Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

 Z Podlasia

IMG_4298.JPG

IMG_4299.JPG

IMG_4326.JPG

 

Żeby nie wrzucać tylko zdjęć tylko zdjęć ma pytanie: Będąc w dekatlkonie widziałem taśmy do naklejania wewnątrz opony, co ma zabezpieczyć przed przebiciem. Są dostępne w trzech szerokościach (szosa/cros/mtb). O wkładkach antyprzebiciowych do bezdętek słyszałem. Miał ktoś z tym styczność, co o tym sądzicie?

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie taśmy do systemu bezdętykowego jak się zagłębiałem w temat to się takie wkleja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te to chyba zwykłe taśmy obręczowe, coś pokręciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Jakiś czas temu pożegnałem się z Fizikiem i postawiłem na San Marco. Bardzo lekkie, choć twarde jak deska 🤪 Na szczęście od jakiegoś czasu nie potrzebuję już kanapy pod tyłkiem 😉

 

Czyli nic się nie zmieniło.

Całe szczęście ja mam w D siodelko.

Wrócimy do tematu jak z gaci sylikon wyciągniesz i powiesz to samo, że kanapy nie potrzebujesz.

Fajnie, że te znane firmy funkcjonują już od kilku dekad a  co do wyglądu może białe skomponuje się z tym słynnym  mostkiem ;)

P_20210819_203950.jpg

7 godzin temu, ecipeci napisał(-a):

Giant ma 9,3 kg

 

może i masz rację z tym fullem ale ja chyba uwielbiam sztywniaki :)

Yeti to będzie 29er?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, w najbliższym czasie nie planuję wyciąganie silikonu z gaci. Bo ja silikon mam tylko w sciągaczach nogawek, więc z punktu widzenia siodełka, nie ma to znaczenia 😉 A jeśli chodziło Ci o pieluchę, to jej też nie zamierzam się pozbywać. A jak się pozbędę, to oznacza, że przestaję jeździć, więc temat siodełka i tak stanie się bezprzedmiotowy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns
Jak zwykle subtelnie.

Zmieniając temat, ostatnio utrwala się trend całkowicie wewnętrznego prowadzenia linek w rowerach szosowych/szutrowych. Z czysto estetycznego punktu widzenia jestem za, zastanawia mnie jak to wygląda w praktyce. Zakładam, że serwis będzie droższy i nie każdy warsztat zechce się go podjąć, ale to chyba mniejszy problem. Czy takie przewody nie hałasują? Korekta położenia przedniej przerzutki w grupie mechanicznej chyba tylko przez naciągnięcie/poluzowanie linki, tylna ma przynajmniej śrubę baryłkową.

Ma ktoś już doświadczenia z użytkowania takiego roweru?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ecipeci napisał(-a):

29

 

Koniecznie pochwal sie po skończonym projekcie.

A śrubki będą w tytanie ? :P Ja bym zaszalał :)

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stierlitz napisał(-a):

@Burns
Jak zwykle subtelnie.

Zmieniając temat, ostatnio utrwala się trend całkowicie wewnętrznego prowadzenia linek w rowerach szosowych/szutrowych. Z czysto estetycznego punktu widzenia jestem za, zastanawia mnie jak to wygląda w praktyce. Zakładam, że serwis będzie droższy i nie każdy warsztat zechce się go podjąć, ale to chyba mniejszy problem. Czy takie przewody nie hałasują? Korekta położenia przedniej przerzutki w grupie mechanicznej chyba tylko przez naciągnięcie/poluzowanie linki, tylna ma przynajmniej śrubę baryłkową.

Ma ktoś już doświadczenia z użytkowania takiego roweru?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

Wymieniałem linki na nierdzewne szlifowane, wymiana może nieco bardziej kłopotliwa ale tragedii nie ma. Zwyczajnie otwiera się manetkę, obcina ten dzyndzel zabezpieczający i można coś wykombinować by do starej linki przyczepić jakoś nową (czasem jak tłusta to i taśma klejąca się ślizga, a koszulki termokurczliwe za duże rozmiary mają). No i by nie zgubić,tam w środku też często jest w ramie taki cieńszy niby pancerz. Ja w swoim rowerze skonstruowałem mini pudełko z cienkiego plastiku, które osłania wlot do pancerza w lince od przedniej przerzutki. A przecież z przedniego koła leci błoto na to jak durne.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gravelem co jakiś czas tez zdaża mi się jeżdzić. Choć aktualnie to z mojej perspektywy jazdy "awaryjne", kiedy nie mogę jeździć szosą. Ostatnia taka sytuacja związana była z tym, że pękła mi obejma sztycy podsiodłowej w Bianchi. Część w zasadzie nie do dostania. Ostatecznie trzeba to było zamawiać bezpośrednio w centrali Bianchi. Byłem w takiej desperacji, że zdecydowałem sié nawet na druk 3D tego elementu, ale niestety, taki element nie spełnia swojej roli... 

 

IMG_20210713_184344-01.jpeg

IMG_20210711_102450-01.jpeg

IMG_20210711_100632-01.jpeg

IMG_20210710_125846-01.jpeg

IMG_20210710_130201-01.jpeg

IMG_20210710_130945-01.jpeg

IMG_20210706_130532-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za odkrycie Ameryki, że części wymyślone i zrobione u / dla producenta roweru będą dostępne tylko u niego. Pytanie tylko jakie ma podejście do takiej sprawy, czy poda na złotej tacy, czy wolałby żebyś część kupił najlepiej z całą ramą za miliony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem Twoją logikę, bo to TYLKO to chyba jednak nie jest standard. Wydawało mi się, że tak jak mogę iść do sklepu rowerowego i nabyć oponę, dętkę czy element osprzętu, to tak samo będzie z tą obejmą. A nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Nie bardzo rozumiem Twoją logikę, bo to TYLKO to chyba jednak nie jest standard. Wydawało mi się, że tak jak mogę iść do sklepu rowerowego i nabyć oponę, dętkę czy element osprzętu, to tak samo będzie z tą obejmą. A nie było. 

w salonie Rolka kupisz bezel do Omegi? Przecież jedne i drugie to zegarek.

 Nie żebym bronił takiej logiki ale wszędzie producenci stosują zabiegi, żeby uwiązać u siebie klienta. Na przykładzie samochodów - są części zamienne produkowane przez innych producentów ale są też części dostępne tylko u pierwszego dostawcy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

@zegarkowo_rowerowo Rafał, co to za skansen kolejowy ?

I ta makieta Łosia ? Dziwne :huh:

 

To pierwsze to stara zajezdnia tramwajowa na Brusie, dziś już nieczynna, na granicy Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego. 

To drugie to faktycznie makieta Łosia, dla upamiętnienia miejsca, w którym w pierwszych dniach wojny (4 września 1939 r.) rozbił się Łoś (nr boczny 72.16) zestrzelony przez BF109D. Makieta jest w lesie niedaleko miejscowości Dłutówek. 

Czasami znajduję takie miejsca i odwiedzam je 😉

Edytowane przez zegarkowo_rowerowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

To pierwsze to stara zajezdnia tramwajowa na Brusie, dziś już nieeczynna, na granicy Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego. 

To drugie to faktycznie makieta Łosia, dla upamiętnienia miejsca, w którym w pierwszych dniach wojny (4 września 1939 r.) rozbił się Łoś (nr boczny 72.16) zestrzelony przez BF109D. Makieta jest w lesie niedaleko miejscowości Dłutówek. 

Czasami znajduję takie miejsca i odwiedzam je 😉

Klimatyczne miejsca :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Klimatyczne miejsca :wub:

 

To prawda 😉 Łosia "odwiedzałem" po raz drugi, w czasie, gdy nie mogłem jeździć szosą. I tym razem było o tyle spoko, że nie padało. Za pierwszym razem przez cały czas lało, więc na koniec trzeba było z butów wodę wylewać 😁 Łoś jest jakieś 30 km ode mnie. Makieta jest naturalnych wymiarów, a przy okazji są tam tablice upamiętniające to "lądowanie". 

Edytowane przez zegarkowo_rowerowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, opaska na serducho monitorująca puls połączy się z telefonem tylko jak telefon ma ant+ czy można też przez jakąś apke? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Nie bardzo rozumiem Twoją logikę, bo to TYLKO to chyba jednak nie jest standard. Wydawało mi się, że tak jak mogę iść do sklepu rowerowego i nabyć oponę, dętkę czy element osprzętu, to tak samo będzie z tą obejmą. A nie było. 

U mnie Bianchi leży w Delikatesach Centrum między bułkami a bananami, a części do tej marki obok płynu do naczyń.

A poważnie popatrz na nietypowy ksztalt tej obejmy i porównaj z tą z gravela - będzie łatwiej zrozumieć czemu nie pasuje i nie da się przełożyć. Ciesz się, że nie zintegrowali tego z ramą. Nie jest przypadkiem tak, że sztyca też jest nietypowa zrobiona przez Bianchi ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, darekmp3 napisał(-a):

Opaski HR mają przeważnie ANT+ i BL LE do połączenia z telefonem. 

Czyli co wystarczy kupić dobra opaskę i wszystko? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Magene

- Garmin Pro pojawia się w promkach za 300

- Decathlonowa

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.