Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dzisiaj byłem w Amsterdam Vintage Watches.

Polecam, piękne klimatyczne miejsce z jeszcze piękniejszymi zegarkami.

Mierzyłem prezydenta:

304941133cf9834cb4c30b120970bfb1.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek, mógłbym taki ponosić. To 36 czy 40 mm ? Jaka cena jeżeli zwróciłeś uwagę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa klasyki, dwa two tone, jeden z jasną a drugi z czarną tarczą. Zdecydowanie jest co opijać. 

Była już, ale wrzucę jeszcze raz swoją fotę.

post-110468-0-44584200-1573314422_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj byłem w Amsterdam Vintage Watches.

Polecam, piękne klimatyczne miejsce z jeszcze piękniejszymi zegarkami.

Mierzyłem prezydenta:

 

Ej, napisz coś więcej. Jak wrażenia, jak obsługa itd.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia, zegarki jeszcze bardziej  :) Gratuluję i smacznego :D


A ja dzisiaj byłem w Amsterdam Vintage Watches.
Polecam, piękne klimatyczne miejsce z jeszcze piękniejszymi zegarkami.
Mierzyłem prezydenta:




Sent from my iPhone using Tapatalk

Byłbyś uprzejmy w wolnej chwili  opisać trochę więcej - co jest, jak obsługa, nastawienie...

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także poproszę o więcej informacji na temat Amsterdam Vintage Watches. Mam zamiar odwiedzić to miejsce w styczniu. Czy właściciel dobrze mówi po angielsku ? Jakie formy płatności są przyjmowane ? Czy poza Roleksem, mają na stanie inne zegarki vintage; JLC, IWC, Omega ?


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan ich zegarków jest na stronie, a sam właściciel biegle mówi po angielsku, bo prowadzi nawet kanał na YT gdzie czasem umieszcza filmiki nie tylko po holendersku.

 

Mnie bardziej ciekawi jak to na żywo wygląda - w sensie wrażenia z wizyty - coś czego na Instagramie czy YT nie zobaczę :D


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie żonie rolka , kolega kupił swojej takiego zawsze chce być lepszy ale w rzeczy samej , ten wymiata e628bb6eaca269547e208b688ac3301a.jpga2f2a4088520dc7d1e2c7a9d1dde6834.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

A ja dzisiaj byłem w Amsterdam Vintage Watches.

Polecam, piękne klimatyczne miejsce z jeszcze piękniejszymi zegarkami.

Mierzyłem prezydenta:

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dobre miejsce na pleśniaki:)

Jak łapiesz zajawkę na vintydże to bliżej centrum jest Brussels vintage watches, tam głównie Omegi.

Edytowane przez vitriol
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj byłem w Amsterdam Vintage Watches.

Polecam, piękne klimatyczne miejsce z jeszcze piękniejszymi zegarkami.

Mierzyłem prezydenta:

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nie to żebym narzekał ale wydaje się być zmęczony życiem „przepolerowany” z lekka. :)

A samo miejsce jest na liście życzeń do spełnienia a po nim pójść na „kawę” ;):D

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta tarcza z Explorer II to service dial? Taka jakaś inna luma w niej. 

 

Tarcza jest po wymienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z ciekawszych. Kolor tarczy, rzymskie indeksy, ten utajniony ich zielony kolorek. Mocne.

Tutaj jeszcze zasłonięty kontrowersyjny indeks na dziewiątce ( przeciwwaga?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybko jako, ze weekend w Amsterdamie dalej trwa ;)

AVW bylo na mojej liscie miejsc do odwiedzenia w trakcie tego weekendu o cieszę się ze się udało.

Tak jak pisałem wczoraj piękne miejsce, styl salonu pasuje do zegarkow jakie sprzedają czyli jest vintage ;) sam salon nie jest zbyt wielki, taki duży pokój w kamienicy.

Poza właścicielem, który wczoraj siedział na zapleczu, było jeszcze trzech innych sprzedawców. Z mojego doświadczenia w Brukseli jak i w Amsterdamie nie ma problemu z komunikacja w języku angielskim i można sobie całkiem miło pogadać o wszystkim i o niczym ;)

Tak samo było w tym przypadku, dodatkowo w trakcie mojej wizyty był pan chcący sprzedać mosera, wiec urządziliśmy sobie pogawędkę o zegarkach :)

W kwestii asortymentu, w salonie są też zegarki których nie ma na stronie. Co myśle jest dobra wiadomością dla odwiedzających. Wszystko po to by było coś na ekspozycji, a nie znikło momentalnie online przynajmniej tak tłumaczył to pan z obsługi ;)

Jak się domyślacie zdecydowana większość zegarków to rolexy, oceniłbym na 90%. Było pare premoonow i moonow, jlc, patkow i AP.

 

Co do samych zegarków to wybór duży, ale i ceny powiedzmy nieokazyjne ;) np. Kremit z porysowanym bezelem za 24keur. Podobno do większości zegarków maja papiery i pudełka. Większość zegarków jednak była w którymś momencie życia polerowana raz lub drugi...

Tak tez było z prezydentami które mierzyłem, na plus nierozciagniete bransolety.

 

Pewnie jeszcze odwiedzę to miejsce, bo ciężko znaleźć tyle takich rolkow w jednym miejscu ;)

62ab3afdfa6e46ecda0ed586562d850c.jpg

204588b1f79a9aeaeecb8b8a3a1d8c4b.jpg

dadc4e6c0dce3a4c841717b8e6082f4e.jpg

4e948b696220a57e3aaa6e8118b16309.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazje były kilka- kilkanaście lat temu. Teraz to rynek inwestycyjny. Choć starsze modele to towar wysoce wymagający....wiedzy i odwagi.

post-55792-0-68436600-1573384807_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale patrząc na ceny to nowe modele Batmany, Hulki i inne barany zaczynaja tanieć na rynku wtórnym. Bo ludzie poszli po rozum do głowy i już nie chcą aż tyle przepłacać.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale patrząc na ceny to nowe modele Batmany, Hulki i inne barany zaczynaja tanieć na rynku wtórnym. Bo ludzie poszli po rozum do głowy i już nie chcą aż tyle przepłacać.

 

Rynek chętnych do szybszego zakupu po wygórowanych cenach się już nasycił

Sprzedawcy albo zostaną z towarem albo obniżą ceny :)

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście mechanizmów 32xx do Subów, Ex I, Ex II oraz premiera 126710LN dopiero zrobi korektę. Pepsi, Hulk, Batman, Daytona raczej już na zawsze będzie sporo powyżej metki.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście mechanizmów 32xx do Subów, Ex I, Ex II oraz premiera 126710LN dopiero zrobi korektę. Pepsi, Hulk, Batman, Daytona raczej już na zawsze będzie sporo powyżej metki.

Ciekawe, czy już w przyszłym roku Sub dostanie udoskonalony werk 32xx.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym samym wczoraj rozmawialiśmy w AVW. Na chrono wisi multum dayton za 22keur. Sprzedawca mówił, że co tydzień ktoś przychodzi i chce sprzedać mu za tyle daytone. Tyle, że jakby kupił to nie miałby już miejsca na marżę ;) Najlepszy w tej dyskusji był właściciel moser'a który mówi, że ma daytone bo kupił poniżej MSRP u "swojego" jubilera  :lol:  BTW. moser'a nie chcieli od niego kupić ;) 

 

Jako, że przyglądam się prezydentom czy ktoś ma wiedzę jak wygląda kwestia zapięć w ich bransoletach? Wczoraj mierzyłem jednego z 85 a drugiego z 91 roku i oba miały hidden clasp. Dzisiaj znalazłem takiego z 87 i ma takie zapięcie:

4984e01dd2530bf10d477b6a4d35a67b634e54b3


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda bańka musi kiedyś pęknąć. Mam nadzieje, że ceny profesjonalnych Rolków spadną i ustabilizują się jakoś maksymalnie 15-20 % powyżej ceny z metki ( może poza Daytoną ), ponieważ marzy mi się jakiś fajny czarny Sub alb GMT Master.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.