Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

2. droga dłuższa i ciernista ale daje lepsze efekty a mianowicie zakupić literaturę + manele i zacząć naukę .

 

Jaką literaturę polecacie ? w moim przypadku trzeba by czegoś naprawdę skierowanego do atechnicznego laika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Jaką literaturę polecacie ? w moim przypadku trzeba by czegoś naprawdę skierowanego do atechnicznego laika ;)

 

 

To może być spory problem, bo zegarki mechaniczne wymagają dość sporego rozumienia tego co jest w środku. Inaczej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyjaśnię z innej strony: jakiś czas temu zakupiłem na allegro Mołnię, cena była bardzo korzystna. Mołnia chodzi jakieś 17- 18h i staje, gdy się nią potrząśnie lub popuka w dekiel to znowu chodzi dobrze przez jakiś czas, po czym znowu trzeba ją "popieścić" itd, itd, itd..  Sądzicie że to tylko czyszczenie/smarowanie czy jakiś grubszy problem ?? :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie możliwości. Albo mocno zabrudzona, albo kiedyś sprężyna pękła i o to co się urwało jest skrócona, to wyjaśniało by, dlaczego chodzi tylko 17-18h. Wydaje mi się, że czas chodu - absolutne minimum to 24h.

 

Edit: Ile idzie po "gdy się nią potrząśnie lub popuka w dekiel to znowu chodzi dobrze przez jakiś czas, po czym znowu trzeba ją "popieścić" itd, itd, itd."? Kilkanaście sekund czy kilka minut/godzin?

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Ile idzie po "gdy się nią potrząśnie lub popuka w dekiel to znowu chodzi dobrze przez jakiś czas, po czym znowu trzeba ją "popieścić" itd, itd, itd."? Kilkanaście sekund czy kilka minut/godzin?

 

Idzie dalej ładnych 10h, po kolejnym "popieszczeniu" już tylko kilka godzin, a po kolejnym to już coraz krócej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek porządne czyszczenie. Może wystarczyć.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poradę jak odtworzyć wypełnienie wskazówek w mojej Kamie:

post-61474-0-86016500-1428048313_thumb.jpg

Czyli jak i czym to zrobić i jaki jest kolor oryginalnego wypełnienia.


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Mam prośbę o poradę jak odtworzyć wypełnienie wskazówek w mojej Kamie:

attachicon.gifpost-61474-0-41897700-1426453109.jpg

Czyli jak i czym to zrobić i jaki jest kolor oryginalnego wypełnienia.

 

 

Wypełnienie było zapewne lekko zielonkawe jak w większości rusków. Masz nieoryginalny sekundnik - powinien być "złoty" jak pozostałe wskazówki, a nie czarny.

Wypełnienie możesz zrobić takimi proszkami:

http://allegro.pl/spx1-swiecacy-proszek-1g-rozne-kolory-promocja-i5093863401.html

 

Miesza się je na przykład z wernixem żeby uzyskać masę odpowiedniej konsystencji.

Edytowane przez Szymon_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Na początek porządne czyszczenie. Może wystarczyć.

 

 

Ja to bym go nie czyścił (przynajmniej nie w znaczeniu kąpania wszystkiego w jakichś środkach czyszczących).

Sprawdziłbym:

- prace balansu i ułożenie włosa

- przeleciał czyszczakiem łożyska, żeby usunąć stary smar

- sprawdził luzy

- sprawdził czy nie są zatarte przekładnie

- dał nowe smarowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dać nowe smarowanie, trzeba go rozebrać i umyć. I to właśnie miałem na myśli. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Żeby dać nowe smarowanie, trzeba go rozebrać i umyć. I to właśnie miałem na myśli. :)

 

Tzn ja mam na myśli to, że wystarczy wyczyścić łożyska czyszczakiem no i może faktycznie wykąpać kotwicę i koło wychwytowe. W  przypadku niektórych zegarków całościowe mycie mechanizmu nie jest wskazane nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poradę jak odtworzyć wypełnienie wskazówek w mojej Kamie:

attachicon.gifpost-61474-0-41897700-1426453109.jpg

Czyli jak i czym to zrobić i jaki jest kolor oryginalnego wypełnienia.

Kolor wypełnienia jest zielony-ish ,a sekundnik powinien być taki jak na zdjęciu.

post-67292-0-62496400-1428059845_thumb.jpg

post-67292-0-53567400-1428059861_thumb.jpg

post-67292-0-80134100-1428059887_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czarnej rakiecie wskazówka minutowa samoistnie się przestawia przy lekkim puknięciu. Jest to tylko kwestia lepszego, mocniejszego jej osadzenie czy też wyrobiona jest i doooopa blada. Godzinowa i sekundnik są ok.

 

post-72726-0-18071800-1428072479_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz. Może tylko jest źle osadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że spodziewałem się właśnie takiej odpowiedzi. No cóż, trzeba będzie sekundnik usunąć i spróbować docisnąć minutówkę. A to wszystko przez to że to pierwszy raz :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie oczy nie mylą, to na zdjęciu wygląda na zbyt lekko dociśniętą. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poradę jak odtworzyć wypełnienie wskazówek w mojej Kamie:

attachicon.gifpost-61474-0-41897700-1426453109.jpg

Czyli jak i czym to zrobić i jaki jest kolor oryginalnego wypełnienia.

A tu masz przykładowy filmik jak to zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Major, @Qba - dzieki!


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie, ponieważ nie mam chrono, więc nie mam jak sprawdzić, czy:

...szkło do Poljota chronograph 3133 jest takie samo jak w Poljocie 55G, chodzi mi o średnicę i kształt ?...


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie, ponieważ nie mam chrono, więc nie mam jak sprawdzić, czy:

...szkło do Poljota chronograph 3133 jest takie samo jak w Poljocie 55G, chodzi mi o średnicę i kształt ?...

Akurat  oba mam pod reka. 3133 szklo w kopercie 36.52, 55G szklo w kopercie 35.55. Szklo w chrono jest wyzsze. Ksztalt ten sam  :D. Wczoraj zalozylem zwykle plexi na 55G i nie jest zle. Dlatego ze szkla wogole nie bylo i nie chce by tarcza cos zlapala.

 

No i poszlo szklo 55G do polerki rozmiar 360, wysokosc 2.80, grubosc 1mm

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że jest 1mm różnicy między kopertami i szkiełkami. Dzięki.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklo Poljot 55G cd. Jako ze jestem przy wspomnianej polerce. Zauwazylem ciekawe rzecz na tym szkielku. Mianowicie na brzegu (rancie) znajduje sie mala czerwona kropka. Rancik (rant) owy pasta wyczyscilem, brudy zeszly a kropeczka jak byla tak jest. Dla potomnosci fotke dorzucam

post-28237-0-60717800-1428340531_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam pytanie dotyczące szkiełka.  :mellow:   Z racji pracy daleko poza domem nie mogę sam dokonać teraz pomiarów, a potrzebne to komuś

kto podjął się mi pomóc w zakupie nowego. 

Czy więc ktoś może podać mi dokładne wymiary szkiełka do Amfibii takiej jak na fotografii? (Fotka forumowego Kolegi.)

Szkiełko jest od spodu zbrojone metalem i musi mieć właściwy rozmiar. (Za małe będzie sobie 'latać', za dużego nie wepchniemy, chyba że 2-u kilowym młotkiem.   ;)  ;) 

Będę zobowiązany. 

 

post-74389-0-69303900-1428434079.jpg


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Poddaję się. Jak cholera mam wcisnąć to szkło? Paluchy już mi odpadają za nic nie daje się go osadzić. Szkło jest płaskie pajączkiem tego nie złapię.

 

264c6415a189e1eed03b3bb3b7c1ea9d.jpg

387f872a8a2d579c0ff72a39a94fa76b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.