Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Męski, ale nieprawdziwie, czyli taki dla Piroga, Jacykowa, Eltona Johna, Biedronia i innych znamienitych person? :D

Piroga akurat ostatnio widzialem w tv z "męskim" dużym Black Bayem...

I wcale męsko nie wyglądał :) zatem to raczej nie jest kwestia rozmiaru. Przynajmniej zegarka...

Edited by wieloryb

Zauwazylem, ze co jakis czas ktos zapodaje temat wielkosci zegarka badz doboru modelu do stroju i sie zaczyna udowadnianie i przekonywanie... Panowie - nosmy to, co nam lezy i co sie nam podoba a nie to co mowia zdjecia w internecie czy podpowiadaja/wymuszaja koledzy z forum ;)

Edited by artme

Karmienie trola, 36 vs 41.

13fd3f6dfe982198f43588ec9540e749.jpg

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

Tak na marginesie, kolory też mają znaczenie. Ja na pewno nie kupilbym 36 z ciemną tarcza bo wydaje się mniejsza optycznie o 2mm niż jasna. Chyba już wrzucalem to zdjecie2314e32b63be408463cc802300003924.jpg

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

Edited by zielony.m

...,,,;;;<3;;;,,,...

Mam 2m i 100kg i jak założyłem 36mm to naprawdę czułem się jakbym go podebrał mojej żonie. Pamiętajmy też że dj41 ma tak naprawdę lekko ponad 39mm, wąskie uszy i niski profil koperty. Wiec to naprawde fajny i uniwersalny rozmiar zegarka. Jednak rozumiem że 36 może bardzo dobrze leżeć na nadgarstku 15-17cm, jednak nie trzeba od razu manifestować że to prawdziwie męski rozmiar dla prawdziwych mężczyzn :)

Michał ale pan Lotus ( obecnie między innymi pan Jacek90 ) wie lepiej jaki jest kanon męskiej elegancji ( podpierając się opinią „ wszystkich” ) i Twoja sylwetka czy Twoje odczucia nie mają tu nic do rzeczy ;-)

Edited by desmo

Przewija sie srednica zegarka, ale znaczenie ma też lug2lug.  Czyli jak wiemy od uszu do uszy / przełożenie na nadgarstek.

Brakuje argumentów pojawia się polityka lub Lotos...

Ściągnij tu swoje kolejne równoległe wcielenie na przykład bibbiego i „porozmawiaj” sam ze sobą jak w wątku Tudora ....jak to mawiał klasyk ...Lotus ić stont

Michał ale pan Lotus ( obecnie między innymi pan Jacek90 ) wie lepiej jaki jest kanon męskiej elegancji ( podpierając się opinią „ wszystkich” ) i Twoja sylwetka czy Twoje odczucia nie mają tu nic do rzeczy ;-)

Kuźwa, czy to się kiedyś skończy?

Ściągnij tu swoje kolejne równoległe wcielenie na przykład bibbiego i „porozmawiaj” sam ze sobą jak w wątku Tudora ....jak to mawiał klasyk ...Lotus ić stont

Nie mam żadnego innego wcielenia i nic tu w odróżnieniu od Ciebie nie sprzedaje

Nie mam żadnego innego wcielenia i nic tu w odróżnieniu od Ciebie nie sprzedaje

Kolego, gadasz zupełnie jak ON.

Kolego, gadasz zupełnie jak ON.

W afekcie zawsze używa się swojej naturalnej osobowości ;-)

Przez całe dziesięciolecia miał prawo, kwestia dzisiejszej mody.

Przez dziesięciolecia klient nie miał wyboru.

Zegarki nie były produkowane dla dobrego samopoczucia ich twórców tylko dla klientów, produkowano takie rozmiary na jakie było zapotrzebowanie i nikt nie płakał za 42 czy większymi.

Edited by eye_lip

Zegarki nie były produkowane dla dobrego samopoczucia ich twórców tylko dla klientów, produkowano takie rozmiary na jakie było zapotrzebowanie i nikt nie płakał za 42 czy większymi.

W erze internetu klienci sami mogą skonfrontować się z tym czego przez lata nie widzieli w lustrze zwłaszcza, że w ekran gapią się częściej. A producent musi nadążać. Tylko nieliczni wyprzedzają i kreują.

Takie dyskusje na temat kto jakie nosi i preferuje są bez sensu. Mierzyłem na nadgarstek mój 18,5 cm DJ 36 i gdyby nie to , że miałem na ręce mój 41 to 36 mm był by całkiem fajny.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Takie dyskusje na temat kto jakie nosi i preferuje są bez sensu. Mierzyłem na nadgarstek mój 18,5 cm DJ 36 i gdyby nie to , że miałem na ręce mój 41 to 36 mm był by całkiem fajny.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak jak pisałem to zawsze powinna być kwestia porównania. Kiedyś nie mieli tego komfortu.

Jakby rynek tego wymagał to by powstały takie zegarki, a głównie zegarki używane jako narzędzia (divery, wojskowe) miały rozmiar 42 i więcej, to tylko kwestia mody i nic więcej, tak jak powiększający się rozmiar kół i felg w samochodach.

WTF, a co ja mam do tego???

Jakby rynek tego wymagał to by powstały takie zegarki, a głównie zegarki używane jako narzędzia (divery, wojskowe) miały rozmiar 42 i więcej, to tylko kwestia mody i nic więcej, tak jak powiększający się rozmiar kół i felg w samochodach.

Pokolenie które przeżyło wojnę czy powojenni baby boomers nie mieli wielkich oczekiwań. A co do kół - w terenie istaniały od zawsze a w cywilu - każdy kto przesiadł się na większe koła wie co zyskał.

Rozmiar kół w samochodzie jest także pochodną doskonałości zawieszenia i asfaltu.

Kiedyś zegarek nosił każdy, bo musiał, więc był dyskretny i wygodny. Teraz raczej nosi się go dla ozdoby, więc musi dominować wyglądem.

Co-Axial

Zgadza się co do koloru , im jaśniejszy tym wrażenie większej tarczy , ale karbowany bezel to dopiero daje wrażenie dużo większego rozmiaru w porównaniu do gładkiego , w sklepie ze sprzedawczynią , nabraliśmy się na DJ34mm z bezelem karbowanym z białego żółta , że to 36mm !

@zielony.m czy prawa tarcza jest srebrna czy biała , a lewa czarna czy granatowa ? - chodzi do 36mm ze zdjęcia drugiego

Zgadza się co do koloru , im jaśniejszy tym wrażenie większej tarczy , ale karbowany bezel to dopiero daje wrażenie dużo większego rozmiaru w porównaniu do gładkiego , w sklepie ze sprzedawczynią , nabraliśmy się na DJ34mm z bezelem karbowanym z białego żółta , że to 36mm !

@zielony.m czy prawa tarcza jest srebrna czy biała , a lewa czarna czy granatowa ? - chodzi do 36mm ze zdjęcia drugiego

srebrny/niebieski

...,,,;;;<3;;;,,,...

Mojego DJ36 przymierzało mnóstwo osób o różnych nadgarstkach i do obwodu mniej więcej 18 cm ten zegarek wygląda idealnie. Powyżej już sprawia wrażenie małego. 

Poranne oglądanie przy kawie:

post-37089-0-87854100-1578908273_thumb.jpg

Tommaso, w nowym Batmanie mała korona jest umieszczona pomiędzy SWISS a MADE bezpośrednio na tarczy. Czy tę, tłoczoną na szkle na godzinie 6-tej także zostawili?