Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Voli

Unitra Warel

Recommended Posts

Jeżeli ma być zbliżony do oryginału, to będzie bardzo drogi. Generalnie wszystkie problemy technologiczne są do ogarnięcia, nawet układ zliczający czas to może być zwykła Atmega8, Wyświetlacz jednak będą musieli zamówić w fabryce półprzewodników lub znaleźć źródło oryginałów. Obstawiam jednak chińczyka.

kolego  wazzabii czy wiesz że bez problemu możesz skrócić sobie sam tą bransoletę :) wtedy będziesz mógł mieć magnesik zawsze przy sobie bez najmniejszej obawy że go zgubisz. Ustaw na powrót regulacje na zapięciu w taki sposób aby magnesik był bezpieczny i skróć pasek poprzez WYPIĘCIE  nazwijmy to kolejnych "PRZĘSEŁ". Masz to zaznaczone na pasku strzałkami - wypinasz to poprzez wypchnięcie teleskopu np. szpilką. 

Edited by four

poważenie takie cuś zrobią? jak myślicie będzie bliższe latom 70' czy wszechobecnej chińskiej tandecie?

Mysle, ze do chinskiej tandety powinno mu byc daleko, gdyz ludzie, ktorzy sie chca tym zajac, musza zaliczac sie do pasjonatow i wiedziec, ze jak wypuszcza bubel, to nikt im tego nie kupi, bo ci, co na takie cos czekaja wiedza dokladnie czego oczekuja ;)

Dokladnie, poza tym modół ma byc robiony od podstaw dla G.G.

Pozostaje czekać z niecierpliwością. Jednak tego czego niewątpliwie będzie brakowało to fantastycznego (moim zdaniem) loga Unitry na szkiełku

Pozostaje czekać z niecierpliwością. Jednak tego czego niewątpliwie będzie brakowało to fantastycznego (moim zdaniem) loga Unitry na szkiełku

Jeżeli wymiary koperty zgadzały by się z tymi oryginalnymi "Unitry"  i moduł ,a zwłaszcza kształt cyfr zbliżony był by do oryginału, to posiadając takowy można by ożywić parę starych "warelków" z  logiem "Unitry" (chociaż może to byłaby profanacja) ale skoro do "Pulsarów" robią współczesne moduły (SASM lub PLT-1,ale jednak wykorzystują oryginalne podzespoły z uszkodzonych modułów) to czemu nie dla "Unitry" .

fajnie ze Grelach zrobi Leda bo od dawna czekam na elektroniczny "made in Poland"

Edited by Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Pochwale się swoją Unitrą. W pełni sprawna! Z oryginalną bransoletą wraz z magnesem i myślę że w świetnym stanie. 

post-65449-0-04831500-1414435765_thumb.jpg

post-65449-0-76393400-1414435773_thumb.jpg

post-65449-0-67018100-1414435781_thumb.jpg

Super - jakby sie znudzil, to chetnie kupie - miej mnie w swojej pamieci B):)

Edited by artme

Na allegroszu pojawiła się niezła gratka (oferta nr 4780236521) szkoda ,że trzeba brać wszyskie 36 szt !!!

Kolego four, kontrukcja bransolety jest inna niż w standardowych zegarkach. Byłem z tym u 3 różnych zegarmistrzów i najstarszy z nich (wiedział co trzyma w ręku) powiedział, że ingerencja obejmie bezpowrotną zmianę w bransolecie czego odradzał. Przepiął na klamrze i na tym się skończyło. Chyba, że wiesz coś czego ja nie wiem...

Fajne te Unitry, też zalazłem w swoich szpargałach coś takiego:

JyuChqP.jpg

esmEIbW.jpg

Kolego four, kontrukcja bransolety jest inna niż w standardowych zegarkach. Byłem z tym u 3 różnych zegarmistrzów i najstarszy z nich (wiedział co trzyma w ręku) powiedział, że ingerencja obejmie bezpowrotną zmianę w bransolecie czego odradzał. Przepiął na klamrze i na tym się skończyło. Chyba, że wiesz coś czego ja nie wiem...

przygladam sie twojej bransolecie i faktycznie jest inna niż moja - ja mam taka jak w zegarku kolegi rekiniasty. być moze twoja nie daje się zmniejszyć w ten banalny sposób jak w naaszych egzemplarzach

Rekiniasty ma chyba damską bransoletę która jest węższa, aczkolwiek konstrukcja wydaje się podobna... W przypadku Twojego egzemplarza wydaje mi się podobnie.

Z tego co czytałem to męskie były nastawiane magnesem, a damskie bocznymi przyciskami + różnica w szerokości bransolety.

Edited by wazzabii

Rekiniasty ma chyba damską bransoletę która jest węższa, aczkolwiek konstrukcja wydaje się podobna... W przypadku Twojego egzemplarza wydaje mi się podobnie.

Z tego co czytałem to męskie były nastawiane magnesem, a damskie bocznymi przyciskami + różnica w szerokości bransolety.

Co damskie kto damskie, no chyba Ty  :P

Mój jest nastawiany magnesem i bransoletę też ma z magnesem, szeroką przy uszach i zwężającą się przy zapięciu.

"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

Omega Speedmaster Co-Axial

Eheheh bez urazy ale sam zobacz że segmenty Twojej trochę różnią się rozmiarem od mojej. Może to spowodowane rożnym okresem w produkcji. Sama kieszonka na magnes tez wydaje się inna.

Mi to wygląda jakbyś w swoim zegarku miał bransoletę stosowaną w Poljotach.

Zauważ różnicę w maskownicach teleskopów.

"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

Omega Speedmaster Co-Axial