Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

chronos24.pl Test: ROLEX Submariner

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam lubię swoją piątkę, ale drugi raz bym nie zapłacił 600 euro za ten telefon. Moim zdaniem przewartościowany. Zastanowie się dwa razy, zanim kupię nową generację Iphona. Wkurza mnie najbardziej słaby zasięg Wifi... To w czwórce i trójce miałem lepszy.

 

Rownież przepraszam za ot. :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się kupować rzeczy (telefon,auto) po "liftingu", unikam w ten sposób po pierwsze przepłacania a po drugie chorób wieku dziecięcego. Jest tylko jeden minus - nigdy nie jestem "up to date" :(;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze jestem glownym (zazwyczaj) offtopowcem, to tym razem proponuje zakonczyc temat telefonow w temacie o Rolexie.

No, chyba ze bedzie jakis o VC - to tam sobie popiszemy o Apple, chociaz nie wiadomo, czy to nie bylaby degradacja dla tej tworczej i luksusowej marki... :D


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mimo, ze jestem glownym (zazwyczaj) offtopowcem, to tym razem proponuje zakonczyc temat telefonow w temacie o Rolexie.

No, chyba ze bedzie jakis o VC - to tam sobie popiszemy o Apple, chociaz nie wiadomo, czy to nie bylaby degradacja dla tej tworczej i luksusowej marki... :D

 

Apple to nie tylko iPhone. To nawet nie jest DNA firmy. Popracuj na komputerach Apple i wtedy wrócimy do rozmowy, bo jak na razie to chyba nie wiesz o co mi chodzi.

 

bateria w tym dziadowskim iphone4s trzyma 5h...

 

Przynajmniej korzystasz. W moim BB 9900 bateria się wyczerpuje choć telefon leży wyłączony :P. No ale to temat o Roleksie. Każdy z nas zapewne pozostanie przy swoim zdaniu, bo tak jest przy każdej dyskusji na temat tej wysoko budżetowej masówki. Jedni będą nobilitować tego średniaka ponad miarę, a drudzy udowadniać im, że piszą bzdury, bo tak naprawdę Rolex to zegarkowy średniak. Reszta to dorabianie ideologii uzasadniającej pomysł wywalenia niemałej kasy na przeciętniaka. Zegarmistrzowsko Omega na kalibrze 8500 ma do zaoferowania więcej. No ale żyjemy w wolnym kraju i nikt nikomu nie zabroni wydawania kasy na co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Apple to można porównać minimum do Jaeger-LeCoultre choć i tak zastanawiam się czy to nie byłoby za mało :). Vacheron Constantin byłby bardziej adekwatny :D.

 

Mariusz, proszę Cię przestań już, bo to porównanie nie jest nawet śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, proszę Cię przestań już, bo to porównanie nie jest nawet śmieszne.

 

Czyli że Vacheron za cienki ? :lol:. Cholera... też się nad tym zastanawiałem. To może Patek Philippe... chociażby :ph34r:;).

 

A teraz już poważnie... dyskusja ta już dawno temu została sprowadzona do tak absurdalnych argumentów, że lepiej to wszystko wyśmiać niż się kłócić. Na temat Roleksa NIE DA SIĘ rozmawiać rzeczono. Za dużo emocji, a fani rzeczonego producenta odrzucają najbardziej oczywiste argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo iż Rolex zaczerpnął wiele od innych i zawsze stawiał na reklamę przede wszystkim uważam Rolexa za znakomity zegarek podobnie suba jak też SD i DS, bawiłem się wiele razy, SD miałem dwa dni i też się bawiłem, niedługo zapewne i u mnie zagości na stałe.

Wiem na pewno, że inne podejście jest jak się zegarka nie ma na własność a tylko jest dany do zabawy, inne gdy jest Twój.

Uważam Rolexa za znakomitą firmę i mistrza marketingu nie licząc Panerai i na pewno z chęcią będę widział te zegarki u siebie.

Przed chwilą obejrzałem Pokłosie i tak się zastanawiam czy aby na pewno historia nie ma dzisiaj żadnego znaczenia...

EDIT: co do DS to proporcje są kompromisem pomiędzy WR i rozmiarami koperty a wygodą noszenia (czytaj cienką i lekką bransoletą), podobne proporcje miał choćby IWC Aqua 2000 GST - bardzo delikatna bransoleta zwężana dla wygody i masywna gruba koperta z wciskanym bezelem - to się nazywa kompromis, choć nie dla wszystkich może być on zrozumiały.

Podobnie jak zwężanie bransolet czy pasków przy zapięciu dla wygody nosiciela.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple to nie tylko iPhone. To nawet nie jest DNA firmy. Popracuj na komputerach Apple i wtedy wrócimy do rozmowy, bo jak na razie to chyba nie wiesz o co mi chodzi.

Wole pracowac na PC - do KAZDEGO mojego zastosowania jest lepszy od Apple o dlugosc.

Wczesniej ktos (Ty?) wspomnial o telefonie - stad ja o nim rowniez wspominam.

Zanim cos mi zarzucisz, przeczytaj dokladnie.

Reszta to dorabianie ideologii uzasadniającej pomysł wywalenia niemałej kasy na przeciętniaka.

Idealny przyklad w odniesieniu do Apple (wszystkiego), chociaz ciezko nie przyznac, ze inne firmy zobaczyly, ze mozna kroic frajerow i dostosowuja sie z cenami.

Znow pewne zastrzezenie: sam korzystam z iPada i jestem mega zadowolony. Tyle, ze jako zabawki.

Zegarmistrzowsko Omega na kalibrze 8500 ma do zaoferowania więcej.

Jakies konkrety?

Najlepiej podane w taki sposob, zeby laik, taki jak ja, mogl sie czegos dowiedziec, prosze.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobnie jak zwężanie bransolet czy pasków przy zapięciu dla wygody nosiciela.

Na przyklad dla mnie.

Gdy zobaczylem to na wlasne oczy, to byla to dla mnie komedia, szczegolnie przy bransolecie Navitimera...

Ale gdy zanabylem i ponosilem, to chyba zrozumialem w czym rzecz - to jest MEGA wygodne!

Ale ciagle nie moge sie przyzwyczaic do takiej wielkosci i lekkosci calej konstrukcji.

 

 

Czy jest jakas inna marka, ktora wzbudza tyle zainteresowania/kontrowersji, co Rolex?

Chyba nie ma.

I to pewnie ogromnie podnosi popularnosc tej marki.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czyli że Vacheron za cienki ? :lol:. Cholera... też się nad tym zastanawiałem. To może Patek Philippe... chociażby :ph34r:;).

 

Jeśli masz na myśli tego kulawego Vacherona, którego pokazywałeś dawno, dawno temu (dwie kreski indeksu godziny "12" nałożone nierówno) to fakt, może sobie iPhone być takim Vacheronem. Na pewno nie Rolexem, bo pomimo, że to pod względem wielkiego zegarmistrzowstwa żadna rewelacja, dla mnie to kwintesencja jakości i solidności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wole pracowac na PC - do KAZDEGO mojego zastosowania jest lepszy od Apple o dlugosc.

 

Rozumiem, że to opinia wyrażona w oparciu o własne doświadczenia. Ile komputerów Apple do tej pory miałeś ?.

 

Jakies konkrety?

Najlepiej podane w taki sposob, zeby laik, taki jak ja, mogl sie czegos dowiedziec, prosze.

 

Nie każ mi wyważać otwartych drzwi. Na temat 8500 powstało już tyle opracowań, że bez najmniejszego problemu je znajdziesz. Zresztą wystarczy rzut oka na zdjęcie mechanizmu, by natychmiast dostrzec atuty Omegi.

 

Jeśli masz na myśli tego kulawego Vacherona, którego pokazywałeś dawno, dawno temu (dwie kreski indeksu godziny "12" nałożone nierówno) to fakt, może sobie iPhone być takim Vacheronem. Na pewno nie Rolexem, bo pomimo, że to pod względem wielkiego zegarmistrzowstwa żadna rewelacja, dla mnie to kwintesencja jakości i solidności.

 

Jacek, nie pisz jak hejter :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mariusz, a przypomnij sobie jak pisałem do Ciebie z prośbą o pomoc bo nie mogłem sprawić, aby na iMacu działał mi net w domu. Działa na PC pod WinXP, pod Win7Pro, pod Linuxem Mintem, działa na notebooku pod WinXP Home. iMac za cholerę nie chciał współpracować. Miałem ten egzemplarz od kolegi dwa razy, za każdym to samo. Nie wspomnę o tym ile razy kolega odnosił do serwisu z powodu awarii matrycy, aż skończyła się gwarancja. Po tym fakcie Pan w serwisie poinformował kolegę, żeby się nie przejmował, że one wszystkie taka mają, że się wysypują po 4-5 latach. Napęd CD wysypał się po 2 latach. Dodam, że kolega jest wielkim fanem Apple. Ma iPoda, iPada, miał iMaca (sprzedałem go uszkodzonego w jego imieniu). Nie ma tylko iPhone, bo woli BlackBerry.

 

PS

 

Może warto wątek podzielić i przenieść dyskusję nie o Rolexie w inne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kwintesencja jakości i solidności.

 

Oraz wygody użytkowania, bo ta jest znakomita. Osobiście nie miałem wygodniejszego zegarka jak właśnie Rolex. Myśle, że to jest właśnie głównym atutem tych zegarków, przynajmniej w moim mniemaniu. Dodałbym jeszcze jakość bransolet jak i samego zapięcia, jak dla mnie majstersztyk i perfekcja. Obok bransolety Royal Oak, są to moim zdaniem najlepiej wykonane kajdany :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, a przypomnij sobie jak pisałem do Ciebie z prośbą o pomoc bo nie mogłem sprawić, aby na iMacu działał mi net w domu. Działa na PC pod WinXP, pod Win7Pro, pod Linuxem Mintem, działa na notebooku pod WinXP Home. iMac za cholerę nie chciał współpracować. Miałem ten egzemplarz od kolegi dwa razy, za każdym to samo. Nie wspomnę o tym ile razy kolega odnosił do serwisu z powodu awarii matrycy, aż skończyła się gwarancja. Po tym fakcie Pan w serwisie poinformował kolegę, żeby się nie przejmował, że one wszystkie taka mają, że się wysypują po 4-5 latach. Napęd CD wysypał się po 2 latach. Dodam, że kolega jest wielkim fanem Apple. Ma iPoda, iPada, miał iMaca (sprzedałem go uszkodzonego w jego imieniu). Nie ma tylko iPhone, bo woli BlackBerry.

 

Rozumiem Jacek. Ja nie mam tak negatywnych doświadczeń więc proszę pozwól mi uważać, że Apple to porządna firma. Okay ?. Poza tym, z szacunku dla roboty Łukasza nie gadajmy tu o komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no - czy jest tu administrator??? 2 czy 3 strony o Apple'u juz sie rozgrywaja w temacie o Rolku - moze jakas reakcja, bo czytac sie tego juz nie chce - piszcie sobie o tej wojence na PW plis :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie no - czy jest tu administrator??? 2 czy 3 strony o Apple'u juz sie rozgrywaja w temacie o Rolku - moze jakas reakcja, bo czytac sie tego juz nie chce - piszcie sobie o tej wojence na PW plis :wacko:

 

Pokaż mi na tym forum choć jeden ! temat o Roleksie, w którym masz normalną, rzeczową i merytoryczną dyskusję o zegarkach tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateria w tym dziadowskim iphone4s trzyma 5h...

10h bez problemu, non stop wifi, sporo rozmow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to opinia wyrażona w oparciu o własne doświadczenia. Ile komputerów Apple do tej pory miałeś ?.

 

 

 

Nie każ mi wyważać otwartych drzwi. Na temat 8500 powstało już tyle opracowań, że bez najmniejszego problemu je znajdziesz. Zresztą wystarczy rzut oka na zdjęcie mechanizmu, by natychmiast dostrzec atuty Omegi.

 

 

 

Jacek, nie pisz jak hejter :).

Nie mialem zadnego - myszka jest za trudna w obsludze.

 

Tak myslalem, ze nie bedziesz w stanie napisac nic poza frazesami - chociaz nie zakladam, ze nie znasz odpowiedzi.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zakończyć wątek wyższości Apple nad resztą świata proszę Was o konkretne porównanie dwóch kalibrów:

 

Rolex 3135

3135.jpg

 

vs

 

AP 3120

cal3120.jpg

 

 

Proszę o porównanie tylko i wyłącznie tych dwóch kalibrów. Zależy mi głównie na konkretnych dowodach, że pod względem zegarmistrzowskim jeden kaliber jest zdecydowanie lepszy od drugiego.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tak myslalem, ze nie bedziesz w stanie napisac nic poza frazesami - chociaz nie zakladam, ze nie znasz odpowiedzi.

 

A w czym masz problem ?. Idziesz do salonu, podchodzisz do fajnej laski i mówisz, że chcesz obejrzeć zegar Omegi na kalibrze 8500. Miła Pani wyjmuje zegarek z gabloty. Odwracasz czasomierz deklem do góry i co widzisz ?, dekorowanie znacznie lepsze i bogatsze niż w kalibrze Roleksa. Coś tam się rusza pod pełnym mostkiem... aha koło balansowe but what the f*ck ?, jakieś kurna czarne. Wpadło do pojemnika ze smołą ?. Czas na wyciągnięcie koronki. Patrzysz, a tam tajemnicze Si 14. Hmmm, coś kiedyś o tym słyszałem... telefon do nauczycielki chemii ze szkoły, może pomoże. Dzwonisz i słyszysz odpowiedź... to krzem !. Tablica Mendelejewa wisiała przed tobą na ścianie, ale ty wolałeś patrzyć w oczy Kasi niż na pierwiastki :). Czyli już wiesz, że w sekcji regulatora użyto krzemu. Wychwyt też jakiś dziwny... ach to współosiowa konstrukcja na bazie pomysłu Danielsa. Co tam dalej... Omega chwali się, że energia do przekładni i wychwytu śmiga z dwóch bębnów. Po cholerę im aż dwa bębny. Pytasz miłej pani z obsługi: proszę pani, dlaczego to to ma dwa bębny ?. Pani odpowiada: bo mechanizm ma ponad 60 godzin rezerwy chodu !. Energia dostarczana z dwóch bębnów ma ustabilizować zmienność momentu napędowego. Dzięki temu dopływ energii do regulatora będzie bardziej wyrównany co pozytywnie wpłynie na wielkość amplitudy koła balansowego. Wow, nie dość, że ładna kobieta to jeszcze kompetentna. Czyli Omega ma 60 godzin, a Rolex ile ma ?. Jakieś 50 godzin. Czyli znowu plus dla Omegi. Warto też zwrócić uwagę na lepszej jakości łożyskowanie wahnika w Omedze.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ftJZgg3-YUM

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Proszę o porównanie tylko i wyłącznie tych dwóch kalibrów. Zależy mi głównie na konkretnych dowodach, że pod względem zegarmistrzowskim jeden kaliber jest zdecydowanie lepszy od drugiego.

 

Gniewko, trzeba było zamiast AP wstawić jakąś ruską Mołnię :lol:. Wtedy Rolex miałby większe szanse.

 

monkeyfp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh, dzieki.

 

ps. nie ma w PL takich sprzedawczyn

ps.2 ciagle jakos mi to nie zaimponowalo... ;)

ps.3 bardzo chcialem PO na 8500, ale ze wzgledu na design


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniewko, trzeba było zamiast AP wstawić jakąś ruską Mołnię :lol:. Wtedy Rolex miałby większe szanse.

 

monkeyfp.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, dział "Jak wyglądamy..." to nie tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.