Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

170-1.

Noga 76

 

Tak nie za wiele..

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Jeffsy to dobry wybór. Dość kwadratowa rama, wielu w przypadku starszej Capry narzekało na długą podsiodłówkę (Jeffsy niby ma ok) i ogólną "wysokość" roweru. Trzeba by poszukać na 1enduro - Woojek też nie jest wysoki i zawsze zwraca uwagę na to, czy niżsi riderzy będą się dobrze czuli na konkretnym rowerze. W Treku wpasowaliby Cię na ramę 18.5 ale jesteś idealnie pomiędzy rozmiarami(17.5-18.5). Niby w takich wypadkach każą brać większy. Ja jestem na drugim końcu - pasowałby mi 18.5 ale domyślnie 19.5 jest na mnie i taki mam. Jeśli Fuel ex - z perspektywy budżetu - słaby czas bo jest teraz świeży model i nie będą chcieli dać rabatu. Ale po nowym roku można atakować bo oni myślami będą już przy nowym roczniku. Na Fuela 5 nie patrzyłbym, poprawili się względem poprzedniej wersji bo ma już myk-myka ale szkoda kasy wg mnie na niego. Targować Fuela 7

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup w styczniu...

W canyona to neuron wchodzi w grę. Co myślisz? Jak narazie l wybór dla mnie to jest. Osprzęt i geo.

Zobaczymy co będzie w styczniu.. Z dużym kołem miałem bity rok styczności na ht..

 

Co do treka, to z pewnością brał bym mniejszy. Bo mam nogę krótszą i to też dochodzi.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osprzętem Canyon wygrywa. W cenie Neurona 7 (i fuela 5) masz osprzęt z Fuela 7. Ale - ja bym wybrał treka ze względu na geo. Stopień mniej na główce ramy, mniejszy stack przy większym reach. Ogólnie patrząc po tabelach Treka i przenosząc te parametry na Canyona - wypada M. A spójrz na podsiodłówkę - w Canyonie S masz 440 gdzie w treku 17.5 (czyli mniejsza rama na Ciebie) masz 420mm. Ja nigdy nie miałem problemów z podsiodłówką, teraz mam mykmyka wypuszczonego na jakieś 80mm ale w teorii - im mniej tym lepiej

 

 

 

 

aaaaa i najważniejsza sprawa - w Canyonie jest opona 2.35 a Trek ładuje 2.6!

70687415_510256289791565_298193662184836

;)

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trek jest bardziej płaski. Canyon ma ten taki jakbym komin..

Napęd.. napęd zawsze można można wymienić, różnica duża nie jest. Jeździł by w opór.. najważniejsza rama.

Finalny wybór będzie i tak koło stycznia.

 

Z oponami racja.. ale to można zmienić małym kosztem :)

 

A koła?

Jak trekowe koła?

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gumiaste. Podobno. ogólnie wierzę ale ja w x-calibrze tylko koło zósemkowałem, w Domance kamienie nic im nie robią, w Fuelu szprychy chyba naciągali przy serwisie zerowym i tyle. Fakt, że teraz mniej jeżdżę i nie jestem hardcorowym riderem ale ja osobiście nie mogę narzekać. Wątpię żebyś był w stanie ubić te koła a jeśli kupisz Fuela 7 lub wyższego to będziesz mieć te same koła które ja mam. Być może te koła są zbyt liche na ostrzejszych riderów z wagą 90+. Moja waga się waha między 70-80kg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę 50...

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czym się przejmować. Tylko siły zbieraj na turlanie opon 2.6  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w Tarnowie dystrybutora treka..

Pójdę tam. Chociaż nie lubię tego sklepu za ich seriws.. naciągacze. Ale dystrybutor na miejscu. Oponka 2.6 to jest naprawdę w cholere. Ale za to klei. Kto wie, czy by 2.4 nie wleciało.

 

A jak z legendą pod tytułem " treki pękają" ? Ile w tym prawdy?

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może lokalna legenda w Twoim regionie. Nie widzę wysypu pękniętych treków tak jak to było kilka lat temu z Krossem czy śmiechy z Koną. Na forum jest jedno remedy po wymianie ramy - pęknięta podsiodłówka. Nicku nie pamiętam. Tak czy inaczej - działa gwarancja Treka i wleciała nowa rama. Sklep Treka z Częstochowy chyba na początku roku chwalił się historią jednego gościa - trek z przełomu lat 90/2000, pękła rama ale gość cały czas miał papiery na niego - jako, że jego model nie ma kontynuacji dostał model odpowiadający jego staremu Trekowi. Nie wiem czy Treki pękają, moje nie a nawet gdyby - nie ma strachu. Uszkodzeń mechanicznych nie liczę - tutaj żadna gwarancja nie działa i też raz linkowałem żale łebka na yt jak wydzwonił Sessionem w kamiory, w ramie zrobiła się dziura i płacz bo mu nie chcą dać nowej ramy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli urban legend.

A serwis gwarancyjny mają fakt, świetny.

 

Trzeba będzie iść do tarnowskiego dystrybutora treka.

 

Ale jakoś dalej jestem za neuronem. Chyba, że dostanę treka w dobrej cenie :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gdybym miał kupić fulla i gdyby wybór padł np. na Santę to miałbym okropny dylemat czy Tallboy czy Hightower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam, bo ostatnio nie śledzę wątku.

Jeździ ktoś z Was po singlach? Np w Świeradowie czy po Glacensis?

 

Ja chyba wczoraj zakończyłem mój sezon górski, pogoda była idealna.

 

post-37089-0-21448600-1569232846_thumb.jpg

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osprzetem to Santa taka se.. Ta niebieska

Ale to santa. Stąd cena.

I 120 vs 130 i brak myk myka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem w Szczyrku. Ogólnie kij w oko synoptykom, miało być słońce i +20. Pada i jest chyba z 12 stopni. Ale przynajmniej jest błoto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octane też w grę wchodzi.. Ale jakoś średnio mi się ich fule podobają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam, bo ostatnio nie śledzę wątku.

Jeździ ktoś z Was po singlach? Np w Świeradowie czy po Glacensis?

 

Ja chyba wczoraj zakończyłem mój sezon górski, pogoda była idealna.

 

attachicon.gifIMG_9964.jpg

 

 

Świeradów zawsze na rozpoczęcie i zakończenie sezonu letniego 

Musieliśmy się gdzieś mijać :D

Jeździliśmy od piątku do niedzieli a pogoda była petarda!

 

IMG-4111.jpg

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie kontrasty - po pierwszym przejeździe i po ósmym  ;)

71501445_3035904743146655_41276666503946

70969663_3035904823146647_64081351130826

71824350_3035904809813315_27857684960242

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

But Ci się odkleja na czubku od boku? Jakoś mało skoku ma ten Trek, tak przynajmniej wygląda na tym zdjęciu - to pewnie 120 czy 140? Sztycy lepiej w takich warunkach nie podnosić bo to pierwszy krok, żeby przestała odbijać, tylko często trudno się powstrzymać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.