Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Recommended Posts

Godzinę temu, renqien napisał:

No właśnie tak zrobiłem, bo inaczej się nie dało :) Raz ustawiłem, następny nie będzie mi się chciało. Data i tak nie ma znaczenia.

Zegarek świetny i poszukiwany przez wiele osób.

Co do ustawiania daty, to w zasadzie nie ma znaczenia, tak jak niewielka odchyłka dobowa, dla mnie od mierzenia czasu jest komórka albo kwarc wr200m, zegarek mechaniczny to obecnie biżuteria.

Aaaa nie, odchyłka dobowa to mój bzik. Biedny mój majster w zegarkach, w których się ciężko przestawia ten dinks od sprężyny włosa, ale ma chłop dobrą rękę i jak ustawi, to nie ma... bata ;)  A w zegarkach, w których jest to normalnie zrobione, sam siedzę kilka dni i zwykle udaje się ustawić kilka sekund, czasem nawet na tydzień. Ja po prostu noszę swoje zegarki więc muszą chodzić dobrze. Swoją drogą odstęp od jednego założenia do drugiego ostatnio nadmiernie się wydłuża i chyba muszę przestać kupować :)  Pomyśleć, że jeszcze niedawno dziwiło mnie, po grzyb komuś tyle zegarków...

A ja jestem wolny od odchyłki dobowej, po 2 miesiącach mi przeszło i nie wraca, robię przegląd zegarka i na tym się kończy. Rzadko kiedy też sprawdzam czas na komórce. Czerpię przyjemność z noszenia wielu różnych zegarków i patrzenia na tradycyjne tarcze wskazówkowe.  To nawet metafizyczna przyjemność...

Ponad 6 lat temu jakiś dobry człowiek napisał mi maila w sprawie dokładności chodu zegarków mechanicznych, chciałem chyba Łucza od niego kupić i jak debil dopytywałem ile sekund na dobę jest różnicy?...Od tamtej pory kupuję i noszę, a że nie pracuję na Okęciu to nie przeszkadza mi, że po 10 godzinach zegarek o minutę przyspieszył. Zresztą, niech se każdy zegarki mechaniczne traktuje po swojemu...

Pochwalę się niebieskim indeksami 😉

IMG_20200922_142137.jpg

Edited by Ziben86

6 minut temu, kchrapek napisał:

Jakie te Kamy musiały być cudne jak były nowe... Błękit na bieli :)

Krzysztof też o tym myślałem jak ją pierwszy raz wziąłem do ręki. 

Chciałbym chociaż z daleka kiedyś zobaczyć taką Kamę NOSa... niedoczekanie- wiem 😉

Edited by Ziben86

Kiedyś taką Kamę sprzedałem, może to ta sama? Myślałem, że to nieoryginalna luma, ale przedmówca miał taka samą.

Już idzie do mnie fajny model kamy z czarną tarczą - jakbym miał pozłacaną koronkę to przerobiłbym ją na rzadszą

w pozłacanej kopercie. Zresztą mam jeszcze jedną możliwość albo taką Kamę albo Saturna w pozłacanej kopercie..

Nie wiem co wybrać...

Edited by art_69

11 godzin temu, Ziben86 napisał:

Pochwalę się niebieskim indeksami 😉

Zdecydowanie jeden z ciekawszych radzieckich zegarków lat 50. a zarazem mój ulubiony model Kamy, który dosyć często gości na moim nadgarstku :)

IMG_20200914_184446.jpg

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ