Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Pomogę administratorowi... :)

 

102232.gif?st=7pCGvDZ3ZTVFmPR4ays5XQ&e=1

Tomek, mój syn kiedyś mi powiedział ze jestem "taller and gruber" niż ktoś tam... :-))


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Subaru Impreza WRC kosztuje ok. 200 000 pln ...można mieć za to inny ładny i wygodny samochód ale jakoś znajduje nabywców którzy wolą płacić za surową prostotę...

Moim zdaniem Rolex powinien słuchać rynku ale zachować swoją tożsamość za którą cenią go miliony klientów...dobrym przykładem zmian jest nowa, doskonała branosoleta , złym grubem nieproporcjonalne uszy, wielkie, równie nieproporcjonalne kropy indeksów i błyszczący , ceramiczny bezel. A "podobanie się wszystkim " niech zostawi Omedze.

Myślę, że gdyby Rolex przeprowadził ankietę, wśród tych milionów ceniących go klientów, na temat zmian dokonanych w wyglądzie Sub'a, to głosy za i przeciw rozłożyłyby się po połowie. Tak już jest, że jeden lubi bułki, a drugi córkę piekarza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaśmiecacie wątek Omegą - to nie jest konkurencja dla Rolexa, a widac niektórzy nie mogą tego zdzierżyć.

Podniesienie cen nic nie da - da skutek odwrotny ludzie nie matoły-  będa woleli dołozyć i kupić Rolexa a nie Omegę która jest w każym centrum handlowym.

Cenię te markę i robią naprawde świetne zegaki ale na zachodzie uzywaną jest ciężko sprzedac za godne pieniądze, musisz obnizyć cene o 30% i się prosić, Rolex to jak

żywa gotówka trzymana na koncie w banku z dobrą stopą zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, zaraz tu Krystian zajrzy, przygotuj się kolego....


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, zaraz tu Krystian zajrzy, przygotuj się kolego....

Prawda Krystka zawsze boli ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, zaraz tu Krystian zajrzy, przygotuj się kolego....

:D

Szkoda czasu ;)

Dzisiaj Walentynki to lepiej go wykorzystam ;)

Za godzinkę mam stolik zarezerwowany, dobra kolacyjka, dobrze spędzę czas po kolacyjce, a przecież "ludzie nie matoły..." :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na taką wyjątkowa okazję zakładasz tez wyjątkowy zegarek - Rolex.

No bo obciachu chyba Omega nie chcesz sobie narobić

 

 

 

:-)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jak ma dobrze spedzać czas" to mozliwe że go ściagnie, choc może dla lepszych doznań zostawi, bo Omega - wiadomo to ostatnie słowo, możliwe, że nie tylko zegarmistrzostwie....  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na taką wyjątkowa okazję zakładasz tez wyjątkowy zegarek - Rolex.

No bo obciachu chyba Omega nie chcesz sobie narobić

:-)

Dzisiaj był na nadgarstku, ale wieczorem wskoczyła Omega vintage. Miłej nocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej nocy? , dopiero 12:01 popołudniu :-). Nawzajem

My dzisiaj wieczorem tez wychodzimy a na ręku będzie HV :-), moja żona twierdzi ze to moj najładniejszy zegarek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaśmiecacie wątek Omegą - to nie jest konkurencja dla Rolexa, a widac niektórzy nie mogą tego zdzierżyć.

Podniesienie cen nic nie da - da skutek odwrotny ludzie nie matoły- będa woleli dołozyć i kupić Rolexa a nie Omegę która jest w każym centrum handlowym.

Cenię te markę i robią naprawde świetne zegaki ale na zachodzie uzywaną jest ciężko sprzedac za godne pieniądze, musisz obnizyć cene o 30% i się prosić, Rolex to jak

żywa gotówka trzymana na koncie w banku z dobrą stopą zwrotu.

zgadzam sie z tym , placisz za nowa Omege jak za zboze , a potem jak sprzedajesz to za marna kase . Taka jest prawda ja powoli zaczynam sie pozbywac Omegi , i zbierac Rolexa . Potem jest latwiej sprzedac za przyzwoite pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak polskie podejście miłośników pieniędzy... Fora albo cele Wam się pomyliły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zarysowuje sie kolejna charakterystyczna cecha typowego fana marki:kult pieniądza. A pomyslalby ktos, ze w dobrym zegarku moze chodzic o wyglad, jakosc wykonania czy techniczne piekno napedu...:-D :-D

P.S. Burns wyjął mi z ust...

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie generalizuj na podstawie nie najlepszych przykładów ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex i samochód za >300tys. (BMW?) i już stajesz się i zyskujesz w Polsce moce niczym Bóg. Oczywiście w swoim mniemaniu. Całe szczęście odbiór i postrzeganie buraka i buractwa jest międzynarodowe czyli wszędzie takie same.

"Lustereczko powiedz przecie, czy już jestem BURAKIM w Świecie"? Niestety nie ma ich w sprzedaży...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale krzywdzisz tym desmo, Tomka, pablo, Krystiana, Bartka oraz kilka innych osób z tego forum, podsumowując ich jako buraków. 

Fakt, jest wielu buraków za kierownicą BMW, Mercedesa, Porsche, Ferrari, a nawet Aston Martin'a. Jest wielu buraków z Rolexem, a nawet Greubel Forsey czy F.P.Journe, nic na to nie poradzimy. 

Najważniejsze, że rozsądni ludzie potrafią rozpoznać i rozróżnić buraka czy dorobkiewicza od człowieka na poziomie. 

Najgorsze, że wielu ludzi nadal szanuje bardziej ludzi z pieniędzmi i nic na to nie poradzimy. 

W USA jest jeszcze gorzej. Tam takich kretynów jak Kanye West potrafią tłumaczyć jednym argumentem "ale on własnoręcznie stał się multimilionerem, a Ty nie".

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie widziałem żeby osoby które wymieniłeś pisały przez pryzmat pieniędzy. Zakładam że są miłośnikami i mają klasę. A Pablo to miał Seiko w lepszym stanie niż swojego Suba ( bo do tego służy zegarek pod warunkiem, że cię stać na jego noszenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ja nie kontynuuję nagonki bo sam w zasadzie nie jestem lepszy, nie dość że niska utrata wartości też jest  dla mnie jednym z argumentów za zakupem Rolexa ( choć dalszym i to może jest clou ) to w dodatku nie odżegnuję się od dostrzegania korzyści wypływających z wizerunku marki. Więc ja to dopiero jestem burak przez duże "By jak baran". :)

 

Natomiast teksty, że Omega przez niższą cenę nie jest konkurencją dla Rolexa przyprawiają mnie o uśmiech. Gdyby tak istotnie było - nie sprzedawano by w ogóle Omeg wycenianych wyżej niż Rolex, często wielokrotnie. Omega jest naturalnym konkurentem Rolexa jak Lexus dla Mercedesa - są to marki które uchodzą ( wszystkie ww. 4 ) za drogie, rozpoznawalne, prestiżowe - jedna mniej, druga bardziej ale generalnie - "drogie, znane  i dobre". 


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buractwo to zdecydowanie za duże słowo , ale o pewnej specyfice  można mówić ( niekoniecznie negatywnie ) .

Pozdrawiam kolegów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało udzielam się na forum, nie uważam się również za miłośnika zegarków powiedziałbym raczej, że mam na tym punkcie fioła. Miłośnik w mojej ocenie powinien znać temat  od podszewki, a mi w tej kwestii brakuje wiele. Dla mnie zegarki (mechaniczne, automatyczne) są czymś w rodzaju mechanicznego dzieła sztuki, a zarazem części garderoby. Ważnym atutem jest by się podobały właścicielowi, bo tak jak ubiór gdy się nie podoba to go nie zakładasz, i  nie jest istotne czy jest to Omega czy Rolex . Nie widzę nic złego w tym, że jak kogoś stać to kupuje to co się mu podoba. Każdy z nas lubi „gonić zajączka” i myślę że daje nam to sporo frajdy i satysfakcji. Ja osobiście posiadam zegarki manufaktury Rolex jak i Omega. Uważam że są to dzieła sztuki, a zarazem część mojej garderoby.  Wypowiedzi niektórych osób są drażniące sam się niejednokrotnie irytowałem, tak jak napisał Jakub  to nie ogół tylko jednostki, więc  nie widzę sensu zniżania się do tego poziomu  i wyzywania od buraków posiadaczy Rolex’a  czy BMW.

Pozdrawiam Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uściślijmy:

jeżeli ktoś ma BMW i na ograniczeniu 50 jedzie zgodnie z przepisami, stoi w korku, OK. (czuje się równy a nie równiejszy)

 

burak - pozer to ktoś, kto na ograniczeniu 50 jedzie 2x tyle wśród pieszych i rowerzystów, i przebija się przez trzy pasy do skrętu

Z zegarkiem marki Rolex to będzie ten, który musi sobie podnieść "prestiż" - oczywiście tylko i wyłączenie w własnym odczuciu...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak polskie podejście miłośników pieniędzy... Fora albo cele Wam się pomyliły...

Fora to sie pomyliły fanbojom Omegi - niech idą na swoje podwórko. 

Tak zgadza się bo też o kasę tu chodzi, skoro wydajesz pieniądze to nie chcesz iść z torbami sprzedając pokemona za ułamek wartości - to też świadczy o prestiżu którego nie ma Omega ale chce byc lepsza i wdrapać się półkę wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fora to sie pomyliły fanbojom Omegi - niech idą na swoje podwórko. 

Tak zgadza się bo też o kasę tu chodzi, skoro wydajesz pieniądze to nie chcesz iść z torbami sprzedając pokemona za ułamek wartości - to też świadczy o prestiżu którego nie ma Omega ale chce byc lepsza i wdrapać się półkę wyżej.

+1 za dobry trolling :D

Kazda firma z sporym zapasem pieniedzy i dobrym marketingiem moze wdrapac sie wyzej.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fora to sie pomyliły fanbojom Omegi - niech idą na swoje podwórko. 

Tak zgadza się bo też o kasę tu chodzi, skoro wydajesz pieniądze to nie chcesz iść z torbami sprzedając pokemona za ułamek wartości - to też świadczy o prestiżu którego nie ma Omega ale chce byc lepsza i wdrapać się półkę wyżej.

 

Myślę, że pół półki wyżej się już wdrapała - wraz z mechanizmami 8500 i 9300. Te nowe modele nie powinny tak bardzo tracić na wartości jak wczesniejsze zegarki Omegi oparte na modyfikowanych ETA-ch. I chyba nie ma się co dziwić, że wprowadzenie tak dopracowanych in-house'owych werków wiązało się z podniesieniem cen. Teraz pozostaje im już tylko ogarnąć się trochę z grubością zegarków i niektórymi zagrywkami marketingowymi, poczekać 20 lat, żeby nowy poziom cenowy zakorzenił się na dobre w świadomości ludzi (w tym również mas) i okaże się, że jesteśmy już bardzo blisko Rolexa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.