Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny pomysł na prezent, ja był bym bardzo kontent z takiego Pelikana. Zresztą... Z każdego pióra, nawet budżetowego :)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbliża się czas prezentów, dziadek mróz zapytał co bym chciał i wymyśliłem sobie pióro. ostatnim jakie pisałem przepadło gdzieś na przełomie 3 i 5 klasy szkoły podstawowej, czyli ponad 30 lat temu ;) stąd dopiero poznaje temat, ale już wiem do czego bym dążył, oraz obniżyłem potrzeby bo budżet nie jest z gumy.

Chciałbym pióro normalnej wielkości, niezbyt grube i niezbyt małe, podobne wielkościowo do mojego 15 letniego długopisu Parkera (poprzednik modelu Urban). Genialnie byłoby gdyby było z brązu - to co mi się spodobało to Montegrappa ...

 

Montegrappa-Fountain-Pen-Ancient-Mexican

 

ale schodząc na ziemię ;) trafiłem na FWI z mosiądzu.

 

fine-writing-international-bronze-age-br

 

Jak je oceniacie? czy ew. jest coś innego, w zbliżonych kosztach? pewnie mój wybór będzie na nie, bo trochę odstaje od kanonów piór, ale takie mi się spodobało.

doradzicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z brązu, to od razu kojarzy mi się Kaweco Brass.

Koszt około 300-350 zł.

 

Kaweco_Brass-Sport_FountainPen.jpg

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opisach jest info że jest to najcięższe, nie będzie to w jakiś sposób niewygodne? mam trochę papierów do podpisywania, stąd wątpliwość. co do jakości, skoro napisaliście "o tak", znaczy że jest super? :)

 

jeszcze jedno, zasadnicze pytanie: jestem leworęczny, czy zwracać na coś uwagę?

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pisania długich tekstów mogłoby być niewygodne, ale do składania podpisów moim zdaniem ciężar nie ma znaczenia. Ważne też jak pióro jest wyważone.

Co do jakości tego modelu nie wypowiem się, ale miałem Kaweco Liliputa i było to niezłe piórko. Przeszkadzało mi w nim tylko to, że skuwkę odkręcało się dość długo i przegrało rywalizację z Pilotem Capless, który pod względem "czasu startu" jest nie do pobicia. Nawiasem mówiąc z wszystkich piór najbardziej polecam właśnie Caplessa.

 

jeszcze jedno, zasadnicze pytanie: jestem leworęczny, czy zwracać na coś uwagę?

No to chyba tylko na to żeby nie zacierać atramentu ręką, chyba że piszesz od prawej do lewej ;)

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, no to Kaweco zostawię jako fanaberię, a jako główne biorę pod uwagę 3 modele. dwa pierwsze podobny budżet, trzecie z kosmosu, ale nie umiem się na nie napatrzeć

:wub:

Waterman Expert Deluxe niebieski CT
Parker Sonnet Blue Lacquer 1931534

Parker Centennial Duofold Prestige Metaliczny CT T2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z tych trzech tylko Watermana Experta. Moim zdaniem jest w porządku, dobrze wyważony, duży i dobrze leży w ręce, pisze też dobrze. Koneserzy piór powiedzą, że ma strasznie sztywną stalówkę, mnie osobiście to nie przeszkadzało. Ogólnie polecam.

Z Watermanów miałem też przyjemność testować Charlestona, powiedziałbym, że to klasa wyżej niż Expert.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Kaweco AL Sport . Jest aluminiowe i zamknięte ma kompaktowe rozmiary. Obie cechy dają możliwość noszenia pióra w kieszeni spodni. Odkręcenie daje podobną przyjemność do nakręcania zegarka. Proponuje spróbować gdzieś i sprawdzić przed kupnem. I pamiętaj że jeżeli będziesz używał do podpisu lub krótkich tekstów to grubsza stalówka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dnia zakupu Kaweco Supra Brass mam zawsze w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie gorszego dzialanial montablanca Chopina. Od jakiegoś czasu słabo mi pisze. Jakby blokował się wypływ atramentu. Zawsze a mam je od nowości było płynne pisanie atramentu szedł elegancko pisanie było delikatne. Teraz słabo podaje atrament. Plukalem czyściłam nawet moczylem w wodzie z amoniakiem co zawsze pomagało i jest starym sposobem rozpuszczania zaschniętego w kanalikach atramentu i nic. Wkurza mnie to bo fajne pióro i fajnie pisało. Służy do podpisów. Mam kilka starych montablancow i każde pięknie i obficie podaje atrament a ten dziad coś nie tak. Ma około 10 lat. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Edytowane przez mandaryn44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie że w szafie mam trochę gratów które zabrałem z mieszkania babci jak je pół roku temu opróżniałem. Dobrze kojarzyłem że było tam coś do pisania w pudełkach, tylko nie pamiętałem co to było. 

 

Dzisiaj zajrzałem i oto one, hero 330 i hero 529. Oba w pudełkach, nigdy nie używane. Od razu przypomniało mi się że takimi pisałem kilkadziesiąt lat temu

 

fotki do podziwiania :) 

 

ps. Oprócz sentymentalnej, mają one jakąś wartość kolekcjonerską, biorąc pod uwagę stan?

 

 

 

post-3565-0-49046800-1576356659_thumb.jpg

 

post-3565-0-14561200-1576356725_thumb.jpg

 

post-3565-0-75208600-1576356751_thumb.jpg

 

post-3565-0-09030300-1576356777_thumb.jpg

 

post-3565-0-10000800-1576356814_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie. Ja córce ostatnio pióro z tej kolekcji wyczyściłem i dałem do pisania. Jest moc rodem z lat 80:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie.

Świetne pióro

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam żółte. Z 18k złotą stalówką w rozmiarze F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednik europejskiej ef. Mi odpowiada.

Pisze to super. Nie skrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim lamy vista przeszedłem z nabojów na tłoczek. Zatankowałem atrament Watermana i muszę przyznać że śmiga lepiej niż na atramencie od lamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visconti wall street, miał ktoś w rękach? Warto? Tudzież coś w tym stylu, koniecznie ciemnozielone (nie pytajcie dlaczego ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wall Street kilka razy, dobrze wyważone, perfekcyjnie wykonane (jak każde Visconti). Trochę kwadratowe, ale ergonomiczne. Zielone nie było limitowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to limitka, kilka kolorów było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.