Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Gratuluję Suba! To pierwszy Rolex w kolekcji? 

Dziękuję! Obecnie mam 2 (jeszcze polara mam), a to mój 3 w ogóle. No i żona ma jednego. Powoli zbieram, kiedyś nie chciało mi się czekać na batmana 8 miesięcy czy hulka 2 lata, a gmt czarny od ręki nie wydawał się aż tak atrakcyjny... Błędy młodości. Już jestem cierpliwy i może kiedyś chociaż nawiąże do Twojej kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wieloryb napisał(-a):

No to teraz handlarze się na kajdany rzucą😆... I hop na chrono po 20 patoli... 

Niech próbują kupić. Zobaczymy, czy uda im się zapisać. 🙃

1 minutę temu, Mihhau napisał(-a):

Dziękuję! Obecnie mam 2 (jeszcze polara mam), a to mój 3 w ogóle. No i żona ma jednego. Powoli zbieram, kiedyś nie chciało mi się czekać na batmana 8 miesięcy czy hulka 2 lata, a gmt czarny od ręki nie wydawał się aż tak atrakcyjny... Błędy młodości. Już jestem cierpliwy i może kiedyś chociaż nawiąże do Twojej kolekcji :)

Każdy popełnia jakieś błędy. Powodzenia w kompletowaniu kolekcji R życzę! 😊


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

No i po paru miesiącach oczekiwania dotarła nowa bransoleta do Pepsi. default_smile.png

09bd747c45b6b8a05f4dce370ac74098.jpg

na bransolety tez trzeba czekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, robol1 napisał(-a):

na bransolety tez trzeba czekac?

A widziałeś kiedykolwiek bransoletę do Roleksa dostępną od ręki u AD?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolexa nie, ale u konkurencji kupowałem od ręki w butiku. No ale to dobrze, że się czeka. Jak się nie czekało na Rolexy to ludzie nie chcieli kupować i zbierać. 😂
Pomijam garstkę pasjonatów z tamtych czasów, przed 2018 mniej więcej. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przed ceramiką były od ręki, no ale to nie ten prestiż. Teraz poczeka się 2 lata, uprzednio dostając odpowiednie pozwolenie na zakup to człowiek bardziej doceni.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy, którzy potrafią tylko użalać się nad sobą w tym smutnym jak pi*zda kraju, wspominając czasy, kiedy wszystko na półkach było dostępne do ręki. Ale to już było, i nie wróci więcej... ;) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróci, wróci. Jeszcze rabaty będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do tego czasu będą pierdzieć w stołek i wspominać lepsze czasy, oraz utracone na wyciągnięcie ręki bezpowrotnie zakupowe szanse. 
Prawdziwi pasjonaci... :rolleyes:

15d2f0d2964df4ffa75f2c477a5ac0a5.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, mogę wiedzieć ile ta bransa wyszła i czy działają punkty? Mi w punktach w ogóle odmówiono zamówienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję! Obecnie mam 2 (jeszcze polara mam), a to mój 3 w ogóle. No i żona ma jednego. Powoli zbieram, kiedyś nie chciało mi się czekać na batmana 8 miesięcy czy hulka 2 lata, a gmt czarny od ręki nie wydawał się aż tak atrakcyjny... Błędy młodości. Już jestem cierpliwy i może kiedyś chociaż nawiąże do Twojej kolekcji

To ja dokładnie tak samo, i też żałuję że nie wziąłem czarnego GMT jak byłem w salonie bo leżał od ręki a Batman byłby wtedy za 4 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 4 tygodnie to jakiś świeży pracownik musiał palnąć. W 2014-2017 standardowo podawali termin około 3 miesiące czy to na Suba czy na DJ. Zdarzały się czasami wcześniejsze odbiory np. po 2 tygodniach, ale nie było to standardem a wynikiem  niewiedzy o zawartości dostaw i decyzyjnością na poziomie salonu.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje cykle, gospodarka, dobra, rynki giełdowe, surowce itd itp.. Rolexy też wrócą do sytuacji sprzed covid, kwestia czasu, oczywiście bliżej nieokreślonego, może to być rok lub dekada. Jak ktoś twierdzi np. że tanio to już było( w jakimkolwiek sektorze chociażby budowlanka czy dobra luksusowe), albo kolejki na wszystko będą zawsze, to znaczy że nie wyciąga wniosków z historii. Mówię oczywiście w ujęciu "siły nabywczej" a nie nominalnym, bo nominalnie z czasem zawsze wszystko rośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, memento mori napisał(-a):

Te 4 tygodnie to jakiś świeży pracownik musiał palnąć. W 2014-2017 standardowo podawali termin około 3 miesiące czy to na Suba czy na DJ. Zdarzały się czasami wcześniejsze odbiory np. po 2 tygodniach, ale nie było to standardem a wynikiem  niewiedzy o zawartości dostaw i decyzyjnością na poziomie salonu.

 

W 2017 w miejscowościach turystycznych za granicą Suby była na wystawach od ręki do wzięcia. Jak kupowałem Exa w styczniu 2019 to na Suba mówili 3 miesiące, na Sub date 9 miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te 4 tygodnie to jakiś świeży pracownik musiał palnąć. W 2014-2017 standardowo podawali termin około 3 miesiące czy to na Suba czy na DJ. Zdarzały się czasami wcześniejsze odbiory np. po 2 tygodniach, ale nie było to standardem a wynikiem  niewiedzy o zawartości dostaw i decyzyjnością na poziomie salonu.

Wydaje mi się że to był 2017, byłem wtedy w Warszawie na koncercie Stinga na Torwarze i zajrzałem do salonów Rolexa i Omegi na placu 3 Krzyży. Czarny GMT był od ręki, Batman 4-6 tygodni ale nie planowałem wtedy zakupu, nie pamiętam co jeszcze leżało bo zaglądałem tylko z ciekawości, we Wrocławiu nie ma do tej pory salonu więc oglądać i zamawiać trzeba gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

Te 4 tygodnie to jakiś świeży pracownik musiał palnąć. W 2014-2017 standardowo podawali termin około 3 miesiące czy to na Suba czy na DJ. Zdarzały się czasami wcześniejsze odbiory np. po 2 tygodniach, ale nie było to standardem a wynikiem  niewiedzy o zawartości dostaw i decyzyjnością na poziomie salonu.

W 2017 kupiłem od ręki czarnego GMT II na lotnisku Chopina. W 2018 od ręki leżały na półce jeszcze niebieski Milgauss i Sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiedz lepiej jak nie kupiłeś Sky😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, beniowski napisał(-a):

W 2017 kupiłem od ręki czarnego GMT II na lotnisku Chopina. W 2018 od ręki leżały na półce jeszcze niebieski Milgauss i Sub.

W 2017 wszedłeś i od ręki kupiłeś? Widać z tego, że jesteś prawdziwym miłośnikiem, a nie jakimś tak gawędziarzem. Ty będziesz mógł pokazać wnukom swój zegarek, a inni będą opowiadać bez końca o pysznych lodach, które lizali przez szybę. ;)  

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co w tym dziwnego? Chciałem kupić Rolexa, akurat gdzieś leciałem, to wszedłem i kupiłem. Wcześniej już wiedziałem jakie mnie modele interesują.

 

Moja żona za to po prostu kupiła, bo zobaczyła w gablocie i się jej spodobał. Weszła i kupiła, bez wcześniej rozpisanego planu. 

35 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Opowiedz lepiej jak nie kupiłeś Sky😁

Sky nie kupiłem, bo mi się nie chciało czekać 2 lata. Ja, jak coś chcę, to od razu, nie lubię czekać. I jakkolwiek żałuję że ze Sky-Dwellera zrezygnowałem, to tylko w sumie zegarek: nie ma się co tak nakręcać. Jest to jest, nie ma to nie ma. Nie będzie tego modelu, to będzie inny. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, beniowski napisał(-a):

No a co w tym dziwnego? Chciałem kupić Rolexa, akurat gdzieś leciałem, to wszedłem i kupiłem.

 

Całkowicie naturalny odruch. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że my jesteśmy w klubie miłośników zegarów i zegarków, ale ja już za stary jestem żeby się ekscytować procesem zakupu zegarka. Jest coś dostępne: ekstra, jeśli mam środki mi się podoba, kupuję i biorę. Jeśli zaś mnie nie stać, to nawet o danym zakupie nie myślę. 
 

Jeśli zaś trzeba odstać swoje jak za komuny, to mi się nie chce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo nie chcieć stać w kolejce, Twój cyrk - Twoje małpy. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Masz prawo nie chcieć stać w kolejce, Twój cyrk - Twoje małpy. ;)

Będzie o jeden zegarek więcej dla chętnych.

 

Btw, wczoraj rozmawiałem długo (brat mnie poprosił) z gościem który chce kupić Rolexa: facet niby coś tam klepał o tym że się zegarkami interesuje, takie bla bla bla. Opowiadam o modelach, mechanizmach, rozwiązaniach technicznych, ale widzę że słucha jednym uchem. Mówię mu, na na rynku pierwotnym praktycznie nie ma szans, chyba że uda mu się zapisać, ale wtedy musi czekać i ów okres może być długi. On że niby ok, pojedzie do AD, popyta i spróbuje zapisu. Mówię mu o alternatywach: Tudorze, Omedze, że dostępne od ręki itp. Facet mi mówi, że niby ok, ale on jeździ Mercedesem, więc prestiżowo to jednak on Rolexa musi mieć (sic!). A potem mnie pyta, jak to tak można nosić Rolka na co dzień, przecież to inwestycja? I wtedy zrozumiałem, że ta rozmowa nie ma sensu. I takie właśnie podejście powoduje że odechciewa mi się czekać na modele tej firmy, wśród owych „inwestorów”. Każdy ma swoje motywy, intencje i sposób wydawania pieniędzy. Jeśli chce inwestować w zegarki, proszę bardzo: nie mój cyrk, nie moje małpy. Ja jednak z tego cyrku się wypisałem.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

No i po paru miesiącach oczekiwania dotarła nowa bransoleta do Pepsi. default_smile.png

09bd747c45b6b8a05f4dce370ac74098.jpg

Pokaż na Pepsi. 

Do Batmana również pasuje


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.