Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pablo122

Dlaczego polska piłka nie istnieje?

Rekomendowane odpowiedzi

"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka! Gdyby to najczęstsze słowo Polskie, gdyby matka miała fiuta to by była ojcem"

Kazik Staszewski. Wszystko rozkminił. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jesteśmy słabi psychicznie.nie mamy woli walki do końca.naszego lub przeciwnika.tyle i aż tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry był kabaret Olgi Lipińskiej

 

Polsko moja, Polsko

Księżno rozmamłana

Jakże mi tu swojsko

O matko kochana

Gdy wokół na nogach

Każdy stoi człowiek

Nam tradycja droga

My stoim na głowie

 

Żeby tylko nie korniki w suficie

Żeby tylko nie te zbyt długie szelki

Jakże piękne stworzylibyśmy życie

No i sukces nasz byłby jakże wielki

Żeby tylko nie ten klimat do kitu

Żeby Wisła nam płynęła na południe

W tedy można by dojść do dobrobytu

I pokazać jak może być tu cudnie

 

Tu się przebrać można

W nasz sarmacki kubrak

Zjeść odyńca z rożna

I ustrzelić żubra

Kiedy cent do centa

Każdy wokół skrobie

Dla nas pamięć święta

My tańczym na grobie

 

Żeby tylko nie ten szczur pod podłogą

Żeby tylko nie ten niefart historii

To nas sławni zacałować mogą

Świat pochwali w euforii i glorii

Żeby tylko nie te troki u gaci

Żeby skrzaty nam nie szczały do mleka

Jakże wielcy byśmy byli my Sarmaci

A i świat by na nas pewnie zaczekał

 

Polsko moja, Polsko

Tradycjo bez granic

Gdzie butelka koicielka

Bo nas kurna mają za nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba się pogodzić z faktem ,że mamy taką drużynę jak i "najpiękniejszą " polską kibickę , czyli ..nadmuchaną .

Ale Euro trwa nadal , jesteśmy gospodarzami , dziękujemy naszym za to co im się udało do tej pory , kibicujemy nadal i niech wygrają lepsi

Pokażmy się z dobrej strony i niech mobilizacja do pracy u podstaw ( drogi , dworce , lotniska , sklepy , infrastruktura etc trwa nadal , może już ze stadionami dajmy spokój bo szkoda kasy ) , bądźmy życzliwi i pomocni innym , to będą do nas chcieli wracać

poza tym .. badźmy optymistami , cieszmy się z życia i uczmy od Czechów ( pięc minut płaczu i kolejne piwo ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że gubimy się w organizacji gry. Kiedy Polacy grają w zagranicznych zespołach, gdzie są częścią drużyny złożonej z innych nacji, radzą sobie dużo lepiej, bo też i myślenia mniej. W drużynie narodowej chyba nie ma komu "robić gry", główny pomysł to jeden wystawiony napastnik czekający na okazję.

Za dużo podejścia na hurra, za mało koncepcji.

Jak się nad tym zastanowić, to jest to jakieś szersze, polskie podejście.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze najpierw trzeba miec dobra lige....., jak nasze zespoly ligowe beda prezentowac dobra klase to i druzyna narodowa bedzie dobra


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

wydaje mi sie ze najpierw trzeba miec dobra lige....., jak nasze zespoly ligowe beda prezentowac dobra klase to i druzyna narodowa bedzie dobra

 

To nie zawsze ma przełożenie. Anglicy mają jedną z najlepszych lig na świecie. Mecze czołowych klubów z Premier League ogląda się świetnie, a mimo to reprezentacja Anglii od dawna nie odniosła znaczącego sukcesu. Wszystko zależy od tego ilu świetnych piłkarzy jest w stanie zasilić drużynę narodową. Weźmy taką Hiszpanię. Do reprezentacji powołano ośmiu piłkarzy FCB, a gdyby nie kontuzje Villi i Puyola, to byłoby ich dziesięciu. O sile reprezentacji świadczy też dysproporcja umiejętności pomiędzy piłkarzami rezerwowymi, a tymi z podstawowego składu. Dużo łatwiej jest komponować zespół kiedy dysproporcje są nikłe, a drużyna w całości prezentuje wysoki, równy poziom. A dlaczego polska piłka nie istnieje ?. Bo w naszym kraju uprawia się wieczną prowizorkę na zasadzie "jakoś to będzie". Nie ma sprecyzowanego systemu szkolenia, kluby nie mają wysoko rozwiniętych własnych szkółek piłkarskich. Nie mają określonego stylu gry, taktyki pod którą byłyby kształtowane dzieciaki, które w przyszłości miałyby stanowić o sile pierwszej drużyny. U nas pracuje się na zasadzie "każdy wuj na swój strój". Brak w działaniach konsekwencji. O PZPN to nawet nie ma co pisać, bo to temat na odrębną dyskusję. Uważam, że trzeba zmian systemowych, zmiany pokoleniowej zanim Polska odniesie jakikolwiek sukces w piłce nożnej. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak malkontenctwo na "dzień dobry".


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak malkontenctwo na "dzień dobry".

 

A co, lepiej zaspiewac jak zawsze: Polacy nic sie nie stalo... Ale niestety sie stalo. Pilkarze zrobili nas po raz kolejny w balona. Obiecywali gryzc trawe. Ale trzeba bylo ja gryzc przez 3x90 min. W glowie mi sie nie miesci ze profesjonalni zawodnicy nie potrafia rozlozyc sil na 90 minut, ze biorac udzial w takiej imprezie przeszli obok. Do tego jak mi sie wczesniej wydawalo jeden z lepszych trenerow ktorego zjada trema i w kazdym meczu gra defensywnie na remis. Wczesniej mialem tez do niego zal o brak zmian ale jednak w tym przypadku wiedzial co robi. Ja ze swojej strony oglaszam bojkot reprezentacji. Oni nas olali wiec odplacmy tym samym wielkim gwiazdom ktore nie potrafia biegac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego:

Bo im się w d*pach poprzewracało. Całe do cudowanie - najlepsze hotele, specjalne miejsca treningowe do "wyciszenia" się przed euro zrobiło z nich lalusiów a nie prawdziwych piłkarzy. Trzeba mieć cohones i ganiać za piłką a nie tylko zmieniać trenerów. Co trener będzie za nich biegał? Jestem od zawsze przeciwny Polskiej piłce i zdania nie zmienię. Strata pieniędzy i nerwów. A jest milion innych miejsc gdzie można by ulokować pieniądze, które są ładowane w tych nieudaczników. A my tym pajacom budujemy jeszcze stadiony za milardy złotych - nosz ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego milionowe kontrakty reklamowe, uśmiechnięte mordy na czipsach, maszynkach do golenia i banerach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom piłki w kraju tworzy się latami.W Holandii,Hiszpanii i wszędzie tam gdzie jest wysoki poziom ligi piłkarzy formuje się od dziecka.U nas nie ma szkoleniowców,a takim baranom jak Smuda płacili 140tys miesiecznie(Leo brał 50tys) i miał dostać 200 tys euro za wygrany mecz,o kwocie za wygrane euro nie wspomnę.Powinien oddac całą kase jaką dostał,bo sporo błędów popełnił..Druzynę mamy młodą i jest możliwośc by osiągneli sporo pod warunkiem,ze otrzymają trenera z prawdziwego zdarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jesteśmy słabi psychicznie.nie mamy woli walki do końca.naszego lub przeciwnika.tyle i aż tyle...

Coś z tą psychiką też pewnie nie tak, ale np. w pierwszej połowie z Czechami mieliśmy i wolę i walkę... ale co z tego jak skuteczność zerowa. Już po kilkunastu minutach miałem czarne myśli, bo tak jest zazwyczaj, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Podobnie było w meczach z Grekami i z Rosjanami, skuteczność katastrofalna, choć gra w polu czasem nawet mogła zachwycić. Gdyby wykorzystali ze 20% stworzonych sytuacji to wyszli by z grupy bez problemu. Moim zdaniem świadczy to o tym, że nie jest to jeszcze zespół i sporo jeszcze pracy trzeba włożyć w ich zgranie. Tylko czy jest ktoś kto by to potrafił i na dodatek zechciał zrobić?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miroslaw

.PRZYPOMNIJCIE MI na którym miejscu my są w rankingu fifa a na którym są nasi piłkarze pod względem zarobków.ja tego nie zarobię do końca życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mamy słabych piłkarzy. Gra w systemie czterech obrońców i Lewandowski na szpicy nie mogła przynieść sukcesu. Jak nie umie się wykonać 3-4 dokładnych podań w środku pola to nie można oczekiwać że wygra się mecz, a co dopiero turniej. Zdobyliśmy dwie bramki, dwie po kontrze graczy BVB, dodać bramkarza i jest część drużyny ale nie cała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. W glowie mi sie nie miesci ze profesjonalni zawodnicy nie potrafia rozlozyc sil na 90 minut, ze biorac udzial w takiej imprezie przeszli obok.

Trzeba głośno to napisać,że gdyby Polacy brali udział w eliminacjach ,to nie dostali by się do Eoro2012.

Polska i Ukraina jako organizatorzy dostali się do turnieju za free.

 

U nas nie ma szkoleniowców,a takim baranom jak Smuda płacili 140tys miesiecznie

Właśnie !

Niech mi ktoś przypomni , od ilu lat Smuda jest trenerem reprezentacji Polski,od 2 lat ?

Skład jest znany od bodajże pół roku.

To kogo Smuda trenował przez te półtora roku ,i za co brał pieniądze? :unsure:

 

Pominę już fakt,że Lato i Smuda to "stary beton"


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 piłkarzy z Borussi to trochę za mało.

Wiadomo kogo w Polskiej reprezentacji faulować i kryć...

 

Jak będzie więcej graczy na europejskim poziomie to można myśleć o wyjściu z grupy...

 

Nie graliśmy w Eliminacjiach zatem nie było wiadomo czego się spodziewać.

 

 

Nie ma szkolenia młodzieży.

Jest pokolenie "PlayStation"- zwolnienia z w-f.

Powinno się zrobić zwoleniani podatkowe dla rodziców których dzieci trenują.

 

Tylko kto by ich miał trenować i skąd wziąć pieniądze?

 

 

Zarówno piłkarzom jak i selekcjonerowi powinni płacić premię za awans.

Coś co będzie ich motywować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno piłkarzom jak i selekcjonerowi powinni płacić premię za awans.

Coś co będzie ich motywować...

 

Dokładnie tak.

Powinni na starcie dostawać np. 2x średnią krajową a dopiero jak by były sukcesy to odpowiednio wysokie stawki jako premie efektywnościowe by było ich stać np. na Audi R8 za 800tyś zł, które teraz mają kompletnie za nic.

A tak skoro mają wszystko na dzień dobry to nie mają czynnika motywującego do gry. Bo do doskonale wiedzą, że "głupi" kibice zaśpiewają im Polacy nie się nie stało, posłuchają krytyki 2-3 dni i karuzela będzie dalej się kręcić.

Czy naprawdę nie można z takimi nieudacznikami nic zrobić tylko jeszcze lać wodę na młyn i nabijać im kasę...

Żenua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię sie ludziom skandującym "nic się nie stało".Dla mnie stało się,to zawód dla milionów kibiców,nadzieje spłonęły zanim zdążyli ogrzać siedziska na stadionach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię sie ludziom skandującym "nic się nie stało".Dla mnie stało się,to zawód dla milionów kibiców,nadzieje spłonęły zanim zdążyli ogrzać siedziska na stadionach.

A ja się lemingom nie dziwię.

Wciąż skandują,że deszcz pada.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZPN oraz Smuda to na nich trzeba wieszać psy . Dawno Lato i jego wafle powinni sami wiecie gdzie sie znależć ... . Mam nadzieje ze Muszka podda sie do dymisji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieumiejętność wykorzystania sytuacji które przecież w każdym meczu były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę wywiad z przedszkolakami:

- Wygramy z Czechami?

- Chyba w zbijaka.

:)

Nasi powinni grać w zbijaka i to najwyżej 40 minut, bo potem wyłączają im prąd ;)

Jeszcze mają czelność pokazywać się publicznie po takiej kopaninie...

Chłopaczki kopiący piłkę na osiedlu mają więcej zapału - i nikt im nie płaci.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą przyśpiewką "nic się nie stało" to w ogóle jakiś dramat. Kiedy to się zaczęło? Pamiętam jakiś mecz w siatkówkę, gdzie nasi przegrali po naprawdę emocjonującej walce i wtedy ta przyśpiewka miała jakiś sens i usprawiedliwienie. Jednak polscy piłkarze nigdy nie zasłużyli na jej usłyszenie.

Widziałem dzisiaj jakieś fragmenty z podziękowania piłkarzy w strefie kibica i osobiście byłem zażenowany. Uważam, że gdyby każdy kibic przyniósł po jednym pomidorze, to może naszym zawodnikom przywróciłoby właściwe proporcje i byłoby dobrym początkiem do odnowy polskiej piłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.