Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Po takich zabiegach tarczę zawsze trzeba spłukać wodą, tak aby nie pozostały na niej żadne preparaty, którymi ją myliśmy. Nie wiadomo jak bedą na nią wpływały długofalowo.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Pytanie dotyczy włosa w balansie gdy przez przypadek podczas zakładania lub przenoszenia z miejsca gdzie leży zahaczy się niefortunnie o wajchę regulacji  i odwróci się. Lub całość wypadnie z pęnsety na dół w taki sposób, że koło też się odwróci na moment. Efekt jest taki, że po włożeniu do werku nie buja pomimo, że na oko jest w porządku. Przed działało ale po wywrotce już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...sprawny balans...

Na pewno sprawny ? Oś w porządku ? A kamyki oglądałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej jest to zobaczyć zakładając mostek na jakiś stojaczek, tak by balans swobodnie wisiał na włosie, spirale są wtedy dobrze widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sprawny ? Oś w porządku ? A kamyki oglądałeś ?

Sprawny. Czopy ok. Ale co z kamykami bo niezabardzo rozumiem? Gorny jest. Czop w niego wchodzi. Przed wywrotką lekko bujal w werku. Po juz nie. Widze jak kotwica probuje wystartowac niemrawo i sie zatrzymuje.

 

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka

Najłatwiej jest to zobaczyć zakładając mostek na jakiś stojaczek, tak by balans swobodnie wisiał na włosie, spirale są wtedy dobrze widoczne.

Stojak musze zrobic z wykalaczki i pokretla od rozpuszczalnej kawy nescafee;)

 

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka

Tak to chyba zrobię ;)

 

f36e6e97a7cf9537731be20698cbb781.jpg

 

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy z krzywą końcową wszystko ok. Może zwoje nie leżą w płaszczyźnie i po zamontowaniu wyginają się gdzieś w stronę mostka i blokują balans. Prostowanie włosa Cie czeka, jak nic.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś czy to możliwe że w rakiecie kopernik jest mechanizm 2610 (jak w antymagnetycznych) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy z krzywą końcową wszystko ok. Może zwoje nie leżą w płaszczyźnie i po zamontowaniu wyginają się gdzieś w stronę mostka i blokują balans. Prostowanie włosa Cie czeka, jak nic.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

bardziej skłaniam się ku skrzyżowanemu wlosowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej skłaniam się ku skrzyżowanemu wlosowi

No ale to widać przecież :-) jak skrzyżowanie to jedziesz igła od środka i "cofasz" błąd. Oczywiście wymontowany musi być balans z włosem.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś czy to możliwe że w rakiecie kopernik jest mechanizm 2610 (jak w antymagnetycznych) ?

Raczej nie. Tu moje sztuki, Kopernik 2609.HA (jakiś rzeźnik go porysował), i amtymagnetyczna 2610.

post-68064-0-30796600-1476641991_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

orientuje się ktoś czy to możliwe że w rakiecie kopernik jest mechanizm 2610 (jak w antymagnetycznych) ?

 

 

Raczej nie. Tu moje sztuki, Kopernik 2609.HA (jakiś rzeźnik go porysował), i amtymagnetyczna 2610.

Pierwotnie raczej 2609НП (NP), później w okresie przełomu 2609HA (NA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, a daj linka lub napisz czym się wyróżnia 2610, gdzieś czytałem, ale mi wywiało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jacku, a daj linka lub napisz czym się wyróżnia 2610, gdzieś czytałem, ale mi wywiało. :)

Różnica jest niewielka ;)

Mechanizm powstał na bazie mechanizmu 2609HA. 2610 posiada osłonę antymagnetyczną w postaci antymagnetycznej obudowy.

Znalazłem tylko takie słabej jakości katalogowe info, ale mniej więcej to, co powyżej jest tam napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś mnie nurtowała ta "antymagnetyczność" 2610 - wygląda, że sam mechanizm konstrukcyjnie czy materiałowo nie różni się od tych standardowych, a dopiero zamontowanie go w kopercie z ze specjalną osłoną/dekielkiem czyni go antymagnetycznym :)

A co do mostka z nabitym "2610" - w tych miniaturowych budziczkach Rakieta kilka razy spotkałem taki właśnie mostek, więc jeśli ktoś np. poszukuje oryginału do antymagnetycznej Rakiety, to jest duża szansa, że trafi go właśnie w budziku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna diagnoza. Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem.

Pacjent: Pobieda na werku 2603

 

Objaw: ok 2-3 razy na dobę, wskazówka godzinowa i minutowa zatrzymują się na 15 minut - w tym czasie balans i wskazówka sekundowa cały czas działają. 15 minut stoi i po tym czasie rusza dalej. Zauważyłem tez, że w dowolnym momencie mogę przesunąć palcem wskazówkę minutową o 15 minut do przodu i z powrotem bez większego oporu (ale tylko o 15 minut)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrzuc tarcze i poogladaj naped wskazowek. albo zeby uwalone, albo kola pokrzywione, albo brakuje podkladki dociskowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna diagnoza. Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem.

Pacjent: Pobieda na werku 2603

 

Objaw: ok 2-3 razy na dobę, wskazówka godzinowa i minutowa zatrzymują się na 15 minut - w tym czasie balans i wskazówka sekundowa cały czas działają. 15 minut stoi i po tym czasie rusza dalej. Zauważyłem tez, że w dowolnym momencie mogę przesunąć palcem wskazówkę minutową o 15 minut do przodu i z powrotem bez większego oporu (ale tylko o 15 minut)...

 

 

zrzuc tarcze i poogladaj naped wskazowek. albo zeby uwalone, albo kola pokrzywione, albo brakuje podkladki dociskowej.

 

 

Najprawdopodobniej przyczyną będą właśnie wyłamane zęby - najczęściej dotyczy to kola pośredniego (zmianowego) w przekładni wskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z moich poliotów na werku automatycznym 2627H koronka (wałek) - w pozycji do ustawiania godziny - kręci się luźno i nie można przestawić wskazówek. Dokręcanie automatu działa, zegarek chodzi normalnie. Pewnie to trochę wróżenie z fusów, ale może ktoś kojarzy co może być przyczyną? Zegarek dwa tygodnie temu wrócił z serwisu: czy był on nierzetelny, czy ja mogłem coś "nabroić"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z moich poliotów na werku automatycznym 2627H koronka (wałek) - w pozycji do ustawiania godziny - kręci się luźno i nie można przestawić wskazówek. Dokręcanie automatu działa, zegarek chodzi normalnie. Pewnie to trochę wróżenie z fusów, ale może ktoś kojarzy co może być przyczyną? Zegarek dwa tygodnie temu wrócił z serwisu: czy był on nierzetelny, czy ja mogłem coś "nabroić"?

 

wodzik pewnie wypadł z beczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodzik pewnie wypadł z beczki

 

W jednym z moich poliotów na werku automatycznym 2627H koronka (wałek) - w pozycji do ustawiania godziny - kręci się luźno i nie można przestawić wskazówek. Dokręcanie automatu działa, zegarek chodzi normalnie. Pewnie to trochę wróżenie z fusów, ale może ktoś kojarzy co może być przyczyną? Zegarek dwa tygodnie temu wrócił z serwisu: czy był on nierzetelny, czy ja mogłem coś "nabroić"?

 

Zobacz czy półbeczka w ogóle jest na swoim miejscu (;

 

W sensie: jeśli z wciśniętą koronką możesz dokręcać sprężynę, a w drugiej pozycji wałka nie i przeskakiwanie między tymi trybami działa poprawnie, to może wodzik jest na swoim miejscu. Bez wodzika zwykle beczka nie ma wystarczającego docisku do sprzęgła napędu i raczej z tym jest problem.

Może być jakiś problem w układzie nastawczym: brak półbeczki w ogóle albo brak / brak zazębienia któregoś kółka pośredniego.

 

Edytka: Zasadniczo podstawowe pytanie brzmi: czy działał po wróceniu z serwisu, czy od początku działał źle. Jak działał dobrze, to faktycznie raczej kolega Sebolski mówi słusznie.

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sprawdzona metoda na skrócenie zintegrowanej bransolety w amfibii nurku? Czy po podważeniu tych haczyków w ogniwach da się je przywrócić do wcześniejszego stanu? Zegarek na bransolecie lata mi dookoła nadgarstka, a na zapince już na maksa skróciłem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.