Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

43 minuty temu, nicon napisał(-a):

Ale przecież jest OP41, nawet lepszy, bo 39mm już za rok będzie za mały, ludzie tak teraz puchną, szczególnie w USA.

Niestety USA już nie przoduje w puchnięciu. Polska przebija się do czołówki puchnięcia. W 2019 r. z nadwagą lub otyłością było w Polsce 59% kobiet i 68% mężczyzn. W 2020 r. dla obu płci 74% (dane z listopada) To są już liczby jak dla USA i Europy zachodniej. Przy czym, tamte kraje już tak nie puchną - obecnie jest tam inne pojęcie grubości. Teraz gruby, to biedny, a nie jak kilka lat temu.

Powstał idealny EX I, nowy werk, 36 mm.... na moją łapkę!!! :D 

Dlaczego???? A miałem już spokój z zegarkami, teraz trzeba będzie wszystko sprzedać i kupić tego jednego.... fack

3 minuty temu, disaster3 napisał(-a):

Powstał idealny EX I, nowy werk, 36 mm.... na moją łapkę!!! :D 

Dlaczego???? A miałem już spokój z zegarkami, teraz trzeba będzie wszystko sprzedać i kupić tego jednego.... fack

Zrób to. Z Exem nie trzeba innych zegarków. ;)

No to mam problem. Czekam na DJ 36 mm z karbowanym bezelem i Jubille z niebieska tarcza. Teraz zastanawiam sie czy jednak nie bedzie lepsza ta nowa karbowana. Co myslicie? Ta zielona tarcza z motywem rowniez wyglada ciekawie i niestandarowo ale czy nie jest raczej skierowana do zenskiej czesci klienteli?

Posted (edited)

Widze, ze nikt nic o nowym pepsi - rozumiem, ze ludziska boja sie, ze nie beda mogli sie zapisac i lepiej sie nie odzywac??? Wesole 😬😁

3 minuty temu, szumi napisał(-a):

Zapomnieliscie o sky-dweller 

bransa jubilee stalowa i stalowo -złota

Na tej tarczy duzo sie dzieje a dolozenie do tego jubilee robi z tego zegarka taka pstrokacizne, ze az oczy bola jak sie na samo zdjecie patrzy 😝

Edited by artme

I zrobili "wimbledon dial" w nowym dj 36. Dotychczas byl tylko w 41, a razem z fluted bezel i jubilee jest to konfiguracja, ktora mnie porywa, wiec moze w koncu sie szarpnę, ale najpierw jest plan na cos innego i zobaczymy kiedy przyjdzie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

17 minut temu, maze123 napisał(-a):

No to mam problem. Czekam na DJ 36 mm z karbowanym bezelem i Jubille z niebieska tarcza. Teraz zastanawiam sie czy jednak nie bedzie lepsza ta nowa karbowana. Co myslicie? Ta zielona tarcza z motywem rowniez wyglada ciekawie i niestandarowo ale czy nie jest raczej skierowana do zenskiej czesci klienteli?

Jeżeli to jedyny Twój zegarek to weź klasyczną niebieską. Ale jako n-ty to ja bym brał tę zieloną albo "plaster miodu" niebieski, super to wygląda, ale obejrzałbym jeszcze jakieś rzeczywiste zdjęcia od prasy.

1dFQTya.png

Jeżeli to jedyny Twój zegarek to weź klasyczną niebieską. Ale jako n-ty to ja bym brał tę zieloną albo "plaster miodu" niebieski, super to wygląda, ale obejrzałbym jeszcze jakieś rzeczywiste zdjęcia od prasy.

Dzieki. Teraz jak jest Ex 36 to chce jeszcze go zamowic. Bedzie jak dla mnie perfekcyjny zestaw.
Ale z tarcza do DJ mam teraz dylemat. Chyba rzeczywiscie najlepiej byloby zobaczyc na zywo. Tylko ze ten co zamowilem ma byc najpozniej w czerwcu. Jak zmienie wersje tarczy to znowu dodatkowe miesiace czekania. Ale moze warto

Sent from my iPhone using Tapatalk

Prezentuje sie zacnie 😎

Wreszcie ktos moze miec model w stali i poczuc sie jak milioner, bo ludziska nie beda wiedzieli czy na reku stal czy starszy model w bialym zlocie 😁

Screenshot 2021-04-07 at 14.30.30.png

Posted (edited)
47 minut temu, artme napisał(-a):

Ale zwrociliscie uwage jak Rolex pokazal srodkowy palec wypuszczajac pepsi na oysterze? To bylo do tej pory zarezerwowane dla bialego zlota i choc w nowym pepsi w bialym zlocie dali granatowa tarcze, to posiadacze starszego modelu moga byc wkurzeni...

Dlaczego ktoś kto ma już Rolexa ma być wkurzony że Rolex wypuścił jakiś nowy model? Czy ten nowy model nieweluje jakąś wadę poprzedniego, żeby było się czym martwić? To jakieś dobro inwestycyjne i podobny model zmniejsza wartość zegarka jako inwestycji? 

5 minut temu, artme napisał(-a):

Prezentuje sie zacnie 😎

Wreszcie ktos moze miec model w stali i poczuc sie jak milioner, bo ludziska nie beda wiedzieli czy na reku stal czy starszy model w bialym zlocie 😁

99,9% ludzi zobaczy Rolexa i pomyśli że to drogi zegarek, a 0.1% zegarkomaniaków jak tu na forum będzie znać różnicę że to stal a nie złoto.

Edited by beniowski

8 minut temu, maze123 napisał(-a):

Dzieki. Teraz jak jest Ex 36 to chce jeszcze go zamowic. Bedzie jak dla mnie perfekcyjny zestaw.
Ale z tarcza do DJ mam teraz dylemat. Chyba rzeczywiscie najlepiej byloby zobaczyc na zywo. Tylko ze ten co zamowilem ma byc najpozniej w czerwcu. Jak zmienie wersje tarczy to znowu dodatkowe miesiace czekania. Ale moze warto

Ile tego czekania jest teraz na DJ? Może warto chwilę poczekać na coś wyjątkowego. Nie wiem czy przed tym palmowym bym nie wycykał, ale gdybym chciał niebieskiego to byłoby mi ciężko nie skusić się na ten plaster miodu.

3 minuty temu, artme napisał(-a):

Prezentuje sie zacnie 😎

Takich szczegółów to była był świadomy procent wśród promila ludzi którzy przesiadują na forach zegarkowych, także nie sądzę żeby komuś to robiło istotną różnicę. Nie dziwię się że nie ogłaszają tego nawet jako nowość, bo to zwyczajnie odgrzewany kotlet.

1dFQTya.png

Prezentuje sie zacnie 😎

99,9% ludzi zobaczy Rolexa i pomyśli że to drogi zegarek, a 0.1% zegarkomaniaków jak tu na forum będzie znać różnicę że to stal a nie złoto.

Posted (edited)

Oj... nie bylbym taki pewny. Mysle, ze ci milionerzy, ktorzy kupuja najdrozsze modele w zlocie obracaja sie w takim srodowisku, ze 99% tego srodowiska potrafi rozpoznac u "kolegi" na jachcie czy ma wersje w zlocie czy w stali.

@memento mori - kolorem nie odroznisz oczywiscie (jesli to miales na mysli), ale wersje kolorystyczne tarcz, wskazowek czy bezeli juz tak.

Edited by artme

1 minutę temu, memento mori napisał(-a):

odróżnić białe złoto od stali 

do teraz to było łatwe: po typie bransolety było widać jaki to metal :P

Tak, siedzą na jachtach i dyskutują o szerokościach bezela i klamrach jak jakaś grupa świrów na forum zegarkowym. 

Może milionerzy powinni kupić sobie zegarki dla milionerów, jakiegoś skomplikowanego Patka albo Lange, to nie będą mieli problemu z lansem na jachcie.

1dFQTya.png

Prezentuje sie zacnie 😎

Posted (edited)
10 minut temu, tbn napisał(-a):

Tak, siedzą na jachtach i dyskutują o szerokościach bezela i klamrach jak jakaś grupa świrów na forum zegarkowym. 

Nie wiem czy miales przyjemnosc obracac sie w srodowisku np. bogatych prawnikow w PL, ale uwierz - nie interesuje ich czesto co siedzi w srodku, z czego zegarek jest wykonany czy chocby jaka jest jego historia powstania, ale z kilometra zobacza w jakich butach przyszedles czy jaki zegarek i za ile masz na reku. Sadze wiec, ze milionerzy na jachtach tym bardziej znaja sie na swoich "zabaweczkach", ktore pozwola im wyroznic sie z "tlumu".

5 minut temu, nicon napisał(-a):

Może milionerzy powinni kupić sobie zegarki dla milionerów, jakiegoś skomplikowanego Patka albo Lange, to nie będą mieli problemu z lansem na jachcie.

I tu dochodzimy do sedna... dlaczego milionerzy najczesciej wybieraja zlotego Rolka wysadzanego diamentami a nie np. Patka z wielkimi komplikacjami za 10 razy tyle hajsu?? Kurcze - sam nie wiem 🤔😜

Edited by artme

Posted (edited)
7 minut temu, artme napisał(-a):

Nie wiem czy miales przyjemnosc obracac sie w srodowisku np. bogatych prawnikow w PL, ale uwierz - nie interesuje ich czesto co siedzi w srodku, z czego zegarek jest wykonany czy chocby jaka jest jego historia powstania, ale z kilometra zobacza w jakich butach przyszedles czy jaki zegarek i za ile masz na reku. Sadze wiec, ze milionerzy na jachtach tym bardziej znaja sie na swoich "zabaweczkach", ktore pozwola im wyroznic sie z tlumu.

Naprawdę siedzą i rozstrzygają sczegółowo czy dany koleś ma białe złoto czy stal w Batamanie czy Pepsi? Ja nie mogę.

Ja nie obracam się w jakimś kręgu milionerów, ale u mnie w okolicy Rolexów zatrzęsienie - jakoś nie pamiętam żeby  ludzie siadali i dywagowali nad tym że jeden ma w stali a drugi w złocie. Po prostu kupują Rolexy bo ... lubią. No ale to nie prawnicy, co muszę nadmienić.

Edited by beniowski

Bogaci prawnicy to zazwyczaj wyższa klasa średnia, często w pierwszym pokoleniu, która jeszcze zwraca uwagę na takie rzeczy jak buty, czy zegarki. Milionerom na jachtach, szczególnie tym z kolejnego pokolenia z rzędu, już wszystko jedno ;).

Posted (edited)

Jestes pewny? Nie raz ogladalem programy o luksusowych jachtach, camperach czy samochodach i nie zauwazylem, zeby im to "latalo" co kupuja byle drogie. Zamawiaja nietypowe drewno do wystroju, wybieraja nietypowe kolory czy chocby skory. Moze w pl wystarczy jak podjedziesz Porsche, ale pojedz sobie np. do Niemiec, to zobaczysz ile tam ich jezdzi po tuningach, bo klasyczny z salonu, to zwykla nuda 😉 

13 minut temu, beniowski napisał(-a):

Naprawdę siedzą i rozstrzygają sczegółowo czy dany koleś ma białe złoto czy stal w Batamanie czy Pepsi? Ja nie mogę.

Nie musza o tym gadac, ale nie uwazam, ze nie posiadaja swiadomosci i nie wiedza/widza co jest drogie oraz czym rozni sie od "tanszego" 😉

To moze inaczej - po co Rolex wypuszcza Pepsi w bialym zlocie, ktore rozni sie od tego w stali skoro uwazasz, ze to nie jest wazne dla milionerow?

Edited by artme

9 minut temu, artme napisał(-a):

Jestes pewny? Nie raz ogladalem programy o luksusowych jachtach, camperach czy samochodach i nie zauwazylem, zeby im to "latalo" co kupuja byle drogie. Zamawiaja nietypowe drewno do wystroju, wybieraja nietypowe kolory czy chocby skory. Moze w pl wystarczy jak podjedziesz Porsche, ale pojedz sobie np. do Niemiec, to zobaczysz ile tam ich jezdzi po tuningach, bo klasyczny z salonu, to zwykla nuda 😉 

Z ciekawości: wierzysz w to, co pokazują w programach telewizyjnych?