Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Masz kompas? Przyłóż do niego zegarek i upewnij się, że igła się nie rusza. Chcociaż namagensowanie zwykle przyspiesza zegarek. 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się namagnesował to odchyłki by były w dziesiątkach sekund albo minutach.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może te parę godzin wieczorem w domu to za krótko, aby dobrze naciągnąć sprężynę. Większość dnia na łapie siedzi zielona nowalijka. Zabiorę go jutro do pracy i poobserwuję, czy tendencja się utrzyma. Dzisiaj pierwszy raz nakręciłem go koronką. W ciągu ostatnich dwóch godzin zgubił kolejne 0,5s. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz w nowych werkach (32xx) to się zdarza, szczególnie jak sprężyna nie jest porządnie dokręcona. Im bliżej końca rezerwy tym wahnięcia mogą być większe. Jeszcze parę miesięcy temu serwisy nie miały na to rozwiązania, Rolex zalecał rozebrać werk i przesmarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, trochę tych Rolków z nowymi werkami (32xx) przerobiłem, i żaden nie chodził mi na minusie. Jak nic się nie poprawi, to poczekam, aż werk stanie, i rozruszam go od początku. Potestuję i dam znać, jakie będą tego efekty. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Kurcze, trochę tych Rolków z nowymi werkami (32xx) przerobiłem, i żaden nie chodził mi na minusie. Jak nic się nie poprawi, to poczekam, aż werk stanie, i rozruszam go od początku. Potestuję i dam znać, jakie będą tego efekty. 

 

Jak odkładasz zegarek na noc? Tarczą do góry?
Na WUS i rolexforums są długie wątki na temat tych nowszych mechanizmów - tam jest jakiś problem ze smarowaniem na jednej osi. Problemy wychodzą po roku albo więcej, możliwe, że rzadkie noszenie wpływa na to.
Spróbuj przez kilka nocy odłożyć tarczą do dołu - tydzień maksymalnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, machlo napisał(-a):

 

Jak odkładasz zegarek na noc? Tarczą do góry?
Na WUS i rolexforums są długie wątki na temat tych nowszych mechanizmów - tam jest jakiś problem ze smarowaniem na jednej osi. Problemy wychodzą po roku albo więcej, możliwe, że rzadkie noszenie wpływa na to.
Spróbuj przez kilka nocy odłożyć tarczą do dołu - tydzień maksymalnie wystarczy.

Odkładam tarczą do góry. Wcześniej przez cały dzień zegarek tracił ok. pół sekundy w dzień a odkładany tarczą do góry odrabiał całą stratę. Dotychczas to działało. Jak nic się nie poprawi, spróbuję sposobu o którym napisałeś. Przez poprzednie 5 miesięcy zrobił łącznie -16s, a teraz trochę zaniedbywany zaczął mocniej zwalniać. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Odkładam tarczą do góry. Wcześniej przez cały dzień zegarek tracił ok. pół sekundy w dzień a odkładany tarczą do góry odrabiał całą stratę. Dotychczas to działało. Jak nic się nie poprawi, spróbuję sposobu o którym napisałeś. Przez poprzednie 5 miesięcy zrobił łącznie -16s, a teraz trochę zaniedbywany zaczął mocniej zwalniać. 

 

Wydaje mi się, że miałem podobne obserwacje - kilka nocy tarczą do dołu i wszystko wraca do normy.
Jak chcesz mieć 100% pewność, że wszystko jest ok, to warto sprawdzić amplitudę przed i po operacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, machlo napisał(-a):

 

Wydaje mi się, że miałem podobne obserwacje - kilka nocy tarczą do dołu i wszystko wraca do normy.
Jak chcesz mieć 100% pewność, że wszystko jest ok, to warto sprawdzić amplitudę przed i po operacji.

Wczoraj o 21:00 dokręciłem zegarek koronką (ok. 50 ruchów). W nocy leżąc szkłem do góry odrobił 0,3s, a noszony na łapie od ok. 7:00 do tej chwili stracił 0,2s. Można więc rzec, że od momentu, kiedy dobrze naciągnąłem sprężynę, zegarek chodzi w punkt. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może śmieszne pytanie, ale jestem „świeżakiem” w temacie zegarków🤓

Czy lepiej dla zegarka w stanie spoczynku jak jest nakręcony, czy zostawić w spokoju i nakręcać dopiero jak zakładam ?

Edytowane przez _Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minutes ago, _Patryk_ said:

Panowie, może śmieszne pytanie, ale jestem „świeżakiem” w temacie zegarków🤓

Czy lepiej dla zegarka w stanie spoczynku jak jest nakręcony, czy zostawić w spokoju i nakręcać dopiero jak zakładam ?

Moim zdaniem jak zegarek nie chodzi i leży cały czas to nie dobrze ale jak tez chodzi cały czas to nie dobrze (chyba ze jako ten jedyny w kolekcji jest na ręku cały czas) - trochę jak z eksploatacja samochodu - troche pochodzi, trochę pojeździ... Moje zegarki chodzą pare dni potem odpoczywają pare dni, są w ciągłej rotacji... Ale ja nie jestem ekspertem więc może sam nie wiem co robię, po prostu podchodzę do sprawy na "zdrowy rozum". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę na zmianę z innymi zegarkami. Jak za długo leży Czasem pokręcę koronką przy okazji małego spa i tak sobie cyka. 😊

generalnie nie zauważyłem jakichś odstępstw od normy - w pudełku z zegarkami tarczą do góry. 

 

3E3EEA1D-0FC2-4163-8CD6-62A0ABFE1DBC.thumb.jpeg.68ee922def268eba508949f688c8e529.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, SPS napisał(-a):

Ja noszę na zmianę z innymi zegarkami. Jak za długo leży Czasem pokręcę koronką przy okazji małego spa i tak sobie cyka. 😊

generalnie nie zauważyłem jakichś odstępstw od normy - w pudełku z zegarkami tarczą do góry. 

 

 Ze względu na pracę, mój DJ zakładany jest tylko weekendowo, będę co jakiś czas go nakręcał i nich cyka... ;)

U mnie odpoczywa w etui Kruka (tarczą do góry)

 

 

06ffaa2badd377b9e10a4f75a40860cd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakąś radę jak odłożyć, żeby zegarek robił + odchyłkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Być może te parę godzin wieczorem w domu to za krótko, aby dobrze naciągnąć sprężynę. Większość dnia na łapie siedzi zielona nowalijka. Zabiorę go jutro do pracy i poobserwuję, czy tendencja się utrzyma. Dzisiaj pierwszy raz nakręciłem go koronką. W ciągu ostatnich dwóch godzin zgubił kolejne 0,5s. 

 

Brzmi jak typowe 32xx. Mój DJ z 2019 1,5 roku chodził w zasadzie perfekcyjnie (nie zwracałem specjalnie uwagi na jego ułożenie, gdy nie był na ręce), a i tak wychodziły miesiące, gdzie wynik względem zegara internetowego wychodził na 0. Później stopniowo zaczął zwalniać - 1s na dobę, po jakimś czasie dwie. Zanim go wysłałem do serwisu we wrześniu 2022 robił -15 sekund na dobę. Po serwisie wrócił robiąc +3, co mi akurat nie przeszkadza, ponieważ jestem w stanie zaakceptować rozsądny plus, za to zwalnianie to już raczej nie. Poobserwuję i zobaczę jak to będzie wyglądało dalej. Batgirl z grudnia 2020 do teraz chodzi na delikatnym plusie, kermit z maja 2022 od początku się późni około 1s na dobę, aczkolwiek tutaj, znając potencjalne problemy tego werku, zostawiam go tak jak jest i obserwuję. Jeśli będzie pogłębiał odchyłkę, to wysyłam go też do serwisu. Szkoda tylko, że z informacji i feedbacku od posiadaczy z całego świata wynika, że Rolex nie potrafi sobie poradzić z tym problemem, a seria 32xx ma już bodajże 7 czy 8 lat (z pamięci).

 

Obszerny wątek na TRF:

 

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=786299&page=100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Moretti napisał(-a):

 

Brzmi jak typowe 32xx. Mój DJ z 2019 1,5 roku chodził w zasadzie perfekcyjnie (nie zwracałem specjalnie uwagi na jego ułożenie, gdy nie był na ręce), a i tak wychodziły miesiące, gdzie wynik względem zegara internetowego wychodził na 0. Później stopniowo zaczął zwalniać - 1s na dobę, po jakimś czasie dwie. Zanim go wysłałem do serwisu we wrześniu 2022 robił -15 sekund na dobę. Po serwisie wrócił robiąc +3, co mi akurat nie przeszkadza, ponieważ jestem w stanie zaakceptować rozsądny plus, za to zwalnianie to już raczej nie. Poobserwuję i zobaczę jak to będzie wyglądało dalej. Batgirl z grudnia 2020 do teraz chodzi na delikatnym plusie, kermit z maja 2022 od początku się późni około 1s na dobę, aczkolwiek tutaj, znając potencjalne problemy tego werku, zostawiam go tak jak jest i obserwuję. Jeśli będzie pogłębiał odchyłkę, to wysyłam go też do serwisu. Szkoda tylko, że z informacji i feedbacku od posiadaczy z całego świata wynika, że Rolex nie potrafi sobie poradzić z tym problemem, a seria 32xx ma już bodajże 7 czy 8 lat (z pamięci).

 

Obszerny wątek na TRF:

 

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=786299&page=100

Dzisiaj nosiłem Pepsiaka od rana do mniej więcej 16:00 i wylądował w pudełku. Od wczoraj wieczorem po ręcznym dokręceniu do tej chwili zgubił 0,1s. Być może był ostatnio za krótko noszony. Nie wpadam w euforię, ponoszę go przez parę dni jako jedyny zegarek i wtedy będę wiedział coś więcej. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

20230505-144746.jpg 

Niestety zabiłeś cały urok tego zegarka tym fejkowym paskiem 😕 ale udanego rejsu życzę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

Niestety zabiłeś cały urok tego zegarka tym fejkowym paskiem 😕 ale udanego rejsu życzę 😉

Niestety tylko bransoleta najlepiej jubilee, ale jak tak woli to ok… rejsu zazdroszcze i zegarka tez… rejs bedzie w czerwcu 🙂 a na zegarek  czekamy….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2023 o 11:04, Lynx27 napisał(-a):

Witam syna 👍 pięknej majówki, moja nie może być lepsza! 

D4EFE732-C9A2-4D9F-A85F-299FABC73653.jpeg

Niech się nosi. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Dzisiaj tak:

IMG_7585.jpeg

W poniedziałek idę skrócić bransoletę w końcu w swojej.. będzie noszone 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Lynx27 napisał(-a):

W poniedziałek idę skrócić bransoletę w końcu w swojej.. będzie noszone 🙂

No mysle😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.