Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Główną siłą starych ref. Explorera był niewątpliwie rozmiar (vs 39mm), a teraz przy powrocie 36-tki i nowszym werku/bransolecie stracą siłę napędową (ostatnio mocno zwyżkowała, w EU najładniejsze sztuki już pod 30k podchodziły). Osobiście przewiduję że cena 14270 i 114270 się po prostu zamrozi na tym poziomie co jest, okolicach 6k USD, ze względu nie na rozmiar, a na kolekcjonerski punkt widzenia - być może wróciliśmy do 36mm, ale starsze ref. powoli stają się "vintage". Inna sprawa, że lata 90-te i początek 2000 to powoli roczniki ludzi, którzy będą sobie chcieli kupić zegarek z daty urodzenia :D

ng6mnrm.png

Posted (edited)

Też myślę, że tak się stanie, ale dodatkowo powodem będzie spekulacja nowym Ex 36 mm, który niestety podzieli los innych hitów wśród handlarzy i młodych "inwestorów". Na pewno w tym roku jego cena wystrzeli w kosmos, więc stare referencje co najwyżej się zamrożą.

Edited by memento mori

3 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Tak, okienko czasowe węższe niż dla misji Apollo 😛

Zapisać się chyba nie wystarczyło. Jeszcze astronauci chętni do lotu na księżyc Roleksa muszą przejść weryfikację w centrum lotów W. Kruk, gdzie specjaliści odsieją amatorskich pilotów od profesjonalistów.  ;)

7 minut temu, memento mori napisał(-a):

Też myślę, że tak się stanie, ale dodatkowo powodem będzie spekulacja nowym Ex 36 mm, który niestety podzieli los innych hitów wśród handlarzy i młodych "inwestorów". Na pewno w tym roku jego cena wystrzeli w kosmos, więc stare referencje co najwyżej się zamrożą.

Myślisz że znajdą te wszystkie chętne na ten KOBIECY model po cenie powyżej metki kupiony u sprzedawcy innego niż oficjalny? No ciekawe ciekawe, a nawet biżuteryjnej bransolety nie ma :P

1dFQTya.png

Posted (edited)

Miałem na myśli stal. Ex I 36 mm w bicolorze raczej wystrzeli tylko salwami heheszków na forach takie jak nasze 😉 Natomiast u większości klienteli PCL i złoto spowoduje, że to będzie jedynie taki "nowy" DJ36.

Edited by memento mori

Posted (edited)
21 minut temu, tbn napisał(-a):

No i wyszło, że największym hitem premier Roleksa było otworzenie na półtora dnia list na GMT. ;)

Dziwisz sie? Jeden z najbardziej kultowych modeli, niedostepny na calym swiecie od ponad 3 lat i mialo byc inaczej? Dziwie sie tylko, ze az tak "dlugo" mozna bylo sie zapisywac 😬😉

Edited by artme

Posted (edited)

Zamknięte galerie, zadzwonić nie ma gdzie, raptem jeden czy dwa otwarte salony wolnostojące, więc było 1.5 dnia. Gdyby wszystkie salony były normalnie otwarte to pewnie po 2 godzinach zamknęliby listy.

Edited by memento mori

4 minuty temu, artme napisał(-a):

Dziwisz sie? Jeden z najbardziej kultowych modeli, niedostepny na calym swiecie od ponad 3 lat i mialo byc inaczej? Dziwie sie tylko, ze az tak "dlugo" mozna bylo sie zapisywac 😬😉

Absolutnie się nie dziwię, bo zmiany w Eksplorerach nie były jakieś rewolucyjne. Stąd właśnie moja ironia. A Pepsi, odkładając moje osobiste preferencje zegarkowe na bok, to jeden z najbardziej udanych modeli Rolexa.

4 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Zamknięte galerie, zadzwonić nie ma gdzie, raptem jeden czy dwa otwarte salony wolnostojące, więc było 1.5 dnia. Gdyby wszystkie salony były normalnie otwarte to pewnie po 2 godzinach zamknęliby listy.

W Warszawie sa az 4 miejsca z otwartymi salonami Rolka, wiec przynajmniej tutaj nie bylo az tak ciezko, bo tylko jednego (w Galerii Mokotow) zamkneli 😉

A ja wciąż czekam kiedy Rolex pokaże ... Suba na Jubilee🤣 i na pokrętne próby wytłumaczenia tego ruchu wtedy przez fanów😀. Skoro można z toolwatcha Exlorera zrobić wersję TT, to dlaczego nie tak? Pamiętam opisy Explorera przed tegorocznymi nowościami: ostatni prawdziwy, nierzucający się w oczy Rolex, taki "zwykły" toolwatch a tu bach: wersja TT się pojawia. Z Rolexem ostatnio jak z Apple - najpierw wszyscy mówią że coś do Apple nie pasuje, potem Apple coś prezentuje i się dorabia ideologię że to rozwiązanie/produkt jednak idealnie trafia w DNA firmy. Mam wrażenie że ludzie kupią wszystko co Rolex pokaże i wszystko sobie uzasadnią, że to tak właśnie powinno być.

Posted (edited)

Nie sadze, ze ktos z fanow suba bedzie dorabial ideologie, ze jubilee pasuje do tego modelu. Mysle, ze ile ludzi tyle gustow i pewnie znajdzie sie kilku nawet tu na forum ktorym to podpasuje, ale nie zmienia to faktu, iz Rolex, to najbardziej popularna/znana luksusowa marka, ktora bedzie iloscia roznorodnych (nawet kontrowersyjnych) modeli chciala trafic do jak najwiekszej rzeszy odbiorcow i ich gustow. A czy to dobrze czy zle - nie mnie oceniac - ich wybor - na szczescie nikt nikogo do zakupu suba na jubilee nie zmusi.

Ale swoja droga, to zle nie wyglada 😜

c4c4c23197b5b98929bd33d569cb0ab7.jpg

unnamed.jpg

60951c6acf113c84b9a87802e1c8fb7c.jpg

Edited by artme

12 minut temu, artme napisał(-a):

Zaczyna się! :P

ng6mnrm.png

15 minut temu, artme napisał(-a):

Jubilee pasuje do wszystkiego :P:D

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

4 minuty temu, dodge66 napisał(-a):

Jubilee pasuje do wszystkiego :P:D

E tam, z 10 lat i będzie President z hidden clasp do Suba - wtedy to będzie weekendowy zegarek prezydentów 🤣

A jak jakiś czas temu wrzucałem swojego  Suba na jubilee to ile było narzekań 😂

CB7F7F43-D9CC-4A88-97E2-174677BF4626.jpeg

Sub na jubilee nie wyglada zle, jednak traci swoj "surowy" charakter i zaczyna byc bizuteryjny - ot i cala filozofia 😊

58 minut temu, artme napisał(-a):

Nie sadze, ze ktos z fanow suba bedzie dorabial ideologie, ze jubilee pasuje do tego modelu. Mysle, ze ile ludzi tyle gustow i pewnie znajdzie sie kilku nawet tu na forum ktorym to podpasuje, ale nie zmienia to faktu, iz Rolex, to najbardziej popularna/znana luksusowa marka, ktora bedzie iloscia roznorodnych (nawet kontrowersyjnych) modeli chciala trafic do jak najwiekszej rzeszy odbiorcow i ich gustow. A czy to dobrze czy zle - nie mnie oceniac - ich wybor - na szczescie nikt nikogo do zakupu suba na jubilee nie zmusi.

Na mojej łapie odbiór byłby zgoła inny.

1 godzinę temu, MasterMind napisał(-a):

być może wróciliśmy do 36mm, ale starsze ref. powoli stają się "vintage".

Nie jestem pewny, czy te ref. mają aż taki potencjał vintage (mam tu na myśli odbiór, a nie sam fakt stania się vintage, bo wszystko z biegiem lat się starzeje). Wizualnie praktycznie nie będą się różnić od nowego modelu poza detalami (wspomniana szczotka, indeks 3, rozmiary napisów - generalnie to jest kosmetyka). Gdyby zrobili np. grubsze ucha albo istotnie pogrzebaliby na tarczy, to wtedy tak, ale skoro nie widać różnicy, to co do zasady nowe jest lepsze.

30 minut temu, Smycel napisał(-a):

A jak jakiś czas temu wrzucałem swojego  Suba na jubilee to ile było narzekań 😂

Żeś nakremował tę rękę, na żywo nie jest taka aksamitna w dotyku. 😂

2 godziny temu, MasterMind napisał(-a):

Główną siłą starych ref. Explorera był niewątpliwie rozmiar (vs 39mm), a teraz przy powrocie 36-tki i nowszym werku/bransolecie stracą siłę napędową (ostatnio mocno zwyżkowała, w EU najładniejsze sztuki już pod 30k podchodziły). Osobiście przewiduję że cena 14270 i 114270 się po prostu zamrozi na tym poziomie co jest, okolicach 6k USD, ze względu nie na rozmiar, a na kolekcjonerski punkt widzenia - być może wróciliśmy do 36mm, ale starsze ref. powoli stają się "vintage". Inna sprawa, że lata 90-te i początek 2000 to powoli roczniki ludzi, którzy będą sobie chcieli kupić zegarek z daty urodzenia :D

Mam wątpliwości co do tego jak będzie prezentowała się tarcza nowego exp. Na fotach tekst jest bardzo ściśnięty i zwyczajnie słabo to wygląda.

Co to two tones...za te pieniążki ??? No go.

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Rolex też się chwali nowym lepszym, dłużej świecącym chromalightem, ciekaw jestem jakichś testów czy jest faktycznie jakaś istotna różnica. Do tej pory zarówno chromalight jak i SuperLuminova to nie było mistrzostwo świata.

1dFQTya.png

"Według źródeł zbliżonych do Rolexa, na które powołują się internetowe serwisy zegarkowe, kolekcja zegarków Cellini ma zostać w najbliższych miesiącach zastąpiona zupełnie nową linią o nazwie Vienna".

Źródło:

https://sukces.rp.pl/piekne-rzeczy/zegarki/36479-rolex-czy-to-koniec-produkcji-znanego-modelu-zegarka/?utm_source=rp&utm_medium=teaser_redirect

1 godzinę temu, poiuyt napisał(-a):

Nie jestem pewny, czy te ref. mają aż taki potencjał vintage (mam tu na myśli odbiór, a nie sam fakt stania się vintage, bo wszystko z biegiem lat się starzeje). Wizualnie praktycznie nie będą się różnić od nowego modelu poza detalami (wspomniana szczotka, indeks 3, rozmiary napisów - generalnie to jest kosmetyka). Gdyby zrobili np. grubsze ucha albo istotnie pogrzebaliby na tarczy, to wtedy tak, ale skoro nie widać różnicy, to co do zasady nowe jest lepsze.

Najmocniej będą się trzymać te z lat 90-tych, a już w szczególności te z początku, bo są a) z trytem, który się przebarwia z czasem (pomijając indeksy 3 6 9) i b) wczesne wersje mają koperty z nawiercanymi uszami c) wczesne mają proste zapięcia bez flip-locka. Mój jest trochę poza kategorią, bo jest przejściowy, ma tarczę "Swiss only", która z kolei przez super krótki czas produkcji i pewien "historyczny przełom", jeżeli chodzi o zastosowanie nowej lumy, będzie miał osobną wartość. W tym względzie najsłabiej będą wypadały roczniki +2000 na Super-Luminovie, które z kolekcjonerskiego punktu widzenia nie mają za wiele do zaoferowania - ani zdecydowanie innej lumy, przejściową bransoletę (pusta, tłoczone zapięcie, ale solidne ogniwa końcowe) i werk gorszy od 3235. Już dziś zauważyłem, że pewien amerykański sprzedawca, który cedził te referencje i wystawiał na sklep po sztuce na tydzień/dwa, nagle wywalił 6 sztuk na sprzedaż, jakby bał się, że cenowo nie są konkurencyjne z nówką i należy się ich szybko pozbyć.

ng6mnrm.png

Masz rację, ale to jest rynek kolekcjonerski i nawet jak na Roleksa dosyć niszowy. Poszczególne nietypowe wersje zawsze będą miały wzięcie, ale ogólnie te referencje nie mają i nie będą mieć startu do swoich rówieśników subów i GMT. A sześciocyfrowy Ex36 to już w ogóle będzie w tyle za nową wersją.