczną elegancją, jakością i podejściem, że robią z siebie i wyglądają jak klauny dosłownie, przy kazji uważając ze buty ponizej 800pln do niczego się nie nadają i nie warto ich kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z podobnych powodów przestałem tam wchodzić i czytać cokolwiek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lort bardzo dobre podsumowanie i podejście. Czytając pewne wypowiedzi na forum but w butonierce czlowiek się łapie za głowę. Niektórzy juz tak przesadzają z tą klasyczną elegancją, jakością i podejściem, że robią z siebie i wyglądają jak klauny dosłownie, przy kazji uważając ze buty ponizej 800pln do niczego się nie nadają i nie warto ich kupować.

 

i z tego tez powodu zapytam tu , aby mnie nie zlinczowano na bwb :ph34r: .

Szukałem sobie butów i w sumie po przejazdach po Wrocławskich galeriach zerknąłem u siebie na wiosce i znalazłem markę Kubarski, kupiłem, 179,00 pln. ładna granatowa skóra z zewnątrz i wewnątrz, szyte (przynajmniej na zewnątrz nić jest :rolleyes:) ponoć polska firma, ale informacji jak na lekarstwo, nawet na bwb nie ma wzmianki o tej firmie.

Trochę mnie to zdezoriętowało, może to jakiś szmelc, choć skóra wygląda na solidną.

Macie jakieś doświadczenia, jakieś opinie, ktoś użytkował już takie buty?


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lord bez panów mi tu proszę.

Człowiek nieświadomie kupuje bo się nie zna a później się dziwi że się śmieją.

Są pewne kanony.

To tak jak ludzie kupują garnitur i mają za długie rękawy albo nogawki i mówią że tak ma być.

Albo jakiś srebrny, błyszczący.

 

Równie dobrze można iść na rynek i kupić jakieś koszmarki ala ciżemki itp.

Ja bym chciał aby mnie uświadomili jak np. założę skarpety i sandały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosić możesz Panie Remy :)

 

mnie śmiech Twój czy kogoś innego naprawdę nie rusza.

kanony śledzę i kieruję się swoim gustem.

nie wiem jakie ludzie kupują garnitury i czy mają jakieś koszmarki a'la ciżemki.

ja się siebie nie wstydzę, co więcej ludzie w moim otoczeniu nawet mnie się nie wstydzą. shock

 

nie toleruję jednak wypowiedzi; kup pośmiejemy się. uważam że to nieelegancko...przecież jakieś kanony zachowania obowiązują.

ja na przykład nigdy nie kupiłbym butów marki New Balance, bo w mojej ocenie są brzydkie.

ale to że ktoś w nich chodzi to nie znaczy że mam mi być go żal i mam się z niego śmiać. tym bardziej że założy je do dziwnych spodni i koszuli w kratę

 

trochę obok tematu....

jesteśmy na forum zegarkowym już raz zareagowałem jak ktoś w temacie o VC overseas napisał że ktoś kto kupił dany model jest ignorantem (w domyśle głupi) i naraża się na śmieszność znawców. chodziło o zastosowany mechanizm

od razu odpisałem na taki post że ja jestem posiadaczem takiego zegarka.

chwila konsternacji i przeprosiny, bo ktoś nie miał tego na myśli co napisał.

prostując nie jestem/byłem posiadaczem tego modelu

 

podobnie napisałem tu o tych butach, przyznaję trochę prowokacyjnie, ale tak działają na mnie teksty w stylu "pośmiejemy się"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie na przykład śmieszą takie rzeczy z w/w forum :D chyba nawet na imprezę w remizie to się nie nadaje.

 

 

post-6684-0-96957200-1456847388.jpg

post-2220-0-75170200-1456740803.jpgb76709d76de2a72e621ed1c93a010422.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środkowe buty są ok, ale ostatnie? Białe skarpetki do czarnych oksfordów? Nie licząc fasonu butów to do niedawna klasyka polskich wesel  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bardzoł ładne. Ciekawe połączenie w klasycznych broksach.

2. Jak ktoś lubi burgund itp. (To tak jak z kolorowymi chinusami- jeden by nie założył, drugi nawet kanarkowe).

3. Ostatnie buty to klasyczne wiedenki na których ktoś ćwiczył robienie lustra. Spodnie nie pasują- prawie jak dres do zegarka "garniturowego".

 

@lord

Przegiołem z nabijaniem się ale sam wolałbym usłyszeć takie słowa niż wydać 500zł na takie buty z powodu niewiedzy o wiejskim tuningu.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosić możesz Panie Remy :)

 

 

trochę obok tematu....

jesteśmy na forum zegarkowym już raz zareagowałem jak ktoś w temacie o VC overseas napisał że ktoś kto kupił dany model jest ignorantem (w domyśle głupi) i naraża się na śmieszność znawców. chodziło o zastosowany mechanizm

od razu odpisałem na taki post że ja jestem posiadaczem takiego zegarka.

chwila konsternacji i przeprosiny, bo ktoś nie miał tego na myśli co napisał.

prostując nie jestem/byłem posiadaczem tego modelu

 

podobnie napisałem tu o tych butach, przyznaję trochę prowokacyjnie, ale tak działają na mnie teksty w stylu "pośmiejemy się"

Z tego co pamietam to był to tekst Magika do mnie :D, bo wtedy akurat miałem tego VC,


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Remy, dla ciebie i kolegow z bwb fajne i klasyczne, a dla innego wiesniackie i dla klauna. Tylko mam wrazenie ze pewni uzytkownicy uwazaja sie za guru i tak jak mysla jest jedyna opcja do przyjecia i inni sie nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@YouAreNext, Twój post jest dowodem na zgubność lansowania tezy, że o gustach się nie dyskutuje.

Inna sprawa, że podwinięte"na rybaka" dżinsy, to faktycznie szczyt wiochy nie mający nic wspólnego z klasyczną męską elegancją (chyba, że jako BTW na plaży).

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na przykład dużo bliżej jest takiego stylu

 

7e8f0c49c46ed4d5a967bbc3d29af082.jpg

 

3366b5b617c2e138e941444ab3b72e9e.jpg

 

Niż takiego

 

aaa7a84ed14991f6819dfeefea0b45ad.jpg

 

63d5952b2fa2117740f3fd5e0cc9bba8.jpg

 

Ale ogólnie mam w tyłku jak kto chodzi ubrany, (jedynie tylko białe frotowe skarpety do sandałow przyciagaja mój wzrok,) i mam nadzieję że większość ludzi tak samo patrzy na mnie

Natomiast drażnią mnie komentarze ludzi "wyroczni" którzy uważają się za jakieś autorytety w tej dziedzinie

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na przykład dużo bliżej jest takiego stylu

 

 

spodni wpuszczonych czy zawieszonych na butach nie ogarniam ale sam myślę nad takimi butami do jeansów - buty, które w razie "W" mają znieść wszystko a przynajmniej tak mają wyglądać :P

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do butów jest inny krój jeansów aka "Boot Cut Jeans". Spodnie takie(nie tylko jeansy) powinny mieć większy "hem"-"leg opening" wtedy buty mogą się zmieścić w spodniach.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się tam nie znam ale wydaje mi się że kupując jeansy "straight" a nie jakieś "skiny fit" czy inne rurki problem sam znika  :lol:

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przechodziłem wczoraj Chmielną więc zajrzałem i przymierzyłem, :)

powiem szczerze Laoke nie są tanie ale zakochałem się, chyba zaczynam się starzeć ;)

na szczęście nie było dla mnie rozmiaru z męskich, a na damskie za 1K nie dałem się namówić choć leżały idealnie  :P

 

04330249234415720664.jpg

 

54996217519192187273.jpg

Edytowane przez Pawel2499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Remy, dla ciebie i kolegow z bwb fajne i klasyczne, a dla innego wiesniackie i dla klauna.

 

Nie sądzę aby przez kogokolwiek świadomego, te buty uważane były za wieśniackie czy dla klauna. Fakt - pierwsze brogsy, połączenie czarnej skóry z niebieskim zamszem może nieco ekscentryczne - ale pozostałe to już czysta klasyka. Na zdjęciach razić może zestawienie. Łączenie czarnych oksfordów wypolerowanych na lustro z różowymi spodniami i białymi skarpetami trąci imprezą w remizie strażackiej, podobnie te spodnie w kolorze firanki z PRL-owskiego DT w przypadku burgundowych brogsów. Da się też zauważyć, że w każdym przypadku te buty są za małe, przez co szpara przyszwy tworzy V zamiast łączyć dwa elementy po związaniu. Nie rozumiem dlaczego kupując buty zapewne za sumę czterocyfrową ktoś zgadza się na takie coś. W moich oksfordach za 400 zł, szpara jest równiutka, a obie części przyszwy równoległe do siebie.

 

Opiniami na forum BwB bym się średnio sugerował, bo to w wielu przypadkach ludzie mocno oderwani od rzeczywistości - i nie bójmy się tego powiedzieć, klasyczne snoby. Będą chwalić prezentowane spodnie do momentu, aż im nie napiszesz, że są one z Lidla za 40 zł. Oni nie oceniają efektu, tylko sumę PLN jaką się wydało na daną "stylizację", przy czym efekt jest nieraz równie kiepski jak w przypadku ubrania się w przypadkowe ciuchy zakupione od złotówki za kilogram w pierwszym lepszym secondhandzie.

 

kupię specjalnie żeby Pan Remy mógł się pośmiać......

 

Tu nawet nie o śmieszność jako taką chodzi tylko o fakt, że za chwilę (wraz ze wzrostem świadomości) sam dostrzeżesz wadę w postaci sterczącego noska i będziesz czuł się w takich butach po prostu źle. 

Sam też kiedyć miałem takie podejście. Co mi szkodzi kolejne przeszycie, asymetria, zadarty nosek, kiepska jakość skóry - ważne, że mi się podoba i są jako tako tanie. Tyle, że rok później zaczynałem czuć się w nich źle, jako posiadacz butów prawie dobrych i w rezultacie lądowały w kontenerze PCK. Szkoda po prostu kasy. Klasyka daje gwarancję, że dopóki but się nie rozpadnie, będziesz w nim wyglądał dobrze. Po jakimś czasie zmniejsza się po prostu tolerancja na takie odstępstwa od normy i wszystkie ubrania które były prawie dobre, prawie nieźle wykonane, prawie klasyczne lądują w koszu. Szkoda kasy.

Tym bardziej w przypadku lotników, które są butami bardzo formalnymi i w których przypadku po prostu wypada aby były zgodne z ogólnie przyjętym wzorcem.

Edytowane przez dejko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że takie generalizowanie jest krzywdzące. Wielu forumowiczów KMZiZ jest jednocześnie forumowiczami BwB. Stąd choćby wspólne inicjatywy. I na pewno takie sformułowania to nic przyjemnego. Sam regularnie czytam tamto forum, a nie uważam się za snoba. Trochę kultury.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum BWB jest bardzo dużo studentów i osób które zaczynają przygodę z elegancją, a też nasz rynek jest naprawdę raczkujący i mało kto kupuje buty w cenie lepszego Orienta, więc opinie kolegi dejko są mniej więcej tyle warte co pisanie, że na kmziz liczy  brand i im więcej napisów Rolex, Panerai i Omega tym lepiej ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam regularnie czytam tamto forum, a nie uważam się za snoba. Trochę kultury.

 

Dlatego napisałem, że to w wielu przypadkach ludzie oderwani od rzeczywistości, a nie, że wszyscy którzy są tam zarejestrowani, a tym bardziej wszyscy którzy je czytają. I nie widzę tu żadnego generalizowania. Istnieje tam aktywna grupka osób (mniejsza o nicki) sprawiających wrażenie kółka wzajemnej adoracji, z różnych powodów posiadająca względy stowarzyszenia, których uwagi po prostu zniechęcają. 

Poza tym, jak widać w tym temacie również zdarzają się osoby, które zniechęciły się do tego forum. Zapewne nie z powodu panującej tam przyjaznej atmosfery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zważając na powyższe wywody pochwale sie dzisiejszym zakupem :)5c4254310231f7cf6ceaf1d869945300.jpgedc5ef3857c3036d0c8d4d9683bf0663.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiedy czas na Loake ;) ?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będą mieli mój rozmiar w sklepie ;)  z męskich oczywiście ;)  

a na razie ojczysta firma Pilpol w rozmiarze 38  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.