Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się zupełnie Junghansem nie interesowałem do tej pory, ale z cyferek można również wysnuć wnioski, że może wyprodukowany w 1718, a 1799 to data jakieś poważnej reperacji?

Trochę mi się to kłóci z migoczącą gdzieś w zakamarkach pamięci informacją, że ów Junghans od 1888 r. używał pięcioramiennej gwiazdy do oznaczania swoich produktów, a w okolicach 1890 zmienił ją na ośmioramienną, jak u Ciebie. No nie wiem co myśleć. Może pomocne będzie wyśledzenie, kiedy firma w ogóle powstała? To są pytania...

Pewnie kryją w sobie również odpowiedzi, dotyczące możliwości powstania tegoż budziola w osiemnastym wieku, czy na przełomie XVIII/XIX. 

Znowu była promocja w Tesco :rolleyes: ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień człowieka nie ma a tu już teorie spiskowe się zadziewają ;)  Ten mechanizm to jest na sicher junghansowy, a typ  obudowy (dzwonki jako łapy - tak je nazywam)  nie pojawił się przed  1900 rokiem zarówno u Junghansa jak i HAU, która słynęła  również z tego typu budzików.

post-44620-0-03866400-1447540304_thumb.jpg

post-44620-0-15369500-1447540519_thumb.jpg

post-44620-0-82806200-1447540530_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,tak brutalnie... Co prawda po 15 sekundach Google daje odpowiedzi, ale ile przyjemności w szukaniu :D. Przyszła, pozamiatała do rogu! 

Nadzieje, że Kościuszko się przy nim budził, Kobieto! To warte wszelkich pieniędzy!

 

Krzysiu, promocja była, ale melisy w koncentracie. Mogłem odpalić pas szahida? Mogłem! Czy jestem dobry, mądry i piękny? Jestem! No!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,tak brutalnie... Co prawda po 15 sekundach Google daje odpowiedzi, ale ile przyjemności w szukaniu :D. Przyszła, pozamiatała do rogu! 

Nadzieje, że Kościuszko się przy nim budził, Kobieto! To warte wszelkich pieniędzy!

 

Krzysiu, promocja była, ale melisy w koncentracie. Mogłem odpalić pas szahida? Mogłem! Czy jestem dobry, mądry i piękny? Jestem! No!

Oj tam od razu, że niby to brutalnie. W mieście Łodzi się było i uczyło tydzień to się tak ma B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś z tym pasem to nie tak głośno, bo dojedziesz najwyżej do Dover :P . Potem zalutowana metalowa pucha, a tego bym nie przeżył... :unsure:

A tej młodzieży  uczącej to wydaje się, że tydzień ze śrobrem poszalała i już wszechno umi ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś z tym pasem to nie tak głośno, bo dojedziesz najwyżej do Dover :P . Potem zalutowana metalowa pucha, a tego bym nie przeżył... :unsure:

A tej młodzieży  uczącej to wydaje się, że tydzień ze śrobrem poszalała i już wszechno umi ;)

Nie umi, nie umi, tylko się uczy, ale jak zdolni nauczyciele (tu i ówdzie) to i nauka dobrze  wchodzi. A Łódź psze Państwa to bardzo mnie się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to i ja troszku pomieszam bo wydaje mi się że Kasia wkleiła stronę nie z tym modelem  co trzeba  :)  ( ps. pozdrawiam serdecznie )

 

Rosignol.jpg?1447695585

 

 

Pulsynetic%20011.jpg?1350226998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Adrian masz rację, nie pomyliłam jednak, moje modele nie dotyczyły Junghansa tylko HAU z Katalogu 1905, tak dla porównania. I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma Kasiu Twoja kolekcja "drewniaków" , przybyło coś ciekawego ? czy te dwa budziory na fotce są Twoje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma Kasiu Twoja kolekcja "drewniaków" , przybyło coś ciekawego ? czy te dwa budziory na fotce są Twoje ?

Tak, moje, ale to już  od dawien dawna. Drewniaków nie przybyło, bo wolę je odnawiać niż zbierać. A reszta nowości w naprawie u Panów Zegarmistrzów, a z nimi to wiado jak jest. ;) Mają czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochu drewniaków przybyło ale nie ma czasu na odrestaurowywanie. Muszę coś z tym zrobić.

Gdybyś kiedyś chciała się z nimi rozstać (tymi dwoma dzwońcami) to ja się piszę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu a  Japy juz zrobione?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P  :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabyłem ostatnio taki budzik - sądzę ze to zapewne Junghans na mechaniźmie W251a albo W231a? Pytanie jaki był oryginalny kolor budzika ? z zewnątrz jest zółty a w środku bordowy :)

W jakich latach był produkowany ?

 

post-59104-0-00479800-1450561141_thumb.jpg

post-59104-0-94189900-1450561156_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to w 1938 roku w czerwcu. Kolory mogą być oryginalne, oznaczenie W231 dotyczy jeśli się nie mylę rodzaju/typu . mechanizmu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasia z rocznikiem ma rację ,ale żółtego nie spotkałem ,bordowe i owszem dość częste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam,że  nie spotkałem.... No ale faktycznie mogłeś nie spotkać,  bo te budziki były produkowane specjalnie, jako wyposażenie dla łodzi podwodnych, o których później śpiewali The Beatles :blink:

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzikowa prasówka z roku 1908. Mauthe.

 

post-6402-0-76441000-1450632471_thumb.jpg
post-6402-0-46501600-1450632684_thumb.jpg
post-6402-0-74826700-1450632531_thumb.jpg
post-6402-0-37195300-1450632568_thumb.jpg
post-6402-0-04833200-1450632598_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne te nowości od Mauthe, zwłaszcza ten z balonem... Ech, gdyby tak można cofnąć się w czasie :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie marzył by Ci się budzik elektryczny który nie zatrzyma się w nocy :D a budziki świetne....a te jubileuszowe to już ...Widział ktoś takie ?a może ktoś posiada w kolekcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowanie i stanowczo opowiadam się za budzikami bez napędu elektrycznego.

Nabyłam ostatnio (za pośrednictwem  gwiazdora) tego oto ogromnego jegomościa (budziora). Dzwonek (średnica 12 cm, sic!) był pomalowany wtórnie brązą jakoś tak na żółto, a po jej zdjęciu (acetonem) ukazały resztki miedzi, to dałam pomiedziować i delikatnie spatynować. Budzik produkcji HAU, prawdopodobnie w rok 1904.

Obudowa z deseczki dębowej i mosiądzu, częściowo  miedziowana(tarcza, sterczynki, dzwonek).  Stylistycznie utrzymany w klimacie ruchu Arts & Crafts.

post-44620-0-44098000-1450887411_thumb.jpg

post-44620-0-66319300-1450887659_thumb.jpg

post-44620-0-73986200-1450887664_thumb.jpg

post-44620-0-92143200-1450887738_thumb.jpg

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arts and Crafts czyli sztuki i rzemiosła – to ruch artystyczny, który powstał w Wielkiej Brytanii w latach 50. XIX wieku, szczyt popularności osiągnął na przełomie XIX i XX wieku, a jego wpływ był widoczny aż do II wojny światowej. Celem uczestników ruchu było odnowienie różnych dziedzin sztuki, tak, by otaczające człowieka przedmioty (meble, architektura wnętrz, książki itd.) były zarówno funkcjonalne, jak i piękne. 

Ruch Arts & Crafts miał służyć społeczeństwu, popularyzując dobre rzemiosło i wprowadzając piękne, funkcjonalne przedmioty do ówczesnych wnętrz. Artyści związani z ruchem odwoływali się do wzorców średniowiecznych (por. neogotyk), sztuki ludowej, romantyzmu. Ruch zachował jednak elitarny charakter. Wysoki koszt dobrych materiałów, a zwłaszcza czasochłonność rzemieślniczej pracy sprawiały, że ręcznie wykonane obiekty były zbyt drogie dla przeciętnego odbiorcy. Projekty z kręgu Arts & Crafts były jednak naśladowane przez producentów, stylistyka zyskała, więc znaczną popularność. 

 

Ruch ten narodził się na Wyspach Brytyjskich i tam też najżywiej się rozwijał, choć w okresie szczytowej popularności jego wpływy sięgały obu Ameryk i Azji. Główną postacią i twórcą Arts & Crafts jest William Morris. Wraz z Edwardem Burne-Jonesem i kręgiem przyjaciół łączył fascynację literaturą romantyczną,   kwestiami społecznymi i sztukami pięknymi. Pod wpływem pism Ruskina Morris porzucił decyzję o karierze duchownego na rzecz architektury i sztuk pięknych. Zajmował się między innymi projektowaniem mebli, tkanin i grafiki, łącząc zajęcia „designera” z pracą literacką i organizacyjną. 
W 1861 powstała firma Morris & Co. Oferowała ona projektowane i  wykonywane przez prerafaelitów tworząc meble, wyroby z metalu,  tkaniny, tapety, elementy wyposażenia i architektury wnętrz. Wkrótce powstała Guild and School of Handicraft, szkoła kształcąca artystów-rzemieślników zgodnej z założeniami ruchu. Oprócz artykułów, katalogów i książek, działalność członków ruchu popularyzowało również własne czasopismo The Hobby Horse. 
Na wzór ruchu zakładano stowarzyszenie m.in. w USA i Austrii; w Polsce do ideałów Arts & Crafts nawiązywały na początku XX stulecia Warsztaty Krakowskie.

(źródło: archirama/muratorplus)

Załączam też zdjęcia mebli i innych zegarów stołowych  zaprojektowanych zgodnie ze stylistką ruchu arts & crafts.

post-44620-0-07583400-1450816381.jpg

post-44620-0-35445800-1450816382.jpg

post-44620-0-60144100-1450816422.jpg

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.