Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka Rolexów i jakoś chętnie zakładam też inne zegarki - od Certiny, przez Seiko po Omegę.

Mi jakoś od zawsze było tylko z Rolkiem po drodze, ale może coś się kiedyś i u mnie zmieni np: docenię mnogość komplikacji jak wieczny kalendarz czy wskaźnik rezerwy chodu.

 

Mam fajnego Rolexa, który mnie cieszy praktycznie każdego dnia  :)

 

Ale zagiąłem parol na zegarek od innego producenta. I tak sobie myślę, że mój Batman będzie raz po raz siadał na ławce rezerwowych, a ten nowy będzie wychodził w pierwszym składzie ;)  

A pochwalisz się co Ci tak wpadło w oko ? Podejrzewam, że jakaś top manufaktura, Patek, Vacheron, Jager a może Zenith ?

Dobrze, że mi nie gwarantowales bo byłaby reklamacja

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

Domyślam się, przy takiej kolekcji trudno nosić tylko jeden zegarek nawet jeżeli to Rolek :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazje pierwszy raz pooglądać kilka modeli jeden obok drugiego i porównać. Batman według mojej opinii najtajniejszy. Potem GMT master ll i hulk. Jak mieć to tylko takie

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to Reverso to jedź do Berlina bo jak będziesz czekał na Apart to do końca życia zostaniesz jednozegarkowcem

 

Mam już opracowany plan działania  ;)

 

A pochwalisz się co Ci tak wpadło w oko ? Podejrzewam, że jakaś top manufaktura, Patek, Vacheron, Jager a może Zenith ?

 

Wszystko w swoim czasie...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś od zawsze było tylko z Rolkiem po drodze, ale może coś się kiedyś i u mnie zmieni np: docenię mnogość komplikacji jak wieczny kalendarz czy wskaźnik rezerwy chodu.

 

 

Chodzi o to, że poza Rolexem też istnieje cały świat. Akurat żaden z moich innych zegarków nie posiadał wielkich komplikacji, poza chrono w Omedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że poza Rolexem też istnieje cały świat. Akurat żaden z moich innych zegarków nie posiadał wielkich komplikacji, poza chrono w Omedze.

Wiem, przecież nie pisałem tego 100% poważnie. Jest wiele fajnych, zasłużonych manufaktur, mi osobiście bardzo podoba się ta najstarsza a w szczególności model fifty fathoms.

Szczerze, gdyby w Polsce był oficjalny dealer i serwis to bez wahania zostałbym dwu zegarkowcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już opracowany plan działania  ;)

Wszystko w swoim czasie...

Jak obok Rolexa to tylko Lange und Soehne .  Taką miałbym wizję :) ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obok Rolexa to tylko Lange und Soehne .  Taką miałbym wizję :) ,

 

I to jest prawidłowy tok rozumowania. Zgadzam się z Tobą w 100% ;)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Domyślam się, przy takiej kolekcji trudno nosić tylko jeden zegarek nawet jeżeli to Rolek :) .

 

mam 3 zegarki w tej chwili, 2 rolki i pama... 90% czasu na nadgarstku spędza 002;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jak obok Rolexa to tylko Lange und Soehne .  Taką miałbym wizję :) ,

Obok Roleksa pasuje wszystko, począwszy od takich firm jak Omega, Panerai, Grand Seiko, IWC itp.

 

Wiem, przecież nie pisałem tego 100% poważnie. Jest wiele fajnych, zasłużonych manufaktur, mi osobiście bardzo podoba się ta najstarsza a w szczególności model fifty fathoms.

Jest trochę tych "najstarszych" firm zegarkowych, wiele zależy od punktu widzenia.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

No i Ex też ładnie się prezentuje

Dokładnie. Nawet bardzo ładnie.

 

Dobra , mówię DJ 41

...

Gratuluję. Szybko poszło.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra , mówię DJ 41

Jeszcze w drodze

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Super !!! 

Gratuluję   i niech się bezpiecznie nosi  :)

 

 

Niestety u mnie choroba postępuję i to znacząco ;). Zakup 2 tygodnie temu z naszego bazarku, roczny egzemplarz i już się prezentował na forum ( pozdrawiam serdecznie Łukasz!! !)

post-99839-0-09944500-1572767945_thumb.jpg

post-99839-0-82602200-1572767958_thumb.jpg

post-99839-0-99581400-1572767972_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę tych "najstarszych" firm zegarkowych, wiele zależy od punktu widzenia.  :)

Oficjalnie najstarsza jest manufaktura Blancpain, starsza o jakieś 20 lat od Vacherona. Może kiedyś się skusze na fifty fathomas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Oficjalnie najstarsza jest manufaktura Blancpain, starsza o jakieś 20 lat od Vacherona. Może kiedyś się skusze na fifty fathomas.

Różne są punkty widzenia, jak wcześniej napisałem. Vacheron Constantin twierdzi, że jest najstarszą nieprzerwanie działającą firmą zegarkową. Patek Philippe twierdzi, że jest najstarszą niezależną firmą zegarkową pochodzącą ze Szwajcarii, a zarazem ostatnią niezależną genewską manufakturą pozostającą w rękach rodziny. Audemars Piguet twierdzi, że jest najstarszą niezależną firmą zegarkową pozostającą nadal w rękach potomków założycieli. Natomiast Graham powołuje się na dziedzictwo datowane na rok 1695, co nawiasem pisząc jest bardzo naciąganym twierdzeniem. Równie dobrze ja mógłbym się powołać na Horologium Solarium Augusti, bo mój blog zegarkowy ma nazwę Horologium czyli według rozumienia Grahama dziedzictwo mojego bloga sięga 13 roku p.n.e. Poza tym, nie okres istnienia jest ważny, ale to, jak ten czas został wykorzystany. Idąc tym tokiem rozumowania, Blancpain przy Vacheronie to mikrus zarówno w ujęciu historycznym jak i współczesnym. Poza tym, Blancpain pomija niewygodne historyczne fakty na swojej stronie. Piszą o nagłej śmierci Frédéric-Emile Blancpain, ale już nie podają, że jego córka Berthe-Nellie miała w nosie zegarmistrzostwo i sprzedała firmę, która następnie zmieniła nazwę na Rayville S.A. Zresztą do takiej zmiany obligowało nowych właścicieli szwajcarskie prawo, ponieważ nie było już żadnego członka rodziny Blancpain kontrolującego firmę.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nawet bardzo ładnie.

 

Gratuluję. Szybko poszło.

Dzięki

Ja mam ADHD , jak sobie coś ubzduram , to muszę to mieć. Dostałem cynk , że jest. W sumie pojechałem po inny ( białe złoto i srebrna tarcza ) ale jednak ten mi bardziej się spodobał. To zresztą , był mój pierwszy wybór. Jest naprawdę fajny

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem koronę :-)

Gratuluję !!!! i dobrze widoczna

Jak to zrobiłeś ? Ja szukam, szukam i nic - chyba, że mam same fake od A.D.  :ph34r:  :D

 

 

Andrzej 1

Dzięki

A i ja gratuluje nabytku

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dzięki - niech się noszą ! :rolleyes:

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję !!!! i dobrze widoczna

Jak to zrobiłeś ? Ja szukam, szukam i nic - chyba, że mam same fake od AD :ph34r::D

Znaleźć to jedno, ale zrobić foto nadgarstkowe telefonem - po prostu musiałem tu wstawić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć to jedno, ale zrobić foto nadgarstkowe telefonem - po prostu musiałem tu wstawić :-)

Wiem i szczerze gratuluję  :) , dobrze wyszło. Ja się poddałem, może mając czas.....coś wyjdzie ale to nie jest  takie łatwe.

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem i szczerze gratuluję :) , dobrze wyszło. Ja się poddałem, może mając czas.....coś wyjdzie ale to nie jest takie łatwe.

Jeśli masz chwile to wrzucę wskazówkę jak relatywnie łatwo znaleźć.

 

1. Idziemy do kibla z telefonem

 

2. Gasimy światło

 

3. Odpalamy latarkę w telefonie

 

4. Świecimy od góry tarczy w dół tarczy

 

5. Szukamy w okolicy indeksu szóstego korony.

 

Chyba że masz referencje 116400GV to tam nie znajdziesz korony bo jej nie ma.

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz chwile to wrzucę wskazówkę jak relatywnie łatwo znaleźć.

Dziękuję  :) z pewnością skorzystam w wolnej chwili i jak znajdę to się podzielę

dzięki i pozdro

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w Rolexie jest tak że jeśli nr seryjny koperty jest M123456 to nr mechanizmu też jest M123456

Czy można po otwarciu poznać ze mechanizm jest od tej koperty a nie od innej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz chwile to wrzucę wskazówkę jak relatywnie łatwo znaleźć.

 

1. Idziemy do kibla z telefonem

 

2. Gasimy światło

 

3. Odpalamy latarkę w telefonie

 

4. Świecimy od góry tarczy w dół tarczy

 

5. Szukamy w okolicy indeksu szóstego korony.

 

Chyba że masz referencje 116400GV to tam nie znajdziesz korony bo jej nie ma.

Z tą instrukcja to i mi się udało znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.