Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje się, że wszystko co wziąłem za zużycie lub awarię okazuje się "ten typ tak ma."

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki będzie mniej więcej koszt takiego zabiegu?

Jak rozsądny majster to z dyszkę za fatygę ;)

O ile diagnoza jest właściwa :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedzie do mnie amphibia beczka z mechanizmem 2209 18 kamieni i jadą wskazówki podobno dedykowane do serii mechanizmów 24xx. mam pytanie dotyczące wskazówek. czy wskazówki do serii 22xx i 24xx są takie same/zamienne. czy trzeba kupować dedykowane do konkretnego modelu mechanizmu?


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godziny jest taka sama, minuty z bólem można dopasować ale trzeba mieć talent, sekunda nie jest zamienna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociągnę jeszcze temat dwóch wersji amphibii.

czy tarcze są zamienne do starszej i nowszej wersji mech. 2209 i 2416? czy każda wersja ma tylko dedykowaną dla siebie tarczę?


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi w łapy amfibia z mechanizmem 2209. Jest coś z nią mocno nie tak. Wciągu godziny zrobiła 10 minut do przodu. Da się to jakoś wyregulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi w łapy amfibia z mechanizmem 2209. Jest coś z nią mocno nie tak. Wciągu godziny zrobiła 10 minut do przodu. Da się to jakoś wyregulować?

Obejrzyj włos, może pogięty, posklejany lub niewłaściwy.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj włos, może pogięty, posklejany lub niewłaściwy.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Na moje oko wszystko jest ok. Choć nie wiem jak wygląda niewłaściwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko wszystko jest ok. Choć nie wiem jak wygląda niewłaściwy.

Za krótki. Częstotliwość wahań wahadła zależy od jego długości, im krótsze tym częstotliwość większa.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za krótki. Częstotliwość wahań wahadła zależy od jego długości, im krótsze tym częstotliwość większa.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Chyba jednak podjadę z nią do zegarmistrza.Ostatni raz taki zegarek trzymałem ponad 30 lat temu. i Kompletnie się na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mikroregulacja w Wołnie, jak się ją ustawia? Nie wiem, gdzie wcisnąć srubokret, a nie stałem się mądrzejszy od patrzenia.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem koronkę w garniturowym Łuczu 2209 żeby ją wymienić bo była utyrana. Odkręciłem walek, nakręciłem lepszą koronkę. I okazuje się że po tym zabiegu nie da się wpasować jej na swoje miejsce. Dochodzi do momentu że jestem w stanie ustawiać godzinę ale już nie da się nakręcić zegarka, brakuje dosłownie jakieś 0,8 mm żeby koronka zlicowała się z kopertą. Jest na to jakiś sposób czy wizyta u zegarmistrza będzie konieczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej do koronek i nie odkręcanie do końca. Lub przedłużka i cięcie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka z wałkiem są ok tylko wałek do końca nie wchodzi, jakby coś blokowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka z wałkiem są ok tylko wałek do końca nie wchodzi, jakby coś blokowało

Bardzo częste w 2209, wałek nie wchodzi do końca. Musisz próbować delikatnie włożyć go na swoje miejsce.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka z wałkiem są ok tylko wałek do końca nie wchodzi, jakby coś blokowało

1. Czy poprzednia koronka miała wyfrazowana kryzę, jeśli tak, czy nowa też ma?

2. Jeśli nie, a nie był zmieniany walek, to znaczy, że mechanizm nie jest dobrze ustawiony. Prawdopodobnie beczka jest w nieprawidłowej pozycji. Czy na pewno przed wyciągnięciem koronki przestawiłes ja w pozycję do ustawiania wskazowek? Tak, czy inaczej - trzeba to na nowo poskaldac.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.