Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

O. znalazłem coś jeszcze pisanego większym stubem:

TK63Z5N.jpg

 

Flexa też mam (maczanki i Ahaba) ale w tej chwili leżą wymyte w domu.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje. W moim mniemaniu jest przepasc miedzy piorami z dawnych lat a tymi produkowanymi obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Mam trochę starych i są naprawdę świetne.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem Lamy Safari. Pisać pisze fajnie ale jakość plastików to dramat. Jakby stare butelki po recyklingu. No zraziłem się. I bardzo ale to bardzo lekkie co dla dziecka np. będzie super. Jak ktoś zaczyna przygodę z piórami to ok ale jak dla mnie to już nie ten poziom.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię moje recyklingowe Safari  :D 

 

pADteGg.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kolejne LAMY będzie w wesołym yellow ;)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Al-Star, w sumie to samo co Safari tylko z aluminium zamiast z plastiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamy jest teraz bardzo popularne. W Warszawie można je kupić nie tylko w sklepach specjalistycznych, ale znajdziesz je w galeriach handlowych, w sklepach dla grafików i nawet duży sklepach papierniczych. Nie wiem skąd jesteś ale poszukaj może w okolicy masz podobne przybytki handlu, zawsze zostaje internet. Sam nie dawno nabyłem Lamy przy okazji zakupu cienkopisów dla córki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że stało się popularne. To był Kaligraf w silesii. Bardzo mi się z wyglądu podoba fajne kolory, nawet myślałem żółte albo zielone. Super choć nie wiem czy dla faceta pasują. Ale ja się za bardzo nie przejmuję. Może jeszcze się polubimy.

Zaraz po mnie weszło dwóch facetów i pytali o Lamy.

Edytowane przez mandaryn44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Było już w wątku, ale dla przypomnienia - TWSBI. W szczególności demonstratory.

Mam Vac700R ze stalówką M, zalanego Iroshizuku Yama-budo. Fajnie pisze i świetnie wygląda napełniony atramentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Safari jest bardzo lekkie, plastik jest plastikowy, stalówka nie jest idealna, ale mimo to bardzo je lubię. Nie jest to pióro "na każdą okazję", jednak pisze się nim komfortowo a żółty kolor cieszy oko ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akceptowalna jest jedynie stalówka ef, niestety rozrzut szerokości i jakości w ramach jednego rozmiaru może być ogromny :)

 

Ja się nie ceregielę - biorę lupkę i przeglądam kilka/kilkanaście stalówek zanim (jeśli w ogóle) kupię. Mam kilka takich naprawdę dobrych stalówek, choć na słabym papierze nadal odrobinę za grube jak na mój gust. Bardzo lubię te pióra i jeśli jestem w pobliżu sklepu i mam chwilę to kupuję ef-kę (o ile w sklepie trafię na dobrą stalówkę).

 

Lamy 2000 to pióro z charakterystycznym kształtem ziarna, zupełnie nie dla mnie.

 

Muszę z przykrością przyznać, że problemy z QC stalówek to ostatnio powszechnie spotykany problem i Lamy nie jest tu wyjątkiem.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Spodobało mi się polecane przez kolegę @Topaz Star Ruby Pelikana, czy myślicie, że cena z allegro jest ok? https://allegro.pl/oferta/pioro-wieczne-pelikan-m205-star-ruby-limitowana-8846184998?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Z reguły zestaw z atramentem cenią na ok. 600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie ooo, dzisiaj dostałem :)

 

post-3565-0-61475100-1579868379_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie. Co to za model?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie. Co to za model?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

montegrappa mia meteorite rain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, chociaż pewnie odpowiedź znam: rozgldam się za Pilotem Capless'em i w oko wpadły oferty na ebay.com, ale wysyłka z Japonii. Rozumiem, że do ceny 85$ i 15$ szip, dojdzie cło itd?

Może ktoś mnie pokieruje, gdzie warto szukać takiego pióra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko z Dalekiego Wschodu (Japonia, Hongkong) i tak powinno wyjść najtaniej, nawet z dodatkowymi opłatami, czyli VAT-em i cłem. Jeśli wybierzesz przesyłkę kurierską (DHL, Fedex, itp.) opłaty będą prawie pewne. Mnie dzisiaj opodatkowali pasek do zegarka z Gunny Store.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.