Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

dobra Panowie super to wyszło;) Pan Kierownik musi teraz tylko podać dane gdzie wpłacać zaliczki i działamy. Wszystkim którzy pomagali w projekcie serdecznie dziękuje i gratuluje-odwaliliście kawał dobrej roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może grafik z fabryki przetestuje też taką wersję. To się może sprawdzić nie tylko optycznie al i praktycznie.

chronoo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh. Nie nadążam za tematem. Ale do rzeczy. Takie rozwiązanie zmniejsza dyskomfort rozstawu tarcz chronografu. Czy ten render jest dopasowany proporcjami do mechanizmu? Jeśli tak to wszytko ok.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miszcze - ale limitacja nie jest 150, bo jak zrozumiałem 150 leci do QV + 150 dla reszty = 300... To czemu 150 ma być pomarańczowe???????? :huh:

 

Poza tym coś jest nie tak z podziałką tacho - raz jest gęściej raz rzadziej. Trzeba to jakoś unormować bo głupio wygląda... Wg mnie tak od 120 indeksy wystarcza tylko przy liczbach, reszta przeszkadza. Zagęścić od 63 tak jak między 90 a 110. Teraz jest jakaś dysproporcja dziwna która chyba z niczego nie wynika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miszcze - ale limitacja nie jest 150, bo jak zrozumiałem 150 leci do QV + 150 dla reszty = 300... To czemu 150 ma być pomarańczowe???????? :huh:

pozostale 150 ma byc w innym zestawieniu kolorystycznym i bedzie dostepne w sklepie QV za wieksza kase. Niestety, QV chyba nie chce zdradzic w jakich kolorach bede pozostale zegarki ;)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym coś jest nie tak z podziałką tacho - raz jest gęściej raz rzadziej. Trzeba to jakoś unormować bo głupio wygląda... Wg mnie tak od 120 indeksy wystarcza tylko przy liczbach, reszta przeszkadza. Zagęścić od 63 tak jak między 90 a 110. Teraz jest jakaś dysproporcja dziwna która chyba z niczego nie wynika...

http://zegarkiclub.p...518-tachymeter/

 

http://horologyzone.com/watch/watch-school/tachymeter.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostale 150 ma byc w innym zestawieniu kolorystycznym i bedzie dostepne w sklepie QV za wieksza kase. Niestety, QV chyba nie chce zdradzic w jakich kolorach bede pozostale zegarki ;)

A myślałem że wszystkie jednakie mają być. Jak tak to OK.

Co z tacho? Tylko mi się wydaje że indeksy są dziwnie zagęszczone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym coś jest nie tak z podziałką tacho - raz jest gęściej raz rzadziej. Trzeba to jakoś unormować bo głupio wygląda... Wg mnie tak od 120 indeksy wystarcza tylko przy liczbach, reszta przeszkadza. Zagęścić od 63 tak jak między 90 a 110. Teraz jest jakaś dysproporcja dziwna która chyba z niczego nie wynika...

 

No właśnie wynika z czegoś :D

 

[edit]

Burns 2 posty wyżej podaje Ci odnośniki do wyjaśnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz to się czuję obrażony :angry: Wiem do czego tacho służy, ale na żadnym moim tacho w zegarku nie miałem tak dziwnej podziałki. Nie podoba mi się i zauważam tylko fakt. Zwykle jest gęstsza w okolicy najczęściej mierzonych prędkości, czyli w tym zegarki będzie to 90-110. Lepiej to wygląda jak gęstość indeksów maleje wraz ze wskazaniem prędkości zaczynając od tych 60 paru. Takie jest moje zdanie, ale widzę, że tylko moje więc się kłócić nie będę. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jest moje zdanie, ale widzę, że tylko moje więc się kłócić nie będę. <_<

Nie tylko Twoje, też mi się nie podoba taki bajzel z kreskami na tacho i moim zdaniem trzeba by to ujednolicić jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym googlaniu widzę, że podziałka jest wzięta z Autavi, ale przy okazji popatrzyłem sobie na podziałki w innych zegarkach i do tej z projektu nie jestem ciągle przekonany. Ale to marginalny problem dopóki 150 osób nie wyrazi niezadowolenia z takiej indeksacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tak jest bardziej "użytkowo", są zaznaczone jedności od 60 do 110, bo po prostu się da to zrobić i łatwiej wtedy odczytać wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ludzi chce pare sztuk wiec 150 bedzie malo (kazdy mogl oddac jeden glos a widac ze sa duze checi na ten zegarek u forumowiczow). Wychodzi na to ze w chwili zapisow kto pierwszy ten bedzie lepszy a nie kazdy ma mozliwosc sledzenia przez 24h forum. Moze zwiekszyc limitacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym googlaniu widzę, że podziałka jest wzięta z Autavi, ale przy okazji popatrzyłem sobie na podziałki w innych zegarkach i do tej z projektu nie jestem ciągle przekonany. Ale to marginalny problem dopóki 150 osób nie wyrazi niezadowolenia z takiej indeksacji :)

 

Podziałka jest ok. W casio jest jeszcze gęściej. A właśnie do 110 jest gęsto bo wtedy łatwiej odczytać pomiar.

Tak jak już kilka osób pisało trzeba poprawić czionki na subtarczach tak jak na tacho. No i trzeba się zastanowić z przyciskami chrono na tarczy czy te wgłębienia nie będą przeszkadzały.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo teraz na przykład osoby, które na pierwszych stronach wyraziły chęć i są od początku na TAK mogą się nie załapać, a załapią się przypadkowe osoby, ktore na temat trafiły np dziś. To było by bardzo nie fajnie. Ale na pewno się ten problem rozwiąże. Może 200 zamiast 150? Będzie chyba tylko korzystniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. Na początku zawsze się wszyscy deklarują a potem okazuje się, że nić z tego. Kierownictwo otworzy listę zapisami oraz z danymi do wpłaty, będzie termin wpłat i zobaczymy. myślę, że ze zwiększeniem limitacji nie będzie problemu a pewnie nawet wpłynie to na cenę finalną. Mam rację Kierowniku;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cenę nie wpłynie bo dla Chińczyka 150 czy 250 to jedna cena.

Panowie spokojnie, być może zwiększy się nieco limitację jakby dramatycznie zwiększyła się ilość chętnych. Ale pamiętajcie że będzie także 150sztuk w innej kolorystyce ( także powinna się wam spodobać ) więc bez Paniki.

 

Rozmawiam z 3ma fabrykami i muszę wyłonić producenta a to nie jest łątwe i na wybór mają wpływ różne czynniki i warunki. Więc zanim zaczniemy zbierać wpłaty to z tydzień minie jak nie lepiej. Co nagle to po diable.

 

Będę się domagał aby Chińczyk wysłał mi sampla zegarka który robi dla Niemieckiego klienta....za to także muszę zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez aklamację akceptuję każdy projekt, bo mnie się generalnie podoba:) i potwierdzam dalej zakup 2 szt

 

pozdro


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest słuszna koncepcja-spokojnie czekamy i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tachymetru, to moim zdaniem jest ok i nic bym nie ruszał.

 

Natomiast, rzeczywiście może się okazać, że limitacja będzie za mała - sam chcę kupić dwa opracowane w tym wątku. Nie zmieniałbym jednak w tym momencie pierwotnie poczynionych ustaleń, bo po pierwsze od głosu na tak do zapłaty (nawet mniejszej kwoty) jest długa droga, a po drugie zwróćcie uwagę, że wielu zadeklarowanych chętnych to nowi forumowicze i może się okazać, że jednak ktoś się rozmyśli. Jeśli natomiast na etapie wpłat zaliczki będzie problem ze zbyt małą limitacją, to nie wydaje mi się, żeby zleceniobiorca nie zgodził się na wyprodukowanie dodatkowych zegarków :) Natomiast, data otwarcia listy, zapisów itd. powinna być podana z góry z wyprzedzeniem, żeby było uczciwie wobec wszystkich. Wtedy każdy będzie mógł się tak zorganizować, żeby w chwili otwarcia zapisać się i niczego nie przegapić. Co Wy o tym myślicie?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najpierw powinniśmy się zapisywać na 1 zegarek, a na dalsze jak będą wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk pyta się mnie jaki ten szafir ma być bo cena zalezy od jego parametrów, grubości, wypukłości itd.

Może zrobić płaskie ale takie z wystającą lekko krawędzią ? Będzie wyglądało jak stary hesalit :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że trzeba to jakoś określic. Jak ktos juz pisał, uczestnicze w tym od początku ale np. w weekend nie będę miał dostępu do kompa. Co jeśli jednak się okaże, że w tym czasie będa zapisy i zapisze sie te 150 osób ( bez względu na to jak potoczy się to dalej, czy potem się wywiążą z deklaracji w kupią zegarek) bo na ten moment ja zostanę na lodzie :( A tak nie powinno być.

Więc wg mnie jeżeli już ktoś jest zdecydowany już teraz na podstawie tej propozycji to powinien mieć prawo to przyklepać. Niniejszym ja to czynie - potwierdzam, że na 100 procent biorę 1 sztukę. Aha, jeżeli limita będzie 150 sztuk to ja poproszę nr 150 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk pyta się mnie jaki ten szafir ma być bo cena zalezy od jego parametrów, grubości, wypukłości itd.

Może zrobić płaskie ale takie z wystającą lekko krawędzią ? Będzie wyglądało jak stary hesalit :-)

 

Ja uważam, że powinno być płaskie. Jeśli będzie do tego nieznacznie wystawało, to dla mnie ok.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.