Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Aaa widzisz... zrozumiałem, że koronka jest już na miejscu, a mimo to zabrakło 0.8 mm do końca :)

W takim razie zobacz jeszcze czy sama koronka, bez walka wchodzi elegancko na miejsce. Jeśli tak, to weź pod uwagę to co napisali koledzy. Spróbuj jeszcze kilka razy delikatnie, może wskoczy na swoje miejsce. Jeśli nie to trzeba byłoby zajrzeć do remontuaru.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem koronkę w garniturowym Łuczu 2209 żeby ją wymienić bo była utyrana. Odkręciłem walek, nakręciłem lepszą koronkę. I okazuje się że po tym zabiegu nie da się wpasować jej na swoje miejsce. Dochodzi do momentu że jestem w stanie ustawiać godzinę ale już nie da się nakręcić zegarka, brakuje dosłownie jakieś 0,8 mm żeby koronka zlicowała się z kopertą. Jest na to jakiś sposób czy wizyta u zegarmistrza będzie konieczna?

Wodzik chyba wypadł z beczki

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Dziękuję za cenne rady, próbowałem pewnie z godzinkę włożyć koronkę na miejsce. Poddaje się, odniosę zegarek do mistrza, to o czym piszecie to jeszcze nie mój level :). A tak przy okazji idąc za wpisem Sill-a czy wyjmując koronkę musi być ona ustawiona w pozycji do nastawiania godziny? W moim Łuczu na bank nie była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Dziękuję za cenne rady, próbowałem pewnie z godzinkę włożyć koronkę na miejsce. Poddaje się, odniosę zegarek do mistrza, to o czym piszecie to jeszcze nie mój level :). A tak przy okazji idąc za wpisem Sill-a czy wyjmując koronkę musi być ona ustawiona w pozycji do nastawiania godziny? W moim Łuczu na bank nie była.

Tak, najpierw odciągamy wałek jak do nastawy a pozniej albo wciskamy tiret albo odkrecamy srubke i wyciągamy wałek

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???? wałek musi być w pozycji ustawiania godziny tylko w tym mechaniźmie czy w każdym, bo ja zawsze wyjmuję i wkładam wałek w pozycji nakręcania ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???? wałek musi być w pozycji ustawiania godziny tylko w tym mechaniźmie czy w każdym, bo ja zawsze wyjmuję i wkładam wałek w pozycji nakręcania ????

W każdym typowym. Inaczej beczka z wodzikiem są w niestabilnej pozycji i często przemieszcza się przy wkładaniu.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem wyjmować wałki z koronką jak w Poljocie tak się zrobiło, że ani nie mogę włożyć do końca ani wyjąć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem wyjmować wałki z koronką jak w Poljocie tak się zrobiło, że ani nie mogę włożyć do końca ani wyjąć. :)

Uff. Dobrze że o zegarku piszesz.... :D Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :D

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mikroregulacja w Wołnie, jak się ją ustawia? Nie wiem, gdzie wcisnąć srubokret, a nie stałem się mądrzejszy od patrzenia.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podbijam z pytaniem. Nadal nie wymyśliłem, w google nie bardzo umiem znaleźć. Trzeba się czymś zaczepić o te ząbki? Ryzykowne zważywszy, że tuż obok jest ogromny balans, na dużym ramieniu i omsknieta pęseta z łatwością połamie czopy...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Podbijam z pytaniem. Nadal nie wymyśliłem, w google nie bardzo umiem znaleźć. Trzeba się czymś zaczepić o te ząbki? Ryzykowne zważywszy, że tuż obok jest ogromny balans, na dużym ramieniu i omsknieta pęseta z łatwością połamie czopy...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Zdecydowanie odwiedź zegarmistrza. I nie będziesz miał problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odwiedź zegarmistrza. I nie będziesz miał problemu.

Dzięki! Wlasnie dla tak merytorycznej porady zadawałem pytanie w tym temacie.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam z pytaniem. Nadal nie wymyśliłem, w google nie bardzo umiem znaleźć. Trzeba się czymś zaczepić o te ząbki? Ryzykowne zważywszy, że tuż obok jest ogromny balans, na dużym ramieniu i omsknieta pęseta z łatwością połamie czopy...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Daj fotę


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff. Dobrze że o zegarku piszesz.... :D Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :D

 

Wiedziałem, że tak będzie... :D i w dodatku żadnej porady... ;)  :D 

Ja ani przez chwilę nie wątpiłem, że chodzi o zegarek

 

Wydeptane mi5s

 

Bez rozkręcenia mechanizmu chyba się nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że tak będzie... :D i w dodatku żadnej porady... ;):D

 

 

Bez rozkręcenia mechanizmu chyba się nie da?

Nie. Może wystarczy rozebranie remontuaru. Jaka nie, to trzeba rozebrać też cały mostek bębna (;

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że tak będzie... :D i w dodatku żadnej porady... ;)  :D

 

Bez rozkręcenia mechanizmu chyba się nie da?

 

Na to wychodzi. Rozkręcanie mostka czy czegoś tam to jak wróżenie z fusów. Trza rozebrać i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na czym polega problem. Coś źle zrobiłem, czy to kwestia tego Poljota czy akurat możliwe takie zacięcie we wszystkich radzieckich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam z pytaniem. Nadal nie wymyśliłem, w google nie bardzo umiem znaleźć. Trzeba się czymś zaczepić o te ząbki? Ryzykowne zważywszy, że tuż obok jest ogromny balans, na dużym ramieniu i omsknieta pęseta z łatwością połamie czopy...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Przykładasz wkrętak zegarmistrzowski, płaski jak na zdjęciu i regulujesz. Nie ma możliwości, żeby uszkodzić balans. Jest pod spodem :)

 

 

post-75614-0-79257200-1540750185_thumb.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładasz wkrętak zegarmistrzowski, płaski jak na zdjęciu i regulujesz. Nie ma możliwości, żeby uszkodzić balans. Jest pod spodem :)

 

 

attachicon.gifreg.jpg

Genialne (: dziękuję. Nastawa była w skrajnej pozycji, w której na rancie w tym prostokącie akurat nie ma już ząbków i na to nie wpadlem.

Szczerze dzięki (:

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

chciałbym się przywitać ze wszystkimi bo jestem tu nowy :)

Ale znalazłem się tu nie bez powodu, gdyż mam wiele pytań dot. zegarków a zwłaszcza mołni kieszonkowej, której jestem posiadaczem a w zasadzie trzech: dwie z sekundą na 9 i jedna na 6.

Pod wpływem przeglądania internetu pod kątem tuningu zegarków i chęci posiadania tej jednej jedynej narodził się w mojej głowie pomysł aby posiadane mołnie przywrócić do u/życia. Ze względu na to, że podobają mi się tarcze moich zegarków - jeden z nich nawet dla tarczy zakupiony - ale to nic szczególnego bo jest to chyba strażak (bordowa tarcza z tłoczeniem) i 2 zwykłe z białą tarczą to chciałbym zrobić z nich pasówki.

Mam mnóstwo pytań, ale najpierw:

1. czy warto zachowywać mechanizmy (jeden uszkodzony) czy lepiej zainwestować w jakiś inny pasujący? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jaki lub potwierdzić czy pasuje?

2. czy dowiem się lub uzyskam potwierdzenie dot. odpowiedniej koperty?

3. czy ktoś jest w stanie pomóc w złożeniu takiego zegarka lub utwierdzić mnie w przekonaniu, że dam radę złożyć je samodzielnie mając podstawowe zdolności manualne?

i na koniec ważne:

4. jakie są koszty pomocy zakładu zegarmistrzowskiego przy takiej usłudze/wsparciu?

 

Pozdrawiam.

P.S. jeśli to nie ten wątek to proszę o przeniesienie...

Edytowane przez Hobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

chciałbym się przywitać ze wszystkimi bo jestem tu nowy :)

Ale znalazłem się tu nie bez powodu, gdyż mam wiele pytań dot. zegarków a zwłaszcza mołni kieszonkowej, której jestem posiadaczem a w zasadzie trzech: dwie z sekundą na 9 i jedna na 6.

Pod wpływem przeglądania internetu pod kątem tuningu zegarków i chęci posiadania tej jednej jedynej narodził się w mojej głowie pomysł aby posiadane mołnie przywrócić do u/życia. Ze względu na to, że podobają mi się tarcze moich zegarków - jeden z nich nawet dla tarczy zakupiony - ale to nic szczególnego bo jest to chyba strażak (bordowa tarcza z tłoczeniem) i 2 zwykłe z białą tarczą to chciałbym zrobić z nich pasówki.

Mam mnóstwo pytań, ale najpierw:

1. czy warto zachowywać mechanizmy (jeden uszkodzony) czy lepiej zainwestować w jakiś inny pasujący? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jaki lub potwierdzić czy pasuje?

2. czy dowiem się lub uzyskam potwierdzenie dot. odpowiedniej koperty?

3. czy ktoś jest w stanie pomóc w złożeniu takiego zegarka lub utwierdzić mnie w przekonaniu, że dam radę złożyć je samodzielnie mając podstawowe zdolności manualne?

i na koniec ważne:

4. jakie są koszty pomocy zakładu zegarmistrzowskiego przy takiej usłudze/wsparciu?

 

Pozdrawiam.

P.S. jeśli to nie ten wątek to proszę o przeniesienie...

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fzegarkiclub%2Epl%2Fforum%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F135099-Przer%C3%B3bka-kopertowej-Mo%C5%82ni&share_tid=135099&share_fid=19044&share_type=t

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jaka jest grubość szkła w amfibii? Szukam informacji i znaleść nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.