Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Aparat w telefonie sztucznie "wyciąga" poziomy, tak że nie widać różnicy pomiędzy zegarkami na fotce.

U mnie najlepiej świeci jeden z modeli Chronoswiss, czytelność i intensywność świecenia lumy deklasuje i IWC i Omege, o Rolexie nie wspominam.

Posted (edited)

Tu masz m.in. Steinharta i Rolexa i nie fotki tylko wideo. Teraz wytłumacz o co Ci chodziło pisząc że Steinhart świeci tak samo?

Edited by memento mori

2 godziny temu, poiuyt napisał(-a):

Czyli wychodzi na to, że kopertę wzięli z OP36, więc wizualnie powinna być trochę masywniejsza.

Chyba nie jest 100% ta sama koperta.

image.thumb.png.11d2013e92f1242a56406ab838c2b1fb.png

image.thumb.png.a9eabb1c1d77cec55b399c35a103c52d.png

Posted (edited)

Witam wszystkich . Jestem nowy i na forum i w tym klubie. Powitanie z moim 116610LN :) lubie gościa. Muszę tylko wkoncu złapać jakiś lepszy aparat żeby cyknąć fajne fotki, te póki co ajfonowe. Dobrej nocy wszystkim Rolkowiczom!

D9CFACF6-91C6-49A8-A970-536971989482.jpeg

A7C01FCB-D2A8-4729-9BC7-7E17EA3D0898.jpeg

Edited by KapoPi
Moderacja?

5 godzin temu, artme napisał(-a):

Jejku - ale z Ciebie malkontent... jak typowy Polak - zawsze zle 😉

Bedac np. w hotelu wieczorem odkladam zegarek na szafke przy lozku pod wieczorna lampka i cos czytam. Potem ide spac, wylaczam swiatlo i zegarek swieci tak, ze czasem mnie nawet denerwuje przy zasypianiu. W nocy jak sie przebudze bez problemu odczytuje godzine a jeszcze nad ranem daje wystarczajaco swiecace indexy, abym mogl zobaczyc w polmroku ktora godzina. No ale moze jestem zbyt malo wymagajacym klientem i mi to wystarcza 😊

Powiedz mi prosze zatem kiedy moc lumy w subie Ci nie wystarczala a jakis inny zegarek radzil sobie w tych samych okolicznosciach lepiej? Pytam powaznie 😎

Tak poważnie to tak jak już Koledzy wyżej pisali. Dowolne budżetowe Seiko swieci mocniej i dłużej niż chromalight. Nawet SKX007 który miał kilka lat dawał radę lepiej niż bieda luminova w Subie. Mnie to nie robi, bo praktycznie z tej lumy nie korzystam. Ale skoro się tym chwalą przy premierze, to może sam Rolex zauważył że jest tu pole do poprawy. Jestem ciekaw jak im to wyszło. Czy będzie faktycznie dłużej j jaśniej, czy to tylko marketingowy bullshit. Niemniej jednak, gdybym był klientem na współczesnego Rolexa, to jakość lumy na indeksach nie byłaby w ogóle czynnikiem wpływającym na decyzję zakupową. 

Z drugiej strony Rolex pokazuje na przykładzie mechanizmów, że potrafi stworzyć coś genialnego bez biznesowego powodu. Gdyby dokładność mechanizmu została na poziomie COSC to czy Submariner przestałby się sprzedawać bo Omega ma lepsze standardy? Kaman, wszyscy wiedza jaka jest odpowiedź. Skoro robią swoje stopy złota czy wychwyt o lepszej wydajności, to wierzę że mogą się pokusić na innowacje w dziedzinie świecenia.

Stawiam, że wszystkie zegarki produkowane od teraz dostaną nowy chromalight, nie tylko premierowe EXy. Tam jak magiczne smary przedłużające interwał serwisowy do 10 lat ;).

1dFQTya.png

19 godzin temu, memento mori napisał(-a):

...   Odnośnie przyszłego roku to może będzie to CHulk (Ceramic Hulk 😛 ) albo obecny czarny dostanie czerwony napis "SUBMARINER" i wtedy za 50 lat te z 2020-2021 r. będą przejściowymi, ultrarzadkimi okazami za 50 lat 😬

Może pójdą śladem Omegi i zrobią limitke. ;)

Znaczy się w roku jubileuszowym będą sprzedawać Suba z jakąś zmianą, a później wrócą do obecnego modelu.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

32 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Może pójdą śladem Omegi i zrobią limitke. ;)

Znaczy się w roku jubileuszowym będą sprzedawać Suba z jakąś zmianą, a później wrócą do obecnego modelu.

Albo w roku jubileuszowym w ogóle nie będą sprzedawać 😂

Posted (edited)
7 godzin temu, nicon napisał(-a):

Tak poważnie to tak jak już Koledzy wyżej pisali. Dowolne budżetowe Seiko swieci mocniej i dłużej niż chromalight. Nawet SKX007 który miał kilka lat dawał radę lepiej niż bieda luminova w Subie.

Mialem Cymy, Tissoty, Swatche, Omegi, TH, Pamy a i AP sie trafil 😊 i faktycznie lumy miale one mizerne (z wyjatkiem oczywiscie Pama, ale tam jest jej w pyte, wiec przy mniejszej jej ilosci nie wiem jak by to bylo). Tzn., jak wchodzilem np. do kina, to zaden z tych modeli nie swiecil juz pod koniec seansu i choc AP mialo najgorsza lume (praktycznie jej brak 🤣), to dawalo sie na nim zobaczyc godzine w warunkach kinowych, gdyz szlify indeksow byly takie, ze wystarczylo poruszac zegarkiem przy minimalnie padajacym swietle, aby dostrzec indeksy i godzine. Jednak po zakupie suba czy pepsi swieca one dla mnie bardzo mocno i dlugo i jesli nawet inne zegarki maja ja mocniejsza a i sam Rolex cos zmienia, to moze faktycznie komus sie to przyda i ok. Jednak zawsze jak slysze tekst pt. luma np. w subach jest kiepska lub w ogole beznadziejna, to smiac mi sie chce, bo wg mnie dla 99.9% uzytkownikow jest ona totalnie wystarczajaca. Ale wiadomo - lepiej dac jeszcze lepsza, to przynajmniej nie beda ludziska biadolic, ze tylko werki podmienili 😉

A wracajac do nowosci - ktos sie moze zapisywal na bialego Exa?

Edited by artme

Ja często korzystam z lumy w subie, bo śpię w zegarku i co jakiś czas sprawdzam godzinę w nocy. Nie ma rewelacji, ale wystarcza. Czytelność też jest przeciętna. Miałem zegarki, które świeciły mocniej i dłużej (pamy).

Posted (edited)

To i ja się wypowiem odnośnie lumy w Rolkach: w moim GMT świeci bardzo porządnie i długo, natomiast w Day date bida z nędzą, świeci słabo i krótko. fakt, to nie toolwatch, ale skoro ją tam wsadzili, mogłaby być lepsza.

Edited by beniowski

A wracajac do nowosci - ktos sie moze zapisywal na bialego Exa?

Ja bym chciał na czarnego ale już nie można online tylko w salonie gdzie jest Rolex, więc aktualnie chyba tylko Warszawa. Nie mam jak pojechać.

Od jutra juz beda otwarte galeria, wiec bedziesz mial mozliwosc.

Nie, przecież przedłużyli obostrzenia

Posted (edited)
8 minut temu, artme napisał(-a):

Od jutra juz beda otwarte galeria, wiec bedziesz mial mozliwosc.

przedłużają zamkniecie do 18.04 

Edited by Jan

To przepraszam... nie ogladam wiadomosci jak nie musze, wiec nie wiedzialem 😬

To teraz zapisywali przez telefon? Myślałem, że Kruk ma politykę, że klient musi przyjść osobiście, żeby móc go ocenić. ;)

Posted (edited)

Do tej pory nie mam pojecia jak przebiega weryfikacja. Ok - jesli cos juz kupowales, to wiadomo - ale jesli pierwszy raz chcesz zakupic zegarek, to jak cie moga (i maja prawo - RODO) zweryfikowac???

Edited by artme

Posted (edited)

Oceniają historię zakupową a nie człowieka. 🙂 Podobno kończą się w Kruku złote strzały dla ludzi z ulicy i słupów i nikt bez historii (dobrej, nie handlarskiej) nie kupi już hitowego modelu. Zobaczymy jak będzie w rzeczywistości. Jednak skoro zniknęły zaliczki (a raczej nie zrobił tego Kruk z własnej dobrej woli, ponieważ było im to na rękę), to trzeba być dobrej myśli. 🙂

W sumie powinniśmy się przenieść chyba do tematu o sytuacji kolejkowej z tą dyskusją...

Edited by memento mori

A co to znaczy historia handlarska? Mają teraz dział przeszukujący net i namierzający zegarki i ludzi? Uważam, że to w sumie dobry pomysł, lepszy niż kolejka fifo w obecnej sytuacji, ale jakim cudem chcą to wykonać to nie wiem. Z resztą, do kolejek jest oddzielny wątek. :)

Posted (edited)

To znaczy kupowanie tylko zegarków, które na wtórnym są sporo droższe na ten sam nr karty stałego klienta oraz zapisywanie się w różnych salonach na ten sam model (to akurat już wcześniej wyeliminowali). Oczywiście nie co 3 miesiące, ponieważ ich tyle nie przychodzi do Polski, ale na przestrzeni ostatnich lat. I tak, istnieją w Kruku osoby, które zajmują się śledzeniem tego forum, chrono24, olx, Allegro. Po wrześniowych zapisach na Suby, były później telefony z informacją, że nie zrealizują zamówienia i można odebrać zaliczkę. Teraz chcą karty stałego klienta. Jeśli jej nie masz, nie zapiszesz się na najbardziej hitowy model. Ogólnie ma to sens. Jeśli ktoś zostawia 200-500k w Kruku na zegarki w kilka lat, to jakby nie patrzeć jest to lepszy klient i bardziej perspektywiczny (kupi też biżuterię Choparda albo inny zegarek z półki) niż Józek z ulicy, który chce kupić jeden zegarek: Hulka i zarobić w 1 dzień 20k odsprzedając handlarzowi z chrono.

Z jednej strony jest to na granicy prawa. Z drugiej strony bodajże w UK rząd próbuje wyeliminować takich pseudoinwestorów. Tylko tam zaczęło się od spekulacji na rynku konsol PlayStation5. Wolny rynek wolnym rynkiem, ale widocznie konsola, karta graficzna czy zegarek to nie jest to samo co złoto, pszenica, czy dolar.

Edited by memento mori

Posted (edited)

ja bym się chętnie zapisał, tylko świadomość że prędzej przeczytam news o nowym modelu niż dostane ten zamówiony ? to trochę przeraza

Może R powinien iść po całości jak Ford z GT40 gdzie podpisujesz klauzule ze nie możesz sprzedać w ciągu 2 lat. :)

Edited by Jan

6 minut temu, memento mori napisał(-a):

To znaczy kupowanie tylko zegarków, które na wtórnym są sporo droższe na ten sam nr karty stałego klienta. Oczywiście nie co 3 miesiące, ponieważ ich tyle nie przychodzi do Polski, ale na przestrzeni ostatnich lat. I tak, istnieją w Kruku osoby, które zajmują się śledzeniem tego forum, chrono24, olx, Allegro. Po wrześniowych zapisach na Suby, były później telefony z informacją, że nie zrealizują zamówienia i można odebrać zaliczkę. Teraz chcą karty stałego klienta. Jeśli jej nie masz, nie zapiszesz się na najbardziej hitowy model. Ogólnie ma to sens. Jeśli ktoś zostawia 200-500k w Kruku na zegarki w kilka lat, to jakby nie patrzeć jest lepszy klient niż Józek, który chce kupić Hulka i zarobić w 1 dzień 20k odsprzedając handlarzowi z chrono.

Z jednej strony jest to na granicy prawa. Z drugiej strony bodajże w UK rząd próbuje wyeliminować takich pseudoinwestorów. Tylko tam zaczęło się od spekulacji na rynku konsol PlayStation5. Wolny rynek wolnym rynkiem, ale widocznie konsola, karta graficzna czy zegarek to nie jest to samo co złoto, pszenica, czy dolar.

A kupując zegarki za 500k to nie sygnał, że mamy doczynienia z handlarzem? 

No cóż, w dziwnych czasach żyjemy. Tymczasem jeszcze przyspamuje. Mój pierwszy zegarek z biała tarczą od Atlantica Seabase, którego kupiłem kilkanaście lat temu za jedna z pierwszych pensji. ;) 

3FD7A99B-D886-44B7-8D5E-D7C071F98665.jpeg