Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Co do zasady to nadchodząca niepewna sytuacja sprzyja kupującym bo oni mogą a nie muszą.

Pod presją spadków sprzedaży będą AD mający wysokie koszty stałe oraz być może reagować będą producenci.

Handlarze oraz flipperzy też są w miare dobrej sytuacji . Do momentu kiedy nie sprzedadzą to nie ma tematu potencjalnych strat.

Myśle też że najbezpieczniejsze marki to Rolex i Patek. Tu nie spodziewałbym się zmian.

Pozostałe marki generalnie i tak nie były elementem inwestycji bo po wyjściu z salonu zonk cenowy.

Podsumowując : czekać i kupować to co się podoba a nie to co jest i nie oglądać się na znany cen bo nie jest to powód zakupu dla miłośników marki czy modelu

Mariusz, serdeczne gratulacje! Niech się dobrze nosi. To 39mm?

Tak, oczywiście to wersja 39 mm. ref. 217240.

Zawsze go chciałem kupić, nawet w 2012 założyłem wątek na jego temat (EX1 vs SUB), wtedy miotałem się między subem 114060 a właśnie EX1.

W tamtym czasie kupiłem SUBA ale EX1 nie dał mi nigdy spokoju. SUBA sprzedałem, nie przetrwał próby czasu, był jednak wg. mnie jakiś taki "napompowany".

Teraz jak kupiłem EX1 i go ponosiłem to mam porównanie na żywym organizmie. Uważam EX1 za dużo lepszy zegar niż sub 114060.  Niestety  :D  :D  :D

Tak, oczywiście to wersja 39 mm. ref. 217240.

Zawsze go chciałem kupić, nawet w 2012 założyłem wątek na jego temat (EX1 vs SUB), wtedy miotałem się między subem 114060 a właśnie EX1.

W tamtym czasie kupiłem SUBA ale EX1 nie dał mi nigdy spokoju. SUBA sprzedałem, nie przetrwał próby czasu, był jednak wg. mnie jakiś taki "napompowany".

Teraz jak kupiłem EX1 i go ponosiłem to mam porównanie na żywym organizmie. Uważam EX1 za dużo lepszy zegar niż sub 114060. Niestety :D:D:D

Cztery miesiące temu też zamienilem pama na Ex1. Generalnie nie żałuję.

Ex 1 podobnie jak proste wersje DJa ( bez karbowanego bezela) są świetne jeśli nie chcesz epatować Rolexem. Wystarczająco uniwersalne jako EDC. Ex nawet lepszy bo nie ma daty ;-)

Ex 1 podobnie jak proste wersje DJa ( bez karbowanego bezela) są świetne jeśli nie chcesz epatować Rolexem. Wystarczająco uniwersalne jako EDC. Ex nawet lepszy bo nie ma daty ;-)

Dokładnie o to mi właśnie chodziło, ten zegarek wygląda "prawie" jak seiko 5. Nie muszę się tłumaczyć skąd mam rolexa. :lol:

W końcu się udało  :D

Kongratulejszons!

U mnie dziś paskowe-zdjęciowe eksperymenty z beżem.

gallery_65341_4041_872153.jpg

ng6mnrm.png

Gratulacje, to świetny zegarek.

Ile czekałeś od zamówienia?

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Gratulacje, to świetny zegarek.

Ile czekałeś od zamówienia?

To EX do Ulotnego, (był w stanie NOS) więc nie czekałem.

Zgadzam się w 100%. Dodałbym do tej listy jeszcze Rolexa OP. 

Gratuluję EX.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Gratulacje. Naprawdę świetny zegarek. Niech się nosi jak najdłużej.

Cały czas łudzę się, że reaktywują kiedyś wersję 36 mm.

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Zgadzam się w 100%. Dodałbym do tej listy jeszcze Rolexa OP.

Zgadza się. A biały OP jest po prostu świetny. fde8625cb29a2978c0fdd1047e134696.jpg

Biały powyżej wymiata, mi jeszcze się 116000 z niebieską tarczą podoba.

W ramach dyskusji w wątku linkowanym przez S-3 (gratuluję!) jest użalanie się na okres oczekiwania na Suba w 2012 r. - miesiąc :-)

Biały powyżej wymiata, mi jeszcze się 116000 z niebieską tarczą podoba.

Będąc szczerym to również mocno zastanawiałem się nad Ex1. To świetny zegarek. Po przymiarkach był jednak dla mnie za duży. Wtedy zobaczyłem ten zegarek i nie miałem już wątpliwości...

7KGlMlm.jpg

Będąc szczerym to również mocno zastanawiałem się nad Ex1. To świetny zegarek. Po przymiarkach był jednak dla mnie za duży. Wtedy zobaczyłem ten zegarek i nie miałem już wątpliwości...

Idealny rozmiar, skromny - nie rzuca się w oczy. Mógłby mieć ciut krótsze i węższe ucha, byłby optycznie "delikatniejszy".