Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
sapek

BUTY

Recommended Posts

Panowie a jak oceniacie trampki Vans? Warto je kupowć (pytam o trwałość).

Zawsze chciałem, nigdy nie miałem :)

Zależy jakie. Te z tkaniny się prują, normalka.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Guest AdamB

Myślałem raczej o skórzanych bo są fajne promocje ;)

Ze wszystkich butów w jakich chodzę to generalnie najlepsze były/ są Adidasy typu Samba... Asicsy Gel V dość wygodne, ale wolę swoje Adidasy...

Ktoś napisał o SL72 - wygląd świetny ale moim zdaniem bardzo niewygodne i twarde podeszwy.

Jak mowa o sportowym obuwiu to ze swojej strony polecam Nike Cortez zarówno skórzane jak i nylonowe. Ze wzgledu na fakt że musze mieć dobrze wyprofilowane zapiętki i najlepiej ze skóry licowej a nie nie gąbki mam dosc ograniczony wachlarz wyboru. Cortezy sprawdzają sie idealnie dlatego ze sportowego obuwia chodze tylko w nich. Super wygodne i świetna gąbkowa podeszwa. Z minusów trzeba uważać na czubki bo mogą łatwo i szybko się zużywać.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Ja osobiście bardzo lubię buty DC. Są sportowe ale za to bardzo wygodne. Miałem już kilka par i w każdych chodziło mi się bardzo wygodnie. Maja również dobrze wykonane podeszwy, które się nie ślizgają nawet na tym mocniejszym mrozie. Chciałbym sobie na dnaich zamówic jakiś model .Na miasto ale równiez w góry czy do lasu. Mam na oku te: http://supersklep.pl/i209242-buty-zimowe-dc-woodland-black-orange . Co o nich sądzicie? Warto jest je brać? 

Mi kolega zasugerował gel V i kupiłem troche w ciemno. Chyba najwygodniejsze sportowe buty jakie mialem do tej pory. Pełny język otula nogę i masz wrażenie że but i stopa to jedno. Nic nie klapie nic sie nie poluźnia, pelen komfort. Tylko uwaga na zawyżoną numerację! Ich 40 to takie mocne 41,5 :)

Na badmintona bodaj z 3 lata temu kupiłem sobie gel-blade 3 i świetne buty. Już je konkretnie zajechałem, i dziś zamówiłem gel-blade 4 . Już troche przestarzały model bo na półkach już blade 5 jest, ale myślę że nie warto przepłacać za najnowszy model. W każdym razie też polecam asicsy. Odnośnie numeracji fakt, popieprzona. Normalnie noszę 42/42.5 a asicsy mam 43.5

Ja osobiście bardzo lubię buty DC. Są sportowe ale za to bardzo wygodne. Miałem już kilka par i w każdych chodziło mi się bardzo wygodnie. Maja również dobrze wykonane podeszwy, które się nie ślizgają nawet na tym mocniejszym mrozie. Chciałbym sobie na dnaich zamówic jakiś model .Na miasto ale równiez w góry czy do lasu. Mam na oku te: http://supersklep.pl/i209242-buty-zimowe-dc-woodland-black-orange . Co o nich sądzicie? Warto jest je brać?

Może to niekorzystne zdjęcia, ale dc wyglądają na fatalnie wykonane.

Panowie, mam pytanie do zwolenników klasycznego obuwia związane z prawidłami. Dziś przyszły te cedrowe, które zamówiłem. Buty są 6,5UK (40,5), natomiast prawidła 40-41.

Czy prawidła powinny wejść na luzie, czy na styk? Przyznam, że aby włożyć je musiałem użyć trochę siły, aby wepchnąć tylną część. czy tak jest ok? But nie jest odkształcony, ale prawidło nie ma nic luzu. Tak ma być?

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Buty 6.5 UK to europejskie 39. Prawidła powinny wejść luźno.Jak będziesz wpychał na wcichy to wykoślawisz buty, ewentualnie wydrzesz zapiętki.,

Buty 6.5 UK to europejskie 39. Prawidła powinny wejść luźno.Jak będziesz wpychał na wcichy to wykoślawisz buty, ewentualnie wydrzesz zapiętki.,

6,5 UK to 40 EUR w Berwickach, które mam.

Bierzesz pod uwagę różnorodność rozmiarówek?

Tu masz link to sklepu w którym kupiłem:

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/tabela-rozmiarow,36.html

Tu masz link do sklepu w UK gdzie europejska 40 to 6 UK:

http://www.thetannery.co.uk/c/1204/Mens-Shoes

a znowu w sklepie Patine 6,5 UK to 40,5 EUR.

I na koniec rozmiarówka z Shoepassion, która jest taka sama jak w moich butach:

http://www.shoepassion.pl/skin/frontend/shoepassion/pl_pl/images/content/wissen/passform/schuhgroessenumrechnung-l.png

Tak więc rozmiary są różne, ale nigdzie angielskie 6,5 nie jest 39 w męskim obuwiu.

Edited by Jash

Jakaś dziwna ta tabela. Wszystkie buty jakie miałem - 42 to było 27 cm. 44 to już 28,5 cm a tu 45 nawet nie ma 28. Niektórzy produceci sportowi ustawiają 42 na 26,5 cm.  Może ktoś taką rozmiarówke jak w tej tabeli stosuje - ale zapewne to bardzo nietypowa rozmiarówka ;) . 39 europejskie to 5,5 UK

Dużo zależy od kopyta buta. Jak but jest wysmukły to jeżeli nie ma się dedykowanych prawideł to trzeba kupować mniejsze.

Nadadzą. 

To przecież klasyczne derby z nakładanym noskiem. Kolory na podeszwie obniżają ich formalność. Do dżinsów i chinosów powinny być OK.

duża zawartość buta w bucie ; trójca ; do tańca i różańca  B)

Red wing toe, Trickers , Frye 

post-28952-0-62935900-1452087711_thumb.jpg

post-28952-0-42173200-1452087726_thumb.jpg

post-28952-0-34374200-1452087735_thumb.jpg

Edited by sapek

@Peregrinus

Jeżeli to jest nabłyszczana skóra czyli pomalowana jakimś lakierem to ja bym sobie darował.

Nie będę namawiał na jakieś bardziej klasyczne buty, bo poza lekko zadartymi nosami nie są to jakieś koszmary.

Mogę odesłać na forum butwbutonierce.pl do działu buty tak dla edukacji.

Dziękuję za sugestie. Na fora obuwnicze/modowe zaglądałem. Tam niestety przy budżecie 600 zł kazano dodawać drugie tyle (jestem w stanie to zaakceptować przy ponadczasowych butach formalnych na lata). Z casualowych będę chciał mieć kilka par budżetowych (od trampkowatych po złamane formalne). Będę więc szukał inspiracji, także w tym wątku ;)

Te Ryłko sobie odpuśc. Nie musisz kupowac butów od razu w budzżecie 2x600 zł jak doradzają np. na forum BwB  ( wiem bo sam to przechodziłem). Możesz poszukać tańszych ale zwróc uwagę na jakość butów, zarówno samej skóry jak i sposobu produkcji, czyli najlepiej szytych a nie klejonych.

W budzecie ok. 6 stówek dostaniesz Gordon&Bros  ( to taka najniższa półka z GYW) i Berwick - szukaj tu

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/index.html

Z tańszych jednak z pewnością lepszych od robionych dla sieciówek będą też np. Pertenope

http://partenope.pl/

Im więcej butów oglądam, tym mniej podobają mi się te Ryłko ;) Ustalę dokładny rozmiar w sklepie stacjonarnym, a potem zapoluję na jakieś wyprzedaże i promocje w Herring itp. czy u nas. Dzięki.

40-ka, ale teraz doszła mi wkładka ortopedyczna i może być problem przy zamawianiu na odległość (nie wiem czy odpowiednie będzie 6.5 czy 6 numeracji angielskiej, tęgość zapewne G)

A co sądzicie o szyciu na miarę u (prawdopodobnie) niezbyt drogiego rzemieślnika?

http://www.szarmant.pl/buty-na-zamowienie-ryszard-duranc

Edit. Dzwoniłem do szewca z tego artykułu. Buty gotowe, zimowe, ocieplane trzewiki 650 zł. Buty na miarę typu oxford od 550 zł (czyli te wszelkie casualowe pewnie też podobny koszt).

Edited by peregrinus

40-ka, ale teraz doszła mi wkładka ortopedyczna i może być problem przy zamawianiu na odległość (nie wiem czy odpowiednie będzie 6.5 czy 6 numeracji angielskiej, tęgość zapewne G)

A co sądzicie o szyciu na miarę u (prawdopodobnie) niezbyt drogiego rzemieślnika?

http://www.szarmant.pl/buty-na-zamowienie-ryszard-duranc

Edit. Dzwoniłem do szewca z tego artykułu. Buty gotowe, zimowe, ocieplane trzewiki 650 zł. Buty na miarę typu oxford od 550 zł (czyli te wszelkie casualowe pewnie też podobny koszt).

Pierwsze buty u Duranca zrobiłem sobie w roku chyba 94, za kostkę ocieplane, miara wzięta ze stopy. Mam je do dziś, raz albo dwa zelowałem, pierwsze 3 lata chodziłem w nich bardzo dużo, potem mniej, miały u mnie ciężko więc po 4 latach lico skóry wytarłem co nieco na noskach, a potem używałem ich na budowie, buty dalej są w całości, nawet niewiele fasonu straciły. Nigdy nie miałem solidniejszych i wygodniejszych butów. Kosztowały wtedy, w 94 chyba koło 350. Metoda kołkowania stosowana przez Duranca mimo że inni szewcy kręcą na nią nosem potwierdziły swoją trwałość w 100%.

Drugie buty u Duranca wziąłem z półki, jakieś 4 lata po pierwszych, wyglądały mniej zgrabnie, choć ten sam model i nie były już takie wygodne. Dużo mniej w nich chodziłem, stoją i ładnie wyglądają, jak chcę połomotać gdzieś o podłogę (gwoździe w obcasie) to zakładam. To już było raczej 450 albo 500 złotych.

Ostatnio u Duranca byłem jakiś rok temu i tylko oglądałem. Chyba mi przez te lata wymagania wzrosły, albo miałem zły dzień bo żadne z wystawionych nie chciały ze mną wrócić do domu, ale podobno u Duranca to co na półce a to co na miarę to nie to samo.

Jak zrobisz sobie na miarę to będziesz miał solidne i wygodne buty, z urody będą dość oldschoolowe czyli "ciężkie" ale to już jak się komu podoba.

KJ

Edited by Klik Klak

Dzięki za obszerną recenzję. Podobne doświadczenia mają inni użytkownicy tych butów (czyli szyć na miarę a nie kupować zrobionych przez p. Duranca gotowców) .
Skoro entuzjaści Kielmanów czy butów angielskich piszą, że Durance są przyzwoite, to dla moich potrzeb będą aż nadto.  
Pośledzę rynek, zajrzę do sklepów i do p. Ryszarda. Mam trochę czasu.