Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarł do mnie dziś Poljot 55g. To moj pierwszy radziecki automat, stąd pytanie, bo nie wiem czy tak powinno być, czy coś jest nie tak.

 

Otóż problem mam z koronką. Wkładam ją, jednoczenie wciskając guziczek. Po włożeniu jej do konca, ona lekko odskakuje od koperty i w takiej pozycji juz zostaje. Nie mogę jej ani odciągnąć, ani wcisnąć. Dodam tylko, że kręcąc nią, kręcą się też wskazowki, chociaz nie da sie nia plynnie obracac.

 

Co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Dotarł do mnie dziś Poljot 55g. To moj pierwszy radziecki automat, stąd pytanie, bo nie wiem czy tak powinno być, czy coś jest nie tak.

 

Otóż problem mam z koronką. Wkładam ją, jednoczenie wciskając guziczek. Po włożeniu jej do konca, ona lekko odskakuje od koperty i w takiej pozycji juz zostaje. Nie mogę jej ani odciągnąć, ani wcisnąć. Dodam tylko, że kręcąc nią, kręcą się też wskazowki, chociaz nie da sie nia plynnie obracac.

 

Co zrobic?

 

rozblokuj wałek i załóż raz jeszcze, może ledwo co siedzi. Jak nie pomoże to masz albo podmieniony wałek albo jakąś inną koronkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodzik spadł z beczki częsty problem w poljotach bez małej ingerencji się nie obejdzie.

Dokładnie, można to zrobić od strony plecków, ale wymaga to zdjęcia modułu automatu i mostka z kołem nastawczym. No i trochę wprawy też

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam szczęścia do poljotów.. to mój drugi i znów nie obejdzie się bez wizyty u zegarmistrza po zakupie :/

 

Tak czy inaczej dzięki za porade, przynajmniej wiem, ze sam sobie nie poradze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam szczęścia do poljotów.. to mój drugi i znów nie obejdzie się bez wizyty u zegarmistrza po zakupie :/

 

Tak czy inaczej dzięki za porade, przynajmniej wiem, ze sam sobie nie poradze

 

Wałek wkładasz bez wciskania "guziczka" czyli tiretu. Można z powrotem wsadzić wodzik na beczkę sposobem siłowym. Kiedys zamieściłem wpis ze zdjęciami jak to zrobić. A wtedy kolega Enkil złożył sprzeciw :) Żeby nałożyć wodzik trzeba odciągnąć wałek, docisnąć beczkę jednoczesnie pchać wałek. Lub też pomóc sobie iglą przez widoczny otwór. Najlepiej mieć dodatkowy werk bez tarczy i wskazówek by widzieć drugą stronę i zasymulować awarię by wiedzieć jak wsadzić igłę by podważyć "łapkę: by wskoczyła na miejsce by zablokowała tiret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nonono... Ja złożyłem sprzeciw jedynie formie podania tego sposobu, abyś napisał że można tak ewentualnie zrobić ale raczej zegarmistrz by tego nie pochwalił :D a nie że tak się to robi. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nonono... Ja złożyłem sprzeciw jedynie formie podania tego sposobu, abyś napisał że można tak ewentualnie zrobić ale raczej zegarmistrz by tego nie pochwalił :D a nie że tak się to robi. :P

 

Wiem, wiem :) takie rozwiązanie raczej nie uszkodzi metalowych części. Jak uda się za pierwszym razem to tragedii nie ma. Nie wiem jak to będzie gdy kilkukrotnie trza będzie cisnąć i trzeć. Mi zazwyczaj za pierwszym razem wychodzi. Jak kolega będzie chciał samodzielnie podziałać to zapraszam na p.w to podpowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Nabyłem ostatnio sprzęt Raketa 24 (wersja z białą tarczą i granatowym pierścieniem na zewnątrz).

Mam pytanie: czy koronka do przestawiania pierścienia powinna chodzić luźno czy powinna stawiać jakiś opór, jak na przykład koronka od naciągu sprężyny?

I drugie pytanie: bujając delikatnie zegarkiem słychać, że coś "lata" i jest to właśnie zewnętrzny pierścień.

Czy tak powinno być? 

Będę wdzięczny za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten luz jest w granicach rozsądku bo przechylając zegarek nie widać, żeby pierścień się przemieszczał.

Słychać jedynie "cykanie", jak bujam zegarkiem.

A koronka - tak myślałem. Chociaż moim zdaniem to bez sensu bo zakładając/zdejmując zegarek pierścień się przestawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem kiedyś swoją Rakietę, to zauważyłem dokładnie to samo irytujące tandeciarstwo. Niestety ten typ tak ma, co w zasadzie wyklucza praktyczne zastosowanie owego pierścienia. Ale i tak jest fajna:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, moja ma tak samo. Nawet kiedyś miałem plan "usztywnienia" tej koronki oringiem, ale jakoś nie było okazji się zabrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszecie!

24 godzinna tarcza i tak nie jest zbyt czytelna a jak jeszcze dodatkowo zewnętrzny pierścień jest przestawiony...trzeba się mocno skupić, żeby odczytać godzinę a w szczególności minuty.

Gdyby właśnie na nim była podziałka minutowa-byłoby super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj swoją 090 zawiozłem do zegarmistrza. Okazało się że oba koła rewersowe przestały się kręcić. Zegarek nowy i po dwóch tygodniach taki ząk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem w poljocie z werkiem 2406, mianowicie staje jeśli wskazówka minutnika spotka się z wskazówką sekundnika, dzieje się tak tylko wtedy jeśli minutnik jest w  pozycji od 6 do 9, zwyczaje oliwienie u zegarmistrza wystarczy ?

Edytowane przez Rosomak1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem w poljocie z werkiem 2406, mianowicie staje jeśli wskazówka minutnika spotka się z wskazówką sekundnika, dzieje się tak tylko wtedy jeśli minutnik jest w  pozycji od 6 do 9, zwyczaje oliwienie u zegarmistrza wystarczy ?

 

mogą się ocierać o siebie i dlatego staje, że tak napiszę :) chyba, że jakiś paproch/brak zęba występuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie

Prawdopodobnie w tym miejscu wskazówki zahaczają o siebie, a że tylko o tych godzinach to nic nadzwyczajnego. Wskazówki często osadzone są niewspółosiowo. Na początek należy poprawić zamocowanie wskazówek i sprawdzić.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

kupiłem moją pierwszą amphibię 090662 z mechanizmem 24xx. to zegarek używany kilkuletni. mam pytania bo nigdy nie miałem do czynienia z radziecką technologią zegarkową.

1. po odkręceniu koronki i odciągnięciu jej do pozycji ustawiania godziny ma ona takie jakby duże luzy w każdą stronę, jakby prawie chciała wypaść (coś jak dźwignia biegów w ikarusie). - czy to standard 

2. dodatkowo ustawianie godziny koronką też jest takie mało pewne, raz obracają się wskazówki raz nie. wtedy manipuluję koronką w tych luzach i jak załapie to dobrze, jak nie to muszę wcisnąć koronkę i od nowa ją odciągnąć. - czy to standard

3. podczas odciągania koronki czuć jej przeskok do pozycji ustawiania godziny, jednak podczas wciskania koronki nic nie czuję - pełen luz  - czy to ok

4. czy rzeczywiście te ruskie mechanizmy nie mają w koronce pozycji ustawiania daty? jest tylko jedna pozycja do ustawiania godziny, a datę ustawia się metodą godz. 21 - 24.?

może moje proste pytania się już powielały wcześniej, jednak wątek ma ponad 300 stron i nie mam jak go całego prześwietlić

mam możliwość odesłania tego zegarka.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki Amfibia stanowią szok dla wielu osób, które mają z nimi kontakt po raz pierwszy.

 

Odkręcając koronkę ma być luz, aby ustawić wskazówki odciągnij ja do konca :).

 

Mechanizm stosowany w tych zegarkach posiada funkcję szybkiej zmiany daty, ale polega on na cofaniu wskazówek przed godzinę 24, chyba do 22 i ponowne przekraczanie 24 - lepiej sobie to darować i nosić wtedy kiedy data się zgadza :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 3 prawdopodobnie jest uszkodzony mostek remontuaru (ułamana sprężynka blokująca wodzik)

Ad.4 Wostokowa szybka zmiana daty działa tak 12(24)>2>powrót do 7 i tak w te i z powrotem.

A najlepiej jak pisał Mike nosić wtedy gdy data pasuje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy.

rzeczywiście ten pierwszy kontakt z technologią zza Buga troszkę mnie zszokował, co nie znaczy że zniechęcił.

mam jeszcze łykend z tym zegarkiem. pobawię się tą koronką i będę obserwował go.

 

aa, z datą to nie ma problemu, założę tarczę bez okienka i nie będzie daty

 

rozumiem, że skakanie sekundnika o 10-15 sek. w trakcie obracania wskazówkami to też norma tej "inhouse" technologii? :)

Edytowane przez abir

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kręcisz do tyłu to tak

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.