Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

2 godziny temu, bazant napisał:

Na tym zdjęciu widać zbyt szybkie przejścia podczas szlifowania. Prawdopodobnie zbyt szybki przejście z kolejny etap szlifowania. Zbyt duży skok ustawiony.

Czy możesz doprecyzować?

Chodzi Ci o to że krawędź boczna na uchu jest nieobrobiona jakby i obie płaszczyzny polerowania nie stykają się ze sobą? Czy źle Cię czytam?

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

W dniu 24.05.2020 o 12:04, gustaw6666 napisał:

Zwróćcie uwagę,  że w odróżnieniu od 6-cyfrowych Submarinerów i GMT Masterów - w EX2 uchowali się smukłe ucha.

Pytanie czy wszystkim sie to podoba?? ?

Mnie osobiscie podoba sie ksztalt ceramicznego suba, gdyz jest "nietuzinkowy" i jego "kanciaty" a nie "obły" charakter jak w poprzednich wersjach jest bardziej toolwatchowy niz smukle dobrana koperta do bransolety. Jednak to jest oczywiscie moje zdanie. Poza tym, jesli w nastepnym modelu to zmienia, to bedzie on na tyle charakterystyczny i nietuzinkowy, ze (jeszcze wspomnisz moje slowo) ludziska zatesknia za wlasnie tak "beznadzienie" dobrana koperta do bransolety a nie "pieknie wyprofilowana" jak wiekszosc zegarkow typu nurek ??

Posted (edited)
27 minut temu, bazant napisał:

Mówi Ci coś jak Zaratsu?

Widać różnicę pomiędzy maszyną a człowiekiem

Ad.1 Mówimy teraz o szlifach czy o lustrzanej polerce, która jest praktycznie nie do odnowienia w przypadku jej zarysowania?

Ad.2 Zdjęcia są Twoje?

Edited by mario1971

To wina zdjecia czy faktycznie tak wyglada szlif ucha  w makro ?

1.jpg

1 minutę temu, mario1971 napisał:

Ad.1 Mówimy teraz o szlifach czy o lustrzanej polerce, która jest praktycznie nie do odnowienia w przypadku jej zarysowania?

Ad.2 Zdjęcia są Twoje?

Mówimy o szlifach. Zdjęcia są z intenetu. Poluję na Grand Seiko więc może za jakiś czas wrzucę swoje. 

Co do Twojego zdjęcia, to te przejścia w szlifowaniu są widoczne gołym okiem?

Moje pytanie dotyczyło tego elementu, czyli tej krawędzi/załamania między płaszczyznami. polerki nie stykają się ładnie tylko jest takie ala wypłaszczenie nieobrobione. Chyba, że tak ma być?

Czy o to chodziło?

Rolex polerka.jpg

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Nie zauważyłem tego przejścia, mi chodziło o to przejście co zaznaczył kolega Muzzy. Z doświadczenia mogę powiedzieć ze skok szlifierki jest źle ustawiony i dlatego widać te przejścia podczas szlifowania. Pracowałem kiedyś krótki czas na szlifierni i od razu mi się skojarzyło ze źle skalibrowaną lub podkręconą maszyną aby mieściła się w cyklu. 

Posted (edited)

Nie dysponuję lepszymi fotkami z mojej mydelniczki. Może na tym będzie można zobaczyć coś więcej.

Gołym okiem nic nie widzę...oprócz pięknego zegarka!

eea20b00947f1ab77c5ccbd6bca994fa.jpg

Edited by mario1971

Trochę tutaj już idziemy za bardzo w rozkminianie sztuki na atomy mam wrażenie. I nie mam na myśli brandu czy to Rolex czy np. GS (oba lubię).

Zapominamy chyba czasem, że najważniejszy jest czynnik "fun" w zegarku a pomiary zawartości cukru w cukrze są niepotrzebne ;) 

Na samym końcu zegarek często kupujemy ponieważ zwyczajnie się nam podoba jako całość a nie ze względu na laboratoryjne podejście do obróbki detali.

Myślę, że 98% użytkowników wszystkich zegarków kompletnie nie zwraca uwagi na to na co zwracamy my zegarkowe świry :)

Mój chyba też nie umie w zaratsu i szlify nie są idealne. Ale trudno mi znaleźć zegarek, który bardziej mi się podoba. ;)

IMG-0499.thumb.JPG.322c9d8b239e14776d7775c633dbfb44.JPG

Twój ma zaratsu nawet od wewnętrz - czytam literki bez problemu ? a od zewnątrz to jakiś Twój szlif ma ?

Posted (edited)
37 minut temu, pisar napisał:

Trochę tutaj już idziemy za bardzo w rozkminianie sztuki na atomy mam wrażenie. I nie mam na myśli brandu czy to Rolex czy np. GS (oba lubię).

Zapominamy chyba czasem, że najważniejszy jest czynnik "fun" w zegarku a pomiary zawartości cukru w cukrze są niepotrzebne ;) 

Na samym końcu zegarek często kupujemy ponieważ zwyczajnie się nam podoba jako całość a nie ze względu na laboratoryjne podejście do obróbki detali.

Myślę, że 98% użytkowników wszystkich zegarków kompletnie nie zwraca uwagi na to na co zwracamy my zegarkowe świry :)

Ja tam nie mam żadnych problemów/uwag względem szlifów w swoim zegarku :) Te (obiekcje) zostawiam tym, których to do głębi porusza i fascynuje.

30 minut temu, gniewko napisał:

Z kronikarskiego obowiązku tylko powiem, że jest to możliwe :)

https://www.instagram.com/lapinist_watchrestoration

Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami...

Wszystko jest możliwe ;)

Edited by mario1971

10 minut temu, mario1971 napisał:

Wszystko jest możliwe ;)

No rzecz w tym, że właśnie nie...

O ile mi wiadomo jest to Polak.

2 godziny temu, bazant napisał:

Mówi Ci coś jak Zaratsu?

Widać różnicę pomiędzy maszyną a człowiekiem

Co? A którego szlifu nie robił człowiek przy użyciu maszyny?

1dFQTya.png

3 godziny temu, mario1971 napisał:

Ja tam nie mam żadnych problemów/uwag względem szlifów w swoim zegarku :) Te (obiekcje) zostawiam tym, których to do głębi porusza i fascynuje.

Wszystko jest możliwe ;)

3 godziny temu, gniewko napisał:

No rzecz w tym, że właśnie nie...

O ile mi wiadomo jest to Polak.

Owszem, Polak, a tak wygląda efekt jego pracy na ponad 50-letnim Grand Seiko :)

Wiadomo że w zegarku najważniejszy jest fun ale raz że jeżeli faktycznie tak to wygląda i nie jest to efekt światła/cienia to takie niedoróbki go odbierają, a dwa że jak się woła 40k PLN to chyba wypada się bardziej przyłożyć. Na wszystkich uszach jest takie coś?

_DSC4835.jpg

Godzinę temu, Krakus1 napisał:

@mario1971 Czy chodzi o oryginalne szlify wykonane przez Rolexa w Twoim zegarku . z którego roku jest Twój zegarek ?

Oryginalne szlify, mam go od nowości, rocznik 2018. 

Posted (edited)

Syntax Error...

Edited by foti
Zdublowanie

Posted (edited)

Szlif ważna sprawa :)

Bezel mi się od oranżady odbarwił :(
b9c1d4516ec0e87f777456d304358404.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Edited by foti

@mario1971, wydaje mi się że to jest cień karbów bezela, trochę jak na tej fotce z instagrama Rolexa

64A8E5E0-5AF0-42AE-A448-AAF978366539.png

Posted (edited)

Proszę, możecie debatować dalej :lol: 

bb080adcdf56a832935d3866a945fa40.jpg

Edited by mario1971

Dostało się Batmanowi zasłużenie , ten brak pietyzmu w sportowych Rolkach przeraża.

Z drugiej strony Batman na oyster to kozak nad kozakami i mimo stali jest na równi z 2T. Wymiata.

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.