Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Mały tutorial. Na dowód, że w warunkach domowych, bez specjalistycznych narzędzi można wymienić tubus i szkło w Amfibii ;)

 

Foto 1. Wszystko co potrzeba do wymiany tubusa: dawca, stary wałek z koronką, kombinerki i trochę siły ;)

Foto 2. Tubus już na miejscu. Aby ułatwić sobie montaż nakręcamy tą samą koronkę, która posłużyła do wyjęcia i po wstępnym wciśnięciu tubusa w otwór koperty lekko pukamy w koronkę.

Foto 3. "Nowe" szkło z dawcy zamontowane ręcznie. Żadnej prasy itp podobnych cudów. Uwierzcie - da się ;)

Foto 4. Zegarek oklejony przed polerką szkła (polerka ręczna).

Foto 5. Taki składak powstał, ale mój własny ;) Mechanizm automat 2416B ale już RUS.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tubusem już sobie poradziłem. A jak Jacku szkło montujesz?


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga. Szkło można spolerować przed założeniem. Wtedy nie będzie trzeba męczyć się z oklejaniem.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jedna uwaga. Szkło można spolerować przed założeniem. Wtedy nie będzie trzeba męczyć się z oklejaniem.

Można, ale wg mnie w kopercie wygodniej, a do spolerowania i tak jest tylko zewnętrzna strona. ;)

 

Z tubusem już sobie poradziłem. A jak Jacku szkło montujesz?

Bardzo prosto. Kiedyś próbowałem pajączkiem do szkieł ale.... musisz mieć odpowiedni zapas szkieł, bo łatwo przesadzić z dociskiem i pękają :)

Ręcznie wychodzi znacznie lepiej i sprawniej.

Szkło wraz z pierścieniem układam wstępnie w kopercie, nierówno, tak żeby część obwodu szkła siedziała w kopercie.

Odwracam kopertę do góry deklem (dla wygody nakręcam dekiel), układam na twardej gumowej podkładce pod myszkę do komputera i dociskam od strony dekla całym ciężarem ciała tę część szkła, która nie do końca weszła. Słychać lekki klik i siedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wciskałem palcyma moimi w kilku amfibiach, w tym dwu kolegi Grzegorza :D

Zaczynam tak jak piszesz Jacku, tylko kończę także paluszkami, wystarczy mieć uścisk dłoni jak lekkie imadełko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ja wciskałem palcyma moimi w kilku amfibiach, w tym dwu kolegi Grzegorza :D

Zaczynam tak jak piszesz Jacku, tylko kończę także paluszkami, wystarczy mieć uścisk dłoni jak lekkie imadełko ;)

:) wiesz, jak mawiał klasyk "powymyślali te durackie maszyny, bo siły w rencach nie mają".

Ja maszyn nie używam, ale tyle siły w rencach nie mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) wiesz, jak mawiał klasyk "powymyślali te durackie maszyny, bo siły w rencach nie mają".

Ja maszyn nie używam, ale tyle siły w rencach nie mam ;)

A chętnie się dowiem jak wyjmujesz szkiełko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A chętnie się dowiem jak wyjmujesz szkiełko :)

Wypycham palcami, a jak nie idzie, to lekko ściskam pajączkiem i wypycham ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka przypadków, gdy palcami ni huhu.. więc kładłem kopertę tak by szkiełko od spdu oparło się na taki dynks ;) i potem naciskając na kopertę wyciskałem szkiełko. Rozmiar jest akurat zarówno pod beczkę jak i nowsze amfy.post-68064-0-06343500-1477158019_thumb.jpg

W odwrotnej pozycji, jest to świetna podstawka pod werk, post-68064-0-04928700-1477158141_thumb.jpg

 

nadaje się też do zaciskania lunety w rakiecie typu mój ulubiony post-68064-0-16274500-1477158296_thumb.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

@Enkil

 

Podaj średnice z obu stron i skąd, od czego jest ten dynks ? Dobiorę sobie coś podobnego, przyda się na przyszłość.

Plus poszedł.


PS. Średnice wewnętrzne i zewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w marketach budowlanych, np. Mrówka itp. redukcja z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym do nakręcania na kran w celu montażu szybkozłączek - tych tanich plastikowych stosowanych w większości węży ogrodowych :) z tego co wiem jest głównie ten rozmiar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakiej oliwy używacie do smarowania mechanizmów i gdzie ją kupujecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodów finansowych ja używam Novostar. Kupowałem chyba na Allegro. Już nie bardzo pamiętam.

W tej chwili oliwię takimi:

nr 1 - czopy układu balansu, palety, Type B

nr 2 - łożyska przekładni chodu Type L

nr 3 - sprężyna Type M

nr 5 - mechanizm naciągowo-nastawczy podobno jest jakiś odpowiednik Novostara, ale zakupiłem kiedyś za radą pewnego zegarmistrza ze stolicy smar grafitowy i nim smaruję.

 

 

EDYTA.

Mają coś na kraina-czasu.pl

http://www.kraina-czasu.pl/produkty/narzedzia-zegarmistrzowskie/oliwienie-uszczelnienie,2,7958

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze tanie chińczyki

http://firma-aris.pl/produkt/oliwa-olej-do-zegarow-701-15-ml

http://firma-aris.pl/produkt/oliwa-olej-do-zegarkow-702-2-ml

 

Mieli chyba też kiedyś takie w Timepolu, ale nie używałem ich nigdy i nie mam zdania.

Może koledzy coś dopowiedzą.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze tanie chińczyki

http://firma-aris.pl/produkt/oliwa-olej-do-zegarow-701-15-ml

http://firma-aris.pl/produkt/oliwa-olej-do-zegarkow-702-2-ml

 

Mieli chyba też kiedyś takie w Timepolu, ale nie używałem ich nigdy i nie mam zdania.

Może koledzy coś dopowiedzą.

Widziałem je właśnie, cena zdecydowanie kusząca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem je właśnie, cena zdecydowanie kusząca....

http://firma-aris.pl...garow-701-15-ml

http://firma-aris.pl...garkow-702-2-ml

używałem je i powiem szczerze nie mogę się przyczepić, zegarek oliwiony kilka lat temu na ten olej smiga aż miło


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałem je i powiem szczerze nie mogę się przyczepić, zegarek oliwiony kilka lat temu na ten olej smiga aż miło

Może faktycznie, jak na początek przygody z czyszczeniem mechanizmów można spróbować z czymś tańszym ..... może ktoś jeszcze używał tej oliwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować zawsze można. Zwłaszcza na własnych.

Ale do palet i do przekładni wychwytu i balansu bierz tego Novostara Tyb B. Tym bardziej, że jest w promocji tylko za 9 zł ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie czemu kotwica zwiezdy przypomina kotwicę slawy???

 

Jedynym wytłumaczeniem jest układ konstrukcyjny - wzajemne usytuowanie koła wychwytowego i balansu wymusza zastosowanie takiego kształtu kotwicy. Gdyby chcieć zastosować "typową" kotwicę, to musiałaby być bardzo krótka; mogłaby też kolidować z kołem sekundowym. Z kolei przeniesienie całego koła wychwytowego i/lub balansu zwiększyłoby zewnętrzne wymiary mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym wytłumaczeniem jest układ konstrukcyjny - wzajemne usytuowanie koła wychwytowego i balansu wymusza zastosowanie takiego kształtu kotwicy. Gdyby chcieć zastosować "typową" kotwicę, to musiałaby być bardzo krótka; mogłaby też kolidować z kołem sekundowym. Z kolei przeniesienie całego koła wychwytowego i/lub balansu zwiększyłoby zewnętrzne wymiary mechanizmu.

 

dzięks :) sądziłem, że jakieś koligacje są, kupno-sprzedaż licencji lub podobne kwestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.