Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gump

Właśnie odkryłem markę Gerlach  :o  B)  Jestem pod wrażeniem :wub:  w sieci znalazłem fotki ŁOŚia - przeKOT, kiedy będzie to można nabyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłem markę Gerlach  :o  B)  Jestem pod wrażeniem :wub:  w sieci znalazłem fotki ŁOŚia - przeKOT, kiedy będzie to można nabyć??

jakos tak na dniach/najblizszych tygodniach z tego co czytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda na zdjęciu Łoś. Mam P24 - ażurowe wskazówki są świetne :)

Jedyne co mi nie pasuje to szerokość zewnętrznego ringu, ale pewnie jest to związane właśnie ze wskazówkami które myślę że będą te same co w P24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, wczoraj zauważyłem w moim Jastzebiu że podczas noszenia, mechanizm co chwile wydaje dźwięk identyczny jak podczas kręcenia koronką w przeciwnym kierunku do dokręcania. Wydaje mi się że wcześniej tak nie było, możecie poradzić co z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mądrzejszych = doświadczonych mam pytanie: 

Jest możliwa naprawy zegarka g.gerlach enigma bo po naprawie /ustawieniu wskazówek/ jeszcze bardziej zgłupiał.

Zegarek mi się podoba ale stoper ..... nie działa oj nie nie :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm trzeba by wymienić - to pomoże na 100% Nowy vk64 to kwestia około 200 - 250PLN w detalu. Ja bym męczył gwaranta o zastosowanie tej opcji jeśli zegar wrócił z serwisu i ten nie zaradził.

 

Edit - http://www.esslinger.com/hattori-japan-quartz-chrono-watch-movement-vk64-overall-height-7-5mm/

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie, jak dla mnie bardzo interesujący projekt, w końcu miyota 9015...

 

http://zegarkiipasja.pl/artykul/767-moj-projekt-moj-zegarek-husaria-od-ggerlach

 

 

Do szczęścia brakuje tylko trochę agresywniejszym i  masywniejszych wskazówek bez lumy, rzeczywiście nawiązujących do koncerza i szabli....

Edytowane przez anger76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie, jak dla mnie bardzo interesujący projekt, w końcu miyota 9015...

 

http://zegarkiipasja.pl/artykul/767-moj-projekt-moj-zegarek-husaria-od-ggerlach

 

 

Do szczęścia brakuje tylko trochę agresywniejszym i  masywniejszych wskazówek bez lumy, rzeczywiście nawiązujących do koncerza i szabli....

 

Wszystko zależy od jakości wykonania - na zdjęciach tarcza wygląda jak tani plastik, ale zdjęcia przekłamywać mogą więc na żywo by trzeba zobaczyć. 

Mnie to "nawiązanie" do skrzydeł husarskich po bokach tarczy bardziej kojarzy się z krużgankami na Wawelu niż z samymi skrzydłami towarzysza husarza.

Poza tym husaria to była jedna z najcięższych jazd na świecie, przynajmniej od XVI wieku - czyli mniej więcej od pojawienia się "skrzydeł" w tej formacji - a zegarek jest... raczej jednym z najlżejszych u G.Gerlach.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pojawią się jakieś lepsze zdjęcia tarczy, mi ta ,,lekkość" akurat odpowiada, bo pękatość Gerlachów raczej mnie odstręczała....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pojawią się jakieś lepsze zdjęcia tarczy, mi ta ,,lekkość" akurat odpowiada, bo pękatość Gerlachów raczej mnie odstręczała....

Nie chodzi o "pękatość" znaną np z pierwszej wersji Batorego - tylko o zachowanie proporcji i jakość wykonania zegarka  ;) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że 9 mm? Nie ma błędu?

Jakoś przy foremce Marcin pisał, że to już max. A tam jest chyba 12. Czyli plus 1/3 husarza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że 9 mm? Nie ma błędu?

Jakoś przy foremce Marcin pisał, że to już max. A tam jest chyba 12. Czyli plus 1/3 husarza ;)

W VC jest inny mechanizm (grubszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich zdjęciach które do tej pory widziałem cyfry (wyraźnie widać to na godzinie 6) nie pokrywają się z indeksami.

 

Nawet na stronie są takie.

 

Przyznam że jestem trochę w szoku.

 

Tarcza - piszą - emaliowana.

Niestety zdjęcia nie zachęcają.

 

A też byłem zainteresowany tym projektem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesunięcie można pewnie usunąć przesuwając delikatnie ring z cyframi. Ale plastikowa tarcza napawa lękiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miyota 9015

9130 jest w Foremce. Mechanizm 5,52 mm kontra 9015 z 3,90mm.

 

Mi bardziej Dragon podchodzi, te skrzydła to nie mój styl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła to wogóle nie styl husarii , prędzej kopia z kitajką.

BTW kopii - sekundnik ma ją przypominać , niestety nie przypomina - ma przeciwwagę na końcu - żadna kopia tak nie ma , i te trzy jakby zlepione kulki na tym końcu sekundnika ... to ja wiem ... jakiś symbol ze średniowiecza chyba...

Chyba najgorszy projekt Gerlacha - i stylistycznie i merytorycznie.

Dragon lepszy  o wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś to nijakie i wtórne.

Ja wiem, że konkurs itd. ale ileż można czerpać z historii Polski?

Balticus "Gwiezdny pył" - da się zrobić coś ciekawego? Jak widać się da.

 

Dobrze, że jest Kosmonauta ;)

 

b85915210630a9fe.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie widziałem też inny ciekawy projekt Balticusa - falę. Poszukajcie sobie, robi ekstra wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś to nijakie i wtórne.

Ja wiem, że konkurs itd. ale ileż można czerpać z historii Polski?

 

A moim skromnym zdaniem nie tylko można ale nawet trzeba z historii czerpać jak najwięcej, bo jest z czego - z tym że czerpać trzeba umieć tak żeby się czerpak nie urwał ;)

 

Też Dragon mi bardziej podchodzi...

 

Husaria jakby nie było to jedna z polskich wizytówek była, sławna na całą Europę nie tylko ze względu na charakterystyczny "styl" jeźdźców ale również przez wzgląd na stosowaną taktykę szarży oraz umiejętności... A czy prezentowany zegar będzie wizytówką... "historia pokaże" ;)

 

Edit:

A Kosmonauta to się chyba powinien Hermaszewski nazywać - bo jeden tylko był w Rzeczpospolitej kosmonauta :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, historia jest pełna inspiracji, ale to nie tylko wielkie postacie, bitwy czy inne militarne symbole narodowe.

To także motoryzacja (patrz co robi Xicorr), wszelkie wynalazki, nauka, ogólnie pojęta sztuka i wiele innych dziedzin.

Gerlach wpadł według mnie w schemat i tyle.

 

A może projekt Heweliusz? (wspomniany wcześniej Balticus ma patent na świetną tarczę), Arctowski? itd.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym zdaniem nie tylko można ale nawet trzeba z historii czerpać jak najwięcej, bo jest z czego - z tym że czerpać trzeba umieć tak żeby się czerpak nie urwał ;)

 

Też Dragon mi bardziej podchodzi...

 

Husaria jakby nie było to jedna z polskich wizytówek była, sławna na całą Europę nie tylko ze względu na charakterystyczny "styl" jeźdźców ale również przez wzgląd na stosowaną taktykę szarży oraz umiejętności... A czy prezentowany zegar będzie wizytówką... "historia pokaże" ;)

 

Edit:

A Kosmonauta to się chyba powinien Hermaszewski nazywać - bo jeden tylko był w Rzeczpospolitej kosmonauta :D

Jeszcze Jan Twardowski na kogucie..   :)

 

P.s. Nie ma chyba większego zwolennika czerpania z historii jak ja ....ale prawdziwej historii .A nie na zasadzie wujek Henio bawi się żołnierzykami to nam powie ...itd..itp..

Oczywiście  wszystko z umiarem i estetycznie.To oczywiście kwestia gustu i trudno weryfikować.

 

Ale byków historycznych nie powinno być!!!

 

Też uważam że Gerlach popadł w schemat.

Wogóle na początku unikał dodawania do tarczy czegokolwiek oprócz elementów zegarkowych.A największy ich przebój? Dywizon 303 z logiem dywizjonu na tarczy. :)

Nie wiem też czy to ich zasługa czy Surge Polonia , która może bardzo nalegała na to bo to najpierw dla nich chyba było robione.

 

A ja się w kalkomanie na tarczy bawiłem :)

Edytowane przez artur111bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.