Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Najpiękniejsze chronografy

Recommended Posts

W prostocie jest geniusz.

Mój typ to niedrogi, przepiękny, genialny w prostocie

Junghans Max Bill.

To prawda. Designy Junghansa są genialne w prostocie.

Również Meister chrono jest niczego sobie

po lewej Meister, po prawej Max Bill

Junghaus511_4-96487.jpg

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

mauricelacroixlechronog.jpg

Uploaded with ImageShack.us

I jeszcze jeden, może nie najładniejszy, ale dosyć odważnie posłużono się kolorem łącząc go z klasyczną kopertą dzięki czemu przyjemnie powiało świeżością:

aerowatchpraesentierter.jpg

Uploaded with ImageShack.us

(...)

Tak offtopowo:

Może zmieńmy tytuł tematu na polską pisownie bo taki zapis w odmianie jest delikatnie mówiąc śmieszny :)

Jako fan TH, mimo ze sobie bym nie kupil (bo wole klasyczne zegarki) to doceniam grand carrere ;)

grantag2-thumb.jpg

Edited by mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Te z najwyższej "półki" to już chyba wszystkie są ;)

Więc może coś dla kontrastu.

Wg mnie najładniejszy kwarc jaki widziałem a przy okazji mojej ulubionej marki :)

post-33911-0-32447900-1329997620_thumb.jpg

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Te z najwyższej "półki" to już chyba wszystkie są ;)

A własnie że nie.... brakuje najładniejszego ;-)

post-22361-0-92019600-1330011698_thumb.jpg

Powyższy przykład cudowny :)

Też tak uważam [i to nie jest śmieszne] a VC ma jeszcze ładniejsze chronografy. :rolleyes:

Widze, ze temat zbacza na "wszystkie chronografy co sie podobaja" a nie na najpieknieszje :rolleyes:

Tak offtopowo:

Może zmieńmy tytuł tematu na polską pisownie bo taki zapis w odmianie jest delikatnie mówiąc śmieszny :)

Zrobione, teraz jest poprawnie. Chronography napisałem z przyzwyczajenia, jakoś tak mi się już w mózgownicy zakodowało :rolleyes:

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Mi brakuje tutaj zdecydowanie tego zawodnika:

jlcd.jpg

Absolutnie genialny :rolleyes:

Marcin

Edited by MasterFan

"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

...Absolutnie genialny :rolleyes: ...

Coś w tym jest :)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Jak z nizszych polek to moze moja druga ulubiona marka (poniewaz mnie na nia stac :rolleyes:) ale akorat nie na ten model - chyba najdrozsza Certina:

wm_DS_1_Chrono_Automatic_Moonphase_Limited_Edition_89344159.jpg

Edited by mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Widze, ze temat zbacza na "wszystkie chronografy co sie podobaja" a nie na najpieknieszje :P

A jak to sobie wyobrażażałeś?

Jakaś komisja ma oceniać urodę pokazywanych tu zegarków i po obradach stwierdzić, czy ten jest "naj" a tamten już nie? :P

Dla Carlita "naj" są zegarki które pokazał w pierwszym wątku, ktoś inny pokaże coś, co bardziej mu się podoba a "najpiękniejszych" będzie tyle, ilu piszących w tym wątku.

Zegarek który Ty uznasz za najpiękniejszy dla kogoś może wyglądać, delikatnie mówiąc, słabo :)

I odwrotnie.

O gustach i kolorach itd

Są oczywiście jakieś ogólne kanony urody ale w branży zegarkowej raczej się nie sprawdzają bo co i rusz pojawiają się istne stylistyczne potworki sprzedawane za małe i większe fortuny jak chociażby...

Albo nie...tu piszemy o tym, co jest piękne a nie o tym, od czego nas odrzuca :)

Dla mnie osobiście faworytami są od dawna Zenithy El Primero a ideałem ten, który rozpoczyna wątek

elprimerofoudroyantfeat.jpg elprimerofoudroyantside.jpg

Nie zmienia to faktu, że za jedne z najpiękniejszych zegarków z chronografem ever uważam też różne odmiany radzieckiej i postradzieckiej Strieły.

stre.jpg szt02.jpg

Chociaż nie tak drogie i nie tak dobrze wykonane to nieustannie mnie zachwycają :)

Edited by Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Za kształt koperty i styl i to, że prawie że niemożliwe jest abym spotkał kogoś na mieście kto będzie miał taki sam egzemplarz :P

med_gallery_3565_195_157871.jpg

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.